Jump to content

Moto Zajednica

Koje gume uzeti?

Recommended Posts

  • Ne silazi, 2809 postova

dešava se da zezaju i za 1 evro ali je problem ako odustaneš jer onda kad se vraćaš nazad ponište ti račun .To važi za sve granice.Ako nećeš da odustaneš carina 10% i onda pdv na sveukupnu sumu 20% .onda je to skuplje nego kod nas.

Ako sprovode zakon nemožeš nikako da prođeš dobro osim da ide više ljudi pa da delite.Opet pod  uslovm da taj drugi ništa drugo ne kupuje i daide samo zbog tebe

Promenio član sasa ns 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 765 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer

Ja ću ove godine verovatno morati da uzimam novu zadnju gumu. Raspitivao sam se juče za cene nekih modela u MRG Kula i evo šta su mi javili (možda nekom znači da uporedi sa svojim izvorom)...:neznam:

 

METZELER ROADTEC Z8 180/55-17 je 150 eura.

PIRELLI ANGEL GT II 180/55-17 je 182 eura.

 

CONTINENTAL CONTI ROAD ATTACK III 180/55-17 je 180 eura.

 

CONTINENTAL CONTI ROAD ATTACK 2 180/55-17 - nema da se nabavi

A ovu sam baš hteo da uzmem jer mi je trenutno na motoru par tih guma - ako neko zna gde može da se kupi taj model u toj dimenziji neka mi javi ovde ili u PP...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3110 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie
Pre sat vremena, ZoraNS je napisao:

 

 

CONTINENTAL CONTI ROAD ATTACK 2 180/55-17 - nema da se nabavi

 

Najbolje:takoje:

A postoji li mogućnost naručivanja,stići će do proleća...?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 454 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650

Pre nove godine sam se raspitivao za Dunlop RoadSmart3 ili TrailSmart Max i nije bilo na stanju u odgovarajucoj velicini. Bila je po jedna guma te se nije moglo upariti. Poslednja info koju sam dobio (posle praznika) je da se ceka sledeci uvoz, ali se ne zna kada ce biti. Moguce da je slicna situacija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ol' dirty bastard, 593 postova
  • Lokacija: Zvezdan
  • Motocikl: kawasaki

Ja bi uzeo tamo u martu ili aprilu prednju sigurno, a mozda i zadnju. 120/70 17 i 170/60 17

Ne bih bas da dajem 300e za dve gume, pa gledam kad bude neka akcija/rasprodaja uzeo bi nove gume sa starim dot-om.

Do nekih 3 godine starosti.Ove sto su od prosle ili predprosle godine a snizene za dve crvene me ne interesuju.

Napisao sam ovde jer ima ljudi koji prate cene i ponude, pa kad naletite na tako neku rasprodaju ako se setite ubacite link.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 765 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer
pre 58 minuta, shoyyka je napisao:

Najbolje:takoje:

A postoji li mogućnost naručivanja,stići će do proleća...?

Ma jock, ja se raspitujem za njih od prošlog aprila na svakih par meseci (hteo sam da imam u rezervi još jednu zadnju). Nije ih bilo nikako, a izgleda da ih neće ni biti...:wacko:

Bilo ih je samo kod komšija u HR (Splitu), ali je vrlo komplikovana nabavka od njih...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 598 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F

Kako stoje stvari u Madjarskoj, Grckoj, mozda cak u Rumuniji ili Bugarskoj?

Ne mora da se ide samo po gume nego vise usput kada se krene na putovanje. Nekada (pre blokade granica)  je to bio proveren sablon za nabavku guma pa i delova. Ako su dalje destinacije, uzme se povrat takse na izlasku iz te zemlje ili cak u prodavnici. Gume se zamene na licu mesta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Ma jock, ja se raspitujem za njih od prošlog aprila na svakih par meseci (hteo sam da imam u rezervi još jednu zadnju). Nije ih bilo nikako, a izgleda da ih neće ni biti...:wacko:
Bilo ih je samo kod komšija u HR (Splitu), ali je vrlo komplikovana nabavka od njih...

https://www.banden-pneus-online.nl/motorband/continental/conti-roadattack-2-evo/180-55-r17-tl-73-w.html


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

WWW.BANDENLEADER.NL

Continental ContiRoadAttack 2 180/55 ZR17 73W Achterband motorbanden goedkoop en op voorraad bij BandenLeader · Gratis levering · Snel en gemakkelijk bestelling.



Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 765 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer

Imaju ih ponovo Splićani, ali nemam rešenje kako ih kupiti...

 

 

 

Pisao sam sada ovim GUMELIDER. hr pa ćemo videti šta kažu i kako sve to odraditi...

Promenio član ZoraNS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 765 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer

Imao sam sada prepisku sa ovima iz GUMELIDER-a. Nije izvedivo da se odavde kupuje, jer nemaju isporuku za RS, a ne može ni varijanta da se odavde plati, a isporuči u RH.....a bem li ga cena je odlična...:grr:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1295 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Imao sam sada prepisku sa ovima iz GUMELIDER-a. Nije izvedivo da se odavde kupuje, jer nemaju isporuku za RS, a ne može ni varijanta da se odavde plati, a isporuči u RH.....a bem li ga cena je odlična...:grr:
Proveri cene u xmoto

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 752 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

@ZoraNS čini mi se da je vulkanizer Goran Pardon iz Čepina kod Osjeka nabavljao gume iz Splita. Išao sam sa drugom tamo da ih montira. Uspio je da napravi i povrat poreza.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: Honda cbf1000fa

Zdravo, vozim od skoro Hondu cbf1000fa 2012, planiram duza putovanja sa devojkom na motoru. Zanima me je l neko ima predlog/preporuku za gume za duze ture i veci teret (2 putnika). inace ne obaram mnogo po krivinama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Fixie
Ja ću ove godine verovatno morati da uzimam novu zadnju gumu. Raspitivao sam se juče za cene nekih modela u MRG Kula i evo šta su mi javili (možda nekom znači da uporedi sa svojim izvorom)...:neznam:
 
METZELER ROADTEC Z8 180/55-17 je 150 eura.

PIRELLI ANGEL GT II 180/55-17 je 182 eura.
 
CONTINENTAL CONTI ROAD ATTACK III 180/55-17 je 180 eura.
 
CONTINENTAL CONTI ROAD ATTACK 2 180/55-17 - nema da se nabavi
A ovu sam baš hteo da uzmem jer mi je trenutno na motoru par tih guma - ako neko zna gde može da se kupi taj model u toj dimenziji neka mi javi ovde ili u PP...
WWW.AUTOGUME.RS

Continental ContiRoadAttack 2, 180/55 ZR17 TL (73W) zadnji kotač, M/C, Index opterećenja guma: 73, Indeks brzine: (W).


Ja narucivao sa ovog sajta već, sve ok. Ova "tvoja" izađe ispod 20k rsd.

Sent from my ELS-NX9 using Tapatalk

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 610 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S
Pre 10 sati, Tanana je napisao:

Dajte mi i preporuku za prodavnicu u Beogradu, koja naravno prodaje sa montiranjem.

Prošlo leto sam zvao onog servisera iz Banovaca, šte je pisao na forumu dosta, da li beše moto doktor ili doktor za motore, tako nešto.  Potražite kontakt u temi o servisima... On mi je ponudio nove gume i montažu, čini mi se da je imao Michelin-ov program.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 765 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer
Pre 20 sati, 00vladan je napisao:
WWW.AUTOGUME.RS

Continental ContiRoadAttack 2, 180/55 ZR17 TL (73W) zadnji kotač, M/C, Index opterećenja guma: 73, Indeks brzine: (W).

 


Ja narucivao sa ovog sajta već, sve ok. Ova "tvoja" izađe ispod 20k rsd.

Sent from my ELS-NX9 using Tapatalk
 

 

Hvala ti Vladane druže,

čuo sam se sa njima u ponedeljak, a raspitivao sam se i u decembru. Nemaju te gume na stanju već duže vreme...stalno stoji "Ograničene zalihe" ali ih nemaju...:/

Nego jesi li ti kupio novu makinu ili se čeka povoljniji trenutak? :)

 

Promenio član ZoraNS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1660 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs
Zdravo, vozim od skoro Hondu cbf1000fa 2012, planiram duza putovanja sa devojkom na motoru. Zanima me je l neko ima predlog/preporuku za gume za duze ture i veci teret (2 putnika). inace ne obaram mnogo po krivinama.
Poz kolega, voziš odličan motor. Pošto nisi nesto zahtevan vozač kako si napisao, bitna ti je dugotrajnost, odnosno nosivost a u tom slučaju biraj isključivo gume sa oznakom GT, za teže motore, jer ce dosta duže trajati. Za ostalo se vodi cenom jer ima dobre razlike po brendovima.


Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno
14 hours ago, 00vladan said:
WWW.AUTOGUME.RS

Continental ContiRoadAttack 2, 180/55 ZR17 TL (73W) zadnji kotač, M/C, Index opterećenja guma: 73, Indeks brzine: (W).

 


Ja narucivao sa ovog sajta već, sve ok. Ova "tvoja" izađe ispod 20k rsd.

Sent from my ELS-NX9 using Tapatalk
 

 

Ja sam od njih dobio čir na želudcu. Naručio 2 gume za auto i dve za motor, mesec dana nisu bili u stanju da isporuče. Na kraju jedva dobio pare nazad jer prvo ti uzmu 100% depozit pa počnu da vijaju gume po evropi. 

Neprijatelju nebih preporučio saradnju sa tim prevarantima.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Fixie
12 hours ago, ZoraNS said:

Hvala ti Vladane druže,

čuo sam se sa njima u ponedeljak, a raspitivao sam se i u decembru. Nemaju te gume na stanju već duže vreme...stalno stoji "Ograničene zalihe" ali ih nemaju...:/

Nego jesi li ti kupio novi makinu ili se čeka povoljniji trenutak? :)

 

Isto tako i meni pisalo, ja svakako kliknuo pa kad stigne. I stiglo kako je i pisalo za nekoliko nedelja, tačnije 20ak dana ako se dobro sećam. Pričam o prošloj sezoni, jer mi nije bila frka sa vremenom a uzeo sam 190-50 Angel GT za manje od 14.000 rsd. Dakle nisu rešenje kao prodavnica za brzu, već jeftinu kupovinu po meni.

 

A što se motora tiče, biće nešto za sezonu. Tu sam za dalje akcije i putešestvija :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Cbr1100xx, R1200GS

Ljudi, ne želim da reklamiram nikoga ni sa dobrom a ni sa lošom reklamom, zelim samo da podelim sa vama neka moja iskustva, mozda pomognu nekome.

Pred početak prosle sezone rekoh da zamenim zadnju gumu na xj900s koja je bila u losem stanju, u dimenziji 150/70 zr17. Odlučim se da uzmem Mitas touring force, da probam...tu je negde oko 100e, pa ako je loša nek izdrzi jednu sezonu, pa cu zameniti ceo set posto mi je prednja metzeler roadtec z6 bila dobra-skoro nova, tako sam kupio motor.

Pogledam oglase, Šimi moto na kupujem-prodajem, piše cena 11900din, ja pozovem, kaze posalji mi upit na viber, dobijem odgovor da je cena te gume 13200din i da mogu da je nabave za desetak dana. Ja slikam oglas i kazem da su postavili cenu 11900din. Dobijem odgovor da oni imaju na hiljade oglasa i da ne stignu da azuriraju sve cene, poskupelo je u uvozu, korona...trt, mrt. Ja kazem hvala lepo, ne odgovara mi cena. On kaze kupi na drugom mestu ako imas jeftinije...kao garantuje da je kod njega najjeftinije...

To je bilo u neki petak...uvati vikend...u subotu noc ja ukucam u google pretragu mitas touring force...novi sad...izadje kedi vulkanizer, cena gume 10200din... i pise da je imaji na stanju...ja rekoh to je ne azurirana  cena... ali ipak cu da je porucim pa sta bude....svakako ne placam unapred.U ponedeljak pre podne zovu me iz kedija i traze adresu da mi isporuce gumu, ja im kazem da sam cekirao polje da zelim da podignem i platim gumu u radnji i koja je cena pitam...prodavacica mi kaze 10200din :)... i mozete sutra da dodjete po nju i da li zelite da montirate kod nas, ja rekoh zelim samo gumu...:) Odem sutradan...dadose mi gumu...uredno izdadose račun na iznos od 10200din i platih karticom... guma par nedelja stara...znaci nova tura uvoza i nije 13200 kao kod Šimija. :)

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8385 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Takodje lose iskustvo sa Simi moto, naporan, salje sto nije trazeno pa mu nesto nije jasno.



Sent from my EML-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja