Jump to content

Moto Zajednica

Koje gume uzeti?

Recommended Posts

  • U prolazu, 96 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ER 5

ja sam se lepo proveo (cenovno) kod Gorana u Čepinu. dovezao sam se kod njega, montirao mi gume i odvezao. 

gume koje sam ovde platio 210 € (moj slučaj) a dobio sam ih na tezgi, tamo sam platio cirka oko 50 € manje.

znači uz mnogo veću cenu sam morao i da tražim vulkanizera i da nosim gume kolima a potom se dovezem motorom a kod Gorana sam se dovezao (gume su me čekale tamo) i odvezao. bez da sam išta više radio (...vulkanizer, te vožnja kolima i traženje ko bi mi to uradio...)

a za carinu mi je Goran ispunio obrasce i naišao na carinika koji mi je overio iste...

sad ako manja cena guma uz montažu nije dovoljno jeftinije...

a ionako se voziš

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW GSA 1250
8 hours ago, Nikola Stev. said:

Sta mislite o Pireli Angel GT? 

Vrhunska sport turing guma, bolja od angel st. Potrosio sam jedan par st i 2 para gt. Gt je mnogo sigurnija na mokrom. Ali sve su to nijanse. Od tih poznatih proizvodjaca ne mozes mnogo pogrijesiti pocevsi od michelin pilot road 2,3,4,5 pa continental road attack 3, metceler roadteck 01 cini mi se da je naziv.  Koju god da uzmes sve su to nijanse i subjektivan osjecaj vozaca kako kojem legne koja guma.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Michelin road 5, 2ct na motoru trenutno, nisam ih nesto "izvozao" za utiske ali sam imao par dooobrih kocenja po mokrom i bas hladnom putu (prosuseno negde/negde sa vodom i snegom), kod hotela "Levac" spustanje ka Rekovcu, vozi se brzo, vikend... Izadje ker "pod tocak" sto bi se reklo, kocio sam naglo i jako sa 60/70kmh (da, ovo je brzo po putu kakav opisah), motor se uznemirio posto se supruga nije drzala ali sam kontrolu imao! 

Ne plasim se ni da klizne prednja po mokrom, guvernal drzim ravno, popustim kocnicu pa ponovo stiskam, sa ovom se gumom to nije desilo, zaustavila me je sigurno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 11 sati, Nikola Stev. je napisao:

Sta mislite o Pireli Angel GT? 

Trosim ih vec 13,14K...... sve Ok

IMG-20180414-145539.jpg

 

IMG-20180415-003905.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Beograd

Michelin Pilot Road 4 ili  bridgestone battlax 023, bi bio moj izbor i to možda pre bridgestone, jer sam ih vozio i bio zadovoljan, a micheline možda ipak zbog boljih komentara i ocena..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 12 sati, Nikola Stev. je napisao:

U srbiji oko 300?

Zbog toga kupih u RS tacnije Bijeljina i ne samo ja vec jos troje drugara.

Kada se tanka rezevoar, razlika u ceni goriva kod njih-nas.... put te izadje free + imas fenomenalne Stanisice, FIS ako ti trebaju neke stvarcice za kucu ili cevape u Globusu (Dvorovi).

U glavnom jedan lep vikend da se potrosi nesto novca i dobro provede.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Valpovo
  • Motocikl: MT 07

Kupio novu Yamahu MT07 i gore bile BB 023. Odlično se pokazale. Vožnja po dosta skliskoj cesti (Slavonija). Dam gas ode na zadnji. Kad naglo kočim prednji kraj se samo spušta. Kad po potrebi nadodam i stisnem samo malo zadnju staje kao ukopan.  Osječao se totalno sigurno. Držale tako do 15t km. Onda počele klizati. Izvozio ih doduše pažljivo do 20t km. Po njima se uopće nije vidjela neka pretjerana potrošenost. Hoću reći dubina ripni bila oko 3mm.

Promjena. Gledao usporedne testove i odlučim se za Michelin PR4. 

100-200 km odvezao nešto lakše, ali kad sam počeo voziti normalno totalno razočarenje. Dam gas klizi i baca u stranu. Kad kočim naglo i gotovo da zadnju nisam ni pipnio zadnji točak odmah blokira i klizi. Prednju kočnicu se sada bojim i stisnuti žešće. Iskreno, vozim kao po jajima. Dot je novi. Made in Spain.

Lane bio na moru i vozio Jadranskom magistralom. Cesta nova i dosta hrapava. E tu drže stvarno, ali djabe. To je bilo samo par dana.

Mislim si: E moj Sale, je...o te čitanje usporednih testova. Pojeo da ne kažem šta.

To je samo moje iskustvo. 

Eh sad ima tu i dalje.

Na novijim motorima proizvodjači daju naloge gumarima da se za odredjene modele rade gume odredjenih smjesa i karakteristika. Tko je pažljivije gledao gume postoje dodatne oznake na njima. Tako je na mojoj prednjoj BB bila oznaka F, a na zadnjoj oznaka M.

I takve gume su skuplje oko 50 eura od ovih bez oznaka.

Mislio sam da je to nebitno, ali eto.

Da sam bar ranije za to znao 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 9 sati, bopk je napisao:

Hmm zanimljivo, povecana sigurnost pri obaranju, posebno naglasavaju voznja po kisi i dvokomponentna zadnja guma zarad vece dugitrajnosti..... taman da isporbam kad potrosim trenutne sa kojima sam za sada bas zadovoljan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova
On 24.2.2019. at 1:47, Duckey Kawasaki je napisao:

mislim da lik negde kaže i da trkaće gume imaju neki broj puta koliko može da se ugreju i onda im dodje kraj

Da sve race gume imaju odredjeni broj tzv ciklusa grejanja zbog toga se izmedju ostalog i koriste grejaci za gume a ne samo da izletis iz boxa na stazu pun gas. Taj broj nije definisan pa da imas egzaktan podatak nego se po gumi pojavljuju fleke 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

    Kaze covek 3-4 ciklusa i kraj. Ali trkacke gume ionako imaju najcesce jednu upotrebu, maksimalno dve.

    Sa trkackim netreba mesati sportske gume. One drze nesto bolje od turnih, ali zive upola krace kilometara. 

    Turing gume su nekako najdugovecnije uz dobro drzanje bokova ako su 2K, mada je to drzanje malo slabije od onog na sportskim gumama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Aprilia SL1000 Falco

Meni danas stigle Rosso 3, odem kod vulkanizera da mi zamene a oni rade do 17h...sutra radim do 15h a oni rade do 14h, tako da ih montiram tek u ponedeljak pa cu preneti utiske. Birao sam izmedju SuperCorsa ili Rosso 3 pa je ipak prevagnulo na Rosso jer su lakse za dzep a ja nisam neko ko vozi na stazi. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Jos da ste oboje napisali ono najvaznije ili ti cenu..... bilo bi bajno sjajno :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja