Jump to content

Moto Zajednica

Jos jedan savet za kupovinu sledeceg motora

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: BMW R 1200gs,BMW R 25/2

Meni se u toj kombinaciji iskreno najvise svidja strom ali za samo malo bolji primerak treba izdvoijiti barem tri i nesto hiljade sto ipak vec sa registracijom i jos par troskova debelo prelazi moje mogucnosti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ja bi vako reko:

Ljubavi, hoces da uzmemo beli ili plavi? :D


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Sledece bi bilo:
“Ajde idemo da probamo beli i da obaramo cenu :)


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT

Sto se tice TDM-a 850 iz Vladimiraca, prodaje ga Denis, motor sam licno video kad je tek stigao na prikolici.
Sto se tice boje, meni je odvratan, nisam ga nesto mnogo zagledao tacnije u detalje ipak sam bio na poslu pa nisam imao vremena, ali sam primetio da je masina izuzetno ocuvana, da nema nekih ostecenja i ogrebotina, veoma ocuvan primerak!

U vezi TDM-a 900, kolega je kupio od Denisa TDM-a 850 a pre toga smo isli da gledamo TDM-a 900, ista je cena bila u pitanju (ispod realne cene), motor je bio ocaj itd itd, hocu da kazem, vodi racuna oko TDM-a 900 jer dobar model ne moze da se uzme bez 3.000+ a ovaj iz Nisa mi je Puzzle Edition :D

Kolega je, mislim, nizi od tebe ali bez problema vlada sa motorom, oko 2/3 ako ne i vise se oslanja na stopala.

P.S. Kod Denisa je stigao FJR 1300 2001 presao je oko 41.000km, nema bocne kofere cena mu je oko 3.400 evra - 3.500 evra, kaze da kofere moze nabaviti za nekih 200-300 evra.
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

Milance 067: Moja gospodja je bliža tvojoj gradjom (170 visine i oko 90kg, što bi sosa rekla "nisam ja debele već niska za svoju kilažu :D ) i žali se na količinu mesta, Jeftina supruga je isto tako (ako se ne varam sa Saletovih slika) nešto viša i isto se žali. Mislim može par stotina km u danu ali treći dan sa 300+km ili kao što sam ja znao da teram po 500 + u danu kažu da bi teško podnele... e sada 100 ljudi 100 ćudi...

Sedi sa suprugom na motor koji ti se sviđa pa čuj NJENE utiske.... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2816 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Ja sam već pisao o vome Fazer je odličan ali treći dan na dugim putovanjima pokazuje neudobnost,pogotovo za suvozača kome su noge dosta savijenije i nema baš mesta da bude komotno.Fazer je vozački motor i za one koji voze devojke ,a ne žene.:moto2:

Dođi sa ženom sedi probaj pa da znaš da li smo mi u manjini u pravu.

 

Pogledaj malo velike Badite nisu skupi ,a pružaju dosta pogotovo na dužim putovanjima.Bar po mom mišljenju

https://www.polovniautomobili.com/motori/11312147/suzuki-bandit-gsf-1200

https://www.polovniautomobili.com/motori/10610586/suzuki-bandit-1200

https://www.polovniautomobili.com/motori/11356558/suzuki-gsf-1200-bandit

5a3fa31a28fae_Rumunija2016(1249).thumb.JPG.e13cf50fe26beaffe511b646d80f2f9a.JPG5a3fa2e6924c5_ispredlagodipredil.thumb.jpg.49668aed118c07dbfd30b9a069b4ed45.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 894 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tenere 700

Ja trazio i gledao, planirao da kupim : Strom 1000 ili 650, TDM 900,Varadero, cak i VFR800,  planirani budzet oko 3000

 

Na kraju kupio Caponorda  :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion
Pre 12 sati, sashac je napisao:

Diverzija 900 je udobna,ali nista vise udobnija od fazera,Varadero je jos nizi,nize sediste,strom je malo komforniji.

Što bi napisao Štampar: "Grešiš sinko, grešiš". ;)

Imam i Fazera (odnosno sin ga ima), ali nikada ne bih menjao Diverziju 900 za bilo koji drugi motor, osim za CBF 1000 i to samo zbog izgleda (ali da li bi to trebalo da bude presudno u ovoj našoj bolesti?). Lanac-kardan dilema, uvek ide u korist kardana. Supruga i ja povremeno prelazimo 600+ dnevno na Diverziji, bez problema i bez bolova u leđima i ostalim intimnijim delovima. 

Po meni (sve zavisi od lične impresije) Fazer i Diverzija su neuporedivi po udobnosti. Mada me klinci za*ebavaju da vozim autobus, volEm da osetim snagu i težinu Diverzije, fenomenalan motor, sasvim dovoljno snage za dvoje, položaj suvozača odličan, snažan i izuzetno pouzdan, k'o da su ga Rusi pravili. Fazera ne volEm da vozim, iako je prelep motor, izuzetno lak za vožnju, odlične kočnice... Ali... 

Valjda to dolazi sa godinama. 

Supruga se sa klincem jednom (koliko se sećam) vozila na Fazeru, kada sam joj predložo da se Fazerom provozamo, rekla mi je da joj to ne pada na pamet i da hoće samo da se vozi na Diverziji. Ne dozvoljava ni da razmišljam o prodaji motora.

Ovaj moj post nije propagandni materijal za Diverziju 900, više je kao poziv Milancetu da, ako hoće, objasni šta mu na 900 nije odgovaralo. Baš me zanima.  Jeste težak motor, veliki, ali to meni odgovara zbog mojih gabarita, moguće da je nekom nižem to opterećenje, posebno u gradskoj vožnji, ali je Fazer, za mene (i ispod mene) kao igračka.  

Rad sam da čujem i druga mišljenja (verujem i Milance 067), čisto radi neke komparacije. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 4 minuta, Šumadinac je napisao:

Lanac-kardan dilema, uvek ide u korist kardana.

Godine ... tas na vagi krece u stranu (neka druga tema)  :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion
pre 24 minuta, Šumadinac je napisao:

 Lanac-kardan dilema, uvek ide u korist kardana...Valjda to ide sa godinama.

 

pre 18 minuta, bdada je napisao:

Godine ... tas na vagi krece u stranu (neka druga tema)  :jee:

Misliš, u bolju stranu? :lol3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: BMW R 1200gs,BMW R 25/2

Napisah vec . Nista racionalno protiv Diverzije 900 sem estetike a to je pak vrlo relativno. Jednostavno mi se ne svidja vise na oko. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Pogledaj Caponorda 1000, odlican bike po razumnoj ceni. Bubice koje ima su poznate i otklonjive za siću.

Tek da znas, Strom 1000, ima tih bubica itekako, a i skoro svaki po nesto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: BMW R 1200gs,BMW R 25/2

Evo ga jos jedan pacijent. Tek da me jos vise baci u dilemu. To je moja najveca ljubav jer imam BMW r25/2 ceo zivot ( jos ga je cale vozio) .Ali normalno za neki bolji model opet puste pare.

https://www.polovniautomobili.com/motori/11600686/bmw-r-1100-rt

Znam da ce verovatno neko reci da  ne znam sta hocu, i verovatno je u pravu ali valjda ce se naci za Rajka kapa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec
Evo ga jos jedan pacijent. Tek da me jos vise baci u dilemu. To je moja najveca ljubav jer imam BMW r25/2 ceo zivot ( jos ga je cale vozio) .Ali normalno za neki bolji model opet puste pare.
https://www.polovniautomobili.com/motori/11600686/bmw-r-1100-rt
Znam da ce verovatno neko reci da  ne znam sta hocu, i verovatno je u pravu ali valjda ce se naci za Rajka kapa
Мотор сам пробао једном, на пола сата.
Јако ме пријатно изненадио, да не кажем одушевио.
На изглед мрцина, јако тежак у месту али... Кад кренеш све то престаје. Као бицикло буквално. Јако лако се вози, одлично потеже, одлично кочи и оно што ме највише зачудило јесу предње виле. И на јаком кочењу нема оног осећаја да предње виле "тону" као на скоро свим моторима које сам пре тога возио.
Без обзира на оне приче BMW па за и против, има ту неких идејних решења која ми се свиђају као и оних које не могу да схватим. И тај боксер мотор чијег звука баш и нисам љубитељ.

И наравно, са предње стране ружан ко лопов

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6803 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Meni se ni jedan primerak ne svidja, svi su aljkavi izuzev TDM850 i Fazera, stim sto mislim da ce vam lepse biti na TDM850 u slucaju komfora.

 

Moj savet:
https://www.polovniautomobili.com/motori/11590228/honda-pan-european-uvoz-ch
https://www.polovniautomobili.com/motori/10834301/honda-cbr-1100-xx

XJ900 naravno, to je jako podcenjen motor, ali jeftin za odrzavanje, pouzdan, ja ga ne bih izbrisao ni u kom slucaju.

Naravno, niko od nas ne moze tacno da proceni o kakvom se primercima u oglasima radi. Pri kupovini polovnog, prednost daj pre odrzavanoj i negovanoj masini pre brenda i modela. Bolje je stariji motor tipa Pan EU, XJ900 nego lomine poput onih iz oglasa. BMW, ne znam bas, super su ali racunaj mnogo suski za odrzavanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 508 postova
  • Lokacija: Lajkovac
  • Motocikl: BMW R 1200 GS Triple black

Ovaj BMW, izgleda jako dobro, ali Honda XX je po meni prava stvar! U svakom slucaju, samo polako i pamet u glavu (ne zaleci se), imas vremena do pocetka sezone i obavezno probaj vise modela zajedno sa suprugom  pre nego doneses odluku, aj nek je sa srecom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja