Jump to content

Moto Zajednica

Potrebna mi je pomoc oko FZR 1000

Recommended Posts

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: YAMAHA FZR1000 EXUP

Pozz. svima.

Ljudi imam FZR 1000, iz 93.god.   E sada znate kakav karburator on ima, isto tako sistem bombine, sto se tice struje...znaci nema ubrizgavanje..

Dali je neko voljan da mi pomogne ,ili da neki savet..Dali je moguce staviti neki drugi karburator istog principa,samo da se stave dizne od starog na taj koji na primer ja mislim na karb. od fzr 600..ili od honde900rr..

Ili jos drugo ,recimo da ubacim bombine tj. instalaciju od r1,onaj 98god. sa karburatorom...Nebi li doveo masinu malo do bolje performanse i normalne potrosnje..

neznam kako bi izgledalo da ubacim ubrizgavanje, jer imam kompjuter sa dva ulaza .siroki  sa 13 kontakta i uzi ulaz sa 6 ulaza gde ubadam exup. znaci nije kompjuter onaj sa dva  puta po 6 kontakta i kabal koji izlazi sa cekom za exup...

Dali je neko voljan da mi da savet???

Hvala unapred...

 

IMG_20170430_144921.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT

Mislim da je to ozbiljno cimanje, kako sihronizovati sve to itd...ali naravno to je samo moje misljenje :D 
Na prethodnom motoru sam dobio bolje perfomanse i mirniji rad na nizim obrtajima posle kvalitetnog ribanja i stelovanja karburatora, K&N filtera, Torque Cones-a i drugog para auspuha (slip-on).
Nisam imao prilike da bilo sta radim kod Bokilica, ali posle reci hvale sto na forumu sto ovako, verujem da treba poslusati savet kolege @drumskalisica, mozda ima neko jednostavnije resenje za tebe!
P.S. Kod nas ljudi u velikom broju slucajeva tune up rade polovicno, bez iskustva nekog, a tek kad se uglibe onda shvate da nije bas to tako, stavi izvadi i gotovo :D:D:D 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Suzuki gsxf 750

Kolega mislim da bi bilo najbolje ostaviti da to uradi neko ko se time profesionalno bavi jer treba imati i znanja i alata za sinhronizaciju svega.tako da mislim da je najbolje prepustiti profesionalnoj osobi.moje misljenje.pozdrav i srecno u intervenciji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: YAMAHA FZR1000 EXUP
3 hours ago, ser said:

A kolko ti to trosi kad hoces sve to da radis???

Ko sto ti rekose iznad, ne diraj nista i salji karburatore na sredjivanje...

Sto se tice potrosnje ,oni su malo poznati po tome,pa skoro i ulju,al moj tesko da trosi ulje,kada se sipa dobro ulje skoro nikako,a leti sam sipao polusintet...i na hiljadu ipo potrosio je skoro 3 deci L.

sto se tice goriva kada mu nastelujem karburatore na otvorenom 7 i malo jace,kada se se vozi sa vecim obrtajima on zna da vuce 10,ipo L. na 100km...

Pogotovo sada kada su karb. bili zapuseni,a iskreno nisam ih skidao nikad.tako sam ga kupio u martu ove godine .od jednog starijeg lika,i kod njega je stojao u garazi 5 godina..ukupno skoro 10 god. je garaziran.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4678 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

To su najgori karburatori koje je Mikuni napravio ... ima ih i Supertenere 750.

Mozes staviti karburatore od FZR600R mislim od 1996 god, (ili YZF600 thudercat)

Keihin CVK, oni su 36 mm, dva mm manje od tvojih, izgubiceš malo snage ali ušparaceš mnogo para.

Takodje će imati više snage na nižim obrtajima, što je uglavnom i najbitnije za neku normalnu upotrebu van staze...

:):yamaha:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2816 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Pare date na takvu modifikaciju se neće isplataiti za vek tog motora.

To je bar moje mišljenje.

Inače može da se nabudži i đunta sa sitnim nutom:na_glavi:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!
On 12/24/2017 at 4:37, drumskalisica je napisao:

Savet : Javi se " Bokiliću " sa foruma, pa nek ti sredi karburatore .

 

Evo rekao ti covjek kratko i jasno da ne lutas i bacas novac uzalud. ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2816 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Kolko ja shvatam sam sve radi neki majstor je.

50-60 za polovne karburatore i još bar 20 za te polovne da se srede je po meni puno para da bi se uštedelo 1/2-1 litre goriva i izgubilo na performansama.

A još ako treba platiti da se to upakuje onda može da prevaziđe vrednost takvog motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2816 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Nije 150e ali ako je komplet karburatora pa lanac bregaste pa kršten servis i ne daj bože još nešto eto ti lepe cifre.

To je motor samo da se vozi takav sa minimalnim ulaganjem.

A ako hoćeš da malo troši i ide onda počneš da čitaš bajke. ne može 1000 da troši ko 500

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88
2 hours ago, srbac said:

To su najgori karburatori koje je Mikuni napravio ... ima ih i Supertenere 750.

Mozes staviti karburatore od FZR600R mislim od 1996 god, (ili YZF600 thudercat)

Keihin CVK, oni su 36 mm, dva mm manje od tvojih, izgubiceš malo snage ali ušparaceš mnogo para.

Takodje će imati više snage na nižim obrtajima, što je uglavnom i najbitnije za neku normalnu upotrebu van staze...

:):yamaha:

 

Nisu to najgori karburatori koje je mikuni napravio, već su to karburatori koji traže određeno znanje i iskustvo da bi se napravili kako treba .. :takoje:

 

I drugo, manji difuzori = veća snaga na visokima ... veći difuzori = veći "moment" na niskima .. ;) 

 

Ovo je (nažalost) motor koji je tipičan primjer da svaki pojedini element ora funkcionirati savršeno kako bi cijeli sklop mogao raditi kako treba... pa na ovom motoru nije dovoljno SAMO riješiti karburatore.. na njemu treba dovesti sve u savršeno stanje da bi sam motor radio savršeno ... :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja