Jump to content

Moto Zajednica

Castrol Molub Alloy paste TA

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 774 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1250GS ADV

Pozdrav svima,

Gde moze da se kupi mast iz naslova.

Mislim da joj je zamena honda moly 60 ili wurth HSP1400, koje je isto tako tesko naci.

Da li neko ima ideju gde moze da se nabavi ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Nije ista, al može da prođe, treba se ipak pridržavati fabričkog broja ko što je Zool naveo. Inače se troši svega po par gramića.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 774 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1250GS ADV
Nije ista, al može da prođe, treba se ipak pridržavati fabričkog broja ko što je Zool naveo. Inače se troši svega po par gramića.
Ta oem varijanta je ustvari optimol ali sivi

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Optimola ima u više pod varijanti, znači nije isto i ne treba poistovećivati zato što je lakše da se nađe ili zato što je neko koristio ili koristi, prepun je net toga inače, fabrička šifra je imperativ. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre 2 sati, aspirinikus je napisao:

Može li ovo da završi posao

http://www.loctite.rs/loctite-4811.htm?nodeid=8802628796417

Fabrička šifra je imperativ ali nije dogma.

 

Sve je bolje nego ništa svakako. Međutim, zašto izmišljati rupu na saksiji kad je već izmišljena u vidu fabričke instrukcije, a nada sve je izuzetna i retko koje mazivo može da obezbedi specifičan spoj ko što je na BMW-u, nije to šraf ko sa Henkelove slike, a za matice ima boljih maziva pri sklapanju. Postoje još neke dve alternative koje su proistekle iz prakse ali su opet komplikovane za nabavku i čak se mešaju, ja koristim isključivo po fabričkoj šifri. Dalje, vek čvrstih maziva je tehnološki 5 godina, tako da je besmisleno uzimati veće količine ako se ne troše, primerice, servis vratila je uobičajen kad se menja lamela, preporučen je na 40K, kod modela 1.2 svaki put kad se menja ulje u diferncijalu, što je recimo na po 20K, pa nije teško zaključiti svrsishodnost, ali ko voli da ima, što da ne, jednako da li će i čime da podmazuje svoj motor, ja samo insistiram na fabričkom a ne na  nekom ličnom kriterijumu. 

 

@Laband- kupi to po fabričkoj šifri, kako sam ti ustalom i predložio, ili naiđi da ti dam nekoliko grama, baš sam juče poslao sabratu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 627 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: crf 1000

Ako si pogledao tehnicki list sraf sa slike je samo ilustracija.Cena je oko 30evra za 450 grama.Ako ima vise ljudi mogu da podele pakovanje.Ima tu jos nekoliko pasti koje mogu da zadovolje i ekstremniju primenu ali je i cena veca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Radi se o specifičnom sklopu koji se samim tim svrstava u ekstremne pod koje se obično podrazumeva temperatura, pritisak i izlaganje nekoj tečnosti ili gasu. Ima naravno maziva, Fuchs ih ima 3 ali su u ne komercijalnim pakovanjima plus po kili prilčno skupi. I upitno je zašto insistirati po svaku cenu i to za nešto što nije ni fabrički propisano a ni iole osvedočeno, a ne potruditi se malo, pogotovu što postoji mogućnost da se naruči od fabričkog prodavca delova ili sa ebay-a zašto, uvek mora da se izmišlja topla voda. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 774 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1250GS ADV

http://tektion.rs/ulja-i-maziva/mazive-masti/montazne-paste/fam-famol-ta-0-8kg.

Pre 23 sati, đunta je napisao:

 

 

@Laband- kupi to po fabričkoj šifri, kako sam ti ustalom i predložio, ili naiđi da ti dam nekoliko grama, baš sam juče poslao sabratu.

Nešto ću već rešiti , duga je zima. Hvala u svakom slučaju. Volim da imam jer se bavim svim i svačim, pa se nikada ne zna kad će da zatreba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

:dobrodosli2:. Kad se pročita brošura, razumljiva je namena, a kod  BMW kardana je potrebno dugoročno, da ne kažem trajno, podmazivanje a to po pravilu paste ne pokrivaju ili samo kvazi, za stalno pokretne delove služi mast, zato je fabrički specificirano mazivo potrebno jer ima višestruku činkovitost koju retko koje mazivo ima i zato je nabavljivost problematična. Meni ne pada na pamet ni jedan spoj koji je toliko ekstreman kao kardanski sklop na diferencijalu BMW-a.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Imam Fuchs-ovu internu Fuksofediju na CD romu, masti i pasti ima, ne zna im se broj, i sad kad listam neku određenu kategoriju, svaka od njih može da se primeni na više zahteva a neki su svakako tercijerni, tako da sam se obraćao tehnologu shvativši da ne nije moguće olako tačno nanišaniti. Preporučio sam ti fabričkoj šifri, koristim je od početka bavljenja BMW-om, imam jedno 8 maziva specifične namene i tako ih i primenjujem, dal šta može ili ne može, il šta ko meće i misli da meće, ne bi da ulazim i tumačim šta proizvođači navode u reklamne svrhe. Sve što sam smatrao da indikujem, izneo sam i ponudio se, neć se mešam više u zadovoljstvo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Nema lošeg vremena, kad je rad u pitanju, il sam se prevario rmbajući. Nego, BMW je do tamo nekih godina imao neku  mažu pod svojom etiketom ali se pokazalo da ima previše kvarova i povukli su je iz upotrebe, mislim da je ovo pakovanje u pitanju:

 

5a344476724a6_BMWPASTE.jpg.1aeda820f8910e12ad1b17eef55d3d08.jpg

 

5a344478c8fcd_BMWPASTE2.jpg.466051f5fe2c3c7e905f0734a31f4d7a.jpg

 

i izabrali su to što se sad koristi pod istom šifrom. Nije to bez razloga, ja je zovem "pogana", ne mogu operem prste a pucvol odma bacam, tolko se hvata i "kontaminira" sve što dovati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
pre 34 minuta, laband je napisao:

Kod mene sada mozete nabaviti set masti za podmazivanje kardana R1200 XX ,R1250 XX masinama

 

Castrol je preporučen za sva BMW kardanska vratila kao OEM mazivo i ima svoj kataloški broj, a može ići na sve kardane inače, takođe Staburag, koji je u pomenuom setu, je isto fabričko mazivo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2807 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750
On 12/11/2017 at 10:53 PM, laband said:

Pozdrav svima,

Gde moze da se kupi mast iz naslova.

Mislim da joj je zamena honda moly 60 ili wurth HSP1400, koje je isto tako tesko naci.

Da li neko ima ideju gde moze da se nabavi ?

WWW.SBBPOIL.RS

ORIGINALNA motorna ulja i auto delovi za Vas auto.U asortimanu je i autokozmetika i oprema kao i odlican izbor akumulatora.

Trebo bi naici sutra ako stignem, pa cu pitati, ako ne zovi ih prekosutra

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8244 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ja za ricne i tako te stvari koristim LM47, lako je dostupna i normalne cene... Ona crvena prasina izmedju lancanika i osovine npr. nije radja a lici, to je "trosenje" legiranog celika. Kada koristim pomenutu mast na tome mestu sve bude lepo i crno, na oko suvo.

 

G.Djunta ce vrv bolji odgovor dati, pisem kao laik (ali sa iskustvom u mazanju :D )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja