Jump to content

Moto Zajednica

Nove ili Polovne gume

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Banja Luka, BiH
  • Motocikl: BMW 1600 GTL, Vespa PX 200

Nikad polovnu gumu nisam i ne bi stavio, ali razumijem ljude koji to rade, jbg njihova glava nemam ja pravo da pametujem o tome.

 

Moj generalan stav je kad ne budem imao para da vozim motor, što podrazumjeva redovno i normalno održavanje i novac za troškove putovanja, ja ću ga prodati.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Motor kupljen na kredit, rata mesecno oko 4000 din, redovan servis na svakih 6000-8000 km izadje od 50-100 evra. Registracija oko 200 evra, gorivo svaki drugi dan po crvena i to samo kuca-poso-kuca. Ako se ide negde dalje, onda i vise... Kada pored tog motora imas kuci i suprugu koja ne radi i dvoje dece koje treba nahraniti i obuci, poplacati sve racune i dazbine, a plata ne visa od 300 evra, itekako se gleda svaki dinar, pa tako ni za gume se nema pljunuti jos 200 -300 evra...

A da prodam stvar koja mi svaki put odmori mozak i izmami osmeh kad sednem na nju, kada na njoj zaboravim na sve probleme i teskoce u zivotu (barem na kratko) samo zato sto nemam za novu gumu?!? To bi stvarno bila budalastina...

Nikom nisam savetovao da kupuje ni novo ni polovno. Svako za sebe neka odluci sta mu odgovara i kako zeli da se ophodi prema sebi i motoru...ali me jako nerviraju pojedini dusebriznici koji su toliko iskljucivi po nekim pitanjima, da je to strasno... Samo jednom sam na motoru kupio novu gumu, a svaki sledeci put sam kupovao polovne gume i nikada ni jedan jedini problem nisam imao. Ali zato nikoga necu da ubedjujem ni da je to dobro ni da nije...

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 468 postova
  • Lokacija: Selo Vrbovno
  • Motocikl: BMW R 1150 GS (2003)

 

Sit gladnom ne veruje, uvek je tako bilo i bice.  

Kao da ja necu iz inata da kupim novu gumu nego se vozam okolo sa polovnom.

 

Predpostavljam da su pre oni pravi bajkeri svi vozili nove gume na motorima. ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre sat vremena, hard_rock je napisao:

@ThePainkiller Slazem se potpuno. Ne treba se ni previse zanositi. Znam da ima ljudi koji imaju i za motor od 20k evra i nove gume ali piju alkohol pre voznje. Ali bitno da su nove gume na njemu ;) .......

 

Znači sa polovnim gumama može alkohol, a sa novim ne!?

Čista diskriminacija (mada me ne pogađa mnogo jer su mi na motoru uglavnom polovnjaci).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
1 minute ago, zika56 said:

 

Znači sa polovnim gumama može alkohol, a sa novim ne!?

Čista diskriminacija (mada me ne pogađa mnogo jer su mi na motoru uglavnom polovnjaci).

Ajmo nastaviti sa izvrtanjem ;) Jel bolje trezan sa polovnim ili pijan sa novim? ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 4 minuta, hard_rock je napisao:

Ajmo nastaviti sa izvrtanjem ;) Jel bolje trezan sa polovnim ili pijan sa novim? ;)

Pa ukoliko se pijan olupaš u nešto sa novim gumama bude veća šteta (nove gume bile skuplje).;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
1 minute ago, zika56 said:

Pa ukoliko se pijan olupaš u nešto sa novim gumama bude veća šteta (nove gume bile skuplje).;)

:D Moze i tako.

Nema previse razmisljanja , takav nam je standard pa se snalazi. Secam se kad sam se uclanio na forum tada su bile teme tipa- da li lepiti kocione plocice.... sada takvih tema vise nema koliko vidim. Jbg skocio standard na 400 evra :D . Za dve godine bice bolje, nove gume za sve :jee:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
A moze i ovako: je`l bolje spavati sa neiskusnom-"novom"  zenskom ili iskusnom-"polovnom"? :jee:

Jel bolje 1x neku mladu i mirisljavu plavusu ili 2x neku usmrdelu ganfuru ispod mosta?


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!
pre 3 minuta, Savan je napisao:


Jel bolje 1x neku mladu i mirisljavu plavusu ili 2x neku usmrdelu ganfuru ispod mosta?


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

 

Jbg-a ode ti u krajnost, kao da imas iskustva sa tim ispod mosta? ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Recimo da nisam od juče i da sam sasvim siguran da bih izabrao prvu opciju. Isto kao i sa gumama za motor.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2357 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Mi pre 25-30 godina nismo ni znali sta je DOT. Da sam na to gledao tako da nikad ne kupujem polovnu gumu,polovnu kacigu,polovan motor... ja nikad ne bi ni vozio. Verujem da je tako kod vecine ovde. Kad sam kupio BMW-a na njemu je bila guma prva ugradnja(citaj- PRVA UGRADNJA). Tu gumu imam i sada,cuvam je,nisam bacio. Voznja sa tom gumom je bila rizicna. Da ne kazem ludost. Ali ja sam i sa tom gumom napravio 3000km pre nego sto samje zamenio. Stavio sam opet polovnu,a recimo da u zadnjih deset godina imam nove gume. Na motoru koji ima "samo" 45 godina. Naravno da mnogi ne bi smeli da se usude na tom oldtajmeru da odu ni do prodavnice,ali ja eto putujem gde god smislim. Bolji nemam. A on ide,ne staje... Da. I rukavice imam nove. Mislim bile su nove. I one sad vec imaju 5-6 godina. Ostalo sve mi je polovno. I jakna,i kaciga,koferi,cizme... Jbg,ali uzivam...

  Da li ovi sto furaju samo novo i skupo voze da bi pokazali da imaju novac ili je nesto drugo u pitanju,ja u to ne bih ulazio...

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Ja sam dva puta kupio novu gumu i oba puta zajeb,jednu sam platio 100 evrica i posle par hiljada prodao za 40,drugu nisam hteo ni prodavati,kupim polovnu za 30tak i izgura duplo manje od nove a kosta skoro cetiri puta manje,kupim novu kacigu za 130,sve super medjutim posle duze voznje pritiska jagodice i uzmem jednu polovnu za 30 kao za suvozaca,jeftinije od kazne,kada sam je natakao na glavu nisam je skinuo vec 4 god. a onu novu prodao za 50.

Dok je nama bogatog zapada i ljudi koji predostroznosti radi menjaju gume,opremu ... i ja cu tako,naravno gume pregledam da nisu busne,tvrde,neravnomerno potrosene ... nekom je ovo suludo nekom normalno ali ja tako i da prostite,zabole me. 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1

Momci, samo vi kupujte polovno do mile volje, ali nemojte pricati kako je to ok. Bukvalno zagovarate narod da kupuje losije i da stavljaju glavu u torbu za 50e. I pustite se prica, novo je uvek bolje od polovnog. To sto se vama nije desilo nista sa polovnim gumama, ne znaci da nece nekome drugom.

 

A jbt, kako nekad glavom niko ne razmislja...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 967 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702
Pre 2 sati, Cvijanović je napisao:

...nije ti poređenje na mestu,al' ajde.

 

Pre 2 sati, hard_rock je napisao:

Ma ko ce uzimat polovan kurton...mislim poredjenja...

Jeste bukvalni,a i niste shvatili..,za mene je to jednako lose,baz zato sto nije bas normalno kondom koristiti vise puta.... Za gume mislim isto... Mada ne mislim da su ljudi koji koriste polovne gume nenormalni,nego neoprezni prakticari!! To se vrlo lako odbije o glavu..,nije pravilo,ali ja to ne radim licno.., dao sam prijatelju gume,polovne svoje,al nisu puno presle,zato sto mi profil nije odgovarao,on se posluzio,nije pao!! 

 A i malo zajebancije nije na odmet...   

 

Al kao sto rekoh,samo nova guma...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

@Momentum

Ako ti kazem da je nova miselin pilot bila poljska,klizala,neravnomerno se trosila ... a stara identicna ali spanska i drzala extra iako je imala jedva 2mm sare ... pre cu uzeti polovnu za eu trziste nego novu za istok,kaciga polovna je shark itd.

Uostalom dzaba nova guma i ful skupa oprema ako ces divljati,dzaba abs ako nemas kocnicu u glavi.

Mozda te neko poslusa pa kupi novu kacigu ali kinesko smece,novu gumu loseg kvaliteta namenjenu za istocno trziste,mozda bih ja mogao reci onom ko te poslusa da ne razmislja glavom?

Znaci reterdiran sam,ok,al meni lepo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2357 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Nikome ja ne govorim sta da kupuje. Ja sam rekao svoje misljenje. A rekao sam da ne zelim da komentarisem vas koji kupujete samo novo,jer inace ne bi ni vozili. Ako neko misli da su nove gume ,motor i oprema preduslov da se ne padne,ja nemam nista protiv. Ne mislim tako,a ne tice me se sto drugi misli drugacije.

E sad,da li smo bukvalni ili nismo shvatili ja ne znam. Ali se samo pitam sta bi rekao da ti se taj drugar razbio sa motora sa tim polovnim gumama. Da li bi to bilo zbog guma ,kutrona ili nesto trece? Ja ne znam...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 967 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702

Ne govorim niti ja,niti me briga,moj kolega  je punoljetan i pametan,i znam da bi skinuo gumu da mu nije pasala..,da je klizala ili nesto slicno..  Zato sam mu je i dao.  

 

Znas ono,poklonis nekom pistolj,on se ubije..,pa ja nisam kriv,nisam povukao obarac!! 

 

Ne znam sto si se osjecao prozvanim,ja sam isto samo rekao svoje misljenje,al vama izgleda vise smeta poredjenje kurtona i gume nego poenta teme i citavog razgovora!!

 

Nije bitna starost motora,niti gume ako znas sta vozis i kako vozis. Tu se u potpunosti slazemo.  Ali ja LICNO nisam za kupovinu polovnih guma,nadam se da shvatate da je to moje misljenje..,i da me ne interesuje kakve ce gume neko da vozi,stare ili nove,u potpunosti licni izbor.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja