Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc oko kupovine sa Alibabe

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 334 postova
  • Lokacija: PK
  • Motocikl: TDM 900

Drugari,resio sam da prepravljam jednu masinu-poljoprivrednu ne motor, dobro i ne ja nego pravi majstor,e sad nasao sam delove na alibabi,dosta mi je jeftinije nego ovde da ih kupujem,nikad nisam narucivao na taj nacin pa mi je potrebna pomoc ili usluga ako to nekom nije tesko da naruci, cena delova ukupno je 1200 dolara,pa i to me buni dal je bolje narucivati odvojeno ili sve odjednom-pitam zbog carine,e sad ukoliko nadjem te delove na aliexpresu porucio bi odatle-valjda je bolje-ispravite me ako gresim,uglavnom izbacicu linkove veceras kad odem do majstora pa da vidim sta je bolje i kako to poruciti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

Alibaba i aliekspres je ista firma (ako se tako može reći) samo je stvar u tome što alibaba radi "na veliko" ... tj. kod njih je malo toga što možeš naručiti na komad .. sve je na 20-50-100 komada.. pa zato i cijena zna biti vrlo primamljiva .. ;) .. uglavnom, piše ti "min.order", pa ako je na komad, to je super .. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

da,ko sto strasilo rece,na alibabi je veleprodaja,i koliko sam ja gledao neke stvari,uglavnom je sve na kontainere trgovina,tj ako je nesto sitno i jeftino min order bude 100.000kom,ako su npr agregati za motore min order bude 200kom.

 

uglavnom sve sto sam gledao je na kontainer porudzibna i uvek je vrednost oko 30.000$ jednog manje vise,sta god da porucis...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 334 postova
  • Lokacija: PK
  • Motocikl: TDM 900

Ne znam zaista,kolega sa foruma-inace i moj poznanik je rekao da ce on poruciti,vec je to radio pa mi glupo bilo jos da cimam coveka da mi objasnjava postupak. Inace planiram i ja da naucim te zezancije,moj komsija redovno narucuje sa alija-stvarno nas deru ovde,  ali ovo je nesto ozbiljnije pa mi je trebala pomoc nekog ko se bas razume a ono sto meni treba nema na aliexpresu samo na alibabi pa mi je to dodatno unelo zabunu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja