Jump to content

Moto Zajednica

SD card

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 435 postova
  • Lokacija: SIRMIVM
  • Motocikl: Yamaha XT 660 X

Moze li neko da mi pojasni klasu i brzinu SD kartica

U mom Nikon D5200 je trenutno SanDisk16 GB ,klasa 10   

30 mb/s

Na nju moze da stane 217 RAW fotki

Zelim da kupim jos jednu veceg kapaciteta,ali na cega da obratim paznju?Velika brzina je potrebna za video zapis,koja je optimalna brzina za fotkanje....hteo bih karticu od bar 64 GB

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2287 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

Stvar je samo u brzini zapisa podatka na karticu ... kod fotografiranja je to manje važno, osim ako se ne radi o ekstremnim slučajevima .. Nešto se više primjeti kos snimanja videa u HD rezolucijama gdje u zavisnosti od softvera kamere video može biti isprekidan, može biti prekinuto snimanje.. ili kamera može automatski smanjiti rezoluciju da bude prihvatljiva brzini zapisa .. 

 

S tim što class10 kartice još uvijek zadovoljavaju apsolutno sve potreba amaterskih fotkanja i snimanja .. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Hm...skoro sam imao slicnu dilemu u vezi kupovine micro SD kartice za dash kameru ( auto kameru). 

Gugl je majka za sve. Ukucam the best SDcard for dash kamera...i tako dobijem pregled kartica,koje i zasto,koje su se pokazale kao dobre.

Kod dash kamera je zanimljivo sto presnimavaju preko postojeceg i to bas puno pa valjda proizvodjaci i ne daju zivotnu garanciju ako se u tu svrhu koriste. Elem,tako su se pojavile i kartice koje su u tu svrhu spec.napravljene pa na njima pise high endurance.

Da skratim, gledajuci best buy,naletim na opisanu Transcdent clase 10 uhsI 64 GB koja se bas preporucuje za moju kameru i moj procesor te nju i kupim. Jer se neke kartice nisu pokazale kao dobrim za autokamere iako pise na njima sve high,spominju tu i Sundisk kao neodgovarajuce.

Moj ti savet- gugl- best SDcard for Nikon...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Kasnije posaljem clanak gde su napisali sta su napisali opet u vezi best SD for dash camera :)

i gde su rekli u vezi sandisk kartica. Radi se o tome da su neke i super fast i ostalo- da se nisu pokazale u dash kamerama ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

I remember reading that many decent DashCam manufacturers advise to stay away from the SanDisk Ultra ... even though it says Class 10.”

SanDisk microSD cards (red/gray Ultra) have a proprietary controller that can fail into read-only mode over a period of time. They can also become unreadable as well. SanDisk microSD cards can last quite some time but then suddenly fail when you least expect it. SanDisk knows about the problem but rather than fix it, they simply changed their warranty policy to specifically deny coverage if you use their cards in Dash Cams or similar devices.

Here is the paragraph from SanDisk's warranty statement

"This warranty does not cover use of the Product in connection with the following uses or devices (as determined by SanDisk): (i) normal wear and tear, (ii) video monitoring, security, and surveillance devices, (iii) internet protocol/network cameras, (iv) in-car recording devices/dashboard cameras/black box cameras, (v) display devices that loop video, (vi) continuous recording set top box devices, (vii) continuous data logging devices like servers, or (viii) other excessive uses that exceed normal use in accordance with published instructions"

 

https://www.carcamcentral.com/guide/recommended-sd-cards-avoid-sandisk-ultra-cards

 

znaci begaj od sandisk ultra kad je u pitanju dash camera. Opet,ja se raspisao jer sam napisao moje iskustvo sa karticama i kako sam odabrao bas ovu dole.

Pa mi savet bio da gugla ko ja. Bocca me prozva da je SanDisk pojam pa rekoh da pojasnim otkud mi hrabrost da napadam veličine :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Ja kupio tu Transdent jer je preporucuju:

Transcend’s cards are also used by Novatek’s engineers when testing their image processors. Novatek processors are found in many popular cameras such as the G1W, A118C, Viofo A119 and the Street Guardian SG9665GC. We think this gives greater assurances around compatibility and performance if you use a Transcend card over other brands.

 

CA3B9B82-6780-4B9D-9FD2-9CB2F3AFE2CA.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

SD-01.png

 

D5200 i nije poznat kao ultra brzo "sportsko" telo, niti kao napredna video UHD naprava. Shodno tome Class 10 je više nego dovoljno, sve preko toga je bacanje para na performanse koje neće biti iskorišćene.

Inače, baš kako video i pokazuje u "burst" modu brzina itekako dođe do izražaja, posebno na bržim telima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja