Jump to content

Moto Zajednica

Koje gume uzeti?

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 597 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S
pre 23 minuta, Kole26a1 je napisao:

Da li mozda postoji servis u sklopu prodaje da se gume montiraju na licu mesta ? 

Postoji

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

ima u Čepinu Hrvatska i tu možeš jedino da dobiješ pdv jer taj vulkanizer ima dil sa carinom pa kad dodješ na carinu sa montiranim gumama pokažeš njegov račun i overe ti ga.Onda moraš i da se vratiš jednom u Čepin ali i to nije neki problem jer se ionako vozamo tamo vamo.

PDVV NEMOŽE DA SE UZME AKO JE ROBA KORIŠTENA.Nemojte da se zezneta pa da dodjete sa obučenom jaknom i etiketom koja nije skinuta, ili naočare.neko polomi,kupi nove i dodje sa njima na glavi pred carinika.

Ako carinik radi po propisu neće vam overiti račun.Uvek imate mogućnost da se vratite i da čekate smenu i da pred tog novog carinika dodjete sa robom koja nije korištena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 852 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Evo moje gume ako neko hoce. Uvezao ih brat moje zene prosle nedelje u gepeku iz DE ,bez problema.

Prodao bi ih za 220e set.

Metzeler Z8. 120/70 R17 i 180/55 R17

Motor sam prodao,ne trebaju mi trenutno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 221 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki - ZZR500

Sto se tice sajta GumeLider.rs sa vise racunara/telefona sam pokusao da narucim, dodjem do adrese za dostavljanje i placanje i nece da potvrdi porudzbinu. Imaju povoljne cene ali ocigledno na ustrb usluge koju ne pruzaju. Pokusao sam i da ih kontaktiram ni ta opcija ne radi.

Sad sam poslao poruku preko FB ovoj prodavnici u Bjeljini pa javljam utiske.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 510 postova
  • Lokacija: Donje Konjuvce
  • Motocikl: Caponord 1000 ETV
On 9.2.2020. at 14:59, punisa 16 je napisao:

Evo moje gume ako neko hoce. Uvezao ih brat moje zene prosle nedelje u gepeku iz DE ,bez problema.

Prodao bi ih za 220e set.

Metzeler Z8. 120/70 R17 i 180/55 R17

Motor sam prodao,ne trebaju mi trenutno.

Meni trebaju ali treba jos da nakupim novce/Zadnja mi se probusila i ispisti na 3-ci dan.Nit da je lepim nit da menjam jer bih zeleo da promenim i prvu ,a da kupujem polovnu da izdrzi do menjanja i to ne pije vodu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: BGD Vidikovac
  • Motocikl: Yamaha Tracer MT09 '18

Da li postoji u Srbiji radnja u kojoj se prodaju moto gume, da mozes kao u normalnim drzavama da odes da vidis, pogledas, dobijes DOT tekuce godine (ili predhodne), dobijes neki strucan komentar/savrt od prodavca, da da vise izbora/opcija!?

Patim se vec nekoliko sedmica da nadjem gume, ili imaju samo prednju, ili samo zadnju ili je DOT xx16...

Uglavnom se sve svodi na neke preprodavce ili ove online prodaje (pa sta stigne stigne...)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

Realno mislim da nema, znam da se Kompp reklamirao da su imali nešto Michelina, da li je Motobox uvezao do sada ( verovatno da jer je bio sajam zakazan pa otkazan) Continental... u Pilot sportu nikada nisam bio ali su na sajmu imali raznih guma na standu....

Da ima neka prodavnica sa XXXL lagerom (razni brendovi i dimenzije) i prodavcem koji ima pojma šta prodaje to nema ni u Evropi a kamoli na premalom tržištu kao što je Srbija.  

P.S. MRG iz Kule je nabavljao gume relativno povoljno ali to nisi mogao da pipkaš i dirkaš dok ti ne stigne šta si naručio....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 442 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CBF600S, DL650 V-Strom, Beverly 400 Tourer

Ja sam jedino u Kompp mogao da vidom uzivo gume, ostalo sve na sajtu. Na kraju kupio u X Moto isto online. Nisam ni pitao za dot ali stigle gume stare 4 meseca tako da sam zadovoljan.
U pitanju su Anakee Adventure. I dogovoreena cena je bil zajedno sa isporukom, fer trgovina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: BGD Vidikovac
  • Motocikl: Yamaha Tracer MT09 '18
Pre 1 sat, grof je napisao:

Realno mislim da nema, znam da se Kompp reklamirao da su imali nešto Michelina, da li je Motobox uvezao do sada ( verovatno da jer je bio sajam zakazan pa otkazan) Continental... u Pilot sportu nikada nisam bio ali su na sajmu imali raznih guma na standu....

Da ima neka prodavnica sa XXXL lagerom (razni brendovi i dimenzije) i prodavcem koji ima pojma šta prodaje to nema ni u Evropi a kamoli na premalom tržištu kao što je Srbija.  

P.S. MRG iz Kule je nabavljao gume relativno povoljno ali to nisi mogao da pipkaš i dirkaš dok ti ne stigne šta si naručio....

Pa znam da ne moze niko imati toliki lager, ali najgore je sto ne postoji mogucnost porudzbine.

Pricao sam sa covekom, generalni uvoznik za Pireli...recimo uveze samo jedan par Scorpion Trail 2 gume u toku godine, odredjenih dimenzija.

Znaci ako ti se podere/pocepa guma gledaj sta ces, jer druga ne moze da se poruci...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 46, 619 postova

neko je napisao metzeler

hteo sam reci da

80tih i 90tih su bile broj 1 to stoji

medjutim kasnih 80tih ih je preuzeo pireli

tako da je moje misljenje

ali

moje subjektivno misljenje dakle iz nekog licnog ne prevelikog iskustva

broj 1 sto se tice odnosa cena kvalitet

dunlop danlop dunlop

drage kolege ogradjujem se u svakom smislu

eto samo sam zeleo da doprinesem temi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: BGD Vidikovac
  • Motocikl: Yamaha Tracer MT09 '18

Dvoumim se izmedju Pireli Angel ST i GT2!?

Razlika u ceninje nekih 70-80€ za ceo set. Oba seta su DOT xx19. Pitam se da li tolika razlika u ceni je opravdana u mom slucaju (a siguran sam da ce se jos neki pronaci).

Prodavac mi za moj motor preporucuje ST model. Lagan motor, 500cc, nije agresivan. Ne obaram motor do krajnjih granica...

Koliko sam se i ja informisao, ta guma je mekša, zagreva se jako brzo, sto moze biti od koristi u nekoj gradskoj voznji. Svi pricaju da je grip odlican. A isto tako da se dobro ponasa i na mokrom.

Brze ce da se potrosi to je cinjenica...

 

Opet sa druge strane, GT2 je nesto najnovije iz Pirelija, dosta je tvrdja i trajnija, namenjena za velike i teske motore, natovarene kao mazga, i duga putovanja... Unapredili su i voznju po mokrom.

 

Ja ipak naginjem na ST model, izmedju ostalog procitao sam i brdo pozitivnih komentara.

Ako mislite da gresim, i da treba dati 80€ vise za GT2 kazite.

 

Hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: BGD Vidikovac
  • Motocikl: Yamaha Tracer MT09 '18
Pre 1 sat, bopk je napisao:

A da uzmes obican GT? To je guma koja je dosla posle ST. 

Slazem se da he dosla posle ST, ali za malo drugaciju namenu. Vidis, nisu izbacili ST iz proizvodnje.:)

A i kontam da je to jako slicna prica kao GT2:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW GSA 1250

Potrosio sam jedan par st i sada trosim treci par gt. Mogu reci da je gt mnogo bolja guma od st. Nije bas sve tacno sto si naveo. Glavna razlika izmedju Stvo Gt je sto je st jednokomponentna guma a Gt dvokomponentna.  Obje su sport touring gume za istu namjenu. Stim sto je GT zbog tvrdjeg sloja u sredini i mekanijeg po stranama svestranija, dugotrajnija,bolja na mokrom i bolja kod ostrije voznje. Sto se tice vremena grijanja to su turing gume koje su napravljene da rade na 5 i 35 stepeni tako da se oko toga ne moras zamarati. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Xtreme, 390 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad

Neko moje zapazanje. Motor tezak ~230kg, 100ks koje hvata u dosta visokim obrtajima, nazad montirana 160/60-17 na 2.5 bara i guma u prve tri brzine  uz malo slobodnije otvaranje gasa kliza u svim uslovima... Ovo je posebno izrazeno kada je asfalt mokar ili kada je temperatura ispod 10 stepeni. Treba joj vremena da se ugreje (pogotovo kada je ovakvo vreme) i onda je "pitomija", ali i dalje zna da seta rep na jacim ubrzavanjima ili da zvace na ispucavanju iz krivina. Sto pitomije vozite to je guma bolja (citaj: drzi podlogu), makar kad je inline 4 motor u pitanju. Iskreno meni ST za nazad savrseno odgovara. Trebalo je vremena da se upoznamo u svim vremenskim uslovima i razlicitim nacinima upotrebe (grad dok je hladna, casual touring, malo ozbiljnije peglanje (za moje pojmove)) i u principu radi sve sto se od nje trazi uz tu "latino pikantnost" da zna da zaigra ako je forsiras u datim uslovima.

Sada sam bio u procesu nabavke prednje gume i dilema je bila ST ili GT, prvenstveno zbog uparivanja sara zbog voznje po kisi/vlaznom asfaltu, a razlika u ceni je toliko mizerna da sam tezio kao GT jer je jel, bolja guma. Na kraju pazario GT2 jer GT-a nije bilo na stanju :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1881 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

I samo jos jedna stvar. Ovo GT nije oznaka za teze motore kao kod ostalih proizvodjaca. Vec je GT naziv modela gume kao sto je recimo anakee ili roadattack... Pireli angel gt za teske motore ima dodatnu oznaku A. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 122 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda varadero 1000
14 hours ago, theBeast said:

Aha, znaci kada pored GT stoji oznaka Varianta A, to znaci da je za teske motore?

Imas indeks brzine koji je slovo i indeks nosivosti koji je broj npr 69w

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1881 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

 

Od 45 sekunde objasnjava. Znaci prednja je ista i za teske i za lake motore a zadnja postoji obicna a postoji i za teske.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 221 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki - ZZR500

Kao sto je kolega vec rekao, prodavnica Yamaha u Bjeljini, skroz pozitivno iskustvno za sada, izasli u susret za cenu, kao i za samu montazu.

Zbog ovog virusa ce morati da priceka, posto nema izlaska iz zemlje.

 

Da li neko ima iskustva sa Pirelli Diablo? Kako se ponasaju na kisi? I naravno izdrzljivost, kilometraza?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

20.050, rsd
Kupljeno na 4 rate
Baki DOO u NS
Šokantno pozitivno iskustvo!2eecf4de3b41591019aace5186e61667.jpgc4bd4b2080fbf8033abcb4f58f3d8b5d.jpg

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja