Jump to content

Moto Zajednica

Jos jedan savet za kupovinu sledeceg motora

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: BMW R 1200gs,BMW R 25/2

Ajde ljudi mala pomoc ili savet. Citao sam ovih dana na forumu sve zive tekstove koje sam nasao i sad tek nista ne znam. Dosao je red na sledeci  motor a ja sam neodlucan kao da nikada nisam vozio nista da ne kazem jahao. Salim se naravno. Diverzija 600 je srecno prodata i idemo dalje. Gledam oglase tri puta dnevno. Ima svacega ali za sada nisam jos konkretno nista odlucio. Elem imam pedeset godina 183cm i devedesetak kilograma. Supruga koja je vrlo cest saputnik takodje ne manjka mnogo po kilazi a kako volimo da putujemo tu su skoro uvek i sva tri kofera. Normalno, para nikad dovoljno tako da ne mogu kao i na zalost verovatno vecina da biram nego se uklapam u neku cifru od 2500 do 3000 e.

E sad malo suzen izbor iz trenutnih oglasa

Strom 1000 ,2004god 2600e, zatim

Varadero 1000,2000god. 2850e zatim

TDM 900,2002god. 2699e zatim

Fazer 1000,2001god. 2850e. i jos

TDM 850,2002god. 2399e.

Kilometraze namerno nisam pisao jer ne da im ne verujem vec mislim da je to veoma diskutabilno koliko je realno. 

Uglavnom bi mi koristio za put mada bi se verovatno vozio i po gradu. Sa Diverzijom sam stvarno bio zadovoljan ali mi je na putu uvek nedostajalo malo snage a i mislim da bi mi zbog mojih vec po malo istrosenih kolena vise odgovarao neki malo visi motor odnosno sa malo ispravljenijim kolenima. Verovatno ce mi neko od Vas savetovati i neki coper ali sam ih apriori odbacio jer mi se mladi ti motori  ne svidjaju a kako sam jedan od relativno malobrojnih u mojoj okolini cije supruge podrzavaju moju zanimaciju , bilo bi glupo da joj bar tu zelju ne ispunim. Sa mnogim motoristima iz Kragujevca sam pricao i probao par ovih motora . Kao po obicaju svi se kunu u ono sto voze, sto je verovatno normalno. Znam da tu ima hiljadu pitanja jos al ajde da cujem jos neko misljenje dok jos nisam odlucio srcem a ne razumom jer obicno tako bude. POZDRAV.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Ja bi od ovoga ovde kao najrazumniju varijantu izabrao tdm900. Stara Vara sa karbovima dosta trosi, fazer dosta mali za dvoje. Stroma 1000 sam vozio i on zna da popije u dvoje na otvorenom. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Posto ne mogu da vidim konkretan oglas niti obidjem konkretan motor ali ovako po modelima za ono sta bi tebi pristajalo: 1. Strom 2. TDM 900 3. Fazer 4. Varadero 5. TDM 850.   Mada da ja kupujem, gadjao bih fazera :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: BMW R 1200gs,BMW R 25/2

Letos sam sam sa prijateljem bio do Crne Gore . On je bio sa Stromom i nije bas nesto drasticno vise trosio nego moja Diverzija. Do duse on je sve prolazio sa ipak manje odvrnutim gasom nego ja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Strom je dosta ziv motor i nervozan na gasu i malim obrtajima. Ako izvadis sekundarne leptire uradis remapiranje to sve posle ide dosta lepse.Meni nekako nije legao za putovanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: BMW R 1200gs,BMW R 25/2
  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

Od tih što si naveo mi iz kombinacija ispadaju:   strom (jer mi deluje farban), Tdm 850 jer ima sigurno više od 24000km čim su menjani diskovi a i agregat na 4tx ima manu da hoće da prolupa na radilici iz čista mira, a i TDM900 kao da je digitronom slikan a i nisam baš ubeđen da je ta trobojka fabrička. Na FZS 1000 će vam verovatno biti tesno, odnos kuk/koleno/skočni zglob (makar u mom iskustvu) za suvozača nisu baš najsrećniji inače mi od gore navedenih motora deluje najbolje...E sada Varadero , deluje ok ali tu je čuvena potrošnja o kojoj su oprečna mišljenja nek tvrde da mi skroz ok troši a neki tvrde da je kao da su ga u Rusiji pravili... meni možda deluje najudobniji za vožnju u dvoje sa tri kofera...    

P.S Ja kada kupujem motore želim da budu u što bližem stanju originalnom, ni malo necenim lične afinitete bivših vlasnika posebno kada su u pitanju farbanja itd... čak više volim originalne ručice od aftermatketa kao i auspuhe... takođe izbegavam ksenone (neki lični klik u glavi bez stvarnog razloga) :) 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 508 postova
  • Lokacija: Lajkovac
  • Motocikl: BMW R 1200 GS Triple black

Po meni ovaj Fazer je na 1 mestu, mislim da ispunjava sve zahteve i ubedljivo je u najboljem stanju od svih ponudjenih!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

Možda da pogledaš i nekog VFR800... dobar turer i izdržljiv a može se naći ok primerak za novac kojim raspolažeš... 

 

Na FZS 1000 je meni i gospođi tesno ( a slične smo građe kao vi) t.j. njoj više nego meni za par Km mi je kukala kao joj je neudobno i kako je bolje sedela (verovao ili ne) na mom prethodnom zx9R 2000 godište... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: BMW R 1200gs,BMW R 25/2

Po stanju je i meni Fazer najbolji ali kada sam u Kg-u probao jednog stvarno sam se i ja zabrinuo za kolena zbog polozaja sedenja. E sad slazem se sa grofom o izgledu i ocuvanosti ali skoro da sam siguran da su retki motori tih godista a da nisu barem na nekim mestima zafarbani odnosno grebani a i kilometraza je veoma relativna. Naravno poveo bih sa sobom coveka koji bi to mnogo bolje nego ja procenio , narocito agregat ,jer mi izgled dolazi u drugi plan. Odnosno bar ne bi trebao da bude problem jer se to ipak lakse odradi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Ja imam 185 i 100kg,vozim dugo fazera,ni zena je 167 63kg.Udoban motor do jaja,nema gde nismo putovali,i po 700km u danu...full natovareni.Ovo sve ostalo je krs i smejurija za fazera.

14079622_10209794864978754_4586174097787232445_n.jpg

20729735_10213162556168929_7505314099731025479_n.jpg

7c518de34ef0-1920x1080.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: BMW R 1200gs,BMW R 25/2

Ti si veoma hrabar kad si zenine kilograme izbacio na net. Ja to ne smem. Salim se naravno. Kod fazera mi je samo savijenost nogu malo problem , ali zato i trazim savet

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Meni skroz odgovara.Uopste mi ne zamara noge.Moj problem je kicma,ali to je druga prica.Uvek mozes staviti malo deblje sediste,ili jastuce za put.:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: BMW R 1200gs,BMW R 25/2

Na Diverziji sam imao problema sa brzinama preko 120 . Treslo  mi je kacigu kao ludo  ali nisam stigao da probam to da ispravim ,otisla je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: BMW R 1200gs,BMW R 25/2

Nemam bas racionalan odgovor na to pitanje ali recimo da je najblizi tome da mi se jednostavno ne svidja. To je i jedna od mozda par mana kod moje  stare diverzije. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja