Jump to content

Moto Zajednica

Koje gume uzeti?

Recommended Posts

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova
Pre 17 sati, bopk je napisao:

Mislim da mitas ne pravi gume 18inca. Touring force sigurno ne postoji prednja za tdm. Onaj sport force plus takodje mislim da nema 18ica mada nisam 100% siguran. Znaci moze samo zadnju da kupi.

 

Pravi Mitas 18" gume samo ne u dimenziji za TDM, vec uze 100/90-18.

 

http://web.rmayer.hu/en/product-info/10090-18-mc50-tl-56h-tyre-2300000022209

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6712 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Kada sam kupovao gume za TDM, zvao sam sve moguće prodavce u SRB. Najbolju ponudu i izbor su imali ovi iz Kule. 

 

Ko je bliži Granici, HU, SLO, BG, RO slobodno neka ide tamo da kupi i montira gume. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova
Pre 1 sat, bopk je napisao:

Znam da pravi ali sam mislio 18 u dimenziji za tdm. Nista njemu ne znaci ova dimenzija koju si postavio.

 

Druze napisao si da Mitas ne pravi gume 18", a sta si mislio ne znam, nisam baba Vanga. Samo sam ti napisao da Mitas proizvodi gume 18", ali da nisu za TDM. :dil:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Nikšić,Crna Gora
  • Motocikl: Peugeot Satelis 400cc

Ja na svom Transalpincu 700 imam zadnju Metzeler Tourance a prednju Michelin Anakee 3.Kako vozim 85% po asfaltu recite mi mogu li imati kakvih problema zbog ove prednje Anakee 3 u smislu stabilnosti,proklizavanja itd pri većim brzinama

Poslato sa Huawei Mate 20 pro uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000V

Bio sam u identičnoj dilemi. Na kraju prelomio na SCORPION TRAIL II, samo zato što više odgovaraju mojim potrebama. Ako baš nikad ne silaziš sa asvalta onda Angel, nema greške. Samo napomena, jedina "mana" za njih (bar po iskustvima drugih korisnika, a prelistao sam ih tonu) je to što se nešto sporije zagrevaju, pa treba biti oprezan pri kraćim vožnjama, posebno kad je hladno napolju. U svakom slučaju oba modela su sam vrh u trenutnoj ponudi, nećeš pogrešiti ni sa jednim, al to već znaš :)

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 418 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA ST 1100 Paneuropien i HONDA GOLDWING 1500

Braćo ajd pomoć u savetu!Koja se guma dobro pokazala za superteškaša kao što je Goldwing 1500,težina cirka 400kg a i malo više sa vozačem i suvozačem?Mislim,fabrika preporučuje Dunlop K177F 130/70 18 63 i Dunlop K177 160/80 16 75H ali to je preporuka od pre 30 godina.Predpostavljam da je do sada izašlo mnogo boljih guma.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
4 minutes ago, (B)ubica said:

Braćo ajd pomoć u savetu!Koja se guma dobro pokazala za superteškaša kao što je Goldwing 1500,težina cirka 400kg a i malo više sa vozačem i suvozačem?Mislim,fabrika preporučuje Dunlop K177F 130/70 18 63 i Dunlop K177 160/80 16 75H ali to je preporuka od pre 30 godina.Predpostavljam da je do sada izašlo mnogo boljih guma.

 

 

Kod Miselina imas gume za teskase. 

Na primer: 

Pilot road 5 imas obicnu.

I imas Pilot road 5 GT , ona je skuplja ali bolje podnosi povecanu masu i manje se trosi. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pre 5 sati, (B)ubica je napisao:

Braćo ajd pomoć u savetu!Koja se guma dobro pokazala za superteškaša kao što je Goldwing 1500,težina cirka 400kg a i malo više sa vozačem i suvozačem?Mislim,fabrika preporučuje Dunlop K177F 130/70 18 63 i Dunlop K177 160/80 16 75H ali to je preporuka od pre 30 godina.Predpostavljam da je do sada izašlo mnogo boljih guma.

 

 

Evo sta ima u FR online za Goldwing od guma

 

gl1500%20goldwing.jpg
FR.MYNETMOTO.COM

Acheter des pneus moto recommandés pour HONDA GL 1500 GOLDWING [SC22]. Des promotions quotidiennes et des...

imas i u Hrvatskoj, sad klikno na zastavicu

 

gl1500%20goldwing.jpg
HR.MYNETMOTO.COM

Kupite preporučene gume za motocikle za HONDA GL 1500 GOLDWING [SC22]. Dnevne promocije i veliki popusti samo...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 221 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki - ZZR500

Cao Kolege, gledao sam sport touring mitas gume, mnogo su mi se dopale ali zadnja je preko 18k za moj motor, nisam ocekivao da nesto sto bi trebalo da vazi za jeftiniju gumu na kraju dolazi u rang sa michelin-om ili pirelli-em.
Samim tim cuo sam dosta pohvala za sport force + isto od miras proizvodjaca, ali u poslednje vreme jedino ih nalazim na online prodavnicama, da li neko zna gde u bg-u mogu da nadjem, pogledam i kupim po dobro ceni gume?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 522 postova
  • Lokacija: novi beograd
  • Motocikl: HONDA GL1800

Probaj da kontaktiras sms-om ovaj broj sa dimenzijama i markom onog šta želiš ,dobićeš odgovor sa cenama i rokovima i isporukom na kuću uz plaćanje pouzećem 063555266

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 418 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA ST 1100 Paneuropien i HONDA GOLDWING 1500
Upravo sada, peratrap je napisao:

Probaj da kontaktiras sms-om ovaj broj sa dimenzijama i markom onog šta želiš ,dobićeš odgovor sa cenama i rokovima i isporukom na kuću uz plaćanje pouzećem 063555266

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 

To je neka privatna varijanta ili firma? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 221 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki - ZZR500

Autogume.rs imaju dobru ponudu, i dosta su pristupacni. Isporuka stize za nekih 3,4 nedelje taman na vreme za voznju posle ovog snega i leda, ali moj savet je da pratis cenu par nedelja s vremena na vreme imaju sjajne popuste.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: BGD Vidikovac
  • Motocikl: Yamaha Tracer MT09 '18

Za sad najjeftinije sto sam nasao kod nas je gumelider.rs

 

Npr.

Za moje Scorpion Trail 2 (120/70, 160/60) ukupna usteda bi bila 5.100 rsd u odnosu na autogume.rs

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1881 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Jel narucivao neko sa gumelider sajta? Na nekim forumima ljudi pisu da je to sve prevara. Cene na sajtu su nestvarno manje u odnosu na sve ostale.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja