Jump to content

Moto Zajednica

Putovanje sa 125ccm 4t

Recommended Posts

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Quannon

Da li je neko imao iskustvo da prodje malo vise kilometara po srbiji i okolnim zemljama sa motorima od 125ccm 4t..znam da su oni slabi motori za putovanja ali eto, za pocetak je dovoljno. Ako je neko imao iskustvo ako moze da mi da neki savet, iskustvo, kako motor podnosi, sta ce me sve cekati na prolece, kako (vi) vozac i suvozacica podnosite :D I ako ima neka ekipa koja je za neku voznju na prolece(znam da je rano ali nema veze) nebitno da li je voznja duza ili kraca ili samo po Beogradu :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700

Ja licno na 4t 125 kinezu nisam isao dalje od Obrenovca, ali rodjak je na Liberty-ju obisao pola Srbije. Nekada i po par dana na putu i nikad nije imao nikedan problem. Kljuc je u tome da je isao iskljucivo manjim magistralnim ili seoskim putevima i strogo lagano, tu negde oko 60-70. Na svakih sat do dva napravi pauzu posto je imao ac masinu i to je to

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Quannon

Hvala ti na odgovoru puno, Potrudicu se da se sto svrckam sporednim putevima i da izbegavam otvorene ceste :D Kog kineza si ti imao? Kakvo iskustvo si imao? Ako si raspolozen za kuckanje javi se :) da ne punimo ovu temu sa razno raznim informacijama, a nov sam i na forumu i u svetu motora na neki nacin :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Tvoja 125ccm masina te moze daleko odvesti. Nemoj potcenjivati masinu. Fora sa manjim kubikazama je samo da ih ne preforsiras. Samo lagano i stizes svuda. Do 80km/h nemas brige ostaje ti i malo za preticanje kad bas moras. 

Samo magistrale, tu su i onako prosecne brzine 60-80km/h. 

A koju masinu vozis?

Milim to je manje bitno, nego ovako informativno. 

Motor vozi glava.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

Bas tako, samo ne forsiraj masinu i ne brini. Primera radi, ja i drug, on sa skuterom od 50cc 2t, u jednom danu smo proveli 16 sati u putu, od toga 10 sati u voznji, presli smo nesto preko 400km tog dana. Mozes da bacis pogled ovde, u opisu imas i link do putopisa.

 

 

Meni su neke najdraze ture bile upravo sa tim manjim kubikazama.. I uvek se odusevim kad vidim kad neko krene na neki put sa nekom takvom masinicom, recimo decko iz Bora koji je otisao u Dubrovnik sa 50cc, i to jos dvoje na skuteru hehhe, ima putopis ovde na forumu , steta sto su slike izbrisane...

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

ja sam pre 12 godina kupovao  ybr 125 i našao sam neke putopise kineza koji su za yamahu vozili po kini neku straota kilometražu.TO je jedno 10000 km stim da su išli u krug po kini po nekim njihovim planinčnama na 5000 metara i još i po tibetu......Znači i ektremne uzbrdice na stotine kilometera.Znači odgovor na tvoje pitanje je da može

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Quannon

Ja sam ga uzeo skoro pre mesec dana skoro malo jace, i prosao skoro 150 kilometra, a na satu ima 37500km a imam neki problem sa ler gasom pa me to brine malo ali planiram to da resim na kraju zime/pocetak proleca taman da nadjem majstora nekog na levoj obali a da je posten ako postoji takav uopste..nisam imao nekih potreba za jurcanjem jer vidim da mu ne prija, a i nema potrebe da silim masinu bezveze tako da uglavnom su to bile brzine 60-70 a na otvorenom 100-tinak na sat..Hvala vam drugari puno na odgovorima..uzivao sam gledajuci snimak i slike, pocinjem da razmisljam da odvozim istu turu za dusu kad dodje lepo vreme i promenim gume na njemu jer su matore(10godina..) a sara odlicna, izgleda da je prethodni vlasnik namerno vratio stare neke kendine gume..inace motor je Kymco Quannon 125, skroz sam zaboravio da napisem na pocetku :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Vozim Sprint Pulser 125 od polovine 2013. godine, prvo krenuo lokalno po mestu, a od 2015. malo jace ture i presao sam 40.000km bez nekih problema. Za sada rekord predjenih 420 km za jedan dan, cesto vozen i u dvoje po 200+ km.. Iskreno ja mog vozim maltene pun gas u vecini slucajeva i to je neka brzina od oko 90 kmh (menjao sam prenos, pa je na malo manjim obrtajima nego sa fabrickim na 90 kmh) Motor ima vazdusno hladjenje, nisam nikad imao problema... osim male potrosnje ulja (Kupio sam 1l i dosipao po malo cele godine) poslednje godine verovatno zbog ovog forsiranja jer ga isto tako vozim i u dvoje... Najveci prblem kod ovakvih motora ce ti biti veter, kamioni, prav put i uzbrdice... U pocetku zanimljivo, kasnije smaranje i presporo.. Od vetra ti zavisi hoces voziti npr 70-80 ili 90-100, kada vozis na uzbrdici desava se da moras da ga spustas do 2. brzine, kad naidjes na kamion koji vozi 70 obidjes ga lagano, a nekog od 80-90kmh obilazis i po 10 sekundi pa na kraju kad ga obidjes vetar krene da te usporava pa on tebe ponovo obilazi i na kraju kad vozs pravac ili auto put 80 imas osecaj da stojis u mestu mogao bi jos toliko.. Javi se ako te jos nesto zanima ja sam ovo na brzinu onako ukratko

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
1 hour ago, Djolee011 said:

Da li je neko imao iskustvo da prodje malo vise kilometara po srbiji i okolnim zemljama sa motorima od 125ccm 4t..znam da su oni slabi motori za putovanja ali eto, za pocetak je dovoljno. Ako je neko imao iskustvo ako moze da mi da neki savet, iskustvo, kako motor podnosi, sta ce me sve cekati na prolece, kako (vi) vozac i suvozacica podnosite :D I ako ima neka ekipa koja je za neku voznju na prolece(znam da je rano ali nema veze) nebitno da li je voznja duza ili kraca ili samo po Beogradu :D

Isli su momci sa foruma na more sa kineskim skuterom 50 kubika i jastukom za spavanje pod guzicu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Sinovljevog pulsera 125 sam doterao iz Subotice autoputem.Onda sam njegovog varadera 125 terao do Ade na namestanje auspuha.I sad sam letos doterao isto to sto vozis kanjonche iz Cacka,kupila ga snajka.Pazi mozes ti sa njima da ides,ali to je voznja sa zavrnutim gasom sve vreme,sve vreme te preticu-i tu je opasnost.Ti ne mozes da preteknes nikoga,sto te dovodi u frustraciju i opasnost,da ne pricam o uzbrdicama i vetru u lice.Jednostavno nije 125 kubika za dalje voznje.Gubi se smisao,a opasnost ogromna.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Iako je sve ovo istina. Ko ima A1 bolje i 125ccm da vozi nego nista. Tako da ako si ogranicen na 125 samo polako i ne beri brigu. Stizes svuda. Polako,pamet u glavu i uci tehniku,nije sve u snazi motocikla. 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Ja sa mojim ybr sam iso u cugu iz leskovca za sid, pa nazad. Onda do budve dva puta, iako sam tad bio tezak oko 110kg, verno me je sluzio, ono sto mu je bila velka mana nije brzina, nego sto me je ubijala kicma, posle max 100km, morao sam da pravim pauze da odmorim, polako sa njim i svuda stizes.

Послато са CUBOT_NOTE_S уз помоћ Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 310 postova
  • Lokacija: Bar
  • Motocikl: YAMAHA xj 650 Seca, BMWk100

Letos sam sreo pet Turskih motorista išli su u obilazak evrope sa 125ccm i 150 ccm pričao sam sa njima i pitao kako prolaze na putu.kazali su polako i nema problema. pa tako i ti ;)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Quannon

Hvala vam puno svima na svim savetima i iskustvima..nazalost za sada sam ogranicen na A1 kategoriju, ali polako..nigde ne zurimo sve u svoje vreme..motora je kolko hoces, a zivot jedan..hvala puno drugari, trudicu se da izbegavam vetar posto je on najveci problem koliko vidim :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

SVE može. Ovaj čova mi je jedan od jako malobrojnih "idola". Desetine i desetine hiljada kilometara na 90-125ccm. Na skroz donjem linku možete videti još video snimaka, na primer, putovanje od Malezije do Velike Britanije :D
Veeeeeeeeeeelike preporuke (sutra na poslu gledam ponovo sve ispočetka, ne znam ni koji put):

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Ostali video snimci:
https://www.youtube.com/user/c90adventures/videos

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6
Sinovljevog pulsera 125 sam doterao iz Subotice autoputem.Onda sam njegovog varadera 125 terao do Ade na namestanje auspuha.I sad sam letos doterao isto to sto vozis kanjonche iz Cacka,kupila ga snajka.Pazi mozes ti sa njima da ides,ali to je voznja sa zavrnutim gasom sve vreme,sve vreme te preticu-i tu je opasnost.Ti ne mozes da preteknes nikoga,sto te dovodi u frustraciju i opasnost,da ne pricam o uzbrdicama i vetru u lice.Jednostavno nije 125 kubika za dalje voznje.Gubi se smisao,a opasnost ogromna.
Na zalost u pravu je Sashac, najveca opasnost su ta preticanja, to sam osetio najvise kad smo se vracali iz Uzica do Krusevca, guzva, magistrala, svi voze 80-100km/h, a mi 75-80km/h na pun gas, ja mislim da nas je obilazilo 10 vozila u minutu, sto je najgore ne cekaju da prodje vozilo iz susreta nego samo cepaju pored nas, ja nisam znao sta da radim, nemoc..
Tako satima..
Doduse to mi jedini put da sam imao takav problem, ali pogodio sam takav prometan put i guzvu..

Znaci ako se krene na neki put sa tom kubikazom treba planirati rutu i izbegavati guzve, auto-put zaboravi, samo ako mora..
Od 5000km te sezone to su mi jedini problematicni kilometari bili.

Ali opet kazem da je stvarno lepo putovati i manjim motorima, ima tu cari, izazova..

A meni je interesantno to sto smo mi cele sezone cepali skutere na otvorenom na punom gasu konstantno i nisu nigde stali niti slicno, mislim 2t 50cc skuter konstantno se vozio 75/80km/h, cudo stvarno hehe

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Nisam cuo za ove engleze, ali da vozis hondu cab po aljasci na minus 20, trebas da budes ludak.

Послато са CUBOT_NOTE_S уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Suština je samo u tome koliko smo razmaženi tj. na šta smo navikli. Ako se pre 30 godina moglo Tomosima na more, može i sad. Pitanje je samo kojom se rutom kretati (najlepše stvari sam video i doživeo kad sam skrenuo sa "glavnog" puta).

 

11 hours ago, brdy said:

Nisam cuo za ove engleze, ali da vozis hondu cab po aljasci na minus 20, trebas da budes ludak.

Послато са CUBOT_NOTE_S уз помоћ Тапатока
 

 

Je l' to nešto loše?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer
pre 37 minuta, Andreja je napisao:

Suština je samo u tome koliko smo razmaženi tj. na šta smo navikli. Ako se pre 30 godina moglo Tomosima na more, može i sad. Pitanje je samo kojom se rutom kretati (najlepše stvari sam video i doživeo kad sam skrenuo sa "glavnog" puta).

 

 

Je l' to nešto loše?

Andreja pre 30 godina saobracaj je bio 30 puta slabiji.Ne kazem ja da ne moze da se vozi,laganini nekim lokalnim putevima.Pa eto ja vozio i auto putem.Ali zaista nije bezbedno,pogotovo ne za nekoga bez iskustva.Ali probaj recimo ibarskom,katastrofa.Kamioni su me ubili zamalo barem 5 puta.Kola se zalecu,obilaze vrlo blizu...Nije prijatno.Uz Rudnik jedva izadjoh,bilo je traumaticno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

1. Sklanjati se od vozila koja voze neujednacenom brzinom (pisu poruke 100%)

2. Ne preticati kamione uzbrdo,samo po ravnom i nizbrdo ( uzbrdo mogu cak i da ubrzavaju ako je kamion dovoljno dobar,nizbrdo svi moraju polako,zbog velike mase,voze u niskom stepenu prenosa ili pod retarderom jer su im kocnice lako zapaljive i cuvaju ih i hlade kad god mogu) da ne krenes uzbrdo da obilazis a majstor iz zezanja gascinu a tebi kola idu u susret a motor nece jer nema snage. Jebeno je to.

3. Drzi sto konstantniju brzinu, pored ustede goriva , manje ces grejati i kocnice ako si sa suvozacem i prtljagom.

4. Izbegavaj glupa preticanja, svako preticanje je rizik. Tvoja preticanja traju dugo jer motor nema snage, ako neko vozi 8km/h sporije od tebe,koga je briga,prilagodi se njegovoj brzini,koristi ga kao stit od ispada vozila sa bocnih ulica,njega sigurno vide, tebe bas i ne i onako se krecete slicnom brzinom,ne zuris nigde ides na odmor.

5. Drzi odstojanje od vozila ispred sebe. Automobili imaju 4 tacke kontakta i kocenja,ti samo jednu, danasnja kola imaju predimenzionisane kocione sisteme + abs,koce zaista ucinkovito,  ti nemas nista od toga . Verovatno imas jedan disk napred i jedan dobos pozadi. To je vise nego dovoljno ako imas i malo mozga. Za razliku od kola motori nisu idiotproof.

6. Danju upali i vozi sa dugim svetlima. Nocu sa oborenim.

7.Nosi svetloodbojni prsluk (zelen,narandzast) pomaze da te primete, ako ti je motor crn i oprema takodje u gadnom si problemu.Furaj papagaj fazon.

8. Ponesi tamni vozir ili naocare za sunce, u jednom trenutku ce ti trebati sigurno.

9. Kada vozis,vozi sredinom trake, ako vozis uz desnu stranu, pokusace da te preticu unutar trake (bez da predju u suprotan smer) sto je jako opasno jer te mogu retrovizorom zakaciti i baciti u kanal. Zauzmi celu traku, da moraju da sacekaju vozila iz suprotnog smera da prodju pa da suprotnim smerom obidju,kao auto. Ako im ostavis mesta ,veruj,pokusace da se provuku pored tebe. Nimalo bezbedno.

10. Pali migavce na vreme.

11. Koristi sirenu kad god se osetis ugrozeno, nekad ce mozda biti bez razloga ali jedanput ce ti spasiti glavu. Mali motori su tihi i ne cuju ih ostali. 

 

Eto, to bih ti ja savetovao. Nisam strucnjak nikakav. Nemoj me poslusati nista. Ali procitaj ipak,mozda neki i primetis da vredi. Znaj da sam ja samo jos jedan lik sa interneta,ne uzimaj moje savete zdravo za gotovo. Ipak se ne poznajemo. 

Puno bezbednih kilometara ti zelim! I ne juri, ima vremena kada ces jahati brze masine, do tads hvataj cake i uci tehniku voznje i nauci da "citas" saobracaj,situacije,ponasanje vozaca. To spasava glavu,ne snaga motora. Dobro mozda nekad i snaga motora kad pogresno procenis ali to kasnije, mnooogo kasnije! Srecno!

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
1 hour ago, sashac said:

Andreja pre 30 godina saobracaj je bio 30 puta slabiji.Ne kazem ja da ne moze da se vozi,laganini nekim lokalnim putevima.Pa eto ja vozio i auto putem.Ali zaista nije bezbedno,pogotovo ne za nekoga bez iskustva.Ali probaj recimo ibarskom,katastrofa.Kamioni su me ubili zamalo barem 5 puta.Kola se zalecu,obilaze vrlo blizu...Nije prijatno.Uz Rudnik jedva izadjoh,bilo je traumaticno.

Voziti motor, pre svega, nije bezbedno.

Takodje, manja je sansa da ces poginuti na skuteru od 50 kubika nego vecem motoru. Statistika to i potvrdjuje, bilo gde.

Jeste lepse naravno na vecem, jacem, udobnijem, komfornijem ali sve zavisi od VOLJE pa onda ostalo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Moje licno misljenje je da nije bas bezbedno,nije ni udobno.Jednostavno nisam barem ravnopravan sa ostalim ucesnicima u saobracaju.A da moze,moze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 747 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Saša i Dalila iz Bijeljine godinama putuju sa nekim Keeway čoperčićem od 125 ccm. Sa sobom nose i kamp opremu. Ove godine su bili u Trebinju, Kaštelima kod Splita itd. 

Dakle, može se putovati takvim motorima ali se tempo vožnje mora prilagoditi njihovim mogućnostima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 897 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650

Ja se sa Rebelkom navozao samo tako :) Nema sta da se brines, dobro odrzavaj motor i mozes sa njim i na kraj svijeta :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja