Jump to content

Moto Zajednica

Nove ili Polovne gume

Recommended Posts

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: NOVI SAD
  • Motocikl: SUZUKI GSXR 600
Nije meni sto se sa novcanikom menjaju i prioriteti. To je sasvim ok i treba tako da bude. Meni je sto se sa novcanikom menja misljenje. Imam ja jednog kome su polovne gume ili kaciga nekad bili ok,a sad je to glupo... A imam i jednog sto je dao 5000 za motor,a jedva smo ga ubedili da uzme novu gumu...
To su nasi ljudi... Kupi "BMW", ugradi mu gas i vozi ga samo vikendom...

Послато са SM-N910C уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 934 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000

Ma ja sam siguran da kad kupim motor,osuđen sam da ga vozim na gumama sa kojim dođe motor. Nema šanse da tu sezonu uzmem nove. Lagano zimi počnem da skupljam lovu,i za slijedeću sezonu kupim nove.  Tako kupujem i opremu,i sve ostalo.  NIsam bogat,to je jedini način.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2463 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Po meni razlika između novih i polovnih, što se tiče finansija, nije velika.

Samo je pitanje ko može da iskešira u startu za nove gume.

Zašto, pa kad uporedim koliko pređem sa novom gumom i jednim skidanjem i postavljanjem za neku cenu vs 2-3 seta polovnih guma sa 2-3 montaže i demontaže za tu istu km, dođem na približno istu cifru a vozim se u startu prvih 50% km sigurnije.

Svako pravi sebi kombinaciju kako mu odgovara i koliko može.

Viđao sam motore čiji vlasnici stoje na podebelom novčaniku a prema njemu se odnose kao da nije njihov.

Ja imam neki svoj sistem, svaki mesec odvajam određenu cifru za održavanje motora, kola i kupovinu opreme. 

Na kraju godine ako pretekne ode na sajmu ili ako se pojavi nešto zanimljivo na forumu u međuvremenu.

Naravno razumem i besparicu vs ljubav prema motorima.

Vrlo dobro se sećam kad sam počinjao da sam gledao da samo ide i koči i samo gas.

Budžilo se kako se stiglo jer para nije bilo, još bio kod mojih na budžetu ali iako sam išao u školu pravio pare sa strane koliko se moglo.

Tako da razumem kad se nema za nove gume i ne želim da morališem kako to ne valja.

Valja ali sad koliko je bezbedno to neka svako odluči. Na kraju voziti opreznije i ne izazivati sudbinu.

U moje vreme nije bilo ni opreme a kacigu retko ko je stavljao. Da si i hteo da kupiš izbor je bio nikakav kod nas. Preživesmo i to i teram dalje.

Sad nosim opremu jer sam malo stariji, nadam se i malo pametniji a ima mnogoooo više ludaka oko mene koji me nišane tako da oprema ne traži leba.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 3 sati, BRCHA je napisao:

Kolege,
Definitivno smo shvatili,ako imas kupis novu I vozis opustenije,ako nemas kupis polovnu I budes malo oprezniji.

Mislim da je boldovano jedna velika zabluda, vozimo opreznije ako nas zadesi kisa, na putu ima rizle, blata i tome slicno, tad vozis opreznije a ne zbog polovne gume.

Kad je suv drum, cist, sunacano, toplo.....nema opreznije voznje, pegla se isto, bez obzira dal je polovna il nova guma na motoru.

 

Moje vidjanje stvari za ono osnovno, redovno tj tekuce odrzavanje...... nove gume, lanci i lancanici, novi diskovi i plocice, novo ulje i filteri, nov akumulator...... sve ostalo moze polovno.

 

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2287 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

Ljudi božji (žene moje :P ) ajde čisto malo radi konstruktivnosti rasprave da uključimo mozak ... :P 

 

Netko ( @ser mislim) je u temi već to i napisao čak, ali se malo tko osvrnuo na to ... ;) 

 

Nove gume se kao takve mogu računati ako planiraš neki duži put, pa pred sam put montiraš nove gume i s njima kreneš i završiš taj put ... :takoje:

 

U konceptu "nove" gume, ako NE pričamo o stazi, možemo raspravljati SAMO i isključivo o vijeku trajanja te gume, a rasprava o sigurnosti ili nečemu trećem je totalno diskutabilna ... ;) ... jer svaka nova guma nakon mjesec dana (ili prije) postaje polovna, svaka nova guma već nakon 1-2K km (ili prije) ima vidljive tragove korištenja i ne može se nazvati nova ... ;) 

Priče o eksploataciji i skladištenju polovnih guma su iste kao i priče o skladištenju novih guma (ali nema eksploatacije) ... Na svoje oči sam gledao nove gume nabacane na hrpu istovarene iz kamiona i znam da su tako stajale najmanje preko vikenda ... zašto je to prihvatlivo, a polovna guma koja je pravilno skladištena nije prihvatljiva ?!? 

Ako uzmemo imaginarnu situaciju da je vijek trajanje jedne gume 10K km (zanemarimo sve ostale kriterije), zašto je upitno hoće li se tih 10K napraviti na jednom motoru ili na dva motora ?!? Samo neka mi to netko objasni ?!? 

ALI još jednom napominjem da nikad nikome nisam, niti ću savjetovati kupovinu polovne gume ... samo vidim da je rasprava na ovoj temi u 99% subjektivnog karaktera i mislim danisam pročitao niti jedan ARGUMENT ni za ni protiv .. ;) 

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Rasprava je, bez pravog razloga, preoštra, pogotovo nema razloga da se pravi priča, maltene, o klasnom sukobu :).

 

Ne postoje "nove" i "polovne" gume na motoru (ne posle trenutka kupovine), postoje samo tehnički ispravne i neispravne gume. Zna se šta je tehnički ispravan DOT i dubina šare, stvar je potpuno egzaktna, ne zahteva veliko iskustvo za utvrđivanje. Nema razloga gajiti sumnje prema tehnički ispravnoj gumi, bez obzira da li kupljena kao "nova" ili "polovna".

 

Isto je i za opremu, svaka tehnički ispravna oprema je ok.

 

PS: ko ima više para za investiciju u startu, gumu vozi duže. Ko kupi polovnu, vozi je kraće, a u zavisnosti kako se pogodio - po km prođe bolje ili lošije od onog što je kupio novu.

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 273 postova
  • Lokacija: Beograd

Pa valjda nova guma, kao finalni proizvod, dolazi sa nekakvim kvalitetima koji donose neke benefite prilikom upotrebe. Sve te karakteristike sa predjenom kilometrazom opadaju. Motorevija je vremenom izbacivala "testove guma", koga zanima neka potrazi i vec nakon 5000 km dolazi do gubitka. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S
1 hour ago, Satelis said:

Moje vidjanje stvari za ono osnovno, redovno tj tekuce odrzavanje...... nove gume, lanci i lancanici, novi diskovi i plocice, novo ulje i filteri, nov akumulator...... sve ostalo moze polovno.

 

A šta ide pod ostalo ?  :D

Svećice, filter vazduha, neki semering ?  Šta drugo imaš da menjaš ?

Kardan ?  8)

 

OK, ako omastiš asfalt, ili pokriviš felnu na nekoj rupači pa se ispomogneš polovnim delovima - naraFski. A o temi nove ili polovne gume se ne može ozbiljno diskutovati. Ako ikako imaš mogućnosti za nove - razmišljanja nema. Ako baš nemaš mogućnosti a motor ti je neophodan i ne prelaziš mnogo - ćutiš, smrdiš i voziš one gume koje možeš da kupiš.

 

DOT i šara NISU neko apsolutno merilo. Guma vremenom i pređenim kilometrima GUBI svoja prvobitna svojstva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova
pre 7 minuta, drs je napisao:

DOT i šara NISU neko apsolutno merilo. Guma vremenom i pređenim kilometrima GUBI svoja prvobitna svojstva.

 

Mnogo sam setova raznih guma poderao i tvrdim da je ovo, osim u veoma, veoma ograničenim izuzecima (tipa metz tourance nakon 13k :) ), marketinški mit.

 

Dokle god je guma mlađa od 5 godina, sa šarom >=2mm, potpuno dobro će da služi ogromnoj većini motociklista u saobraćaju. Ove granice već u sebi imaju veliku marginu sigurnosti (gume naravno rade i iza ovih granice, ali ne mogu se preporučiti kao univerzalno pravilo!)

 

edit: pričamo naravno o modelima (i brendovima :)) koji nisu već u startu loši  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Posle 13-14k kao da počinju primetno da propadaju, u većem nagibu. Onako malo pusti, pa uhvati. Ništa strašno, ništa opasno, samo nekome može da bude neprijatno.

 

edit: tourance next ima ojačan zid i tog efekta više nema (mada je meni slabija guma)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

@severian

Poštujem tvoje iskustvo i kilometre, ali tvoju izjavu ću nazvati Severijanov mit :)

 

Hajde da postavim stvari koliko-toliko egzaktnije. Motor 600 ccm, 90-100 KS; Gume RoadSmart, RS2, RS3; RS3 bolja od RS2 koja je bila bolja od RS. I po pitanju držanja i po pitanjui trajnosti.

Od 500 do 3000 km je jedna guma. Posle toga ide mali pad, ali ne značajan sve do 10 - 12 kkm

Menjam ih obično oko 15kkm; DOT im nije stariji od 3 do 4 godine a na zadnjoj ima bar 2 mm šare. Do koje mere to nije više ista guma najbolje osetiš kada staviš nove.

 

I rest my case  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Pa dobro, naravno i ti ja ja pričamo iz sopstvenog iskustva, što je daleko od nekog univerzalnog dokaza (matematičkom indukcijom :lol: ).

 

Kada staviš nove gume, SVAKA guma deluje kao da nije ista. Prosto nije kockasta, lepo pada u zavoj... Jedno je sigurno, ja nikada nisam zamenio gumu posle 3k ili 5k (dobro, osim na enduro motoru), a verujem da nisi ni ti.

 

Drugim rečima, stojim iza svog mita :), a da bih poverovao u tvoj, čekam da zameniš gume bar na tih 10k :P

 

edit: zanimljivo, i sa RS2 i sa RS3 imam skroz suprotno iskustvo. Drže do kraja, samog kraja (mnogo ispod tih 2mm).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD



A šta ide pod ostalo ?  
Svećice, filter vazduha, neki semering ?  Šta drugo imaš da menjaš ?
Kardan ?  8)
 .........


Ne traži dlaku u jajetu, zna se šta spada pod redovnim održavanjem, kad šta sleduje za zameniti, tako će uvek biti, tako il nikako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

Izvinjavam se onima koji temu shvataju drugačije, ja, kao što rekoh, ovu temu ne mogu da shvatim preozbiljno.

 

@severian

Da rezimiramo (ili remiziramo :)); *ebeš gume, nego da oročimo neku kafu 01.01 oko podneva - dolazak na lokaciju, podrazumevano,  motorom; može i stariji DOT  :D

 

@Satelis

Lako je naći dlaku na jajetima; treba biti cepidlaka bez dlake na jeziku (dlakave noge se podrazumevaju), pa tražiti dlaku u jajetu  :lol3:. Poziv važi i za tebe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova
pre 18 minuta, drs je napisao:

Da rezimiramo (ili remiziramo :)); *ebeš gume, nego da oročimo neku kafu 01.01 oko podneva - dolazak na lokaciju, podrazumevano,  motorom; može i stariji DOT  :D

 

Već imamo dogovor u to vreme! Otvaranje sezone, kao fol... Dobrodošao i ti! Može i sa gumama preko 12k ;)

 

edit: evo, naškrabah javnu temu: 

pa ko želi da proba teoriju u praksi, pozvan (ili pozvana!) je...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1430 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

Nema pravila sve zavisi od ambicija i mogućnosti vozača, motocikla i trenutka u novčaniku.

Sve se vrti pa i kocka :)

Ako stavimo na stranu degradaciju sastava gume, DOT i šaru koja je bitna nešto malo za dugoprugaše kojih na turi uhvati kiša po XY puta ja sam primetio da kod street guma koliko brzo strada zadnja kao pogonska skoro toliko brzo strada prednja u smislu deformacije.

Kreneš dlanom da "maziš" gumu po obimu i po gazećem sloju i već u 1/4 obima ukapiraš da postoje ulegnuća pogotovo sa bočnih strana a šta može da bude uzrok tome neka bude tema za razmišlanje ali skoro da je normalna pojava naravno zavisno od motora i stila vožnje

Kome trebaju takve gume dot i šara vrhunski, imam bar 3 kom 120/70/17 i garaži donosim na adresu frei :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Izvinjavam se onima koji temu shvataju drugačije, ja, kao što rekoh, ovu temu ne mogu da shvatim preozbiljno.

 

[mention=1581]severian[/mention]

Da rezimiramo (ili remiziramo ); *ebeš gume, nego da oročimo neku kafu 01.01 oko podneva - dolazak na lokaciju, podrazumevano,  motorom; može i stariji DOT  

 

[mention=22700]Satelis[/mention]

Lako je naći dlaku na jajetima; treba biti cepidlaka bez dlake na jeziku (dlakave noge se podrazumevaju), pa tražiti dlaku u jajetu  3:. Poziv važi i za tebe.

Nemerem moć 01.01. nikako, gosti, paketići, deca, mnogo dece, cika, vika, galama....fala na pozivu, neki drugi put.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

@GixxerK6  Apso-fucking-lutely!

 

A ta tematika nije ni pomenuta u prethodnim ogledima. Jednom sam kupovao ležajeve prednjeg točka (i dalje mirno leže među rezervnim delovima - zlu ne trebalo :)), misleći da je do njih. Kad ono prednja guma udarila na testericu koju ni vulkanizer nije provalio "mazeći" gumu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

100% se slažem za deformaciju prednje. U kojoj meri i koliko brzo, zaista zavisi od stila vožnje i motora. Rekao bih da većini vozača ne propadne baš brzinom kao i zadnja, ali slažem se - apsolutno može i često jeste deformisana pre nego je pojedena, a dot zastareo. Ja lično menjam, kada počne da mi "sklapa".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Ja bih rekao da je @severian pogodio sustinu sa tehnicki ispravnom i neispravnom gumom.Evo primera sta sam imao prilike da radim,covek kupi nove gume,provoza 500 km i shvati da nije zadovoljan iz ko zna kog razloga(nisu za njegov motor,za njegov stil voznje,vise je ocekivao od njih itd.)Kupiti tu polovnu gumu ili istu takvu novu?Cvrle(mislim da svi znaju ko je)vozi na stazi 30 krugova sa jednim gumama,desi se da posle deset krugova odustane od dalje voznje(ne zbog guma),iste te gume montiram kupcu na drugi motor,da li je ta guma "dobra"nekome za jos bar deset krugova?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 22 minuta, drs je napisao:

@GixxerK6  Apso-fucking-lutely!

 

A ta tematika nije ni pomenuta u prethodnim ogledima. Jednom sam kupovao ležajeve prednjeg točka (i dalje mirno leže među rezervnim delovima - zlu ne trebalo :)), misleći da je do njih. Kad ono prednja guma udarila na testericu koju ni vulkanizer nije provalio "mazeći" gumu. 

To se cesto desava,potrebno je da testerica bude povelika da bi je osetio pod rukom ili video okom,pre ce se osetiti na volanu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • abc, 885 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: BMW GS 1250 Adventure
Posle 13-14k kao da počinju primetno da propadaju, u većem nagibu. Onako malo pusti, pa uhvati. Ništa strašno, ništa opasno, samo nekome može da bude neprijatno.
 
edit: tourance next ima ojačan zid i tog efekta više nema (mada je meni slabija guma)
Tourance next izdrži nekih 10000km zadnja, a prednja do 13-14000 km. Pod pojmom izdrži mislim da ostane 2mm šare. Naravno sve zavisi o stilu vožnje, težini (jedan ili dva putnika), asfaltu itd. Mogle bi izdržati još, ali se ne isplati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja