Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Banja Luka, BiH
  • Motocikl: BMW 1600 GTL, Vespa PX 200

Pozdrav svima!

 

Pao je plan za ovu godinu. Vozi se u Tursku. Zena, ja i Varadero krajem juna. Sama ruta nema puno opcija preko Bugarske na Istambul pa malo po Turskoj.

 

U Istambulu planiramo ostati nekih 4-5 dana i grad mi je nepoznanica. Zamolio bih sve za savjet oko putarina, smjestaja i svega sto padne na pamet. Europski ili Azijski dio Istambula za hotel? Isplati li se kretati motorom po samom gradu? Sta izbjeci? Sta vidjeti? Kakva je situacija za parking.....? Sta je ta putarina KGS i sl.....

 

Jos par dana cemo provesti u Turskoj i provozati se, ali tu sam pronasao dobre putopise na forumu pa imam info koji mi treba manje-vise.

 

Hvala

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Smeštaj smo našli preko bukinga, neki apartman lepo opremljen za nešto tipa par destina eura za noć. Nalazi se u starom delu gde sve vrvi od aktivnosti i gde bas ima svega i svačega. Malo me je to prepalo u prvi ruku jer sam bio sa malom decom i ženom i gomilom stvari, išli iz grcke sa mora. Medjutim uvidiš da je to svakodnevnica i da mahom svi gledaju svoja posla.

Parking (otopark) je čudan tip, bar sto se tiče za automobile. Praksa im je da im ostaviš ključeve pa oni prepakiravaju auto kako bi napunili parking krcatim. Prvo veče smo se isvadjali muški, on mi traži ključ ja ga gledam da li je normalan, mecka stara godinu i po a on bi da mu ja dam tek tako ključ?!?! I nisam mu dao ali sam posle skužio da je to neka normalna praksa. Ne znam kako ide za motore, pretpostavljam da nema potreba već da parkiras u neki ćošak. Cene za parkiranje su bile skromne, svakako ništa šokantno.

Putarina, za automobile bar, se uzima u posti. Popuniš neki obrazac na turskom i dobiješ neki kao čip na kojem imaš kredit koji si uplatio i on registruje kad prodjes ispod neke rampe i odbije sa kredita.

Ono sto je meni bilo dobro naravoučenije, nikad više u toku leta jer su paklene vrućine.

Od znamenitosti na mene je ostavila najviše utisak Aja Sofija. Plava džamija mi je bila pomalo razočarenje, sa ovim saznanjem bi je sigurno preskočio ali jbg, hoće majmunce sve da vidi. A da, uzeli smo vodica koji se faktički sam nametnuo. Prvo smo mu se zahvalili na ponudi, ali onda je smanjio drasticno cenu i rekao magične reci - može nas provući preko reda u tih par znamenitosti u starom delu! Zaista su ogromne gužve i stojati u njima na preko 35 celZijusa nije nimalo zanimljivo. Ako se dobro sećam, aja sofija ne radi ponedeljkom.

Bazar tj kapali carsi je nešto takodje magično za doživeti. Satima možeš lutati po tim sokacima i da nemaš predstavu gde si ušao a gde izašao.

Sve u svemu grad koji ću posetiti sigurno još bar jednom u životu jer za onih 3 dana samo sam lutao po starom delu a oči/uši pa i nos su ostali gladni svega.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 380 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Vstrom 650

Kolega svaka čast za otvaranje teme! :jee1:

 

Žena i ja ove godine planiramo istu turu, zajedno sa @nikvuksa i njegovom suprugom. Mi krećemo 1.6. i plan je otprilike sledeći:

 

1. dan - krećemo iz Čačka i vozimo ka Istanbulu, plan je da se što više približimo i prenoćimo usput

2. dan - Istanbul

3. dan - Istanbul

4. dan - krećemo ka Ankari gde imamo noćenje

5. dan - krećemo ka Kapadokiji, noćenje u Goreme

6. dan - 12. dan - Antalija

12. dan - Antalija - Pamukale - Efes - Izmir

13. dan - Izmir - Troja - Galipolje

14. dan - Galipolje - Kavala - Bansko

15. dan - Bansko - Čačak

 

Ovo je neki okvirni plan, naravno podložan izmenama tako da ukoliko neko ima savete i predloge, slobodno neka piše.

 

Takođe, za sada imamo jedino rezervisan smeštaj u Antaliji. Ideja je da ovo putovanje bude kombinacija totalnog izležavanja (Antalija) :jee:, i obilaska Turske.

 

Dobrodošla je svaka preporuka za smeštaj u Istanbulu, naravno i na ostalim planiranim destinacijama. Za Istanbul su nam posebno bitna iskustva vezana za parking. Stoji da se motor može uglaviti u neki ćošak, ali ostaje pitanje koliko je to sigurno u višemilionskom gradu poput Istanbula.

 

Što se tiče putarina, negde sam pročitao da za motore nema putarina. Šta kažu iskustva?

 

Hvala :)

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Banja Luka, BiH
  • Motocikl: BMW 1600 GTL, Vespa PX 200

Meni je plan preko Cacka i u Cacku prvo nocenje. Ostatak vrlo slicno, sa tim sto mi ostajemo duze u Istanbulu. Samo smo planirali pokret polovinom juna. 

 

Znaci bice informacija iz prve ruke :takoje: kad budem prolazio Cacak ili da pomjeram termin i prikljucimo se do Istambula ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 380 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Vstrom 650

Pa eto mi smo gledali da zaobidjemo vece vrucine, jer dole vec u junu zna da bude vruce... Zasto da ne u slucaju da promenite datum tu smo :) ako nista imas informaciju iz prve ruke kad dodjes u Cacak :takoje: 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff

Kao što je rekao Sale, to je naš plan otprilike. Kako smo se do sada sve uspešno i lagano dogovorili tako je bilo i sada. :)

 

S ozbirom da idemo pre vas, nama će biti potrebnije informacije, a vi ćete ih imati iz prve ruke. Svakako dobrodošli ste u Čačku. :)

 

Inače, nalazio sam na forumu par informacija na sledećim temama:

 

I ima još nekih tema gde se pominje i gde je bilo informacija ali sve one su da kažem od ranije.

 

Zbog toga i jedva čekam informacije od Radića, u temi Iran 2017, koji je proveo dosta dana u Turskoj ove godine. :)

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Banja Luka, BiH
  • Motocikl: BMW 1600 GTL, Vespa PX 200

I ovdje sam nasao dobrih informacija

U Cacku se vidimo definitivno. Mijenjam pivo za informacije :)

 

Valjda ce i kolege do tad ubaciti koji info....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Milje80, IstaNbul sa N.

 

U gradu koristi metro i drugi vid gradskog prevoza. Taxi takodje nije skup. Hotel uzmi u Evropskom delu i neka bude sa parkingom jer za motore nije toliki problem kao za kola. Hoteli nisu skupi. Za Kapadokiju ostavi dva dana jer je dosta zanimljiva. 

Promenio član Mikulanac
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 522 postova
  • Lokacija: novi beograd
  • Motocikl: HONDA GL1800
Milje80, IstaNbul sa N.
 
U gradu koristi metro i drugi vid gradskog prevoza. Taxi takodje nije skup. Hotel uzmi u Evropskom delu i neka bude sa parkingom jer za motore nije toliki problem kao za kola. Hoteli nisu skupi. Za Kapadokiju ostavi dva dana jer je dosta zanimljiva. 
Izgleda da ću ja prvi ove godine u Istanbul,naime nameravao sam pocetkom aprila ove godine tj.cim vreme dozvoli.Kazi mi molim te Mikulanac a sta se desava ako bih neke stvari u gradu hteo obici motorom.Da li je problem parkirati motor negde na trotoaru u blizini destinacije ili ne ?

brmmm,brmmm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Izvini Pero tek sam sad video pitanje. Uglavnom kao i kod nas motor mozes doterati i parkirati blizu destinacije koja te zanima. Ne bih ti preporucio obilazak grada motorom  posebno u popodnevnim casovima jer su guzve ogromne. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja