Jump to content

Moto Zajednica

Louis u Beču za Božić

Recommended Posts

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff

Hm...ima da se izgugla sigurno tačna provizija ali uzimaju neki procenat naravno ili minimalni iznos, ali da me ubiješ sad ne znam koliko.

 

Guglaj Tax Free Global Blue...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Global blue i služi da se naplati taj povraćaj u matičnoj državi i 20-30e je provizija. Inače obično ima šalter i posle carine na svakom aerodromu da se to naplati ali i onda postoji provizija ali manje. Na kolskim graničnim prelazima nisam to radio.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 781 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина
13 hours ago, bocca_bastard said:

sta je global blue?

Dokument kao fiskalni blok na osnovu kojeg stices pravo na povrat PDV-a

Prijavis na izlazu iz Madjarske da lupe pecat i to je to, ako prijavis nasima onda ti naplate carinu...

 

Odma na kasi u Louisu trazis taj GlobalBlue, overis na carini madjarskoj i pravac Rajfajzen banka, u mom slucaju je bila provizija negde oko 30e

 

A za Revit , tu smo prosli neverovatno povoljno, S velicina jedna jedina u radnji po ceni uzmi ili ostavi, a pride je vrhunska

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 781 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина
13 hours ago, hard_rock said:

Revit 699 na 99? Koja je onda prava vrednost te jakne....sta radi brend sunce ti :staa2:

Cesto se i ja pitam , i ne samo u vezi jakne

 

kilo srafova je jeftinije nego kilo sirovog materijala :staa2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 273 postova
  • Lokacija: Beograd

Raif uzima 340,oo din proviziju, isplata iskljucivo u RSD naravno po najnizem bankovnom kursu i u banku uz obrazac global blue poneti pasos . Suma sumarum isplatili mi nekih 5€ manje od upisanog iznosa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Tako je, RFZ uzima minimalni iznos provizije i ne isplati ti se da imaš više malih računa. Na granici SLO-HR na Bregani, ako te put nanese, još uvek imaš agenciju koja global blue obrasce isplaćuje u kešu, bez bilo kakve provizije. Ostali sada uglavnom uzimaju 3e po računu za keš, a na karticu vraćaju bez provizije. Najviše se isplati da uzimaš povraćaj na karticu, jer ti većina banaka taj devizni priliv pretvara u dinare po onom višem bankarskom (lihvarskom) prodajnom kursu, pa em nemaš proviziju za podizanje para, em dobiješ najbolji dinarski kurs za prodaju tih deviza.

 

Najmanje se isplati u RFZ kod nas, pogotovo ako se ima puno malih računa, umesto jedan veliki. BEzobrazni su i kod njih podižam samo ako račun hoće da mi istekne (svaka država ima rok za podizanje para od trenutka overe izslaska sa teritorije eu, neki su super kao npr austrija - 3 god, a neki su kvarni kao npr Slovenija - 6 mes).

 

Za kolegu iz Zr, ako ideš u Grac - svrati obavezno i u auner (prodavnica enduro i sportskog programa, nije širokog tipa kao Luis, ali ume da bude jako dobrih stvari. U radnji u Gracu radi čovek iz Maribora, tako da je komunikacija laka i saveti su od srca, moja velika preporuka. U Luisu u gracu takođe traži prodavca koji govori južnoslovenski jezik, ima ih puno).

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Kao u Solunu ranije - ako ne odgovore DOBAR DAN, ideš u drugu radnju :)

Elem, nisam razumeo za kurs, svakako prodaješ evre banci po kupovnom kursu koji je niži od bilo kog prodajnog kada si kupovao eur...

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova
pre 2 minuta, X8 Vračar je napisao:

Elem, nisam razumeo za kurs, svakako prodaješ evre banci po kupovnom kursu koji je niži od bilo kog prodajnog kada si kupovao eur...

Imaju bag. Povraćaj od global blue ide kao storno na karticu, a onda to automatski obračunaju po onom visokom kupovnom kursu :D . U tri banke koje koristim je tako...

 

I psstttt, nemoj da im kažemo...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1199 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014

Louis je objavio bozicni voucher sa popustom od 50e na kupovinu od min. 249e...

E sad imam pitanja za iskunije koji su već koristili ovu pogodnost:

 

1. Pise u objasnjenju da se voucher ne moze kombinovati sa drugim popustima, a 99% stvari je vec kao na nekom popustu pa me zanima da li recimo ako kupim kacigu koja je sa npr. 450e spustena na 400e mogu da ostvarim popust od 50e pa da ispadne 350e jer ipak sam potrosio jelte preko 249e?

 

2. Posto bih isao na varijantu vracanja pdv-a da li se za min. 249e potrosenih racuna iznos racuna sa pdv-om ili bez pdv-a da bih mogao da ostvarim popust za vocher?

 

3. Da li mogu da istog dana uzmem tri racuna na po recimo 250e i za svaki ostvarim popust po 50e ili postoji neki limit po osobi i broju racuna?

 

Botne su mi ove informacije da bih se preracunao jer imam dosta toga na spisku za mene i ženu da kupim.

 

 

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1199 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
To izadje da popust vazi za redovne cijene, a ne cijene sa popustom? :stabre:
Pa ne znam kako da shvatim zato i pitam, evo linka pa kad kliknes na voucher izadje objasnjenje
M.LOUIS.EU

Motorcycle clothing, helmets and accessories. 35,000 products from 160 brands ✓ Database with products for more than 3 300 bikes ✓ Free returns ✓ » Buy now!


Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1199 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
[mention=44004]vidakn[/mention]
Strpi se do sutra, nadam se da cu imati sutra tacnu informaciju. :na_glavi:
 
 
Strpljivo čekam!

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova
Pre 20 sati, vidakn je napisao:

Strpljivo čekam!

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 

 

Sinoc sam ja imao informaciju, ali nisam htjeo javiti dok ne potvrdim danas, posto sinova djevojka radi u Louis-u, pa je danas na poslu. Imas popust na SVU robu -50E pri kupovini vecoj od 249E i taj popust mozes iskoristiti samo jedanput. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1199 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
 

Sinoc sam ja imao informaciju, ali nisam htjeo javiti dok ne potvrdim danas, posto sinova djevojka radi u Louis-u, pa je danas na poslu. Imas popust na SVU robu -50E pri kupovini vecoj od 249E i taj popust mozes iskoristiti samo jedanput.

Vrlo korisna informacija hvala što si se iscimao!!!

 

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Belgija
  • Motocikl: BMW R1250RS

Pozdrav

dali neko zna da li postoji opcija da dostave neki proizvod .

U smislu ukoliko  nema u Grazu dostave iz naprimer Beca(ukoliko ga tamo ima)u roku 2-3 dana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Republika Srpska
  • Motocikl: Honda CBR 600 F2

Samo da dodam moja iskustva, sto se tice vracanja pdv-a. Doduse, nisam nikada kupovao nista u Luisu, ali sam dosta kupovao po Njemackoj i Austriji. Kad sve saberem i oduzmem, ja na kraju dobijem nazad izmedju 5% i 6% od vrijednosti robe. Kakvih crnih 15-20%... Kad svako uzme sebi, neke takse i sta ti ja znam, posle kad ja sve sracunam, uvijek se vrti tu negdje oko 5%. Znaci, ona prica da vratis sav iznos pdv-a, ne pije vode. Bar ja nikad nisam uspio dobiti vise para.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: "MK Valjevo"
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom
Pre 10 sati, SlaveZr je napisao:

Pozdrav

dali neko zna da li postoji opcija da dostave neki proizvod .

Naravno da postoji.. Ja sam u Frankfurtu u jednoj prodavnici hteo da uzmem vizir za motor, ali nije bilo na stanju i rekli su mi da će za 2 dana biti..tako je i bilo, javili na mail da je vizir stigao u tu prodavnicu.. Na sajtu imaš da vidiš da li odredjeni proizvod ima u odredjenoj prodavnici, ako nema onda ih kontaktiraš da ti dobave to i najaviš se da ćeš doći.. Veoma su prijatni, svi u louisu, bar sa kojima sam ja imao kontakt :)

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: bila Honda NC700X, sada samo na 4 tocka
Pre 5 sati, blackbeast je napisao:

 Kakvih crnih 15-20%... Kad svako uzme sebi, neke takse i sta ti ja znam, posle kad ja sve sracunam, uvijek se vrti tu negdje oko 5%. Znaci, ona prica da vratis sav iznos pdv-a, ne pije vode.

Suma koja se vraca je unapred definisana i svakako nije ceo iznos PDV - a. Postoji jedna knjiga/katalog, koju vecina radnji ima. Na jednoj strani je predstavljena tabela u kojoj su upisane sume novca koje je moguce vratiti i ta suma zavisi od ukupne sume novca koja je ostavljena na kasi u radnji. Koliko se secam, prosle godine, bas u Louis - u, za nekih skoro 200€ obracunato je da je moguce vratiti 10-12€. Jos ako se uzme u obzir da putujes avionom, onda se uopste ne isplati cimanje oko povracaja PDV - a. Ovo vazi za Nemacku, provereno i isprobano vise puta. Pretpostavljam da je slicno i u ostalim zemljama EU. Cimanje oko PDV - a je OK kada putujes automobilom.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

Postoji način da se kompletan iznos MwSt. (PDV-a) povrati. Overen račun (pečat sa granice) se vrati u istu radnju i za iznos PDV-a se uzme druga roba ili keš. To, naravno, ima smisla ako se bar jednom godišnje posećuje dotična radnja. Tako sam kupio gomilu moto opreme tokom par godina u jednoj prodavnici u Regensburgu. Sad pred novu godinu i tokom Januara, tamo su vrlo ozbiljni popusti.

 

basket.png
SHOP.ZWEIRAD-STADLER.DE

Online Shop und Website von Zweirad Center Stadler. Fahrrad, Fahrradbekleidung, Fahrradzubehör. Marken: Dynamics, Triumph, Exte, Scott, Trek, Pinarello, Bulls, Shimano, Campagnolo, Vaude, Odlo, Mavic.

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1199 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014

Bio za vikend u Louis-u sa polovičnim uspehom, tj. pola onoga što sam nasao na netu u radnji nije bilo na stanju.

E sad, znam da je trebalo ranije da rezervisem robu u radnji, međutim kako ja pojma nisam imao koja mi velicina odece od kog proizvođaca odgovara trebalo je da rezervisem po dva tri komada od svakog modela, pa jos u nekoliko velicina tako da bi spisak bio ogroman. Jos sam kupovao i odecu za zenu i za sebe pa sve to puta dva.

Elem uputstvo za buduće, moze se dobiti po jedan kupon za popust za jednu osobu tj. jednu Louis karticu za kupovinu preko 250e.

Prilikom kupovine niko vas ne legitimise pa je moguce da ponesete tuđe kartice i da vise puta u toku dana kupujete sa razlicitim karticama ili da recimo u Becu kupite u dve Louis prodavnice.

Ja sam bio posten pa rekao da cu koristiti pozajmljenu karticu a oni poceli da palamude kako to ne moze zbog evropskog zakona o zastiti licnih podataka itd. pa sam se ujeo za jezik.

Savet za nekog ko hoce da pazari za vise para od 250e i pritom da ostvari popust je ili da povede vise ljudi sa sobom da kupuju za njegovo ime a predhodno da napravi vise kartica online.
Ako nemate nikog sa sobom možete razlicite kartice da koristite (na par sati razmaka da vas zaborave na kasi) u istoj prodavnici ili da odete u dve prodavnice u Becu.

Jedini hendikep kod kupovine sa vise kartica je taj sto se Louis bodovi rasipaju na vise mesta (nisu na jednoj kartici) ali opet veci je popust od 50e od popusta na bodove.

Što se poreza tiče stvari stoje ovako, imao sam tri računa:

1. Iznos na računu 214,35e iznos poreza za vracanje 24e

2. Iznos na racunu 212.96e iznos poreza za vracanje 24e

3. Iznos na racunu 424e iznos poreza za vracanje 48e.

Ukupno 849,31e potroseno povrat poreza 96e (11,3%) ispada 753e.

Ukupno je ta sva roba trebalo da kosta 1000e bez popusta na vaucere i sa pdv-om pa racunam da sam ustedeo oko 250e.

Put racunam od Budimpeste do Beca 500km tamo i nazad (jer sam inace morao do Peste nekim poslom) vinjeta 10e i metan 25e (vozim auto od 875cm3 na metan) znaci 215e ukupno usteda.

Ko ide iz Srbije neka doda jos oko 11e za mađarsku vinjetu, cenu goriva i putarine u Srbiji.

Ako racunam i poene na Louis karticama jedno 20e plusa to mu ipak dodje oko 250e ustede.

Znaci suma sumarum oko 250e na 1000e je usteda.

Ja sam planirao da potrosim jos oko 500e i da ustedim jos oko 120e ali nisu imali to sto sam trazio.

Za sitnije novce se stvarno ne isplati cimanje, tu je gospodin Sekula i ostali.

Nadam se da će ovo nekom koristiti.





Sent from my SM-G900F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 5
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2592 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS
On 12/19/2018 at 10:42 PM, vidakn said:

Elem uputstvo za buduće, moze se dobiti po jedan kupon za popust za jednu osobu tj. jednu Louis karticu za kupovinu preko 250e.

Само једно питање, јел треба поседовати картицу за овај попуст или не?


Супруга и ја планирамо задњи викенд ове године у шопинг по 250е па да видим да ли нам требају картице или не?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 522 postova
  • Lokacija: novi beograd
  • Motocikl: HONDA GL1800
Само једно питање, јел треба поседовати картицу за овај попуст или не?


Супруга и ја планирамо задњи викенд ове године у шопинг по 250е па да видим да ли нам требају картице или не?
I ako je ne posedujes mozes je na licu mesta otvoriti,a za popust ti treba.Proverio pre 5 dana u Grazu.

brmmm,brmmm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja