Jump to content

Moto Zajednica

Louis u Beču za Božić

Recommended Posts

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Petak 22.12.2017. Otišli na happy hour posle posla. Zvoni mi telefon u 23h ortak ništa manje trezniji kaže mi "Ćomi idemo za Beč po opremu". Ja potvrđujem.

Uzimam od kolege 25e za vinjete i dižem sa bankomata ostatak (u nedozvoljeni minus jednom se živi).

 

Stigli smo za 6 sati sa FIAT puntom abarth od 150KS na plin. Parkiramo ispred Louis radnje u 08h. Otvara se u 09h. Čekamo sat vremena u kolima tj leškarimo.

Ulazimo u radnju. Prvi utisak - preplavile nas emocije. Posle određenog perioda saznamo da je to mini Louis i da to nije najveći. 

 

Istog trenutka ostavljamo robu što smo bili uzeli i krećemo na drugi kraj grada do veće prodavnice (usput svratili do POLO motorrad gde sam probao najbolje rukavice u mom životu Alpinestars naravno. Mekane kao duša. Nosim full rukavicu a kao da ne nosim ništa, to je moja ruka. Nisam uzeo jer štekam za Louis)

 

Ulazimo unutra, i izlazimo za 3 sata sa osmesima na licima. Ortak uzeo kacigu za svog čopera kakve nema u srbiji ROOF. Ja uzeo za TDM lanac & lančanike + pločice za sve diskove. Naravno sitnice za drugare (privesci, koja potkapa, pojas i kalendari) Pošto je bio Božić svaka kupovina preko 250e i preko ostvaruje automatski popust od 50e. Nas dvoje smo pokrili put sa tih 100e popusta što nam dali.

 

Krećemo nazad. Na ulasku u Mađarsku primetili smo da se autoput kreće prosečnom brzinom od 35km/h da ne kažem da stoji od gužve. Nismo mogli da verujemo da je tolika gužva (dan pred katolički Božić, pročitamo da se na Horgošu čeka prosečno 6h). Šta ćemo isključujemo se na prvom skretanju i pun gas preko sela. Na Kelebiji isto gužva ali mrda se. Zalepi nam kvačilo guramo ga poslednjih 1.5km do rampe. Odlepilo se kada smo ga ponovo upalili i pun gas do Subotice. Stigao nas je umor, prespavali kod drugarice koja nas je odvela na vruć burek pre nego što smo se komirali.

 

U nedelju ujutru ustajemo odmorni i autoputem za BG, pa za rodno Pančevo. 

Iskustvo neprocenjivo.

Slike su ispod. Živeli.

avion.jpg

ne brinite menjali smo se naizmenično u vožnji.jpg

kako mi stoji.jpg

bahato.jpg

PRva kaciga.jpg

prva reakcija.jpg

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3085 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Louis -Srbija...šta bi falilo...ojadili bi se od para...konkurencju bi uništili...morali bi da smanje cene ostali...

...a mi se samo smeškamo...i biramo...

ubila bi me žena...ali kad bi nju odveo u radnju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Mi u Srbiji volimo polovno i volimo iz uvoza. 

Ta radnja ima više opreme od celog Beograda (radnji) i od kompletnog kupujem prodajem sajta. Ali da bi to bilo održivo moraju da imaju velik protok robe (ulaz/izlaz) i zato i prave bazu mušterija i trude se kampanjski da uvek rasprodaju sve.

Da ne spominjem osoblje koji su profesionalni i ljubazni.

Ja lično nisam nikad bio u Louis-u a gledam njihov sajt svaki dan. Bilo je dosta ljudi iz Srbije, uglavnom parova s'tim što ženske polovine klonu duhom brže od muških :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 620 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda ST 1100 Pan Europa

Bio pre 20tak dana bas tu.Nisi u pravu sto se "zemske" populacije tice.Moja gospodza 2.5sata isprobavala kacige pa tek onda dalje kroz radnju a ona velika;):takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Yamaha TDM 850
19 hours ago, aspar said:

Bio pre 20tak dana bas tu.Nisi u pravu sto se "zemske" populacije tice.Moja gospodza 2.5sata isprobavala kacige pa tek onda dalje kroz radnju a ona velika;):takoje:

Pa kad te puno voli! Ljubav ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Odlično!

 

Reci mi samo koja je veća radnja? Giga store nord ?

 

Ranije kad sam išao po Beč nisam nešto posebno za motoopremu bio zainteresovan.

Mislim da svakako treba u inostranstvu kupovati motoopremu jer su cene kod nas skandalozne jer se verovatno i prodavci isto tako snabdevaju u Luisu. Michelin nema zvaničnog distributera za moto gume itd.

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Joj pa ne znam naziv.

Manji Louis je tamo gde su muzeji motora, KTM prodavnica i POLO moto prodavnica.


Veći je na drugoj strani grada! Idemo opet razume se za mesec dana kada skupimo kintu. Mislim imaju avion bato! :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Nema guma u Louisu (barem ne u ova 2 što smo mi bili).

Možda u nekim drugim radnjama. Nemaju na stanju ni  stvari poput vizira za motore to ide po narudžbini sve...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: krusevac
  • Motocikl: Honda Xl650v RD 10

Sve iz Louis-a porucujem u moto centu Gajic u Krusevcu ,5% uzimaju na ono sto je na akciji a van akcije to je ta cena ,kupio kacigu ,jaknu,rukavice,migavce ,sirenu i pred novu maketu H.D. za poklon.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1516 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Nema tu, po meni, pravila, ako ne računamo sezonske rasprodaje tokom zime. Gledaš, loviš, pa kad naleti akcija za ono što te zanima zoveš Sekulu, Beru itd. ili poručiš/odeš sam.

Vidi npr. ovu sada akciju, ova Kaberg kaciga je spuštena sa 300e na 100e: https://www.louis-moto.co.uk/artikel/caberg-drift-armour-full-face-helmet/505228?list=b4e043d1a0010d1e810a354d6a883454

Obično ovakve ultra-povoljne cene budu za xxxxxs ili 10xl veličine koje neće nikada prodati po redovnoj ceni, ali ovde su sve veličine u ponudi, kako sam video.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Belgija
  • Motocikl: BMW R1250RS

ok hvala

inace planiram da verovatno skocim do Graca oko nove godine, racunam najblizi mi.

Planiram da uzmem kacigu  ,jaknu,rukavice i ako nesto pretekne(neki vaucer ili dobar popust) mozda obucu neku,i za dragu neku kacigu.

posto supruga resila da se odrekne godisnjeg u korist moto opreme :jee1:.

 

Inace ti dobar putopis Dragane

 

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 782 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Imaju vise vrsta popusta, sve zavisi jel ostao jedan komad pa ide za tepsiju bureka ili je u pitanju kraj sezone - zima - prolece.

Ja sam jako dobro prosao za kacige i jaknu, januar mesec a mi lagano na vikend u Bec i setnju, elem , jedan broj kacige i jedan broj jakne za suprugu, kaciga sa 320e spustena na 99e, jakna jedini broj Revit sa 699e na 99e , ne povoljno nego i vise od toga. Posto je zima , jelte, jos gomila stvarcica (kako koja) spustena za 1e pa do 30e , maltene tuku ko ne uzima, fini, ljubazni, razumeju se, zele da se potrude, stvarno RADE za nepoverovati , i jos izdaju GlobalBlue za povrat PDV-a. 

Vise nego iznenadjen ponudom i uslugom

Svaka preporuka

Bec je lep grad , zena ce vam biti zahvalna a to znaci MNOOOOGO voznje !

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff
Pre 6 sati, bocca_bastard je napisao:

sta je global blue?

Obrazac koji izdaje radnja za kupljenu robu, obicno posle nekog iznosa (npr preko 50, 100, 150 eur potrosenih) i sa tim obrascem imas pravo na povracaj PDV-a. Obrazac moras da overis na izlasku iz EU, npr kod Madjara ili Hrvata. Koliko znam u Rajfajzen banci u Beogradu mozes da podneses zahtev za povracaj tog PDV-a.

Tako je makar bilo pre godinu i po dana kada sam ja to koristio...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja