Jump to content

Moto Zajednica

Atlantic 500ie sprint

Recommended Posts

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie sprint

Pre par dana,(padala je kisa) posle 2-3km voznje,skuter mi se ugasio i to prilikom skretanja na raskrsnici,dakle pri manjem gasu.Pokusao sam da ga upalim,ali ni posle nekoliko verglanja nisam uspeo.Pomislio sam da se mozda nakvasio kabal,svecica...Ostavio sam ga,otisao na posao i uvece se vratim da probam da ga upalim.Upalio je bez problema.Sutradan mi se desilo isto kao i prethodnog dana,s tim sto sam ovaj put vozio oko 10km.Moram i da napomenem da je bio sneg.Ostavim ga,dodjem ujutru,upalim ga...sve mi je nekako ukazivalo na to da je svecica u pitanju...ukapiram da mi se to desava po vlaznom i hladnom vremenu. Stanje se pogorsalo tako sto se stvaraju detonacije u auspuhu (puca) kada otpustim gas,a kad krecem iz mesta i krenem da dodajem gas,to moram da radim jako oprezno jer hoce da se ugasi ako mu naglo dodam npr 1/4 gasa.. U toku voznje je pocela da se pali efi lampica.

Osim predloga kod kog majstora da odvezem,od vas dragi prijatelji ocekujem i eventualno dijagnostikovanje problema ako je neko imao slicny situaciju ili moze da prepozna kvar.Ako nista drugo,bar neki predlog sta mogu sam da uradim,da ne teram odmah kod majstora da me osuri za pare,a mozda je samo neka sitnica u pitanju

P.S.

Posumnjao sam i damozda treba ler da se nasteluje zbog hladnog vremena,ali u uputstvu pise da on sam podesava ler elektronski...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Medoševac - Nis
  • Motocikl: Honda CBR 600 f3

Kao sto si i sam pomislio na svecicu, skini je da vidis u kakvom je stanju....pa mozes zakljuciti da li je dobra ili ne, da li je smesa dobra ili ne.....pa ces onda videti dalje....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Po svemu sudeci mislim da imas problem na dve strane, prva strana je vezana za gasenje motora i tu sumnjam da ti miljenko bobina probija, kako ces proveriti?

nabavi fajtalicu za pranje prozora, napuni vodom, stavi mototr na cent. stender, upali i pusti ga da radi, legni sa desne strane i prskaj fajtalicom po kablu i bobini, malo sacekaj pa opet i tako par puta u krug. 

Ako motor pocne da prekida u radu, bobina ti je probila, u tamnijoj prostoriji videces varnica kako seva negde na ramu-agregatu, takodje proveri svecica u kakvom je stanju.

 

Druga strana je lampica EFI sto ti se pali.....moze biti zbog klapne gasa, slicni simptom je vezan za gasenje, pucanje iz cunka a moze biti i prepunjavanje tj probijanje reglera sto ces lako utvrditi proverom punjenja a mozda je nesto trece po sredi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie sprint
Kao sto si i sam pomislio na svecicu, skini je da vidis u kakvom je stanju....pa mozes zakljuciti da li je dobra ili ne, da li je smesa dobra ili ne.....pa ces onda videti dalje....
Svcicu sam zamenio...bila je svakako za zamenu...bila je cadjava i deluje mi kao da ima veci zazor...stavio sam novu...ja trazio ngk,on mi dao denso,kaze po kvalitetu je ista kao ngk...stavio sam je i nista se nije promenilo.

Послато са H2 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie sprint
Po svemu sudeci mislim da imas problem na dve strane, prva strana je vezana za gasenje motora i tu sumnjam da ti miljenko bobina probija, kako ces proveriti?
nabavi fajtalicu za pranje prozora, napuni vodom, stavi mototr na cent. stender, upali i pusti ga da radi, legni sa desne strane i prskaj fajtalicom po kablu i bobini, malo sacekaj pa opet i tako par puta u krug. 
Ako motor pocne da prekida u radu, bobina ti je probila, u tamnijoj prostoriji videces varnica kako seva negde na ramu-agregatu, takodje proveri svecica u kakvom je stanju.
 
Druga strana je lampica EFI sto ti se pali.....moze biti zbog klapne gasa, slicni simptom je vezan za gasenje, pucanje iz cunka a moze biti i prepunjavanje tj probijanje reglera sto ces lako utvrditi proverom punjenja a mozda je nesto trece po sredi.
Klapna gasa kazes...jel bi mogao da mi objasnis gde se tacno nalazi i kako da je skinem a da nesto ne zeznem...i jel ima to novo da se kupu...deluje mi kao sigurnije resenje

Послато са H2 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Klapna gasa se nalazi na usisnoj grani, tačnije između creva kućišta f. vazduha i usisne grane.....inače, nova košta oko 259-300€, polovna isprana se teže nalazi i ona ti je oko 70-100€ (sve zavisi kako gde).

Čim ti je garava svećica bila.....proveri f. vazduha, ako je dobar imaš ti tu pored dva i treći problem a to je termostat, proveri nivo ulja u motoru i pomirisi merač, ako osetiš miris benzina, termostat, antifriz ti je za zamenu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie sprint
Klapna gasa se nalazi na usisnoj grani, tačnije između creva kućišta f. vazduha i usisne grane.....inače, nova košta oko 259-300€, polovna isprana se teže nalazi i ona ti je oko 70-100€ (sve zavisi kako gde).

Čim ti je garava svećica bila.....proveri f. vazduha, ako je dobar imaš ti tu pored dva i treći problem a to je termostat, proveri nivo ulja u motoru i pomirisi merač, ako osetiš miris benzina, termostat, antifriz ti je za zamenu.
Termostat?pa temperatura motora je uglavnom ok...nisam imao problema...

Послато са H2 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1552 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Nemanja ako nisi vican, Dare Satelis je dr za te stvarcice. Vecina nas servisira kod njega. Ja dolazim cak iz B.Palanke a ima momaka koji dolaze i izvan granica Srbije. Fakticki "komsije" ste, pa ugovori termin i ne razbijaj glavu. :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 145 postova
  • Lokacija: pancevo
  • Motocikl: piaggio beverly 250

Darko ti je resenje br.1 tvojih problema;oteras motor kod njega i on te izvestava o tvojim problemima i mogucim resenjima.drugo resenje je sam svoj majstor,ali onda spremi zivce i novce.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie sprint
Darko ti je resenje br.1 tvojih problema;oteras motor kod njega i on te izvestava o tvojim problemima i mogucim resenjima.drugo resenje je sam svoj majstor,ali onda spremi zivce i novce.
Cuo sam se malopre sa njim,dogovorili smo se da odvezem skuter kod njega za dva-tri dana...pa ce problem biti resen...hvala svima na savetima...

Послато са H2 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja