Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem "pentu" vanbrodski motor

Recommended Posts

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Imam u planu kupovinu pente (navikao sam da tako zovem vanbrodski motor,pa cu tako pisati) u skorije vreme...

Ako neko ima nesto,nek ponudi slobodno,pa ako mi odgovara mozemo da pravimo biznis.

Cena da bude do 500e max i da nije Tomos,to me je napatilo dovoljno od detinjstva(od Tori 4,pa do Bt50s) imam fras od tomosa.

Bilo bi pozeljno da je kratka cizma,da je do ili oko 10ks i da je 4t :),naravno nije obavezno,samo pozeljno

  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Do 500€ max, oko 10ks, četvorotaktni jedino stara honda ili rana jamaha. 

Pitanje je, koliko ti to planiraš da koristiš, ako je manje, traži dobar dvotaktni za te pare, ako planiraš više da voziš skupi još para za dobar četvorotaktni, za te pare od četvorotaktnih samo nešto što jedino za sidro valja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

pa znam,zato sam i boldovao pozeljno :)

sto je babi milo,to joj se i snilo,hahahaha

 

salu na stranu,ja cak ni camac nemam...ALI

 

matori navalio pod stare dane da kupi camac(dugogodisnji smo varalicari on preko 30god,ja 15ak)

trik je u tome sto on hoce taj camac,a ja nisam bas u ljubavi sa camcima,on ceo zivot veslac,kajak,kanu prvak Jugoslavije,Austrije.... a ja neznam cestito ni da plivam :)

 

Pa kad je vec navalio toliko da kupi camac,ja da ga obradujem pentom,i kontam da ce lakse sa 4t da se snalazi,nego sa nekom 2t,jer sam dosta motocikala izvozao i uvek cvajtara pravi problem,a on nije bas neki za majstorluk,narocito na sred vode...

 

da,koristice se za vozikanje od po 10-15min,bar ja tako mislim nece biti neke voznje uz i niz reku od po sat vremena...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 344 postova
  • Lokacija: zemun

nema trika da uzmeš 10ku 4t za te pare da valja i da ima papire...nemoj da bežiš od 2t,nije to isto kao motorcikl-jako su pouzdani ako nadješ očuvanog.za to što tebi treba ja bi pre išao na 2t

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Vanbrodski motori su malo specifični, namjenjeni da rade produženi vremenski period pod punim gasom, trpe oni dosta torture. Dvotaktnom treba gorivo i varnica i bar malo kompresije, palit će, jedino su Tomosi ćudljivi, zahvaljujući nekim "genijalnim" rešenjima i činjenici da su oduvjek bili poluproizvod. Četvorotaktni su već malo zahtjevniji, dosta osjetljiiji, teži(mnogo), i nikako ne trpe kontaminirano gorivo(bezolovni je sklon apsorciji vlage).

 

4t od 10ks ima oko 40kg

2t iste snage ima 25-30kg

Nije problem ako ga ne planiraš skidat, ali pazi se, kradu ih

 

2t na istu konjažu ide bolje zbog većeg obrtnog momenta.

 

Ja ne volim 2t motore ni u jednoj varijanti osim ove, za nekoga ko se malo voza barkicom, 2t je zakon. Ko živi od toga njemu treba diMzel

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Jedno letnje jutro,pred samo svitanje oko 3:30h,odem na neki kameni naper da probam da dzigujem smudja...

nigde nikog,samo Drina huci pun gas,ni komarci jos nisu poustajali....

posle 10ak minuta,cuje se paljenje pente,pun gas i tajac.

Krece kurblanje da upali,opet i opet i opet......i tako pola sata... krece da svice polako...  U nekom trenutku okrecem se i gledam iza mene na nekih 100m tri coveka guraju metalni camac po sred Drine...

Posle par minuta stigose do mene nizvodno na veslo.

Pecali celu noc i krenuli kuci,sidro(radilica od zastave) upala u granje i stabla u vodi,preseku kanap i camac krene nizvodno,neka ruska penta potrosila svo gorivo i nemoze da upali,onda se nasankaju na sprud na sred  vode,lik se iznervira otkaci pentu i baci je u Drinu...

 

Kad su stigli kod mene i pricali mi,ja sam plakao od smeha,krenuli na pecanje uvece u 8, 10km uzvodno od tog mesta i celu noc penta se gasila posle par minuta,ja ih vozio do auta posle....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Veterok, tehnički neki pokušaj kopije Evinrude/Johnsona. Kao Tomos isto je poluproizvod, mislim da je nov ispod 1000€. Važi isto ko i za ostale dvotaktne, ako ima goriva i varnice upalit će na minimum kompresije. Drugar donio jednoga sa otpada sekundarnih sirovina, pun zemlje, lišća i sitnih živuljki, očistili karburator koji je manji i prostiji od tomosovog(začudo) sastavi prvi potez, daje glasa, drugi potez, upali, radi tri sekunda i kraj. Izgorila instalacija :D bezkontaktno elektronsko paljenje, zadivljujuće s obzirom na čemu je

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drrmrr, 751 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: projekat rinfuz ;)

Ja sam celo leto na reci, tomos 18. Bez najmanjeg problema. Ali sam birao dok nisam naleteo na ocuvan.

Pre toga svasta sam imao tohatsu, jamahu, johnson ... ali to je bar duplo ili troduplo od te cifre koju mislis da platis. Bar oni koji imaju papire i da nije bilo vikend izivljavanja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

e sto se tice tih papira,jel to zbog dokazivanja porekla ili zbog koriscenja na camcu?

kod nas se camci ne registruju,nemaju plovidbene dozvole itd...

 

jedino da imam kao dokaz da je legalna,tj da nije ukradena

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Kao moj. Vrteo kao svega 20h pa je u suštini kao i nov maltene.

 

Nieuwstaat suzuki 6 pk fourstroke 2010 / 20 uur http://link.marktplaats.nl/m1242278627?utm_source=ios_social&utm_medium=social&utm_campaign=socialbuttons&utm_content=app_iosAd

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drrmrr, 751 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: projekat rinfuz ;)

Svaki camac ima plovidbenu u kojoj  ti je upisan i motor. Koliko znam sve vise se kontrolisu camci. Jos su tako neke manje reke i jezera utociste camaca i motora bez papira.

@Savan...

lep suzuki i ok cena

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

ja sam pratio oglase poslednje dve tri godine redovno i sto se cena tice vec su ti rekli. 4t za 500evra nije vredan gledanja, cak ni za malo vece pare. 2t od 10ks moze da se kupi solidan, ali bez papira. Sa papirima dobar i ako se pojavi ode za dan

Ako nije svaki dan na vodi i ako skida motor, obavezno 2t

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Kontrolise recna policija ako je ima, a nekad kontrolise i obicna policija. Desavalo se na Kokinom brodu da ukradu za vece nekoliko motora ili camaca i onda policija one sumljive kao kontrolise, mada mislim da je to cisto forme radi, da bude da su nesto radili

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drrmrr, 751 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: projekat rinfuz ;)

Recna policija, kapetanija koliko znam. A prema licnoj karti registrujes i camac. Najbliza kapetanija prema opstini, bar je tako kod mene. Registrujem u Senti, jer je to najblize nama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 344 postova
  • Lokacija: zemun

Inspekcija plovidbe kontroliše plovila,a pošto ih nema dovoljno prepustili su i rečnoj policiji da to radi

Послато са F3111 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

A sta ako ja ponesem svoj čamac iz NL u Srbiju a on nema nikakav dokument, jer tamo ne treba? Jel to problem?


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda NX 250
A sta ako ja ponesem svoj čamac iz NL u Srbiju a on nema nikakav dokument, jer tamo ne treba? Jel to problem?


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro
Naravno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS

Kad čujem da neko ovde traži bilo šta da kupi bez papira digne mi se kosa na glavi! A posle kuknjava kad se nekome nešto ukrade!
@Savan čamci do 260cm dužine (negde je to do 290cm ako se ne varam) se tretiraju kao pomoćni pa nisi dužan da ih registruješ. Sve preko toga mora da se registruje svuda u EU. Motor se registruje na plovidbenu dozvolu čamca.

Podrazumeva se da na pomoćnim čamcima ne može da bude 50HP motor, i tu ima ograničenje i nisam siguran na koliko.

Već su kolege rekli o razlici izmedju 2t i 4t i dodao bih da je potpuno nepotrebno stavljati više od 4HP (KS) na šiklju ili čun ako će služiti na mirnim vodama. Stare tomosove “bele kape” se i danas ‘teraju’. Moja je stara 40 godina i sve motore redovno čistim i konzerviram nakon vadjenja iz vode. Zamenim svećicu i, eventualno, impeler i pali na prvi potez. Za manje od 500€ možeš da nadješ na oglasima lepu 4-orku i da ti ostane kinta za registraciju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

[mention=32893]Savan[/mention] čamci do 260cm dužine (negde je to do 290cm ako se ne varam) se tretiraju kao pomoćni pa nisi dužan da ih registruješ. Sve preko toga mora da se registruje svuda u EU. Motor se registruje na plovidbenu dozvolu čamca.

Podrazumeva se da na pomoćnim čamcima ne može da bude 50HP motor, i tu ima ograničenje i nisam siguran na koliko.


U NL je ta dužinska mera/granica dosta veća. Pretežno se vode pravilom za rekreativna plovila brzinom. Ispod 20kmh nije obavezno, preko jeste. Naravno kombinacija plovilo sa motorom.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS

“Ispod 20kmh”!?!? Iskreno prvi put čujem za ovakvo nautičku ograničenje za bilo šta što ima veze sa plovidbom. To bi bilo nešto više od 10 knots, a to znači bar 25-40 HP na nekom plovilu(?!?)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Meni se čini da moja 6-ica već juri oko te brzine. Jer je lak gumenjak. I tu je negde na granici da treba ili ne treba i dozvola za plovidbu i registracija.
Svakako sam uplatio (online)kurs pa ću ovih dana i da izadjem da polažem.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja