Jump to content

Moto Zajednica

Koje gume uzeti?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: Veternik
  • Motocikl: BMW R1100S, F800 GS.
Pre 8 sati, ZoraNS je napisao:

Moram da je bacam zbog "bubaca", a guma inače nije ni stara ni istrošena...

Što se DOT-a tiče mogao bih da progutam do dve godine staru ako je značajna razlika u ceni, ali oni su mi onomad rekli da "ne mogu da dođu do podatka o DOT-u" i to nisam hteo da uzimam da mi ne uvale ko zna šta.

Video sam na drugom podforumu polemiku oko uparivanja guma i neki tvrde da ih treba upariti, a drugi nemaju to mišljenje. Kod auta je logično i obavezno uparivanje prednjih ili zadnjih guma, ali kao što kod auta ne moraš da imaš sve 4 iste, logično je da i kod motora ne moraš da upariš prednju i zadnju. Treba naravno da se upari po dimenzijama i svim karakteristikama (indeksima) kao i fabrička, ali ja ne vidim poseban razlog i obavezu da budu istog proizvođača.

Znam da Dunlop kotira kao dobra guma, ali ja baš nisam video da je preterano hvale...

Ovakvi "bubci" na gumi staroj malo više od 4 godine mi stvarno ne ulivaju poverenje da bih ponovo kupio istu.

Otići ću narednih dana do jednog vulkanizera u NS koji je ujedno i bivši bajker pa ću videti šta on kaže o svemu...

@shoyyka druže, ako dolaziš u ovaj kraj obavezno se javi...:takoje:

 

 

6554b6be8c0d829a8bf63ae0c82cf121_link.pn Continental ContiRoadAttack 2 120/70 ZR17 TL (58W) M/C, prednji kotač

WWW.AUTOGUME.RS

Continental ContiRoadAttack 2, 120/70 ZR17 TL (58W) M/C, prednji kotač, Index opterećenja guma: 58, Indeks brzine: (W).

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: Veternik
  • Motocikl: BMW R1100S, F800 GS.
Pre 4 sati, ZoraNS je napisao:

Evo nađoh iskustava i ocena ljudi koji su imali (ili imaju) Dunlop prednju gumu kakvu ja trenutno imam.

Osim par izuetaka, vrlo loše ocene i skoro niko ih ne bi ponovo kupio...:neznam:

 

https://www.tirestest.com/web/pages/motorcycle-tires/dunlop/sportmax-d-222 

 

 

Ima i ovde svašta nešto:

WWW.TYREREVIEWS.CO.UK

Get tyre recommendations for 120 70 17 Tyres tyres

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 765 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer
pre 40 minuta, dranik je napisao:
_.jpg
WWW.AUTOGUME.RS

Continental ContiRoadAttack 2, 120/70 ZR17 TL (58W) M/C, prednji kotač, Index opterećenja guma: 58, Indeks brzine: (W).

 

Kume evo predlog. Probaćemo obezbediti popust. :jee:

 

 

 

Evo nedavno sam bio kod vulkanizera Steve i situacija je sledeća. Prednja ima male "bubce" i oni su po svemu sudeći uzrok trešenja kormana pri puštanju istog. Šacnuo je i zadnju gumu i kaže da će i ona do kraja ove sezone završiti karijeru (a prošle godine stavljena nova), jer je ostalo oko 1,5 mm do markera. Kaže da i prednja guma može da odradi do kraja ove sezone i da ti bubci osim vibracija ne predstavljaju neku opasnost ili veći problem. Njegova sugestija je da ovu sezonu odradim sa ovim gumama, a početkom sledeće uzmem komplet uparenih - izbor će najverovatnije pasti na Continental ContiRoadAttack 2, tako da imamo vremena da dočekamo neku akciju (crni petak) i slično...:rolleyes:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova
  • Lokacija: Grocka
  • Motocikl: Yamaha XJ900S Diverzija

U skorije vreme se može čuti i pročitati sve više negativnih iskustva kada je Dunlop u pitanju..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 765 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer
Upravo sada, Rik je napisao:

U skorije vreme se može čuti i pročitati sve više negativnih iskustva kada je Dunlop u pitanju..

Nije još sigurno koje hoću, ali je sigurno koje neću...:rolleyes:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6803 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Daleko od toga da je loša guma ali meni Dunlop ne leži. Nije da proklizava ili bilo šta, nego mi ne daje osećaj sigurnosti. Kao da vozim stare gume. Možda samo traže veću temperaturu koju ja ne mogu da postignem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Mrkonje
  • Motocikl: Honda VFR VTEC

Kada je DUNLOP u pitanju ,mogu samo reci da sam zimus na Vlasinskom jezeru na visini preko 1000 metara i oko 3 stepena Celzijusovih vozio celavom zadnjom Dunlop Roadsmart 3 bez bilo kakvih problema i pri ubrzavanju i pri kocenju, e sad ako ne lezi - ne lezi .,pozdrav Bajkeri ;) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Vojvodina - Kula
  • Motocikl: BMW R 850 R

Bridgestone Battlax T30 evo su u garazi :jee1: s obzirom da je knjizica predhodnog vlasnika ispunjena sa Bridgestone  odlucio sam da nastavim tradiciju pa na svojoj kozi da donsem sud o gumama.Kao sto sam i pisao na felnma je Battlax BT21 koja se bas i nije proslavila , merio sam saru zadnje malo jace od 3mm sa predjenih 12000km ali je dot 11 montirana 2012 a prednja je dot 16 sa nekih 4 i jace mm ali se vidi "spic" , mogla bi jos da posluzi bez pogovora, presla je oko 6.000km. Naravno leva strana na obe gume vise potrosena !

Nadam se da se T30 nece tako pokazati, ocekujem bolje i vise km, po komentarima bi trebalo da je dobra guma.

Da, Xmoto je bio izbor dobavljaca  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: BMW R 1200GS Adv '18

Vozio Dunlop Roadsmart 2 sada vozim Roadsmart 3. Osim da se sporo zagreva , ostalo je za preporuku. Sa napomenom da je 3ka značajno bolja od prethodne

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250s, Honda SH150i

Šta predlažete kao dobru gumu u dimenzijama 120/60 r17 i 160/60 r17? Razmišljao sam o mitas touring force, ali ako postoji bolja opcija za neku cenu koja nije drastično veća u odnosu na mitas, predložite pa da znam sta mi je činiti. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 614 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: BMW R1250 GS/A

Imao Michelin PR4 na TDM 900 / 09, sve pohvale i preporuke za gume

 

Za Sport ili Sport&Touring varijante Motora birao sam gume malo high cost

- Yamaha Tracer900  pirelli Angel GT

- Kawasaki z750 metzeler roadtec 01, ali sam ih skinuo i prodao jer mi nisu legle i kupio novi komplet ContiRoadAttack2

- Suzuki k9 750 bridgestone br016

 

sve gorepomenute imaju taj R2R / ready to race i nije potrebno prethodno zagrevanje pre neke oštrije vožnje. Sve su gume odlično se pokazale jedino mi taj metzeler nije nešto legao na Kawi inače je skroz ok guma.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1095 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /

Ja pazario novu Bridgestone šaru u vidu ax41S. Volim novotarije, iako su marketinškog tipa  :rolleyes:  pa se nadam da nisam pogrešio. 

 

Pišem samo zbog uvek pozitivnog iskustva sa Motoshop MRG iz Kule i iskrene preporuke. I ranije sam kupovao gume (Michelin PR3 i PR4, Pirelli Angel GT) kod njih i dot je uvek bio extra svež tako da to kod njih ne treba da vas brine. 

 

 

Screenshot_2020-08-02-14-36-32-827_com.android.chrome.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 157 postova
  • Lokacija: Beograd - Dorcol
  • Motocikl: Yamaha Fazer

Ljudi, molim vas za malu pomoc.

Prvo, zna li neko da li pravi Pirelli Angel GT gumu u dimenziji 110/70/17?

A drugo, da li mogu umesto 110/70/17 da napred stavim 120/70/17? :stabre:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 989 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere
Ljudi, molim vas za malu pomoc.
Prvo, zna li neko da li pravi Pirelli Angel GT gumu u dimenziji 110/70/17?
A drugo, da li mogu umesto 110/70/17 da napred stavim 120/70/17? :stabre:
 
Ne bih ni ja menjao fabricku sirinu. Ja sam umesto 110 stavio 120 i dobio sam da je kosina gume isla neravnomerno i to mi se nije svidelo.

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Aprilia RS 125, Malaguti 250, Kawasaki 750

jesenja zamena na Kawi ... MITAS 180/55 ZR17 Touring Force i 120/7o ZR17  obe nove 2oooo din  ... odlicna guma .. jbg  Dunlop doso do platna posle jedne voznje po makadamu ...:moto2: ...:moto2:

mitas-touring-force-sc.jpg

IMG-772afb302308684bf5cda8a2c0fbd48c-V.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braveheart, 657 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bmw K1300s, Piaggio Madley 150.
On 7/21/2020 at 10:13 PM, IvanByk said:

Vozio Dunlop Roadsmart 2 sada vozim Roadsmart 3. Osim da se sporo zagreva , ostalo je za preporuku. Sa napomenom da je 3ka značajno bolja od prethodne

Ja sam skoro stavio Dunlop sportsmart2 max. na fazera, isto malo im treba da se zagreju ali zato leže po krivinama kidaju. Nisam primetio ni da proklizava na zebre, cekam kišu da vidim kako ce se ponasati. Bas sam zadovoljan :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Honda Hornet

Pozdrav ekipo , jel ima ko iskustva sa Dunlop RoadSmart III ? Da li ovu gumu uzeti za maxi sportski skuter od 220kg. Trenutno su lageri kod prodavaca jako tanki pa i nije neki izbor

 

 

koliko vidim ova Dunlop RoadSmart III je neka sport/touring guma 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1893 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Uvek preporucujem angel gt posto ih vozim na tdm-u ali kad sam juce zagledao moju zadnju koliko se pojela na turi po Cg. Pa pre puta je bila kao nova. Posle 1000+ km po Crnoj gori guma je dosla do granicnika. Ne znam kako je to moguce! Prosle godine stavljena ne znam dal je izgurala 10k km. Pritisak uvek dobar. Drzanje neverovatno dobro ali kratko traje, za mene prekratko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja