Jump to content

Moto Zajednica

Kina - engleski

Recommended Posts

  • Drug član, 986 postova
  • Lokacija: Beograd

A je li istina, kultura im je drugacija, da je moguce videti decu cak do 6 godina starosti kako vrse veliku nuzdu na ulici? I da je samim tim vrlo lako ugaziti u minuli rad deteta.

 

I je li istina, da nisu bas narocito cisti? Generalno su siromasni, pa mozda to i nije iznenadjujuce?

 

Tacno li je da strance/belce gledaju nekako ispod oka, sa nekim podozrenjem? Mozda je u pitanju nerazumevanje, mozda neka vrsta prezira prema dosljacima?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Vrbas
  • Motocikl: Honda CBF 600S 2004.

Sad ne znam da li je sarkazam ili si stvarno ozbiljno postavljao pitanja. Ukoliko tako gledaš, ostaćeš zarobljen kući. Svugde imaš raznih animoziteta, izopačenosti a na tebi je da se snađeš da to savladaš ili da se predaš pa uopšte i ne probaš. Da sam tako gledao i slušao svakoga ko mi je i šta pričao o brodu, ne bih nikad otišao jer su svi meni to predstavljali kao sodomu i gomoru. Brod (da zlo bude najveće) i jeste sodoma i gomora, ali gledaš kako da se uklopiš i da to sve preživiš. O gledanju ispod oka da ne pričam. Pa meni je hotel direktor Austrijanac krv popio prva 3 meseca dok nije otišao, a za inat nisam hteo da odustanem i da se iskrcam.

 

Što se tiče Kine, znam više ljudi koji su otišli i vidim da se niko ne vraća već vuku jedni druge tamo. Pretežno su to učitelji, vaspitači - prosveta. Čak su i mene zvali, međutim, ne hvala. U prosvetu ne bih nazad sem pod moranje. Mislim da ko želi da proba nema mnogo šta da izgubi. Sećam se da su mi neki sajt davali za neku online prijavu, neka kao berza prosvetarskih poslova u Kini.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5206 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Imam druga u Shenzhen isti posao, bolesno prati motogp pa kad krene sezona mozete na pola puta u Jiangxi odgledati trku :)  

On planira sa nekim jaranom skolu jezika tamo da otvori, kako, sta nemam pojma samo je odusevljen mogucnostima mimo tog posla.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ♥Amor Vincit Omnia♥, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd/Kina
  • Motocikl: Fazer 600
pre 16 minuta, Jupiter je napisao:

Ozbiljno. Sve ovo sam cuo od poznanika koji se nakon mesec i po dana rada kao fudbalski trener u nekom manjem gradu vratio kuci.

Drugachija kultura, drugachije vaspitanje. Ima svachega kod njih na shta mi nismo navikli, i da, zna biti gadno, uglavnom deca (0-6god) pishke gde stignu, odrasli pljuju shlajmare i podriguju i prde bez pardona, to je njima najnormalnije, mljackaju dok jedu najstrashnije.
Al ako se tvoj poznanik zbog toga vratio, onda mu je prag tolerancije izuzetno nizak.
Npr kinezi se kod mene ishchudjavaju shto iskljuchivo pijem hladna pica i josh trazim led da mi stave u ista, shto jedem sladoled kad je napolju hladnije, shto leti idem na sunce bez kishobrana i kada mi oni stave kishobran iznad glave ja ih odguravam i govorim kako zelim biti na suncu, shto sam levoruka, shto imam tetovaze i pushim (to nije normalno za zensko kod njih), shto volim sir (oni to ne jedu uopshte), shto kad je zima palim grejalicu i oblachim se ko beli medved, i naravno apsolutno ne mogu da razumeju i svaki dan vec 3 godine me to pitaju, zashto pijem kafu, a ne chaj.

pre 1 minut, BRACO je napisao:

Imam druga u Shenzhen isti posao, bolesno prati motogp pa kad krene sezona mozete na pola puta u Jiangxi odgledati trku :)  

On planira sa nekim jaranom skolu jezika tamo da otvori, kako, sta nemam pojma samo je odusevljen mogucnostima mimo tog posla.

Ja ovde muku muchim s gledanjem motogp, uzivo retko i mogu da uhvatim termin zbog vremenske zone, a i intrnet je katastrofa ovde, tako da uvek skinem torente pa gledam sve dan kasnije.

Super je ovde biti profa za engleski, uglavnom su ljudi jako zadovoljni. Prva godina je najteza ustvari, ono da se odluchish na taj korak, isprsish malo i finansijski, naviknesh na novo sve...al posle...posle sve dodje na svoje mesto.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance
13 hours ago, Mina said:

Bezbedno je 100%. Najgora muka je da se ne onesvestish na ulici kada te zapahne "miris" smrdljivog tofua.

Sto ne vozis motor kad je bezbedno??

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ♥Amor Vincit Omnia♥, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd/Kina
  • Motocikl: Fazer 600
Upravo sada, Mikulanac je napisao:

Sto ne vozis motor kad je bezbedno??

Koristim moto taxi :D i vishe ja upravljam sa zadnjeg sedishta nego nesrecni vozach :D

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Ja ovde muku muchim s gledanjem motogp, uzivo retko i mogu da uhvatim termin zbog vremenske zone, a i intrnet je katastrofa ovde, tako da uvek skinem torente pa gledam sve dan kasnije.
Super je ovde biti profa za engleski, uglavnom su ljudi jako zadovoljni. Prva godina je najteza ustvari, ono da se odluchish na taj korak, isprsish malo i finansijski, naviknesh na novo sve...al posle...posle sve dodje na svoje mesto.

Mislim da ovo zaslužuje zasebnu temu ako bi bila raspoložena. Zvuci jako zanimljivo. :)


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Gardinovci
  • Motocikl: CBR 600 F4i
On 12/19/2017 at 4:24 PM, Mina said:

Ja ovde muku muchim s gledanjem motogp, uzivo retko i mogu da uhvatim termin zbog vremenske zone, a i intrnet je katastrofa ovde, tako da uvek skinem torente pa gledam sve dan kasnije.

Kažeš u Kini je loš internet, burazer kaže da je u Australiji loš internet, drugar kaže da je u Nemačkoj loš internet, ja na letovanju u Grčkoj nisam mogao da dođem do dobre konekcije... Važno da ovde gde ja distribuiram internet postoji ozbiljna konkurencija. :D

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ♥Amor Vincit Omnia♥, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd/Kina
  • Motocikl: Fazer 600
Pre 7 sati, Stevan90 je napisao:

Kažeš u Kini je loš internet, burazer kaže da je u Australiji loš internet, drugar kaže da je u Nemačkoj loš internet, ja na letovanju u Grčkoj nisam mogao da dođem do dobre konekcije... Važno da ovde gde ja distribuiram internet postoji ozbiljna konkurencija. :D

Ovde je to ipak malo drugachije, stvarno je losh. Kina je poznata po svom chuvenom Great Chinese Firewall, sve shto nije njihovo je blokirano od strane drzave. Dakle mozesh da otvarash kineske websajtove do mile volje, kao i odredjene strane (retki su jako), sve ostalo je pod blokadom.
I onda naravno kao stranac ovde, a navikao si na neshto forum, youtube, facebook, motogp i sve ostalo, kupish lepo vpn tj platish godishnju pretplatu pa imash pristup. Vpn  inache nije legalan u Kini (al gledaju kroz prste i ne smaraju korisnike dok god ne radish ne znam shta). Shto se tiche same brzine interneta, to se sve takodje kontrolishe, ti odesh i platish jednu brzinu protoka, nekim danima cesh imati to, nekim danima ni pola od toga...sve je tako proizvoljno kod njih....
Prosto, posle nekog vremena se naviknesh i to je to :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ♥Amor Vincit Omnia♥, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd/Kina
  • Motocikl: Fazer 600

Torrent da mi ne radi, upucala bih se :D

Ko shto reche kolega, vpn pa mozesh da otvarash sve, rachunajuci i torrent sajtove :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 986 postova
  • Lokacija: Beograd

E, video sam se sa onim prijateljem sto se vratio. Ziveo je u nekom selu 1000 km od Pekinga, 12 miliona stanovnika. 3 sata do prestonice, vozom koji juri 300! Zagadjenost ultimativna. Neboderi. Beskrajno prostranstvo nebodera. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Šurak ide sutra/prekosutra u to neko selo nadomak pekinga. Neka škola kikboksa pa kao on njima da pokaže mavašigeri :D

Bas me zanima kako će njegovo iskustvo biti. Nadam se da će da nađje neku Kineskinju pa da mu dodjemo u posetu nekad.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 986 postova
  • Lokacija: Beograd

Ovaj moj je isao fudbal da im pokaze, kako da sutnu loptu. Interesantna stvar vezana za posao, posto sam ga ja pitao pa dobro, zar nisi mogao da uronis u posao, radis i nista oko sebe ne vidis, rece da je radio sa klincima (decom, zivahnom i nestasnom) i da mu je bio obezbedjen 'prevodilac' koji nije znao engleski. Muka. Za neke relativno male pare, recimo 2 i nesto hiljade evra. Malo ili ne, puno faktora utice na zadovoljstvo.

 

A sto se tice borilackih vestina, kaze da to tamo niko ne zna. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Stvarno mi nije jasno, tolika zemlja, toliko ljudi, iskopirase sve sto se moze iskopirati po najbanalnijim cenama a opet im fali 'strucnjaka'?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja