Jump to content

Moto Zajednica

Koje gume uzeti?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 122 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z 1000 sx
On 3/28/2018 at 8:42 AM, bokibd said:

Diablo rosso III je sport guma po klasi.  Angel gt je sport turing.:)

I Angel ST je sport turing. Brza i krace traje od Angel GT

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: ravno selo
  • Motocikl: pulser 125,er6n

Pozdrav ljudi,pazario sam Michelin pilot power za 135€ set 120/70-17+160/60-17 kod Barbarica u Iloku.

Platio toliko,covek mi dao papire za pdv koje sam overio na granicnom prelazu i ostavio mu u B.Palanci. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: S . Mitrovica
  • Motocikl: K 1200 S

Danas kupio Michelin pilot road 4 dot 2018.  160/60/17  kod Barbarića u Iloku  120 + nešto manje od 1000 din gorivo do Iloka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2814 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000
Pre 9 sati, zoransm je napisao:

Danas kupio Michelin pilot road 4 dot 2018.  160/60/17  kod Barbarića u Iloku  120 + nešto manje od 1000 din gorivo do Iloka.

Kako ide povrat poreza iz HR.Da li uopšte može za gume?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2796 postova
pre 42 minuta, filipfg je napisao:

Ajde da se organizuje par nas pa da odemo do HR, i ja bih uskoro menjao na Pilot Road 4.

 

Jel ovo cena samo za prednju kod nas?

 

http://www.kompp.co.rs/catalog/michelin/michelin-gume/michelin-pilot-road-3-f-12070-18.html

carinici će biti presretni kad vide vas nekolko sa gumama-bararić ne montira pa moraš u gepek.Ako vam nadju a ne prijavite kazna 3-7 puta na vrednost robe i oduzimanje..Najbolje da idu dvoje plus dvoje da snizite troskove na pola.Dvoje su jedan par troskova-muž i žena ali onda moraš gume koje su po iznad 100 evra po komadu.Zajebana situacija.Ako vas ide više i nosite gume koje su pritom kabaste-nemoš ih sakriti ,carinik vidi da ste došli zbog toga pa će tražiti račun jer zna da gume kostaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2481 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Ko hoće povrat PDV-a ne sme montirati gume na motor već ih mora pokazati na granici kao nove.

Pre je bila neka kombinacija sa nekim Goranom-Čepin iz HR gde si montirao gume a na granici je prolazilo tako.

Ako ne želite da platite carinu na gume trebalo bi svako da nosi po jednu gumu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2796 postova
pre 18 minuta, ZEMZEM je napisao:

Ko hoće povrat PDV-a ne sme montirati gume na motor već ih mora pokazati na granici kao nove.

Pre je bila neka kombinacija sa nekim Goranom-Čepin iz HR gde si montirao gume a na granici je prolazilo tako.

Ako ne želite da platite carinu na gume trebalo bi svako da nosi po jednu gumu.

 guma mora da bude iznad 100 evra kod hrvata da bi dobio povrat pdv-a.Ali ako nosiš iznad 100 e ide carina.Ako ne prelazi mnogo iznad 100 verovatno nece biti carine ali ako nosiš 2 gume pa vas 3-4 u kolima i svi nosite-ugasili ste.Barbric je imao neku šemu na granici da prodješ sa montiranim gumama za auto ali pre 10 godina .Kako je sad neznam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: S . Mitrovica
  • Motocikl: K 1200 S

Kupio sam kod Barbarića jednu gumu PR4  160/60/17 cena 120e (zapravo 117e). Izašao na Bačku Palanku, odmah posle graničnog prelaza u jednoj prodavnici mu ostavio overene papire. Inače mislim da možeš platiti punu cenu (za moju gumu je 146e i izaći na bilo koji izlaz i uraditi povrata PDV-a. Carinik je malo zatezao ali malo je preko 100 e i pustio me. E sad da li je to malo zapravo 17 (to je kad se odbije PDV ili je to 46e puna cena, ne znam)  guma je nova 26 nedelja 2018.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: ravno selo
  • Motocikl: pulser 125,er6n

Ja sam uzeo dve gume,pisao sam par postova ranije. Drugar isao samnom. Jednu je radio fakturu na njega a drugu na mene. Ukupno sam platio 135€. Zadnja je isla sama na fakturu a prednja je isla sa plocicama za kola koje sam mu ostavio u radnji u B.Palanci .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

Poprilično stari model sport guma, traju kraće od turing guma, treba im vremena da se ugreju i tek onda rade kao što bi trebale. 

Zamenili su ih modeli S20, S20 evo, S21.... pa ti vidi o tehnologiji.... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

... kao prvo stavljati tu gumu po biilo kojoj ceni na inazumu je totalno beveze... ali tvoje pare, tvoj motor, tvoja igra....

Sportska guma traži vreme da se ugreje i "proradi" kao treba i brže se troši ... na inazumu bolje stavi neku sport turing gumu koja će trajati duže i u širem opsegu temperature raditi kao svet... 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1818 postova
  • Lokacija: Beograd

Ove kombinacije sa prevozom guma preko granice mi deluju baš rizično. I zbog garancije i zbog mogućnosti da ostaneš bez njih.

Ima li neki Sekula za gume?

 

Ja treba da kupim par za bandita 600. Neki kralj je stavio 180 nazad i mislim da će to posebno da bude veselo ako ne stavim fabričku dimenziju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Suzuki Inazuma GSX 750

Hvala puno na savetu, znaci mi svaka sugestija, eto cisto bih voleo da cujem koja bi vasa sugestija bila oko izbora guma s obzirom da motor koristim u rekreativne svrhe? Koje bi mi predlozili? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6789 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Čovek, idi na sajt proizvođača, izaberi svoje vozilo i dobićeš info šta imaju za tu klasu koju voziš. Da li ćeš da kupiš Michelin, Continental ili Dunlop nije bitno jer svi imaju ozbiljne inženjere i tehnologiju. Ovo sa foruma su pola gluposti pola subjektivni osećaji. 

  • Sviđa mi se 3
  • Zbunjen 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2796 postova
On 13.2.2019. at 15:01, Skyrunner je napisao:

Ove kombinacije sa prevozom guma preko granice mi deluju baš rizično. I zbog garancije i zbog mogućnosti da ostaneš bez njih.

Ima li neki Sekula za gume?

 

Ja treba da kupim par za bandita 600. Neki kralj je stavio 180 nazad i mislim da će to posebno da bude veselo ako ne stavim fabričku dimenziju.

tu si u pravu,ja idem zbog posla često preko.Možeš 10 godina da te niko ništa ne pita a može da ti se desi da ti za 1-jedan evro oduzimaju robu koja nije trgovačkog karaktera ili za 15 evra .Oba slučaja je moje  iskustvo. u pitanju..Po zakonu je 100 evra a sve iznad podleže carini,porezu ili oduzimanju i prekršajnoj prijavi.a ti vidi za gume od 200 evra je minimalna kazna 600 evra pa do 1400 i još ti oduzmu.Država se skroz obezbedila samo što to baš ne primenjuje .Ja sam jesdnom prilikom kreno da se uisterujem sa carinikom i ostao sam kratak oko 950 evra za kaznu-minimalna a za robu od oko 250 i još sam dobro prošo.Nosio sam 2 seta lanca i lančanika .

Da li ste svesni ,na kraju me koštalo 1200 evra a ništa nemam pošto su mi uzeli setove.

Pa sad zamislite kako prolaze ovi profi.Ruka ruku mije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja