Jump to content

Moto Zajednica

Koje gume uzeti?

Recommended Posts

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

To je jako povoljna cena, osim ako nije neki stari datum proizvodnje (jer kažeš da je poslednji par).

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Suzuki Inazuma GSX 750

Uzeo sam ih u xmoto, odusevljen sam  komunikacijom, decko je izvrstan, sa puno strpljenja, sve je bilo po dogovoru i stvarno bih svima preporucio saradnju! Ne ne DOT je 2018,sto po meni nije stara guma... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 3 sati, bocca_bastard je napisao:

sto?

Ranije sam malo istrazivao tu temu d.o.t. i nasao podatak da je preporucljivo ne pogresno, ostaviti gumu da "odstoji" sest meseci od proizvodnje zbog procesa vulkanizacije, da se zavrsi u potpunosti.

Takodje uz pravilno skladistenje (temp. svetlost ...) guma se do tri godine "racuna" kao nova, ovo naravno ne vazi za stalazu u prodavnici ili sto je kod nas slucaj u izlogu, direktno na suncu ...

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Tri godine staru bi uzeo u Nemackoj (kod svabe u radnji) ovde ruju dot, covek ga iskopa i proda pod novu, npr provereno znam da se Metzeler Tourance classic od 2015 pravi u Kini, ovde ima nov a Germani na gumi. :jok:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: BGD Vidikovac
  • Motocikl: Yamaha Tracer MT09 '18

Pirelli Scorpion Trail II vs Pirelli Angel ST (GT)

 

Popricacu i sa prodavcima, ali takodje volim i ovde da cujem misljenja od iskusnih...

 

Trenutno su mi na tockovima Trail II (koje su bile i kada sam kupio motor), DOT je iz 2015, pa mozda za sledecu sezonu se castim sa novim setom guma. Kontam da uzmem iste, a to je i preporuka proizvodjaca. Malo istrazujem i vidim da ih je Pirelli ubacio u kategoriju Enduro. E sad sam dosao u dilemu da li uzeti Angel ST (ili GT) koji spadaju u neku Sprot/Touring varijantu. Moja voznja je iskljucivo po asfaltu, uglavnom neke vikend ture, dosta po gradu...Ne smatram da vozim agresivno...a i motorm CB500X je relativno lagan 195kg.

Hvala Bogu nisam imao nikakavih problema sa Trail II pa je dilema tu...

 

Sta bi bila vasa preporuka? Ima dosta tekstova gde se preporucuje Michelin, Metzeler, Dunlop... Pa ako moze komentar da ostane na Scorpion Trail II vs Angel ST (GT)...

 

HVALA!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 406 postova
  • Lokacija: Ša/NS
  • Motocikl: F800ST
Pre 3 sati, theBeast je napisao:

Pirelli Scorpion Trail II vs Pirelli Angel ST (GT)

 

Popricacu i sa prodavcima, ali takodje volim i ovde da cujem misljenja od iskusnih...

 

Trenutno su mi na tockovima Trail II (koje su bile i kada sam kupio motor), DOT je iz 2015, pa mozda za sledecu sezonu se castim sa novim setom guma. Kontam da uzmem iste, a to je i preporuka proizvodjaca. Malo istrazujem i vidim da ih je Pirelli ubacio u kategoriju Enduro. E sad sam dosao u dilemu da li uzeti Angel ST (ili GT) koji spadaju u neku Sprot/Touring varijantu. Moja voznja je iskljucivo po asfaltu, uglavnom neke vikend ture, dosta po gradu...Ne smatram da vozim agresivno...a i motorm CB500X je relativno lagan 195kg.

Hvala Bogu nisam imao nikakavih problema sa Trail II pa je dilema tu...

 

Sta bi bila vasa preporuka? Ima dosta tekstova gde se preporucuje Michelin, Metzeler, Dunlop... Pa ako moze komentar da ostane na Scorpion Trail II vs Angel ST (GT)...

 

HVALA!

ST je za lakse motore, a GT za teze.
Takav sam podatak ja nasao kad sam kupovao gume.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1881 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

To nije slucaj sa angel gt. St je stara guma i ne pravi se odavno. Nju je nasledio GT koja je sasvim drugi model. I GT ide u istoriju posto je izasla GT2. Angel gt je sigurno medju najboljim sport touring gumama na trzistu ( po nekima je i br 1). Gt stavljaju ljudi i na veoma jakim i brzim motorima tako da ce tebi da bude odlicna. Ja je imam na tdm-u i preporucujem je. Najbolja guma koju sam ikad imao.

Trail 2 je neka putno enduro guma koja vise odgovara takvim motorima. Na kraju GT je dosta skupa guma pa ne znam da li imas potrebe da je stavljas na 500cc. Koju god da izaberes neces pogresiti samo da je nova i crna :-)

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

Ako je iskljucivo drumska voznja, najbolje Angel GT (izmedju nje i Scorpion). Bokovi su meksi, sredina vrlo trajna. Na blatu, travi, pesku je neupotrebljiva i opasna kao i sve gume namenjene iskljucivo asfaltu. Zive glatko preko 20000km narocito na laksim motorima i manje snage. Na drumskim sportsko turnim motociklima uglavnom svi voze Pir.Angel GT, Mich.Pilot Road, Metz.8 ili 01, Dunl. Road Smart. Na svom TDM-u imam Dunlop Road Smart 3, odlicna guma iz iste klase Pir.Angel GT. Kupio sam TDM-a sa enduro gumama i brzo presvukao u drumske sport-turing.

    Scorpion je drumsko-enduro guma, lakse podnosi makadam, tucani kamen kao podlogu, utabani sljunak, pa i nesto zemljane podloge. Nosi presudne osobine za prezivljavanje gume van asfalta, ili na izlomljenom losem asfaltu, a moze i na asfalt bez jakih vibracija kao kramponjare. Nije za zahtevnu terensku (kros) voznju, samo podnosi manje uredjene saobracajnice. Nece ziveti dugo kao turing guma (Angel), i ni blizu nece drzati u krivinama pri nagibu. Sve ukupno je za drugi dijapazon upotrebe koji neko sa zadovoljstvom upraznjava.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 406 postova
  • Lokacija: Ša/NS
  • Motocikl: F800ST
pre 39 minuta, theBeast je napisao:

Hvala ljudi! Sigurno cu uzeti u obzir sta ste napisali kad dodje vreme za kupovinu.

Ako imas nekoga preko, preporucujem ti 

o-transparent.png
WWW.OPONEO.AT

PKW-, LLKW-, 4x4- und Motorradreifen: attraktive Sonderangebote bei Oponeo.at! Kaufen Sie jetzt zum Schnäppchen-Preis. Versandkosten inclusive!

 

.de ili neka druga zemlja..
Jeftinije su gume nego kod nas.

Bilo je vec govora u ovoj temi, a i u nekim drugim na forumu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: S . Mitrovica
  • Motocikl: K 1200 S

Drugar je u potrazi za Mitas-ovim gumama za TDM-a , kaže da ne može nikako da nađe. Ima li neko od kolega neki kontakt , informaciju gde mogu da se kupe ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1881 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Mislim da mitas ne pravi gume 18inca. Touring force sigurno ne postoji prednja za tdm. Onaj sport force plus takodje mislim da nema 18ica mada nisam 100% siguran. Znaci moze samo zadnju da kupi.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 471 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

Baki doo valjda bese najjeftini za mitas.
Ali nema ih u dimenziji za tdm, bar ne tamo, a i nisu bas toliko jeftinije od ostalih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja