Jump to content

Moto Zajednica

Koje gume uzeti?

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW GSA 1250
6 hours ago, zemunac72 said:

Da li i gde kod nas moze da se kupi Angel gt sa oznakom A?

Ja sam ih skockao na varaderu za cas. Sad vozim pireli scorpion,isto se skockavaju....

Da li uopste ima guma na put koja se nece skockati na natovarenom motoru +suvozac+deo auto puta? Planiram za spaniju 01.maja i nisam pametan koje gume voziti. Svakako me ceka 3-4000 km auto puta zbog manjka slobodnih dana

I ja sledece godine planiram spaniju. Trazim rijesenje da ne moram da vozim autoputem toliku kilometrazu jer mi je autoput nesto najgore sta motorom mozes odvoziti. Pala su mi na pamet 2 rijesenja. Ili trajektom do Barselone pa onda odvozati Spaniju uzduz i popreko mimo autoputa. A znam da ljeti postoji i moto voz koji ide cini mi se iz Beca za Spaniju. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 238 postova
  • Lokacija: Bled, SLO
  • Motocikl: Stelvio. Još u proizvodnji.

Za moto voz iz Austrije do Španjolske cujem prvi put. A google kaže, da nema direktne linije. Iz A ide direktno za Hamburg. Priznam...trazio sam 10 minuta.  

Dakle.....trajektom Genoa - Barcelona. Iz Ljubljane do Genoe cca 5 sati.p Autoput 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW GSA 1250

Ja sam planirao Jadranskom do Splita ili Sibenika, onda trajekt do Ankone. Pa mimo auto puta do Djenove. Tako sam isao 2019 za Corsicu. 

Promenio član bokibd
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 119 postova
  • Lokacija: Trstenik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300A,Suzuki GSF 1250S Bandit,Honda ST1300

Angel GT bez oznake "A" vozim na FJR 1300 bez ikakvih problema,predpostavljam da su sa oznakom A malo jace ali stvarno ne vidim nikakvu razliku i sa ovima.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW R1250 GSA
40 minutes ago, zemunac72 said:

Da li neko ima iskustva sa continental TKC 70 gumama?

Da li ih uzeti za turing motor,varadera?

Pa ako ne vozis offroad uopste onda nemas potrebu za  dualsport gumama. 80/20 road/off guma, za one sto vole malo laganijeg offa.
Ako i ne zalazis previse na makadam i to, onda ti je bolji izbor od continentala trail attack 3 ili road attack 3. trail ti je 90/10, a road je 100% road.
Svi ovi njihovi modeli su odlicni, malo $$$, ali znas da nema greske.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V
pre 5 minuta, gavrela je napisao:

Pa ako ne vozis offroad uopste onda nemas potrebu za  dualsport gumama. 80/20 road/off guma, za one sto vole malo laganijeg offa.
Ako i ne zalazis previse na makadam i to, onda ti je bolji izbor od continentala trail attack 3 ili road attack 3. trail ti je 90/10, a road je 100% road.
Svi ovi njihovi modeli su odlicni, malo $$$, ali znas da nema greske.

Ne vozim off,retko kad makadam ako bas moram ili na tasosu do plaze.  Ja sam trazio Angel GT sa oznakom A,da je pojacana na gaznom delu zbog habanja...nema je niko a preporucili su mi ovu conti,kao ona je dvokomponentna. Sada vozim scorpion pireli,skockam ih za cas,angel gt prosli set takodje,posle par hiljada bile su skockane 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW R1250 GSA
7 minutes ago, zemunac72 said:

Ne vozim off,retko kad makadam ako bas moram ili na tasosu do plaze.  Ja sam trazio Angel GT sa oznakom A,da je pojacana na gaznom delu zbog habanja...nema je niko a preporucili su mi ovu conti,kao ona je dvokomponentna. Sada vozim scorpion pireli,skockam ih za cas,angel gt prosli set takodje,posle par hiljada bile su skockane 

Trail attack 3 onda, koristi multigrip tehnologiju umesto dvokomponentne, isti princip na sredini tvrdja, a ivice mekse. 
Mnoge kolege na GS-u bas nju koriste, iskljucivo za touring, baci malo pogled na nju, mislim da bi ti ona najvise odgovarala.
Ja licno furam 80/20 gumu zato sto volim da sidjem sa asfalta gde god mogu, ako bih cist  touring uzimao onda bih bas trail attack 3 uzeo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V
Pre sat vremena, gavrela je napisao:

Trail attack 3 onda, koristi multigrip tehnologiju umesto dvokomponentne, isti princip na sredini tvrdja, a ivice mekse. 
Mnoge kolege na GS-u bas nju koriste, iskljucivo za touring, baci malo pogled na nju, mislim da bi ti ona najvise odgovarala.
Ja licno furam 80/20 gumu zato sto volim da sidjem sa asfalta gde god mogu, ako bih cist  touring uzimao onda bih bas trail attack 3 uzeo.

Hvala kolega,porucio sam trail attack 3. Stizu pocetkom marta,taman

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW R1250 GSA
7 minutes ago, zemunac72 said:

Hvala kolega,porucio sam trail attack 3. Stizu pocetkom marta,taman

Nista, bices zadovoljan sigurno, po kojoj si ih ceni dobio ako nije tajna?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2783 postova
Pre sat vremena, zemunac72 je napisao:

Hvala kolega,porucio sam trail attack 3. Stizu pocetkom marta,taman

bilo bi dobro da je tako.Neću da baksuziram ali samo za odma. Dva tri meseca u današnjim uslovima je često nikad bez što ide početak setone.I to važi za sve a ne samo gume.

Promenio član sasa ns 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V
Pre 3 sati, sasa ns 1 je napisao:

bilo bi dobro da je tako.Neću da baksuziram ali samo za odma. Dva tri meseca u današnjim uslovima je često nikad bez što ide početak setone.I to važi za sve a ne samo gume.

Na motoru mi je novi set pireli scorpiona, presao par hiljada. Krajem aprila idem za spaniju i sprzicu ih. Do tada ce valjda stici ove porucene. Ako ne, kupicu koje ima. Pare nisam dao, tek kad stignu gume. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Neka sport turing guma bi ti bila savršena.

Ja isto nisam preterani agresivac, preferiram osrednju vožnju i krivinarenje, i ne daje mi se gomila  para za gume, znači 200eura max, i u najužem izboru su mi:

Mitas Touring Force i Mitas Sport Force, verovatno ću uzeti Touring Force, malčice su skuplje ali traju skoro duplo duže.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 1976 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 aka Black Widow
Pre sat vremena, Vitez Koja je napisao:

Koleze.. koje opanke savetujete za Yamahu FZ6S 2005.. i koliko kostaju od prilike? Nisam agresivan vozac, vise volim laganu voznju i da razgledam

Okreni Komp. Ko, imaš super popuste, pilot pover mislim da je ispod 20.000 set, zavisi od dimenzija, jeftinije od Mitasa, a možeš i njih. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2783 postova

gume su poskupele ,mislim da nema više po tim cenama.Ovoj gornjoj da ako je 160 .Takođe ima cena koje su na oglasu ali ne važe kad se nazove i isto tako postoji oglas recimo juče obnovljen a guma nema .Mora se sve proveriti.

Promenio član sasa ns 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 179 postova
  • Lokacija: Selevac
  • Motocikl: Nista

@sasa ns 1

Da da, to su dimenzije mojih guma.

Malko glupo pitanje, ali pitam cisto iz radoznalosti. Koliko si ih platio ti?

Jer do marta planiram da uzmem, mozda cu i nove, jer cu uspeti da smuvarim nesto preko firme da mi umanje cenu preko PDV-a

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja