Jump to content

Moto Zajednica

Putovanje sa 125ccm 4t

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSX 750 F, '00.

Može, ja sa skuterom SYM HD125 proputovao skoro celu Srbiju i to uglavnom u ekipi sa velikim motorima. Sporednim krivudavim putevima apsolutno izjednačen sa velikima ali na dugačkim pravcima ili na auto-putu ne. I da, uvek sam van grada išao bez suvozača. Mislim da bi bilo malo mučno sa dvoje na 125cc, ali može. Pročitaj putopise koje je pisao nellle o putovanjima na 50cc:  

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Banja Luka, BiH
  • Motocikl: BMW 1600 GTL, Vespa PX 200

Prije nekih 15ak godina na početku fakulteta tadašnja djevojka (danas žena) i ja smo se vozili na Apriliji SR 50. Stizali smo do mora, vozili jadransku magistralu.... ukupno prešli nekih 40.000km na tom malom motoru. Sve što po meni treba na manjoj kubikaži je izbjegavati auto put i napraviti realne rute po manje prometnim i brzim putevima. Treba biti svjestan da su to motori sa manje snage i ne očekivati od njih ono što realno ne mogu. Biti prespor na cesti zna biti vrlo iritantno i tebi i drugima.

 

Tehničkih problema, kvarova i slično nisam nikad imao. Jednom samo pumpa za gorivo je bila na izdisaju pa sam moramo ponekad čekati da se ohladi, ali bože moj.

 

Nakon Aprilije promjenili smo mnogo motora svih vrsta. Danas se putuje na Varaderu i hiljade kilometara od kuće, ali najljepše sjećanje su ti dani kada je bilo puno vremena i malo para.

 

Znači na svakom motoru može da se putuje samo je dobra volja ono što ti treba. Moj savjet je da ne gledaš po internetu na čemu ljudi putuju jer je svako različit. Neki ljudi se i reklamiraju i zarađuju na glupostima, neki voze po snijegu, neko voli ludost, neko planira i ne voli slučajnost.....ma sto ljudi sto ćudi. 

 

Putuj na svoj način, nađi svoj ritam i lagano.

 

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Yamaha Virago xv 125

Pozz druze kao sto kaze Astral ako si svestan njegovih ogranicenja mozes i oko evrope s njim. Problem je tu sto te ovi motori brzo umore jer ides 80km/h. Ja sam iz Bojnika mozda znas gde je to okolina Leskovca i sa mojom masinom sam isao so Golubaca ove godine to je nekih 300 km, i stigao sam za 4 sata. Pogledaj slike ja i cale smo isli, znaci bez ikakvih problema samo 80 85 km/h i eto tebe gde god pozelis

DSC_0672.JPG

DSC_0663.JPG

DSC_0661.JPG

DSC_0660.JPG

DSC_0427.JPG

DSC_0426.JPG

DSC_0410.JPG

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1016 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250
Ja licno na 4t 125 kinezu nisam isao dalje od Obrenovca, ali rodjak je na Liberty-ju obisao pola Srbije. Nekada i po par dana na putu i nikad nije imao nikedan problem. Kljuc je u tome da je isao iskljucivo manjim magistralnim ili seoskim putevima i strogo lagano, tu negde oko 60-70. Na svakih sat do dva napravi pauzu posto je imao ac masinu i to je to

 

Slažem se sa kolegom. Pre neku godinu, vraćao se sa mora (doduše kolima nas četvoro), kad na Zlatiboru videh u punoj opremi, na pretovarenom Liberty-ju, kolegu. Naravno, morala po koja reč da padne, na pitanje gde će, kaže čovek, pa na more. Kuda? Svuda, a minimalno prometnim putevima, pa tako dođosmo da će ići preko Žabljaka.

Kao što kolege spomenuše, ima na forumu mnogo dobrih putopisa, na 50ccm, pa sam čak naleteo i na putopis (doduše ne mogu ga naći ponovo) sa Vespicom i par čopera kineza od 125ccm.

Dvojica mojih ortaka su išla na more sa Maxijima, jedan od njih 150ccm doduše dvotaktni. Mor prvi malo jači skuterčić, Leonardo 150, obišao sa drugarom koji je terao 50ccm kineza, celu Šumadju, uzduž i popreko.

Tako da, ako znaš limite svoje mašine, poštuješ neka osnovna pravila, kao što kolega Astal reče, nema mesta gde te 125ccm neće odvesti.

 

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

 

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: yamaha fzs 1000 fazer

2015-te  Varadero 125 dovežen iz sanskog mosta do bijeljine 380 km za 5 sati znači stalno pun gas i bez ijedne pauze. Varadero 125ccm ima 2 klipa i vodeno hladjenje pa nije dolazilo do smanjenja snage jer se temperatura nije povećavala preko radne. Varadero je tada kupljen i test max. opterećenja je odlično prošao. Od tada 8000 km nijedan kvar. Putovati se može i sa 125 ccm ali sa dosta neprijatnosti. Najgore je prilikom preticanja kada vozač auta vidi da ga obilaziš pa i on doda gas!!! Uvijek treba biti svestan da raspolažeš sa samo 15 ks i prilagoditi vožnju .

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: sokobanja
  • Motocikl: Yamaha tdr 125 , Kawasaki Versys 300x

700 km u jednom danu . Sokobanja - NeosMarmaras preko Bugarske. Vratio se pre neki dan . U pitanju je Yamaha tdr 125 .

Bilo je zanimljivo . A kad pomislim na rane devedesete ,ja i žena na Tomos bt 50 do Budve ....to je bilo ludilo! I naravno u oba slučaja bez većih muka je avantura zaokružena !!!

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: sokobanja
  • Motocikl: Yamaha tdr 125 , Kawasaki Versys 300x

Trošila je do 5.l ne više . Putovao sam solo. Familija je čekala dole sa autom . Yamahica ima 24 ks i ide malo iznad 130 km/h ali je najsrećnija na 90 km/h . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: sokobanja
  • Motocikl: Yamaha tdr 125 , Kawasaki Versys 300x

Trošila je do 5.l ne više . Putovao sam solo. Familija je čekala dole sa autom . Yamahica ima 24 ks i ide malo iznad 130 km/h ali je najsrećnija na 90 km/h . 

 

1563457444508_IMG-20190704-WA0001.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: sokobanja
  • Motocikl: Yamaha tdr 125 , Kawasaki Versys 300x

Jedna preporuka svima koji planiraju put- uvek auto karta uz sebe jer može da vam se desi kao meni , da punjac za mobilni (navigacija) otkaze u sred nedođije a putokazi nigde ! 

Otud 700 km umesto 620 . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 572 postova
  • Lokacija: Bg-Ar
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000L, Kymco Xciting 250

Ili zapisati sve kriticne tacke na papir pa u tank torbu...

3 hours ago, zokejac said:

Jedna preporuka svima koji planiraju put- uvek auto karta uz sebe jer može da vam se desi kao meni , da punjac za mobilni (navigacija) otkaze u sred nedođije a putokazi nigde ! 

Otud 700 km umesto 620 . 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7065 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ja praktikujem ovo, samo ne pisem kriticne tacke vec spisak svih vecih gradova kroz koje treba da prodjem, a i manjih mesta izmedju njih, i nikad problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 518 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650N, TDM900
On 7/17/2019 at 2:34 PM, zokejac said:

700 km u jednom danu . Sokobanja - NeosMarmaras preko Bugarske. Vratio se pre neki dan . U pitanju je Yamaha tdr 125 .

Bilo je zanimljivo . A kad pomislim na rane devedesete ,ja i žena na Tomos bt 50 do Budve ....to je bilo ludilo! I naravno u oba slučaja bez većih muka je avantura zaokružena !!!

U je, svaka čast!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja