Jump to content

Moto Zajednica

Koje gume uzeti?

Recommended Posts

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Paviljoni
  • Motocikl: Tracer 900 Gt 2018

Ja sam na mog Tracera 900 stavio Dunlop RoadSmart 3, presao sam oko 5 hiljada sa njima , brutalno drze na suvom bas , na mokrom ih nisam forsirao bas toliko ali sam generalno zadovoljan i  ponasanjem na mokrom , jako dobar osecaj pri obaranju  , ali mi imaju neki zvuk (na prednjoj gumi kao neko zujanje )sto mi se ne dopada ... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ih što volem testo s makom.., 583 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650cc

Danas baš kontaktirao MRG i priupitah za DOT, na šta mi rekoše da nemaju mogućnost da provere isti...ali ako kažete da je uvek svež ondak nema šta...cene su im dobre, ove nabrojane od 200-260eur u paru

 

u ponudi za Stroma imaju:

 

Michelin Pilot road 5

Dunlop Roadsmart 3

Pirelli angel GT

Bridgestone Battlax BT 023

 

Šta uzeti... ?! :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
pre 36 minuta, pitans je napisao:

Danas baš kontaktirao MRG i priupitah za DOT, na šta mi rekoše da nemaju mogućnost da provere isti...ali ako kažete da je uvek svež ondak nema šta

Uuuu nemoj bas svemu verovati jer u par navrata nije DOT bio svez. To da nemaju mogucnost proveriti.... hmm prica za raju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Da li sam jedini ovde koji ima lose misljenje o Michelin Road 4 gumama. Lose uskladjene  komponente kao da su zalepili dve razlicite gume na jednoj. Toliko razlike kod bocne strane i sredine, po bokovima mekana, po sredini toliko tvrda da se kliza non stop na dodavanju gasa malo jacem kocenju. Vozim ih 6-7 hiljada zadnja guma po bokovima se toliko potrosila da je postala kao trougao obicno se guma trosi vise po sredini zato se tu stavlja tvrdja kompinenta, ali ovolika razlika je totalno bezveze.

Moram kupiti zadnju i razmisljam o Metzeler Z8 ima li neko iskustva sa ovom gumom?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: bila Honda NC700X, sada samo na 4 tocka

@Nikola1985 Metzeler je, rekao bih, premium brend. Ili je blizu premium brenda, neka potvrde iskusnije kolege. Nema sta, ozbiljna guma, lepo drzi. Zna da prokliza na beloj liniji, narocito kada je vlazno. Rekao bih da je to pre do linije, odnosno do farbe koja se koristi kod nas, jer su se javljale i druge kolege koje tvrde da i drugi brendovi znaju malo da popuste.

 

Deluje mi da je malo meksa po sredini gazeceg sloja i da moze da pocne da se ravna posle 20ak hiljada. Moja je dobila kockast izgled pre 5000km, otprilike, ali smo supruga i ja i sa takvom gumom krenuli na put od oko 1500km. Drzala je ok, uz blaga proklizavanja na momente, ali sam se osecao sigurno i izdrzala do kraja. Sada vec vise nije za upotrebu jer sam skoro do zice ogulio sredisnji deo :D

 

Mozda moze i @shoyyka detaljnije da opise svoja iskustva. Cini mi se da i on vozi/vozio je Metzelera, bas na TDMu.

 

Sto se mene tice - preporuka!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3075 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA
Pre 4 sati, saxomofon je napisao:

@Nikola1985

 

Deluje mi da je malo meksa po sredini gazeceg sloja i da moze da pocne da se ravnja posle 20ak hiljada. 

 

@shoyyka

Što da ti rečem? :)

Neko je pljuje, neko je voli... 

Meni je odgovarala... ili ne znam za bolje:neznam:

Pisao sam par puta moje iskustvo... A i sam si gore napisao-20 000 km-pa šta ćeš više? I moje su tako prešle... bilo je tu i kočenja, potpisivanja i žešće vožnje... 

Da... htela je da malo vrdne u krivini ali to pripisujem odredjenim uslovima, veći ugao zaleganja, oštriji gas, pesak i td.... ali se nisam plašio, znam da neće dalje... A opet na laganom motoru, poznato je da hoće opterećenje... 

Koliko će izdržati na težem? I to zavisi... od samog pritiska, stila vožnje, vožnja u dvoje... Ja na TDM-u vozio na 2.5 bara... 

Da ne dužim... za mene je ekstra... 

 

PS Sad su na Banditu ContiRoadAttack 2 Evo... ekstra su

Malo su se na sredini ukockale, ne osećam u krivinama...ne znam, ne pitah prethodnika koliko su prešle, nebitno... U fazi uobličavanja su:)

 

Ma svaka od poznatijih brendova je dobra, naravno turing za turing, sport za sportsku vožnju... manje-više! Samo potreviti namenu uz neko zadovoljavanje parametara... težina motora, vozača, solo ili u dvoje... bla bla

Vidim ljudi čak voze i Mitas... :)... šalim se,naravno...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ih što volem testo s makom.., 583 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650cc

I meni nije baš najmilije kad pre kupovine ne mogu da saznam za DOT...nekako mi je to najnormalnije da se zna, i verujem da i dileri vode o tome računa kada kupuju gume pa ne razumem onda zašto izbegavaju tu informaciju...

 

Nije isto ako kupim gumu tipa 2018 ili recimo 0320

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3075 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Ako je, što treba, jeftinija par  'iljada onda je i bolja kupovina... 

Do tri godine kupujem odma'! 

Naravno ako nije bila napolju sve vreme... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: Nis,Kraljevo
  • Motocikl: .

Pozdrav kolege.

Nadam se da cu u skladu sa vremenom svoju hondu hornet 600 2001 probuditi iz zimskog sna. Realno ocekujem negde 1. Aprila da pocnem sezonu.

Koji je vas predlog za odabir guma?

Po kisi retko vozim prakticno nikad.
Na zalost sigurno 50% posto voznje je bez krivina i po ravnom, autoput i slicno...
Da kazem realno po sezoni uspem da predjem 8000km.
Umem po gradu cesto suvozaca da vozim.




Sent from my SM-A515F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 395 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: R1150GS

Na TDM u sam imao Z8, nasledjene od prethodnog vlasnika, kod mene presle 11k, pred kraj su znale da popustaju (kao da zvacu u krivinama) zadnja naravno, u glavnom je vozen natovaren sa dva putnika, sad na GS u imam Metzeler tourance next, meni licno je bolesno kako guma drzi, koliko ce izdrzati videcemo 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Suzuki sv 650

Postovani, 

Zanima me vase misljenje za gumu Bridgestone BATTLAX BT016, ako neko ima iskustva kako se ponasa u voznji i da li je to prava guma za suzuki sv 650. Hvala na odgovorima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Zvornik
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650

Pozz za sve.

Polako razmišljam o kupovini guma i voleo bih od iskusnih i sa većim stazom od mene,što nije teško imati:D,da mi predloži nešto što bi mi bilo dobro, nešto srednjih nekih vrednosti po novčaniku, niti najjeftinije niti neke cifre u crvenom.Sa motorom sam tek prešao neki 500-600km,nov sam:)i zato mi treba sugestija.Voznja će biti smo magistrala 99%, vožnja u dvoje recimo do nekih 30% vožnje.Nesto što pročitam,ali sve nalecem onako nabacano i ne mogu da konkretno izaberem sta je to za mene, zato bih voleo ovde konkretno ljudi da mi daju predlog.Vidim da neke gume kod vozača dobro drže,lepee, to bi voleo..kažu za kisu dobro im drže i to bi voleo:D..čvrste,jake,prelazak km korektan..Da napomenem,nisam egzibicionista,žestok momak,dinamičan na glasu, jednostavno vožnja za uživanje..

Hvala Vam na svakoj sugestiji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Dunlop Trailsmart Max vozim već drugi set i baš sam zadovoljan, a i cena je prihvatljiva. Promenio sam baš dosta guma i ovo su jedine koje sam ponovio. 

Ako je za Stroma...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Zvornik
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650
On 23.2.2021. at 14:48, doktor je napisao:

Dunlop Trailsmart Max vozim već drugi set i baš sam zadovoljan, a i cena je prihvatljiva. Promenio sam baš dosta guma i ovo su jedine koje sam ponovio. 

Ako je za Stroma...

Da, Strom..To mi je bitno,da cujem od ljudi koji to mjenjaju i imaju iskustva.

Gde to uzimas,da pogledam na netu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 268 postova
  • Lokacija: Vyksa, Rusija
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 (Nastya)

Pitanje za znalce, koliko je važno da su prednja i zadnja guma indentične (proizvođač i model)? Ili bez problema može kombinacija raznih guma?

Nešto na sto treba obratiti pažnju pri kombiniranju?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ih što volem testo s makom.., 583 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650cc

Mislim da je jako bitno...evo skoro sam promenio gume - komplet, i neverovatno je dobar osećaj prilikom obaranja, kao da su mi prednja i zadnja guma povezane krutom vezom, drže pravac tako da kažem...Naravno sa starim gumama nisam imao ovaj osećaj...

 

Verujem da svaki proizvođač i model ima različit ugao, pa prilikom obaranja u krivini neće ležati tačno kako bi trebalo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 613 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: BMW R1250 GS/A
pre 55 minuta, Gums je napisao:

Pitanje za znalce, koliko je važno da su prednja i zadnja guma indentične (proizvođač i model)? Ili bez problema može kombinacija raznih guma?

Nešto na sto treba obratiti pažnju pri kombiniranju?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Na postavljeno pitanje ima mnostvo odgovora.... 

 

Uglavnom sve zavisi od voznje, stila, modela Motora, tipa podloge, vremenskih uskova u samoj voznji. 

 

Uzimajuci u obzir voznju po SRB u toku sezone, kako se vozi i koliko se vozi, velika vecina moze da stavi gume i od rucnih kolica

  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 268 postova
  • Lokacija: Vyksa, Rusija
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 (Nastya)
Na postavljeno pitanje ima mnostvo odgovora.... 
 
Uglavnom sve zavisi od voznje, stila, modela Motora, tipa podloge, vremenskih uskova u samoj voznji. 
 
Uzimajuci u obzir voznju po SRB u toku sezone, kako se vozi i koliko se vozi, velika vecina moze da stavi gume i od rucnih kolica

Početnik. Bez pretjerivanja. Multistrada 1200. Dosta kiše u Rusiji, loše ceste i ponešto pijeska.

Asfalt 95%. Danas stigao novi set škorpion trail II. Za dva mjeseca da turi cca 8000km. Razmišljao sam prije toga staviti nazad za taj put neku drugi gumu (turizam, da odvozi to bez problema) i nakon povratka vratiti trail natrag.

Evo moja situacija ukratko.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Transalp XL 650

Другари имате ли неки предлог за гуме за Трансалпа 650. Шта и где купити..?  Возио сам Мишелин Анаке 3 преко 30.000км и задовољан сам са њима баш. Тек можда задњих годину дана немам пуно поверења у њих у кривини... До тад су биле пун погодак. Пошто су обе за замену хтео бих да пробам неке друге, па ако може неко из свог искуства да препоручи нешто био бих му захвалан...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja