Jump to content

Moto Zajednica

Koje gume uzeti?

Recommended Posts

  • Ne silazi, 2782 postova

Što se tiče balansa moj slučaj sa  gumama je ovaj.Na oko 5000 km otpali svi tegici.Treba slikati pa ako otpadne staviti nove na isto mesto.Ja nisam sliko i vozim već 5000 bez tegova i nevidim razliku.

Drugar na panigaleu stavio nove gume i balansirao i iznad 280 km jako blago podrhtavanje.Prebalansirao i sad je uredu a mislio je da su gume krive za podrhtavanje.

.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 33 minuta, sasa ns 1 je napisao:

Što se tiče balansa moj slučaj sa  gumama je ovaj.Na oko 5000 km otpali svi tegici.Treba slikati pa ako otpadne staviti nove na isto mesto.Ja nisam sliko i vozim već 5000 bez tegova i nevidim razliku.

Drugar na panigaleu stavio nove gume i balansirao i iznad 280 km jako blago podrhtavanje.Prebalansirao i sad je uredu a mislio je da su gume krive za podrhtavanje.

.

U vecini slucajeva bi ovo dzabe radio jer ta guma posle 5000 km nije u balansu kakvom je bila kad je namontirana.Inace kod mene u radnji su cene za skidanje i vracanje tocka 400 din.,demontaza-montaza gume 300 din., balansiranje 500 din.,plus gratis ventil,s tim sto se cena skidanja tocka smanjuje za bmw GS,honda VFR,  i ostale modele kod kojih je potrebno samo odviti par srafova.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Baš sam ovo hteo da kažem. Moguće je da se mnogo neravnomerno potroši i da promeni težište. Prednje gume su relativno lagane, zadnja možda ima 4kg, vidim da sada teže da ih prave što lakše. Mislim da se 12" i 14" ne balansira.

Ako felna nije kriva i ne vozi se preko 200 km h...

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Pa i ne bas.Kriva felna je kriva te je kriva tu balansiranje ne pomaze,a 14 je cini mi se na silver wingu a on moze ici veoma brzo.Bez obzira na velicinu tocka i brzinu,balansiranje je potrebno jer i kada vozac ne oseca vibracije osecaju ga ostali sklopovi kako motora tako i auta.U kojoj meri ce balansiranje produziti vek gume,lezajeva i ostalih komponenti je diskutabilno ali svakako treba balansirati

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ja sam u temi o skuter gumama postavio pitanje i nisam dobio konkretan odgovor. Mozda ovde procita vise ljudi pa dobijem neki krsten.
Stavio sam na X10 kofer i velike tegove na korman, one koji idu uz toliki kofer. Montirao nove gume, balansirao sve kako treba. Stavio na motor i na brzini 50 +/- nesto trese guvernal kad se puste obe ruke. Skinem kofer to se ne desava. Probam malo da se igram sa tegovima i kad smanjim gramazu za pola izbegnem to igranje na 50 ali dobijem veliko igranje na preko 120 i to kad drzim ruke na guvernalu. Kako to da resim?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Koliko su teški tegovi što si montirao, znaš li možda i jesi li probao sa težim od tih što imaš?
Imam sliku u kompu 3 različita tega pa da uporedimo reda radi.
Ako zadnja felna nije kriva, trebao bi rešiti problem sa težim tegicima na kormanu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Morao bih to da proverim. Mislio sam da imaju samo dve vrste. Moguce je da bi to resilo problem posto samo lagani dodir guvernala zaustavlja to igranje. Zadnja je prava 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 14 sati, muljaz je napisao:

Morao bih to da proverim. Mislio sam da imaju samo dve vrste. Moguce je da bi to resilo problem posto samo lagani dodir guvernala zaustavlja to igranje. Zadnja je prava 

Evo slike, eto i gramaze

DSC_0468.jpg.bb0f88d03591528302882e25351ea7d5.jpg

 

DSC_0471.jpg.a6d9ea5c2b530c788994a76c6a83dbbb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: NOVI SAD
  • Motocikl: SUZUKI GSXR 600

Auuuu... Sad sam opet u velikoj dilemi! Odlucio sam se da uzmem kod nas Continental Road Attack 2 po odlicnoj cenu (oko 185e). Sad opet razmisljam o varijanti Bosna/Hrvatska... :stabre::grr:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Uzeo u Sloveniji za Caponord gume Dunlop za 160e na kraju. Bilo usput. Najjeftinije sto sam izboksovao kod nas bilo 28000

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Sad sam merio. Sam teg ima 280g, 4cm duzina. Onaj unutrasnji deo nisam vadio i merio. Kada je motor preuzet kofer je namontiran ali tegova nije bilo, poslali pogresne. Kada su kasnije stigli tegovi, stigli su samo oni, bez ovih ulozaka za guvernal. Verovatno da i oni igraju ulogu u tezini. Moracu da skinem i njih da vidim da li su dugacki. Onaj ulozak sto je sad na motoru nema konus nego je ravan i do same ivice guvernala, a teg je ravan, ne znam da li se uopste vadi

A6FC9D96-0D43-4978-9804-407337E3A8E7.jpeg

4C5E51EF-2AD0-420E-8CE7-26BC305AD442.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Gardinovci
  • Motocikl: CBR 600 F4i
11 hours ago, FAJDA said:

Auuuu... Sad sam opet u velikoj dilemi! Odlucio sam se da uzmem kod nas Continental Road Attack 2 po odlicnoj cenu (oko 185e). Sad opet razmisljam o varijanti Bosna/Hrvatska... :stabre::grr:

Koja je to dimenzija? Gde si ih nasao tako povoljno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW gs 650 Dakar

Malo pre sam pokrenuo temu jer nisam video ovu a tice se kupovine guma preko iandmoto.com. Nasao sam ih na sajmu...rade internet prodaju guma...kada ti dostave na kućnu adresu onda platis.

Meni su za Continental tkc70 130/80/17 i 90/90/21 tražili 17.500 rsd a nigde kod nas ispod 21.000 nisam našao.

Samo ne znam da nije neka prevara...falc gume ili slično...ako postoje falc gume.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Kao i pri svakoj internet kupovini guma, može biti starija guma, ako ne garantuju da nije. Ovo pogotovo ako nije neki noviji model ili prodavanija dimenzija...

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 4 sati, muljaz je napisao:

Sad sam merio. Sam teg ima 280g, 4cm duzina. Onaj unutrasnji deo nisam vadio i merio. Kada je motor preuzet kofer je namontiran ali tegova nije bilo, poslali pogresne. Kada su kasnije stigli tegovi, stigli su samo oni, bez ovih ulozaka za guvernal. Verovatno da i oni igraju ulogu u tezini. Moracu da skinem i njih da vidim da li su dugacki. Onaj ulozak sto je sad na motoru nema konus nego je ravan i do same ivice guvernala, a teg je ravan, ne znam da li se uopste vadi

Sliku sto sam okacio je za Peugeot Satelisa, stize sa najmanjom tezinom, nakon ugradnje naslona za suvozaca preporucuje se promena na srednji teg da bi nakon ugradnje nosaca i kofera pozadi obavezno sledila ugradnja najveceg tega.

Posto tebi treba za X10, vidi da ti strugar napravi bar srednju vrednost ili jace (da ne izgleda nakaradno samo) pa probaj. 

Jednom Scarabeu sam tako resio problem + je zadnja felna isla na ispravljanje jer je dobrano bila kriva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: NOVI SAD
  • Motocikl: SUZUKI GSXR 600
Koja je to dimenzija? Gde si ih nasao tako povoljno?
Na sajmu... Dobio sam 25% popusta. Dimenzija 120×70 R17 180×55 R17
DOT 2018.

Послато са SM-N910C уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: NOVI SAD
  • Motocikl: SUZUKI GSXR 600
Meni su ponudili isti set rekli su cenu od 27.000 sa sajamskim popustom, sto izadje oko 225-230e. :O

Mi uzimamo 4 seta... Moguce da je to razlog veceg rabata...

 

Послато са SM-N910C уз помоћ Тапатока

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Gardinovci
  • Motocikl: CBR 600 F4i

Moguce, ja bas zbog visokih rabata razmisljam da gume ove godine kupim van Srbije... Bolje da za razliku u ceni odvozam vikend turu i pazarim gume...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: bmw s1000xr (2017), Versys 1000 (2015), Yamaha x-city 250

Za sport turing Diablo rosso III.

 

Vrh. Mnogo bolja od rosso II koju sam imao prethodno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja