Jump to content

Moto Zajednica

Zimsko odrzavanje baterija ( za gadzete ... )

Recommended Posts

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

U danasnje vreme sve vise sitnica radi na baterije , od komunikacija , akcionih kamera , navigacija i kojekakvih gluposti ... cini mi se iz dana u dan vise toga ima ...

 

Kako treba odrzavati te baterije preko zime , kad se ne koriste nekoliko meseci ?

 

Pustiti sve na punjacu preko zime ili samo pospremiti u ormar i na prolece dopunit ?

 

Sta je bolje za duzi vek baterija u tim spravicama ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Поздрав, колико сам читао на ову тему (нисам експерт), није добро држати на пуњачу те врсте батерија по пар месеци.

 

Иако је опасност од “препуњавања”, или како год то да назовемо, смањена напретком технологије, те уређаји сами дају сигнал да престане пуњење када дође на 100%, опет би се без потребе кратио животни век батерије константним држањем на пуњачу.

 

Наиме, произвођачи кажу да нека батерија може да се напуни (сада банализујем) комплетна 5 пута. То значи да је њен век 5* 100%= 500%.

Да ли ћемо је ми пунити тих 5 пута комплетно или 10 пута по 50%, небитно је.

 

Тиме сам дошао до закључка да сталним држањем на пуњачу батерија полако губи по неки проценат од тог свог животног века.

 Дакле, у плакар до пролећа и онда пуњење.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

Za litijum-jonske baterije (uglavnom zastupljene u mobilnim telefonima, kamerama i sl.) je najoptimalnije da uvek budu na oko 50% napunjenosti. 

Znači, ono što je ranije važilo za nikl-metal hidridne baterije, vrlo je štetno za moderne, Li-ion (puno punjenje i potpuno pražnjenje baterije).

Što se tiče broja ciklusa punjenja, ako su ta punjenja kraća, broj ciklusa raste.  To u sprezi sa onim gore znači da, ako imaš nekih 200 ciklusa punjenja od celih 100% kapaciteta, imaćeš nekih 1000 ciklusa punjenja od 50%.

Li-Ion baterije nikako ne treba čuvati na toplom mestu jer im toplota smanjuje vek trajanja (tj. kapacitet), što važi i tokom eksploatisanja (prekomerno grejanje uređaja, prejaki punjači, i slično).  Čak je što niža temperatura mnogo bolja za njihovo čuvanje (neki ih drže u frižideru).

Ja ih jednostavno držim u uređajima i tokom pauze, povremeno proverim kapacitet i malo dopunim (govorim isključivo za Li-ion baterije, Ni-Cd, Ni-MH i druge su skroz druga priča)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1208 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

Evo moje iskustvo (mislim na moto-akumuatore) promenio sam puno, raznih proizvodjaca, i ni jedan mi nije trajao manje od cetiri godine. Kad prestane sezona vozikanja, izvadim aku iz motora i stoji cele zime u hadnoj garazi, a ponekad (otpriike jednom mesecno) prikacim punjac ( 1A cas snage) a kad dodje sezona osmirglam kleme, prikopcam aku na motor i dopunim isti, i tako sve vreme evo punih 50 godina. Dali gresim ili ne procenite sami,ali ja sam ovako zadovoljan.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 781 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Pre dve godine sam uzeo u Louisu C-Tek pametni punjač, verujte mi PROGLEDAO SAM a i akumulatori su živnuli. Imao sam jedan koji sam planirao da bacim u kantu i rekoh sebi Ajde šta te košta , stavi ga na pametnog pa probaj. Eno ga fercera kao besan. Punjač je mali ima svega 0.8A i dosta mu je potrebno da odradi aku na kolima ALI kad završi - to je to .

 

Parkiram motor u letnju kujnu, vežem na njega taj pametni i do proleća tako stoji, sam radi cikluse pražnjenja i punjenja, dekalcifikacije, pulsno punjenje, simulira rad motora ( startovanje - kratka svetla - duga svetla ... ) samostalno opterećuje bateriju kao da se motor redovno vozi.

 

Ja prezadovoljan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
Pre 12 sati, Grnca je napisao:

Pre dve godine sam uzeo u Louisu C-Tek pametni punjač, verujte mi PROGLEDAO SAM a i akumulatori su živnuli. Imao sam jedan koji sam planirao da bacim u kantu i rekoh sebi Ajde šta te košta , stavi ga na pametnog pa probaj. Eno ga fercera kao besan. Punjač je mali ima svega 0.8A i dosta mu je potrebno da odradi aku na kolima ALI kad završi - to je to .

 

Parkiram motor u letnju kujnu, vežem na njega taj pametni i do proleća tako stoji, sam radi cikluse pražnjenja i punjenja, dekalcifikacije, pulsno punjenje, simulira rad motora ( startovanje - kratka svetla - duga svetla ... ) samostalno opterećuje bateriju kao da se motor redovno vozi.

 

Ja prezadovoljan

Potvrdjuem postupak u potpunosti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion
On 16.12.2017. at 12:46, BaneVuk58 je napisao:

Potvrdjuem postupak u potpunosti

dal je to ovo dobio sam sa motorom

010.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 781 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина
On 1/19/2018 at 7:20 PM, demro.st said:

dal je to ovo dobio sam sa motorom

010.jpg

To je to, evo vec pet zima odrzavam jedan te isti aku sa ovim i nikakav problem, kad stvarno odzvoni onda ce da leti napolje i adio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja