Jump to content

Moto Zajednica

Kupio bih Versys ili nesto slicno

Recommended Posts

  • Drug član, 986 postova
  • Lokacija: Beograd

Ima li ko saznanja o ovom prodavcu, i kako vam izgleda ovaj Versys iz oglasa?

 

www.polovniautomobili.com/motori/11410159/kawasaki-versys-650-fi-a

 

Nekako mi se Versys izdvaja kao sledeci motor, mada ako neko ima nesto sto smatra slicnim moze ponuditi. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Ne znam kakav je taj Versys, ali imao sam prilike da iznajmim Versys 650 2009. godiste pocetkom decembra na Kanarskim ostrvima i odvezem nekih skoro 700-800 km. E, sad ne bi trebalo da ga uporedjujes sa SV-om, koji je zivahniji i laksi motor, ali ti je Versys onako "sve u jednom". Mogu da kazem da mi se bas svideo za voznju. Dobro vuce na niskim obrtajima, jer su mu spustili obrtni momenat u odnosu na ER6 (koji je isto dobar motorcic). Udoban je, lepo se ponasa u krivinama, bio mi je uzivanje za voznju. Plus mozes lepo da se poigras uz smesnu potrosnju. Vesanje je podesivo, narocito prednje - sto je meni bitno za sportskiju voznju, a ko voli udobnije od ER6 ce biti jos zadovoljniji. Motorcic je bombonica.

Svaka preporuka za model.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 986 postova
  • Lokacija: Beograd
7 hours ago, Alekre said:

Proveri obavezno potrosnju ulja. Svojevremeno sam gledao Versysa i nailzao sam na primerke koji su trosili.

Ono da ga provozam 1000 km mi bas i ne deluje kao realno (ali hvala sashac na kao i uvek dovitljivom komentaru), mada mogu da pitam prodavca i da ga onako ispitivacki poput Djure (onaj sto oprosti kad istuce) posmatram. Nego, mislis li da je TDM bolja opcija?

 

3 hours ago, СајберГастарбајтер said:

Ne znam kakav je taj Versys, ali imao sam prilike da iznajmim Versys 650 2009. godiste pocetkom decembra na Kanarskim ostrvima i odvezem nekih skoro 700-800 km. E, sad ne bi trebalo da ga uporedjujes sa SV-om, koji je zivahniji i laksi motor, ali ti je Versys onako "sve u jednom". Mogu da kazem da mi se bas svideo za voznju. Dobro vuce na niskim obrtajima, jer su mu spustili obrtni momenat u odnosu na ER6 (koji je isto dobar motorcic). Udoban je, lepo se ponasa u krivinama, bio mi je uzivanje za voznju. Plus mozes lepo da se poigras uz smesnu potrosnju. Vesanje je podesivo, narocito prednje - sto je meni bitno za sportskiju voznju, a ko voli udobnije od ER6 ce biti jos zadovoljniji. Motorcic je bombonica.

Svaka preporuka za model.

Zahvaljujem na komentaru. To negde i jesu moja ocekivanja. Kapiram da bi odgovorio na moje gradske potrebe, ali da bih bez problema mogao i par stotina km da zgazim u danu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6711 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Pitaš čoveka kada je zamenio ulje, na kojoj kilometraži, uporediš sa trenutnom, pogledaš nivo ulja, ako je do pola i manje od pola eto ti odgovora. Pre nego što prokomentarišeš pitaj ga da li sipa max :) Izuzev toga, pogledaj auspuh, ako je mastan (nemoj da te zavara kondenzacija)... Najsigurnija varijanta je da pogledaš svećicu, ona je najbolji pokazatelj ispravnosti.

 

TDM900 ne može da se uporedi jer je iz klase iznad, nećeš pogrešiti ni sa Versysom, odličan je paket.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova
Pre 3 sati, Alekre je napisao:

Pitaš čoveka kada je zamenio ulje, na kojoj kilometraži, uporediš sa trenutnom, pogledaš nivo ulja, ako je do pola i manje od pola eto ti odgovora. Pre nego što prokomentarišeš pitaj ga da li sipa max :) Izuzev toga, pogledaj auspuh, ako je mastan (nemoj da te zavara kondenzacija)... Najsigurnija varijanta je da pogledaš svećicu, ona je najbolji pokazatelj ispravnosti.

 

TDM900 ne može da se uporedi jer je iz klase iznad, nećeš pogrešiti ni sa Versysom, odličan je paket.

ulje kad se sipa 2 litre a treba 1,9 je tek jako malo iznad pola,Što se tiče tdm-a , nevidim njednu bolju stvar na njemu osim ako ti treba veća kubikaža.Tdm izgleda kao nimalo moderan motor po dizajnu, kao iz nekog prošlog vremena.Dizajn motocikla od jedno 2003-4 navamo s previše razlikuje u odnosu na ranije.To je više subjektivno nego objektivno jer dizajn nevozi motor ali mnogo znači naročito kod motora koji treba da su u trendu a nisu dukati  pošto on uvek dobro izgleda

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

@Jupiter

Sad pogledah ovog iz oglasa. Dobro je sto je Svajcarac, jer je sigurno odrzavan kako treba (bar do uvoza u Srbiju). Na fakturama je ime svicera, tako da tu nema sumnje. Osim toga je ABS, sto ti je jos jedan plus. Sto se tice TDM-a, to je dobar motor u toj kategoriji, ali ako se dobro secam kada sam probavao TDMa, meni je Versys mnogo zabavniji za voznju i  za nijansu agilniji (taj element mi je bitan kod svakog motora). Na tebi je da vidis sta hoces.

 

Usput da podelim sa vama i jedan snimak sa Kanarskih ostrva od pre tri nedelje i moje druzenje sa Versys-om

 

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

@shoyyka

Uglavnom su odlicni putevi, uz par puteva drugog reda koji su malo losiji, a koje opet ja volim da vozam vise nego dobre (imam ih na dva tri druga snimka).

Lepe krivine, lepi putevi i lepi pejzazi. Temperatura od 18 ujutro do 24 u podne. Sta vise da covek pozeli ako mu se vozi motor u decembru? :)

U svakom slucaju, u eri jeftinih letova van "praznicne sezone", nije ni mnogo skupo otici iz Zapadne Evrope (120 evra povratna Easyjet-om).

Najvece stavke su iznajmljivanje motora i ako hoces da posetis vise od jednog ostrva je cena trajekta.

Benzin je 0.92 evra, kafane uz put jeftine (klopa i pice) i ako mozes dovoljno rano da isplaniras sve i rezervises na vreme, zadovoljsto zagarantovano za relativno male pare (za evropske uslove).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova
Pre 6 sati, СајберГастарбајтер je napisao:

@shoyyka

Uglavnom su odlicni putevi, uz par puteva drugog reda koji su malo losiji, a koje opet ja volim da vozam vise nego dobre (imam ih na dva tri druga snimka).

Lepe krivine, lepi putevi i lepi pejzazi. Temperatura od 18 ujutro do 24 u podne. Sta vise da covek pozeli ako mu se vozi motor u decembru? :)

U svakom slucaju, u eri jeftinih letova van "praznicne sezone", nije ni mnogo skupo otici iz Zapadne Evrope (120 evra povratna Easyjet-om).

Najvece stavke su iznajmljivanje motora i ako hoces da posetis vise od jednog ostrva je cena trajekta.

Benzin je 0.92 evra, kafane uz put jeftine (klopa i pice) i ako mozes dovoljno rano da isplaniras sve i rezervises na vreme, zadovoljsto zagarantovano za relativno male pare (za evropske uslove).

ništa mi ne govori drugar mi već 10 godina zimuje na kanarima.Gran kanaria ,Las Palmas.Spava i voza se u brodu a na kopnu plaža i motor.Tako da znam sve detalje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova
Pre 6 sati, СајберГастарбајтер je napisao:

@shoyyka

Uglavnom su odlicni putevi, uz par puteva drugog reda koji su malo losiji, a koje opet ja volim da vozam vise nego dobre (imam ih na dva tri druga snimka).

Lepe krivine, lepi putevi i lepi pejzazi. Temperatura od 18 ujutro do 24 u podne. Sta vise da covek pozeli ako mu se vozi motor u decembru? :)

U svakom slucaju, u eri jeftinih letova van "praznicne sezone", nije ni mnogo skupo otici iz Zapadne Evrope (120 evra povratna Easyjet-om).

Najvece stavke su iznajmljivanje motora i ako hoces da posetis vise od jednog ostrva je cena trajekta.

Benzin je 0.92 evra, kafane uz put jeftine (klopa i pice) i ako mozes dovoljno rano da isplaniras sve i rezervises na vreme, zadovoljsto zagarantovano za relativno male pare (za evropske uslove).

ništa mi ne govori drugar mi već 10 godina zimuje na kanarima.Gran kanaria ,Las Palmas.Spava i voza se u brodu a na kopnu plaža i motor.Tako da znam sve detalje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Komso mislim da je versus odlican izbor i motor koji moze da ti zavrsi pricu u smislu sve u 1. Opet ko sta voli i sta ga cini srecnim, ali ja kazem idealno bi bilo ko ima mogucnosti da ima 2 motora jedan skuter za grad i naravno putni motor. Posto nas dosta nema te mogucnosti onda moras da trazis kompromis i mislim da je versus odlican s tim da nadjes dobar primerak. Poz

Послато са HTC Desire 630 dual sim уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova
Pre 1 sat, Nole Bg je napisao:

Komso mislim da je versus odlican izbor i motor koji moze da ti zavrsi pricu u smislu sve u 1. Opet ko sta voli i sta ga cini srecnim, ali ja kazem idealno bi bilo ko ima mogucnosti da ima 2 motora jedan skuter za grad i naravno putni motor. Posto nas dosta nema te mogucnosti onda moras da trazis kompromis i mislim da je versus odlican s tim da nadjes dobar primerak. Poz

Послато са HTC Desire 630 dual sim уз помоћ Тапатока
 

zato sam ga i ja kupio,a i svideo mi se vizuelno 2007, doduše kupio sam i ženi skuter pa ga i ja vozim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1518 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM
On 12/28/2017 at 7:04, Alekre je napisao:

Pitaš čoveka kada je zamenio ulje, na kojoj kilometraži, uporediš sa trenutnom, pogledaš nivo ulja, ako je do pola i manje od pola eto ti odgovora. Pre nego što prokomentarišeš pitaj ga da li sipa max :) Izuzev toga, pogledaj auspuh, ako je mastan (nemoj da te zavara kondenzacija)... Najsigurnija varijanta je da pogledaš svećicu, ona je najbolji pokazatelj ispravnosti.

 

Sve je to rekla-kazala i ništa ne znači niti se može šta zaključiti na taj način oko potrošnje ulja. Ovaj primerak je iz uvoza i koliko vidim zadnji servis radjen pre 2 godine, možda i više. Ako i ima pola staklenceta ulja ili ispod, to znači da je potrošio 100, max 200 ml ulja, zanemarivo na interval zamene.

 

Apropo ovog primerka sa oglasa, bode mi oči da su se donji delovi rama ogulili od čizme na relativno maloj kilometraži.

Ja bih pre gledao motor koji je kupljen ovde u Srbiji, a ima Versysa, prodavali su se prilično. 

Možda je i ovo dobar primerak ali dok ne odeš i ne pogledaš teško ćeš znati ovako sa slika valja li ili ne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

@Milanezi

to sto na toj plastici kod menjaca (taj deo nije metalni deo rama vec plastika preko rama) ima tragova cizme ne vidim kao problem, kod bilo kog motora. To je nebitno. Bitnije je da se vidi da motor nije skarabudzen i da je ciklistika u redu. Sto se tice servisa, ako je kilometraza s oglasa tacna, po servisnoj knjizici na slici radjen je 2015, tj. pre 2000km. Znaci nije se previse navozao od tad, a izgleda nista u Srbiji, jer zavisi kad je uvezen. Plus motor je stajao, bar po lancu. A zna se sta se prvo radi kad kupis motor koji je stajao, zamenis ulje i filter i promenis opet posle 250km iz cuga ili 500 km voznje iz par puta.

Sad vidim da ima za slicnu cenu i jedan crni iz Nisa (kupljen u Srbiji). Sad, da li covek ima vremena da ode da vidi oba to je druga stvar. Mada taj u Nisu nema ABS.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja