Jump to content

Moto Zajednica

Orion maximus 125, kupujem delove, pomoc potrebna

Recommended Posts

  • Integrisan, 8385 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Drugari, ima li medju nama nekog ko prodaje delove za kineske skutere? 

Rec je o maximusu 125, oznaka na bloku je 152qmi, u saobracajnoj oznaka SK 125 T8

Potrebna mi je radilica sa lezajevima (ne pasuje od gy6125 koje se po oglasima prodaju), imam je skinutu pa mogu meriti sta treba...

Karike 52,4

Veliki set dihtunga za 152qmi masinu

Fazni lanac, 90 linkova sam prebrojao

 

Sa oglasa sam zvao, svi nose na radilici lezajeve spoljnih dimenzija 56mm, a meni treba da levi, do strane varijatora bude 58mm a desni do magneta 56mm...

Sve je porasturano i dostupno za slikanje/merenje pa ako neko moze pomoci...

0604344415 Nenad.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6302 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

To je svakako GY-6, ali ih ima ipak nekoliko varijanti. Natpis na pločici je često tu reda radi. Možda može da bude 153, on čini mi se ima veće ležajeve. Ima i tuning radilica čak i sa drugačijim hodom klipa.U fabrikama se često stave neke druge stvari, a o tome šta je sve naknadno stavljeno može samo da se teoretiše.

Baci oko na ovaj sajt  www.gy6-motor.de

...mislim da sam tačno napisao. Bez obzira što je prodajni i nemački (ima english), ima stvari koje bi mogle možda da pomognu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8385 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Nisu, krak koji nosi varijator je kraci... Taj se lezaj kod mene cuje, na radilici pa rekoh samo njega da zamenim ali ga nisam uspeo naci...

Lezaj nema lufta ni aksijalnog ni radijalnog, bar ne meni primetnog... Skuter sam rasturio posto se prvo culo struganje metala o metal pa zatim zveckanje.

Pada u performansama nije bilo... Mozda sam trebao samo gusce ulje sipati...

 

IMG_0001.JPG

viber image.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8385 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Inace nasao sam i krivca, cementacija u unutrasnjosti masine se na jednom mestu odvojila od dekle i uletela u lezaj, samo je jedna kuglica u vencu izrisovana, ne da se slikati ali se cuje...

Mozda bi se vremenom i ispolirala, ja otvorih cim sam zvuk cuo...

Ako ima neko i polovnu radilicu neka ponudi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

mogu da ti iskopam par brojeva telefona sto rade nove delove za kineze...

dok sam imao ATV 200ccm kineski,nasao sam sve moguce kontakte u srbiji koji rade sa delovima i svi su uglavnom imali za manje masine do 150ccm sve i svasta,a za ovaj moj od 200ccm sam srecu nasao preko ebay-a u engleskoj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6302 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ja očigledno nisam dovoljno pratio na času. Šta je tu tačno crklo, klipnjača (ležaj u v.p.) ili neki od bod bočnih lagera....ili nešto treće?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8385 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Izvinjavam se ako nisam bio dovoljno jasan, bocni lezaj, ovaj na kraku koji nosi varijator ima ostecenu jednu kuglicu u vencu...

Lepo se vrti, nema lufta ali je kuglica izrisovana i masina u radu proizvodi zvuk trljanja metal o metal.

To je razlog rasturanja i potrage za novom ili dobrom polovnom radilicom... Sam lezaj mi nije dostupan za kupovinu.

Pozdrav Nenad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550

ne znam da li si pogledao za lezajeve u optimi? nisu blizu kragujevca, iz novog sada su, ali drze koyo, fag i ina lezajeve, mozda kod njih nadjes to sto ti treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

https://www.kupujemprodajem.com/Radilica-Kineskih-Skutera-GY6-4T-TMMP-39759502-oglas.htm

od tog Vlade iz Nisa sam porucio sajlu kvacila za taj atv koji sam imao,jako korektan lik,stiglo mi sve tiptop

sad sam ga nasao u porukama na KP,ima jako veliku ponudu delova

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6302 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Zaintrigirala me nabavka.

U pauzi pravljenja police za špajz malo surfujem i nadjoh da je stvar prilično retka i očigledno namenski proizvedena. 

Za sada sam našao samo NTN-ov kod za ležaj sa takvim dimenzijama, pa bi mogao da se kontaktira distributer ležajeva te marke...ako ga ima negde u Srb. i ako je isti na lageru.

Kod je SC05A79C3.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8385 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

@miksamgm Zvao sam ga juce, nema... Hvala u svakom slucaju.

@pronto Takodje hvala, svi prodavci kao po sablonu mi kazu (sve je to isto za kineze). Ocekujem odgovor sa par mesta gde upit poslah. Kao sto rekoh ako nekome, negde cuci i polovna dobra neka mi ponudi...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8385 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
Pre 10 sati, milanns je napisao:

Probaj ovde Sale lageri covek nema sta nema 021 493449,meni je resio neke colovne lezajeve za pentu.

Hvala puno, Sale ima lezaj po ceni od 5000din, cekam odgovor od moto max radnje, kod njih je lezaj 2600din.

Kao za italijanski motor cena...:/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2809 postova
  • MOžda grešim ali evo predloga.Moguče je da neki koji rade poljoprivrednu mehanizaciju imaju takav ležaj .U Novom Sadu na najlon pijaci nedeljom takodje ima rusa ukrajinaca i rumuna koji prodaju gomilu ležajeva.Čitao sam na poljoprivrednim forumima da su mnogi ljudi tu rešavali uz najnižu cenu a dobar kvalitet.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8385 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ovo su “deep groowe” lageri, trpe velike brzine. Danas se trebam naci sa masincem da porazgovaramo o modifikaciji radilice tako da prihvata siroko dostupne lezajeve a ne ovu skupu egzotiku. Javljam sta uradih...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6302 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ma kakva egzotika. To što pederi trgovci nabijaju cene jer se nešto retko traži...to je druga priča. Tehnologija izrade nije ni po čemu različita od bilo kog drugog kugličnog ležaja sa pojačanom tolerancijom C3.

Dimenzije jesu van standardne, nije klasični 6205 (koji se stavlja u veš mašine) i to malo komplikuje nabavku. Po sajtovima, ne našim, cena ne prelazi 12€.

Čak i kod Motomaxa piše da ima i košta 1600 dinara. Ako ga trenutno nema, to je nešto drugo....ali cifre od 5000 i više su apsolutni bezobrazluk.

Istina, zbog dimenzija i nema baš mnogo izbora...koji je sveden samo na prilično kvalitetan proizvod i to košta nešto više.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja