Jump to content

Moto Zajednica

Louis u Beču za Božić

Recommended Posts

• U prolazu, 50 postova
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Petak 22.12.2017. Otišli na happy hour posle posla. Zvoni mi telefon u 23h ortak ništa manje trezniji kaže mi "Ćomi idemo za Beč po opremu". Ja potvrđujem.

Uzimam od kolege 25e za vinjete i dižem sa bankomata ostatak (u nedozvoljeni minus jednom se živi).

Stigli smo za 6 sati sa FIAT puntom abarth od 150KS na plin. Parkiramo ispred Louis radnje u 08h. Otvara se u 09h. Čekamo sat vremena u kolima tj leškarimo.

Ulazimo u radnju. Prvi utisak - preplavile nas emocije. Posle određenog perioda saznamo da je to mini Louis i da to nije najveći. 

Istog trenutka ostavljamo robu što smo bili uzeli i krećemo na drugi kraj grada do veće prodavnice (usput svratili do POLO motorrad gde sam probao najbolje rukavice u mom životu Alpinestars naravno. Mekane kao duša. Nosim full rukavicu a kao da ne nosim ništa, to je moja ruka. Nisam uzeo jer štekam za Louis)

Ulazimo unutra, i izlazimo za 3 sata sa osmesima na licima. Ortak uzeo kacigu za svog čopera kakve nema u srbiji ROOF. Ja uzeo za TDM lanac & lančanike + pločice za sve diskove. Naravno sitnice za drugare (privesci, koja potkapa, pojas i kalendari) Pošto je bio Božić svaka kupovina preko 250e i preko ostvaruje automatski popust od 50e. Nas dvoje smo pokrili put sa tih 100e popusta što nam dali.

Krećemo nazad. Na ulasku u Mađarsku primetili smo da se autoput kreće prosečnom brzinom od 35km/h da ne kažem da stoji od gužve. Nismo mogli da verujemo da je tolika gužva (dan pred katolički Božić, pročitamo da se na Horgošu čeka prosečno 6h). Šta ćemo isključujemo se na prvom skretanju i pun gas preko sela. Na Kelebiji isto gužva ali mrda se. Zalepi nam kvačilo guramo ga poslednjih 1.5km do rampe. Odlepilo se kada smo ga ponovo upalili i pun gas do Subotice. Stigao nas je umor, prespavali kod drugarice koja nas je odvela na vruć burek pre nego što smo se komirali.

U nedelju ujutru ustajemo odmorni i autoputem za BG, pa za rodno Pančevo. 

Iskustvo neprocenjivo.

Slike su ispod. Živeli.

avion.jpg

ne brinite menjali smo se naizmenično u vožnji.jpg

kako mi stoji.jpg

bahato.jpg

PRva kaciga.jpg

prva reakcija.jpg

• Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• Vozac A kategorije :D, 439 postova
  • Lokacija: Novi Beograd blok 62 / Bijeljina-Semberija-Republika Srpska
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650, a u garzi novi sjaj cekaju Tomos t 14, Honda XBR 500

Kao djeca u prodavnici igracaka :D 

• Svrati ponekad, 293 postova
  • Motocikl: Kawasaki ZR-7S 2003

Louis -Srbija...šta bi falilo...ojadili bi se od para...konkurencju bi uništili...morali bi da smanje cene ostali...

...a mi se samo smeškamo...i biramo...

ubila bi me žena...ali kad bi nju odveo u radnju...

• U prolazu, 50 postova

Mi u Srbiji volimo polovno i volimo iz uvoza. 

Ta radnja ima više opreme od celog Beograda (radnji) i od kompletnog kupujem prodajem sajta. Ali da bi to bilo održivo moraju da imaju velik protok robe (ulaz/izlaz) i zato i prave bazu mušterija i trude se kampanjski da uvek rasprodaju sve.

Da ne spominjem osoblje koji su profesionalni i ljubazni.

Ja lično nisam nikad bio u Louis-u a gledam njihov sajt svaki dan. Bilo je dosta ljudi iz Srbije, uglavnom parova s'tim što ženske polovine klonu duhom brže od muških :)

• Zainteresovan, 555 postova
  • Motocikl: TDM 4tx

Bio pre 20tak dana bas tu.Nisi u pravu sto se "zemske" populacije tice.Moja gospodza 2.5sata isprobavala kacige pa tek onda dalje kroz radnju a ona velika;):takoje:

• Podržavam 1

• U prolazu, 50 postova
19 hours ago, aspar said:

Bio pre 20tak dana bas tu.Nisi u pravu sto se "zemske" populacije tice.Moja gospodza 2.5sata isprobavala kacige pa tek onda dalje kroz radnju a ona velika;):takoje:

Pa kad te puno voli! Ljubav ;)

• Zainteresovan, 576 postova
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Odlično!

Reci mi samo koja je veća radnja? Giga store nord ?

Ranije kad sam išao po Beč nisam nešto posebno za motoopremu bio zainteresovan.

Mislim da svakako treba u inostranstvu kupovati motoopremu jer su cene kod nas skandalozne jer se verovatno i prodavci isto tako snabdevaju u Luisu. Michelin nema zvaničnog distributera za moto gume itd.

• U prolazu, 50 postova

Joj pa ne znam naziv.

Manji Louis je tamo gde su muzeji motora, KTM prodavnica i POLO moto prodavnica.

Veći je na drugoj strani grada! Idemo opet razume se za mesec dana kada skupimo kintu. Mislim imaju avion bato! :jee:

• U prolazu, 50 postova

Nema guma u Louisu (barem ne u ova 2 što smo mi bili).

Možda u nekim drugim radnjama. Nemaju na stanju ni  stvari poput vizira za motore to ide po narudžbini sve...

• U prolazu, 61 postova
  • Motocikl: 0

Sve iz Louis-a porucujem u moto centu Gajic u Krusevcu ,5% uzimaju na ono sto je na akciji a van akcije to je ta cena ,kupio kacigu ,jaknu,rukavice,migavce ,sirenu i pred novu maketu H.D. za poklon.

Napravite nalog ili se ulogujte da biste postavili komentar

Morate biti član zajednice da biste mogli ostaviti svoj komentar.

Pridružite se!

Napravite svoj nalog u našoj zajednici. Vrlo je lako!

Registrujte novi nalog

Ulogujte se

Imate nalog? Ulogujte se ovde.

Ulogujte se odmah

• Aktivni korisnici   0 članova

Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja