Jump to content

Moto Zajednica

Koje gume uzeti?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW f650gs / Suzuki gs500e
pre 45 minuta, Gums je napisao:

Ja nisam još imao gumu toliko dugo živu. Ali ja sam nov u svemu ovome.

Na multistradi Pirelli scorpion nakon 12 tis km kockasta zadnja. Potrošena skoro do graničnoga. Prednja malo bolja ali mjenjao bih u paru. Ona je već na zimovanju tako da do sljedeće sezone tamo ništa ne diram.

Sada na GSu kažem PR4 sa oko 6 tis km, živa i dobra. Ali vise od 4 tis mislim da ne bude živa.

Planiram ih zamjeniti sa Battlax A41, ovdje su cca 35% jeftinije (od PR4 ili 5 koje su cijenom unutar 5% dakle isto te od scorpion trail2) a prema testovima pokazale su se sasvim dobro na GSu. Osim toga za kratke izlete po makadamu najvjerojatnije vise odgovaraju.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ja sam sad stavio Heidenau K60 Scout, videcemo koliko ce da izdrze.

BattleWing se zaista pokazale odlicno, nisu se uopste ucetvrtile, zadnja izgleda kao nova.

Sad verovatno sve zavisi i od stila voznje, od tipa motorcikla i tezine. Znam neke ljude koji na R motorima menjaju po 2-3 seta za sezonu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1515 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer
On 26.6.2020. at 14:12, MilanS je napisao:

Je l napravio neko znacajniju kilometrazu na Angel GT2? Zanima me poredjenje sa Road 5, njih sam lepo izvozao na bivsem motoru.

 

Sad zvrckam brojeve, da na vreme nabavim gume, jer ove nece jos dugo.

Evo nekih cena za dimenzije 120/70 17 i 180/55 17:

 

Kompp

Michelin Road 5 - izmedju 36 i 37k

 

Pilot sport

Michelin Road 5 - 280e

Pirelli Angel GT2 - 320e

Metzeler Roadtec 01 - 320e

 

X-moto

Pirelli Angel GT - 260e

Agel GT2 - oko 270e

(plus 20e za VIP karticu njihovu)

 

Gde bih jos mogao proveriti? Ova 3, 4 modela su mi izbor... 

Razmisljam se cak da vidim i sa Ugljom, montiram tamo, nemam kombinaciju za granicu i povracaj...

Da malo podignemo temu... Da li se neko, u poslednje vreme, raspitivao oko ponude i cena za navedene gume (može i RoadSmart III i Mitas TF) u dimenzijama 120/70 17 i 180/55 17? Prednost bih dao trgovinama u Srbiji...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 471 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD
On 8/29/2021 at 10:30 AM, COOLić said:

I on je sport nastrojen vozač, moguće da ima veze težina motora i da ne može lepo da se ugreje ali svakako mi onaj Angel GT ne uliva poverenje jer su na dodir plastika u odnosu na ove potrošene battlax. Meni gume za divno čudo još uvek drže super ali im je svakako vreme da se zamene pa gledam najbolju opciju jer sam nov u celoj ovoj priči pa mi je jako bitno da guma lepi kao žvaka

Ja imam angel st, i jeste kad je hladna na dodir kao plastika, predjes par stotina metara ona se ugreje i omeksa. 
Ne kazem da je ista situacija i sa gt, nemam isksutva ali vrlo moguce da jeste, ipak su to touring gume, pravljene su i da traju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW GSA 1250

Ovo su moje angel gt posle voznje na jadranskoj magistrali. Drze kao lude. Ovo mi je treci set da sam potrosio.  Vjerovatno bi sport gume bile jos bolje ali meni sport-turing vise odgovara jer vozim i kada je kisa i hladno.

EC2952A8-8563-472D-B249-0B99BDF1CE6D.jpeg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Lokacija: Oslo, Norveška
  • Motocikl: BMW R1150RT

Da podelim i ja iskustva sa Michelin Pilot Road gumama. Još od negde 2010-e sam kupovao samo te gume, prvo Pilot Road 2, 3, 4, pa sad letos i Road 5 (izbacili su ono Pilot iz imena).

 

Prethodni set Pilot Road 4 GT sam montirao na R1150RT pre dve godine pred put po Rusiji i sem te ture, izvukao je i 2020-e turu po Alpima. Letos su zamenjene sa nešto preko 16000 km i bile su realno skroz gotove.

 

Da napomenem da vozim dosta i po kiši i po hladnom, sve do nule (nema mnogo biranja ovde u Norveškoj). Tako da se vodim idejom da nabavim najbolje gume za teže uslove. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1515 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Svratio danas popodne do Pilot - sporta doo i kupio zadnju Pirelli Angel GT II 180/55-17. Cena sa popustom nešto preko 23000 rsd. Nije malo, dapače, ali ne žalim. Imaju i prednju ali to ćemo sledeći mesec. ;)

Promenio član DraganNS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S

Ajde da smorim malo vas kojima guma govori puno više nego meni koji stilom vožnje slabo osetim te razlike :rolleyes:.

 

Kad sam uzeo Bandita (1200) na njemu su bile polovne ali ok gume:

Bridgestone Battlax BT021F (3813) - prednja

Pirelli Diablo Strada (izbrisan DOT) - zadnja

 

Prešao sam okruglo 12.000 km za 4 sezone.

Prednja se "utrouglila" i skoro bez šara, a zadnja ispucala u šarama i odavno spremna za bacanje.

 

Gledao sam cene na sajtovima u DE odakle imam načina da ih kupim/donesem i tražio sam šta bi mogao da dobijem u ceni Mitasa (TF) ovde.

Pretpostavljam da ste zaključili da mi je stil vožnje defanzivan ( pogotovo u krivinama ;) ) i da mi broj kilometara nije velik po sezoni, pa bi mi trebala vaša preporuka gume iz liste ponuđenih, za ovog mog "teškaša" kojeg koristim za prevoz do posla i nazad, i po koja vikend vožnjica, a planiram uvek bar neko putovanje do mora :hej:.

 

To su sledeći modeli:

Michelin Pilot Road 2

Pirelli Diablo Strada

Pirelli Angel ST

Continental Conti Motion

Bridgestone BT023F

       - //-        BT023FGT

Metzeler Roadtec Z6

 

Dunlop SM GPR-300  za ovu gumu sam na forumu pročitao da nije za „teškaše“ poput Bandita.

 

p.s. ako mislite da ima smisla kombinovati različite proizvođače napred/pozadi kažite pa da i tako uzmem ako ima smisla.

 

Unapred se zahvaljujem svima koji daju neki predlog.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW GSA 1250

Conti motion ce ti se jako brzo potrositi, ka sam je potrosio za 6-7 hiljada. 

od ponudjenih ja bi stavio michelin pilot road 2. Imaos sam ocu gumu, potrosio 2 seta i bio zadovoljan.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2401 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
27 minutes ago, bokibd said:

Conti motion ce ti se jako brzo potrositi, ka sam je potrosio za 6-7 hiljada. 

od ponudjenih ja bi stavio michelin pilot road 2. Imaos sam ocu gumu, potrosio 2 seta i bio zadovoljan.

Conti Attack 2 je najbolja guma koju sam ja probao, nadrealno kakav grip. Vaistinu, traju kratko ali slatko. 6-7-8 i rastanak.

 

Te mišelin opanke nikad nisam zavolO. Imao neke na SV650s... Neke 2CT... Fenomenalno udobna, meka, profil gume sjajan, ponire, ma milina, lepo i drži, i onda u nekom momentu zadnja samo secne i pusti na sekund i odma opet uvati! Bez ikakvih nagoveštaja, ili da osetim da počinje da pušta - jok, drži ko mutava i samo sevne na sekund... Znači sine, ladno ti prostruji kroz telo, rektum se skupi ko blenda na foto aparatu, pobeliš... Prvih par puta nisam znao šta me snašlo... Ludak, metno sam nove gume dan pred put u Istru i vožnju Jadranskom i veliki kružić, nisam ih ni probao... Usput smo se svađali (mišelin i ja):P

Promenio član Andrej_Hotstepper
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 119 postova
  • Lokacija: Trstenik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300A,Suzuki GSF 1250S Bandit,Honda ST1300

@DonToniU tvom slucaju,po tvom nacinu voznje ja bih najradije angel st,sport touring guma kojoj je sredisnji deo nesto otprniji na habanje nego bokovi,mada sve je subjektivna stvar.

Promenio član kimits
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW GSA 1250
2 hours ago, kimits said:

@DonToniU tvom slucaju,po tvom nacinu voznje ja bih najradije angel st,sport touring guma kojoj je sredisnji deo nesto otprniji na habanje nego bokovi,mada sve je subjektivna stvar.

St je jednokomponentan pneumatik. Ima angel GT taj je dvokomponentan i sasvim druga prica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW GSA 1250
2 hours ago, Andrej_Hotstepper said:

Conti Attack 2 je najbolja guma koju sam ja probao, nadrealno kakav grip. Vaistinu, traju kratko ali slatko. 6-7-8 i rastanak.

 

 

Conti motion je sasvim nesto drugo. To je budzet jednokomponentna guma od continentala koja je ok ali bi je tako tezak motor pojeo za 5 hiljada.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2401 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
7 hours ago, bokibd said:

Conti motion je sasvim nesto drugo. To je budzet jednokomponentna guma od continentala koja je ok ali bi je tako tezak motor pojeo za 5 hiljada.

Pa taj motor generalno ima reputaciju da jede gume ko kokice.... ;)

Normalno kad vuče ko voz. Nema čabe ništa.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Bandit 650SA

Ja sam presao oko 7000km sa Dunlop Qualifier2 i moze sigurno jos par hiljada na Banditu 1200, s obzirom da je to sport guma uopste je nije brzo pojeo

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S
On 3.12.2021. at 12:49, gole82 je napisao:

Ja sam presao oko 7000km sa Dunlop Qualifier2 i moze sigurno jos par hiljada na Banditu 1200, s obzirom da je to sport guma uopste je nije brzo pojeo

Ovu Qualifier 2 imam ovde za novce koliko je preko Pirelli Anglel GT (A) -"oznaka za teškaše".

Jel ima smisla da se razmisljam?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Bandit 650SA
On 9.12.2021. at 11:24, DonToni je napisao:

Ovu Qualifier 2 imam ovde za novce koliko je preko Pirelli Anglel GT (A) -"oznaka za teškaše".

Jel ima smisla da se razmisljam?

Vozio sam i jedne i druge, doduse Angel GT obican ne (A) za teze motocikle i obe gume drze odlicno, ali Angel drzi mnogo bolje po kisi i kad je hladnije, a i duze traje, ako mozes da je uzmes za iste pare moj glas za Pireli.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Da li i gde kod nas moze da se kupi Angel gt sa oznakom A?

Ja sam ih skockao na varaderu za cas. Sad vozim pireli scorpion,isto se skockavaju....

Da li uopste ima guma na put koja se nece skockati na natovarenom motoru +suvozac+deo auto puta? Planiram za spaniju 01.maja i nisam pametan koje gume voziti. Svakako me ceka 3-4000 km auto puta zbog manjka slobodnih dana

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1197 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Da li i gde kod nas moze da se kupi Angel gt sa oznakom A?
Ja sam ih skockao na varaderu za cas. Sad vozim pireli scorpion,isto se skockavaju....
Da li uopste ima guma na put koja se nece skockati na natovarenom motoru +suvozac+deo auto puta? Planiram za spaniju 01.maja i nisam pametan koje gume voziti. Svakako me ceka 3-4000 km auto puta zbog manjka slobodnih dana
Pitaj xmoto oni mogu da nabave po porudžbini šta god ti treba od guma.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja