Jump to content

Moto Zajednica

Koje gume uzeti?

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 406 postova
  • Lokacija: Ša/NS
  • Motocikl: F800ST
On 19.1.2018. at 18:12, ser je napisao:

A ko ih je pravio (made in?), sta pise na njima?

Ispitni rok pa sve zaboravim napisati. Stigle su i jedna je kina druga nemacka. Ali ne vidim neku razliku u materijalu i gumama. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
On 1/18/2018 at 14:00, Satelis je napisao:

Super cena, mene cekao isto to samo GT, idem u Bijeljinu za malko vece novce.

Bio, kupio, max prijatni ljudi, povracaj PDV-a od 35eur po setu, tako da opanci stoje 215eur.

DOT 17/17 i 23/17

IMG_20180216_164434.thumb.jpg.fc4042e59a5e7e9e835b9ca1a30dfe45.jpg

 

Fora je da se faktura radi za svaku gumu posebno jer cifra ne sme prelaziti 300KM tj do 300KM niko nece praviti "problem". U slucaju da prelazi tu cifru, zeli se povracaj PDV-a, carina na BiH granici uradice papire ali mora javiti carini na SRB strani radi carinjenja robe sto se nikako ne isplati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2463 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

E super taman da je testiraš ove sezone pa da ja znam šta kupiti 2019, ovo je moj prvi izbor za sledeću zamenu.

Bar se nadam da ću se provući do tada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 122 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z 1000 sx

E pa da i ja kazem nesto na ovu temu. Michelin 2ct , PR3 probao razocarao kliza kao luda. Metzeler M5 odlicna sportska guma drzi fenomenalno traje dosta dugo iako je super sport guma. Metzeler Z8 i Roadtech 01 fantasticne fume . Pirelli Angel ST je prva sport turing guma koja je osvojila 7 svetskih rekorda njoj su ojacali malo sredinu kako bi malo duze trajala Angel GT njen naslednik malo sporija ali mnogo duze traje. E sad kad kupujete gume u zavisnosti od tezine vaseg motora zavisi koju cete kupiti. Npr ako vozite neki tezak motor poput GS-a i ili 1000ccm3+ onda trazite gumu sa oznako HWM koja je napravljena za teske motore tj prilagodjena jer ako kupite M/C nju cete jako bryo potrositi jer ce se guma pregrevati isto tako vayi i suprotno ukoliko voyite kao ja Fz6 a kupite sa oynakom HWM onda ce vam mnogo duye trajati ali nece uspeti da je ugrejete jer motor nema tezinu i nece napraviti opterecenje kakvo je potrebno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Imam dilemu, pilot road 5 ili metzeler m7rr. Jedna je sport touring druga sport. Vozim oštrije. Strah me je da će road 5 da popusti na visokim temperaturama preko leta pri ostrijoj vožnji u krivinama. Jel vozio neko sa touring gumama malo jače po vrućinama ? Želim road 5 iz razloga sto na dužim turama ne bih imao potrebu da tražim vulkanizera da kupujem novi set guma, računajući da bi trebala da izdrži 5 do 6 000 km, dok sa sportskim gumama izguram 3000km ako ih stedim... Ima li ko neki pametan savet :))

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra



Bio, kupio, max prijatni ljudi, povracaj PDV-a od 35eur po setu, tako da opanci stoje 215eur.
DOT 17/17 i 23/17
IMG_20180216_164434.thumb.jpg.fc4042e59a5e7e9e835b9ca1a30dfe45.jpg
 


Jel imaju tamo i servis koji to može da montira u smislu da se ode motorom i uradi zamena na licu mesta?

Jel treba zeleni karton za Bih još uvek?

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
Imam dilemu, pilot road 5 ili metzeler m7rr. Jedna je sport touring druga sport. Vozim oštrije. Strah me je da će road 5 da popusti na visokim temperaturama preko leta pri ostrijoj vožnji u krivinama. Jel vozio neko sa touring gumama malo jače po vrućinama ? Želim road 5 iz razloga sto na dužim turama ne bih imao potrebu da tražim vulkanizera da kupujem novi set guma, računajući da bi trebala da izdrži 5 do 6 000 km, dok sa sportskim gumama izguram 3000km ako ih stedim... Ima li ko neki pametan savet :))
Pri oštrijoj vožnji u krivinama može svaka guma da popusti. Pilot 5 preporučuju i Ameri u Kaliforniji, a tamo zna da bude dosta toplo...

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 4 sati, X8 Vračar je napisao:

Jel imaju tamo i servis koji to može da montira u smislu da se ode motorom i uradi zamena na licu mesta?

Jel treba zeleni karton za Bih još uvek?

 

Da li imaju servis....verovatno imaju, imas na predhodnim stranama njihov kontakt pa pitaj sta te zanima, vrlo su ljubazni za razliku od nasih prodavnica.

 

Da, treba zeleni karton.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Dopisivali smo se na messengeru. Kaže da nema zadnja ova što si ti uzeo i malo su skuplji. Oni su uvoznici za Pirelli i Dunlop. Pirelli nisam nikada vozio, tako da ne znam šta bi uzeo, a trenutno imam Dunlop i deluje mi korektno, čak i ovako istrošena...

Najzanimljivije je da je rekao da je zamena gume sa demontažom točka 10maraka!

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Koliko znam, rede program Pirelli i Metzeler, Dunlop pomenuli nisu.....si siguran da pricamo o istim ljudima?

10KM zamena gume sa demontazom-montazom ili ti 5eur..... zvuci nestvarno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Jeste Metzler, pomešao sam.

Potvrdio mi je da je cena sa skidanjem točka...

 

Subotom rade do 15h pa razmišljam da se zaletim konkretnim dvotočkašem kada produžim registraciju i uzmem zeleni karton...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT
pre 13 minuta, X8 Vračar je napisao:

Jeste Metzler, pomešao sam.

Potvrdio mi je da je cena sa skidanjem točka...

 

Subotom rade do 15h pa razmišljam da se zaletim konkretnim dvotočkašem kada produžim registraciju i uzmem zeleni karton...

To je i moj plan kad budem produžio reg, tamo ću na licu mesta da zamenim gume i nazad sa novim.  :)

 

Kako je moguće da su u BiH toliko jeftinije nego kod nas da nam se isplati da idemo tamo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ja tu varijantu nisam hteo jer sve sam radim, polako na tenane, obraća se pažnja na sve i svašta što vulkanizeri teško da tako rade, kod njih je to više rutina.
Posebno obratiti pažnju na zadnju kočnicu i način montaže jer vrlo lako se može sjebati navoj nosača/klizaca.

Sledeće nedelje trebao bi da odem po moje gume (ostale u Balatunu) ujedno da svrnem do njih po jos jedan par opanaka za SW a ni Stanišići nisu daleko, klopa odlična....spojiti lepo i korisno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

15KM za oba točka ili po točku?

Kod nas je zamena guma oba točka (bez demontaže-montaže, točkovi donešeni), zamena ventila, balansiranje= skoro 4Krsd (dranje).

PS. ne bi da imenujem vulkanizera, na Konjarniku je radnja/servis

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 986 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja samo da uskocim i priupitam, koga u Beogradu preporucujete od vulkanizera/servisera za zamenu guma? Apropo Satelisovog komentara o obracanju paznje.

 

Inace, uzeo PR4, zamenicu zbog godista BT023. A odlucio sam gledajuci izmedju ostalog i ovu sliku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 949 postova
  • Lokacija: Banjaluka
  • Motocikl: Triump Tiger 800 XRT
1 hour ago, Satelis said:

Ja tu varijantu nisam hteo jer sve sam radim, polako na tenane, obraća se pažnja na sve i svašta što vulkanizeri teško da tako rade, kod njih je to više rutina.
Posebno obratiti pažnju na zadnju kočnicu i način montaže jer vrlo lako se može sjebati navoj nosača/klizaca.

Sledeće nedelje trebao bi da odem po moje gume (ostale u Balatunu) ujedno da svrnem do njih po jos jedan par opanaka za SW a ni Stanišići nisu daleko, klopa odlična....spojiti lepo i korisno.

Ono nisu samo vulkanizeri...Ugljo je i ovlasteni prodavac i serviser Yamahe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Mislim da nismo svesni da je kod nas sve skuplje, a u Beogradu je sve bolesno skupo. Čak su tvrdili da je hrana jeftinija u Nemačkoj nego u Srbiji.

 

U BIH je PDV nešto niži i vraćaš ga. Gorivo je takođe jeftinije, pa razmišljam kako što više da ponesem na dvotočkašu. Što se tiče puta, svakako bi se vozao...

 

Konkretno, gume mislim da su kod nas najskuplje u širem okruženju. Googlao sam Grčke sajtove i mislim da je komplet bilo kog novog modela tamo jeftiniji. Evo slovenačkog sajta, nisam skoro proveravao ali na neviđeno tvrdim da je jeftinije tamo www.boltez.si.

 

Još samo da nisu počeli da naplaćuju zeleni karton...

 

Dalje, Michelin nema zvaničnog distributera za moto gume u Srbiji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
pre 17 minuta, Jupiter je napisao:

Ja samo da uskocim i priupitam, koga u Beogradu preporucujete od vulkanizera/servisera za zamenu guma? Apropo Satelisovog komentara o obracanju paznje.

 

Inace, uzeo PR4, zamenicu zbog godista BT023. A odlucio sam gledajuci izmedju ostalog i ovu sliku.

Kad menjam opanci, obavezno sledi provera lezajeva oba tocka, provera kocnica (plocice, klizaci, disk) jer ako nesto ne valja, eto prilike da se sredi.

Ako je sve uredu od gore pomenutog, pre ugradnje tockova, sledi zastita lezaja bakarnom mascu u spreju.

........ja do sada nisam video ni jednog vulkanizera da to radi, sve je sistem demontiraj - zameni - montiraj - teraj.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova
Pre 1 sat, X8 Vračar je napisao:

Mislim da nismo svesni da je kod nas sve skuplje, a u Beogradu je sve bolesno skupo. Čak su tvrdili da je hrana jeftinija u Nemačkoj nego u Srbiji.

 

U BIH je PDV nešto niži i vraćaš ga. Gorivo je takođe jeftinije, pa razmišljam kako što više da ponesem na dvotočkašu. Što se tiče puta, svakako bi se vozao...

 

Konkretno, gume mislim da su kod nas najskuplje u širem okruženju. Googlao sam Grčke sajtove i mislim da je komplet bilo kog novog modela tamo jeftiniji. Evo slovenačkog sajta, nisam skoro proveravao ali na neviđeno tvrdim da je jeftinije tamo www.boltez.si.

 

Još samo da nisu počeli da naplaćuju zeleni karton...

 

Dalje, Michelin nema zvaničnog distributera za moto gume u Srbiji.

pdv računaš 15 % od cene ako računaš unazad.ALI NEMA VRAĆANJA PDV-A AKO MONTIRAŠ GUME.KORIŠTEN PROIZVOD -NEMOŽE POVRAT PDV-A NIGDE U SVETU.Ako još moraš a kupiš zeleni karton eto povećanja troškova.Ak ga već imaš na autu zbog Makedonje pretpostavljam onda je to to ali onda moraš da odeš ponovo da bi ga digao .Pa kad odeš ajd onda da kupiš nešto pa su te onda ufatili u mašinu.Benzin je mnogo poskupeo pre mesec dana pa je sad skoro ista cena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1
Pre 12 sati, Satelis je napisao:

15KM za oba točka ili po točku?

Kod nas je zamena guma oba točka (bez demontaže-montaže, točkovi donešeni), zamena ventila, balansiranje= skoro 4Krsd (dranje).

PS. ne bi da imenujem vulkanizera, na Konjarniku je radnja/servis

10 maraka je a balans po točku je 5 KM..Znači 20 KM, sad ne znam dal je tako i u Yamahi, znam da je tako kod vulkanizera gdje ja radim ..I da vidio sam ja prije u temama, da se oko te zamjene guma čitava neka nauka napravila i neke cijene se pojavljuju o.O .. ne znam sad dal je svugdje tako..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 406 postova
  • Lokacija: Ša/NS
  • Motocikl: F800ST

U Sapcu balansiranje moto tocka 600din.

Retko ko hoce da skida tocak sa motora. Cene skidanja gume sa felne ne znam, posto to radim kod sebe u radnji, ali generalno je dranje sve vezano za motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200
16 minutes ago, steefanv said:

U Sapcu balansiranje moto tocka 600din.

Retko ko hoce da skida tocak sa motora. Cene skidanja gume sa felne ne znam, posto to radim kod sebe u radnji, ali generalno je dranje sve vezano za motor.

Ko to radi u Sapcu ? Tamo mi je motor pa mozda resim da tamo promenim gume posto mi je tamo i alat I garaza

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 406 postova
  • Lokacija: Ša/NS
  • Motocikl: F800ST
On 13.3.2018. at 17:21, lemy je napisao:

Ko to radi u Sapcu ? Tamo mi je motor pa mozda resim da tamo promenim gume posto mi je tamo i alat I garaza

Svaki vulkanizer ti skida gumu sa felne, ali tocak sa motora retkoo ko.
Balansiranje koje sam napisao je kod Lanceta, on je u ulicicama kod parka u masarikovoj, ili iza Lazine skole.
Ako ne znas na koga mislim, pusti poruku pa cu naci tacnu adresu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja