Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem "pentu" vanbrodski motor

Recommended Posts

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Nikad mi potrosnja nije bila bitna,sva vozila su mi sa mnogo kubika,jer cak sta vise sto jaca masina,manje trosi a i sigurniji sam nekako.

A ta penta ce se dnevno voziti sat vremena max,mozda ni toliko.

Bitno je samo da je sigurna i da ce da pali na pogled.

 

Nego jel zna neko jel ima neka penta da je sa briggs&stratton masinom?

Pokusavao sam da nadjem na googlu,ali ne uspevam da nadjem nigde.

Briggs je izmislio motore,bar za moj pojam i mislim da nepostoji bolji mehanicki sklop od briggs masina

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Honda varadero 1000

bas me interesuje kako motor od 20ks.trosi 5 litara..opet laze i paralaze.Ja koliko znam,motori trose od0,5 do 0,6 litara po ks.puno opterecenje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • duledjo, 438 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, Hyosung gt250 honda cm 125t kawasaki z500

A da ne pricamo o cenama popravke i delova tomosa I  yamahe honde ili suzukija.Bas sam branioc bivse Juge zar ne?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 344 postova
  • Lokacija: zemun

4T motori troše oko 250grama po konjskoj snazi,2t troše do pola litre isto po konju.jedini 2t koji malo troši je evinrude etec ali on ima direktno ubrizgavanje na čelo klipa i najmanji je 25 konja.što se tiče tomosa nema više kvalitetnih delova za njih inače nisu loši,četvorka može da se uradi cela za male novce tipa stotinjak eura ali i traje sezonu-dve posle toga

Послато са F3111 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS
4T motori troše oko 250grama po konjskoj snazi,2t troše do pola litre isto po konju.jedini 2t koji malo troši je evinrude etec ali on ima direktno ubrizgavanje na čelo klipa i najmanji je 25 konja.što se tiče tomosa nema više kvalitetnih delova za njih inače nisu loši,četvorka može da se uradi cela za male novce tipa stotinjak eura ali i traje sezonu-dve posle toga

Послато са F3111 уз помоћ Тапатока



Po tome bi, recimo, dva motora od 150HP zajedno trošili oko 75l/h?! Hmm... a ja budala posle svakih 3-4 sata vožnje sipao po 800-900l... pih, da sam znao ranije!
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Honda varadero 1000
Pre sat vremena, biza je napisao:

2x175 etec evinrude,Rib 8,5m beograd kladovo sa 400litara pa računaj koliko troše.

izvini a kako da se izracuna..koliko ti predjes km.na sat voznje pri punom gasu pa da nesto i racunamo a ovako je opet tih 0.25l. po konju nesto kao fantazija,bar pricam za starije cetvorotaktne motore

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drrmrr, 751 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: projekat rinfuz ;)

Potrosnja je posebna tema...ks/h+korito+pitch+trtmrt

Rib ili nekordrugokorito. Karburatori ili inj.. 2t ili 4t. Dizel ili benzin..

Meni je vmax 150 trosio preko 80l na sat, po knjizi  je trebao 60+ , mada realno ocekivao sam i preko 100. NA baylineru cieri sam imao 140volvo i stara bedevija je gutala kao u dunav da sipam.. Ni Andjelko nije mogao da pomogne.. Posle sam stavio 9.9 HT jamahu i penzionerski 3p..ceo dan za jednu crvenu. Ali ko tako razmislja, bolje da proda brodic i kupi siklju..

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS

Aj da ne filozofiram... nije bio moj brod, moje je bilo da “šoferišem”, pa nisam ni računao, ali tih idealnih .250 gr/HP nisam doživeo ni na najnovijim yamahama superextrasegamega eco qracapalaca.... ne kažem da nije moguće ali gazdina zlatna american express kaže da jeste... na raznim brodovima se menjala samo kartica i konjaža ali ne i potrošnja, par hiljada € kad god sipam... kad su moja plovila bila u pitanju, imalo sam zlatno pravilo: kad dolaziš na brod uvek donosiš gorivo, kao kafu i vino na slavu ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /
Pre 1 sat, biza je napisao:

2x175 etec evinrude,Rib 8,5m beograd kladovo sa 400litara pa računaj koliko troše.

To ko ona "raketa" :)

Jel razvije 100km/h? 

 

@kumche,

Ritopek - Bela stena (uzvodno), 15km

Tomos 4, metalni camac smederevac, 5 ljudi 2.5h voznje 5l...

Yamaha 55, 2t iz 83godine sa teretnom elisom, gliser 4.2m sa nas 5oro, nekih 25min voznje pun gas, 15l...

Volvo penta 115ks 4T, brodski motor, gliser 4.6m (tezak 700kg), teretna elisa, 4 ljudi, 30min voznje (ono 3/4 gasa, mozda i malo manje, cisto da izglisira, nekih 3000rpm) , 12l...

Yamaha 20, 4T (stara 10 godina), standard elisa, alu camac 6m, 2 coveka, 30min voznje, gas na 2/3, 2l...

Honda 50, 4T (nova novcata), elisa korak 15, isti taj alu camac 6m, 3je ljudi, 15min voznje, gas na 60-70%, potrosnja nepune 3l...

 

Pa ti sad vidi sta je naisplativije.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

rib 3.8m, 10ks 2t, mercury, 4 osobe, pola gasa (preko nema smisla, samo galami a malo brze ide) 3-3.5l
opanak 4m, 25ks 2t, yamaha, 4 osobe, pun gas preko 10l

rib 5m, 70ks 2t, yamaha, 1-5 osoba sve jedno mislim da ne moze pola sata 25l. Ali ide kao raketa

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /

Drugar na rib-u od 4,5-5m ima yamahu 60 2t sa 3 cilindra, dao mi jedan krug... 73km/h po navigaciji, pun gas. Ne znam kolko trosi, on kaze ne puno, 20l. Al to je zato sto je vozi na pola gasa.

Imamo jednog isto sa rib-om od 4-5m, na njemu Tohatsu 40 2t, kupio ga u leto 2016 i za ta 3 meseca je potrosio 4000e samo na gorivo!!! :sampion: 

A najcrnje je sto nigde nije isao, nego sve tu okolo, al lik je bukvalno od jutra do mraka gore-dole, gore-dole, celo leto :na_glavi:

 

E da, suzuki 20ks, 2t, na alu camcu 5m i 0.8m u patosu (85kg tezak), brzina max 42km/h, pun gas, potrosnja max 10l na sat sa 2 osobe (mrsave). Cim sedne jos neko sve se drasticno menja i brzina i snaga i potrosnja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Definitivno moze da se uziva za malo para ko je bas hladne glave i ne zuri nikad nigde. Ko hoce zajebanciju moze da da srolja love koliko ne moze da se nastampa.

 

uzgred, mozda bi trebalo ove postove prebaciti u temu o camcima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Definitivno moze da se uziva za malo para ko je bas hladne glave i ne zuri nikad nigde. Ko hoce zajebanciju moze da da srolja love koliko ne moze da se nastampa.
 
uzgred, mozda bi trebalo ove postove prebaciti u temu o camcima

Zvuči kao odlična ideja.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Neko pravilo, sa velikim varijacijama, zavisno od tipa pogona:

2t 0.5l po konjskoj snazi na sat

4t 0.35l po konjskoj snazi na sat

diMzel 0.2l po konjskoj snazi na sat

 

Ovo uglavnom važi za vanbrodske motore i osovinski vod, Znoga i turbina su malo lošiji

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS

Pravilo je da nema pravila. Potrošnja ima previše činioca da bi se postavio definitivan parametar. Isti motor može da ima jednu potrošnju na jezeru, drugu na reci a treću na moru. I to da se razlikuje po litar-dva. Ako ga “metneš” u bure i vrtiš sat vremena možda možeš da dobiješ “pravilo”... ko hoće da se vozi mora da sipa, više KS, više će da sipa

 

I da... meni yanmar od 18HP sa osovinskim vodom za dve sezone nije potrošio 100l dizela a radio je 62h, a onda je u trećoj sezoni potrošio 80l za 35h... kao što rekoh, nema pravila

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Stariji je model, ali ako radi kako valja sto da ne. Ja bih samo izbegavao stare platinase jer su vec istorija i bice problem za delove

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

pao je dogovor da nam covek pravi camac,6m duzina,1m u patosu,1.5m preko svega,2mm lim,3 komore

mislim da ce nesto do 10ks biti taman za varalicarenje tamo-vamo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja