Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki zzr1100 91'

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 482 postova
  • Lokacija: Jagodina Niš
  • Motocikl: Kawasaki zx6r 12'

Pozdrav postovane kolege,ako sam postavio temu na pogresno mesto nek se premesti.

Imam zzr1100 91' u Svajcarskoj,uglavnom fabricko stanje bez ostecenja i slicno.Zanima me da li se isplati da ga uvezem pa prodam ili da li u delove da se proda....kakvo je trziste za ceo motor ili u delove?

Ponavljam ako je tema na pogresnom mestu nek se premesti :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
4 minutes ago, Djole Rs said:

Prijatelj ga prodaje za 200franaka...to je oko 20000din trenutno :)

Pa bas za te pare verujem da se isplati. Ne znam koliko ce te izaci carina i prevoz... Ako ako prebaci 1000e, razmisli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 482 postova
  • Lokacija: Jagodina Niš
  • Motocikl: Kawasaki zx6r 12'

Bukvalno sam uzeo samo da vidim sta se vise isplati cariniti ili doterati sa stranim papirima pa ili tako prodati ili rasturiti pa prodati..motor imam pa mi ovaj cisto onako da se zaradi neki dinar :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 482 postova
  • Lokacija: Jagodina Niš
  • Motocikl: Kawasaki zx6r 12'
pre 1 minut, hard_rock je napisao:

Pa bas za te pare verujem da se isplati. Ne znam koliko ce te izaci carina i prevoz... Ako ako prebaci 1000e, razmisli

Moram za carinu da vidim koliko bi kostala...eto ako neko zna od prilike nek javi :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ima i grejace rucica čini mi se? I sve plastike ispravne, retrovizore, ručice kvacila/kočnica, auspuh, agregat..

Svakako da se isplati u delovima ali ako ti je transport usput umesto da placas prevoz u full-u. I ako ćeš sam da raspravljaš i da čekaš na pare.
Siguran sam da ćeš ispod crte ostati par stotina dobar u ovom slučaju.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Više ti se isplati da ga prodaš celog pa da zaradiš i 100 evra - nego da ga rasparčavaš u delove - bar odmah uzmeš novac i teraš dalje. Ako ga rasturiš u delove - prodaćeš tu i tamo nešto od kozmetike ( plastike ) i još po nešto, a ostalo će da ti stoji i samo da smeta. Ipak je to motor koji ima 27 godina i nema ih baš puno u saobraćaju kod nas ( malo tržište za delove ). 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Ima dosta motora iz Svice koji su ocarinjeni,a nisu mogli da prodju pregled AMSS. Prvo to proveri. Ako to ne moze da prodje nema ni registracije nego samo u delove. Ako ga sam rasturas racunaj na to da ces nesto odmah prodati,ali dobar deo delova ce ti se vuci godinama. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 482 postova
  • Lokacija: Jagodina Niš
  • Motocikl: Kawasaki zx6r 12'

Što se tiče AMSS pregleda i da ima drugačije kilowate mogao bi da prodje pregled,primer moj stari kawasaki (zx6r 2001 25kw)...nisu ga imali u sistemu jer ne postoji fabrički motor taj sa 25kw...vec sam morao kod uvoznika za kawasaki (mimoto čini mi se) da tražim papire o smanjenoj snazi motora....i to se naravno plaća.Pa sa tim papirom na pregled i posle dobiješ papire da registruješ...i dan danas motor sam prodao i dalje se registruje sa 25kw iako sam ja tu blokadu skinuo :)

Ali ovaj motor je star,nema neku vrednost kod nas pa je pitanje da li se isplati da se plate sve dažbine koje nam država uzima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Više ti se isplati da ga prodaš celog pa da zaradiš i 100 evra - nego da ga rasparčavaš u delove - bar odmah uzmeš novac i teraš dalje.


Istina, Ali ovaj motor stoji u swiss i treba da dodje u srbiji tek. A usput postoji sansa da ga izadje taj motor skuplje nego sto ce ga prodati. Imas obaveze da ga odjavis, da organizujes prevoz (iako je besplatan), na kraju si ipak dužan tom sto ti je učinio da ga preveze. Na carini mogu da te zezaju..

Da stoji motor u Srbiji i da me neko pita da ga prodam na licu mesta sa 100e zarade ili da ga rasparčavam i čekam pare da bih zaradio možda 400.. tu bih i ja pristao na tih 100 jer su one puno sladje od onih 400 koje nikad nećeš videti jer će doći po 20 sad, pa 30 za mesec dana itd. A u medjuvremenu ćeš isprljati ruke, zauzeti dobar komad prostora i cimati se sa svakakvim ‘kupcima’.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 482 postova
  • Lokacija: Jagodina Niš
  • Motocikl: Kawasaki zx6r 12'

Stvarno ne znam...a nešto što sam primetio je da kod njih nema srednja cena...ili su napucane cene ili ispod minimuma....tipa zx6r 2006 neki traze 3000-4000franaka...a neki bi i za 1500-2000 prodali....a ove napucane cene su uglavnom naši koji žive tamo i misle da mogu po toj ceni da prodaju.Pogledajte na oglasima ako je preterana cena vidite ko prodaje...i uglavnom neki nasi nadimci (imena).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

Vidi ako on tebe košta 200chf ili ti oko 180eura, i može da prođe AMS pregled, carina i porez ne mogu zbog godišta biti puno a dovoz ne plaćaš isplati ti se da ga cariniš i prodaš jel ako je dobar (a čini mi se da jeste) dobićeš sigurnih 1000eura za njega. Ima nas ljubitelja tih matorih kangrba koji nepatimo da je motor star do 3 godine pri tome taj cenovni rang se sigurno može prodati bez rasparčavanja. 

Ja lično bi ga uvek pre prodavao celog nego u delovima dok motor nije polupan a i onda ... jer na parče ćeš uvek imati delove koji ne trebaju nikom a zauzimaju mesta i prodaš deo delova budzašto samo da se rešiš krša iz garaže posle godinu dana....

Npr ja sam posle 6 meseci prodao prednji branik od auta za 30 eura prvom koji je uopšte došao da ga pogleda (inače im je cena oko 100) a zadnim sam ostavio kod kontejnera jer niko nije ni pitao za godinau dana koliko je stajao u oglasima za slične pare za njega...   

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
1 hour ago, Djole Rs said:

Stvarno ne znam...a nešto što sam primetio je da kod njih nema srednja cena...ili su napucane cene ili ispod minimuma....tipa zx6r 2006 neki traze 3000-4000franaka...a neki bi i za 1500-2000 prodali....a ove napucane cene su uglavnom naši koji žive tamo i misle da mogu po toj ceni da prodaju.Pogledajte na oglasima ako je preterana cena vidite ko prodaje...i uglavnom neki nasi nadimci (imena).

Znaci trziste nam je precenjeno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja