Jump to content

Moto Zajednica

Kako vi odlucujete ?

Recommended Posts

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive
pre 6 minuta, hard_rock je napisao:

Pa jeste, ok je ako je cena pristojna, naravno da cu ostaviti pare njima. A uz to mogu i probati velicinu, popricati. Ali vec ako je znatno skuplje necu im ostaviti pare. Zato ipak necu kupiti po svaku cenu kod domaceg prodavca.

Mislim da niko nece po svaku cenu kupiti kod nas , samo je pitanje sta je podnosljivo , razumljivo ...

 

dali na 100 evra 10 -15 evra visa cena moze da prode , ili je 10 limit , ili neces ni evro vise da platis ... ili pak imas i vise razumevanja ??

 

tacno je sto kolega Lug kaze , nekome je 10 evra dnevnica , ali ko nam je kriv da smo odabrali tako skup hobi , ili je on odabrao nas ??

 

opet sa druge strane kad gledas 10 evra na sto , kad kupis nesto od 500 evra , pa 10 posto izade 50 evra , to je po nekoj logici nekome nedeljna plata ..

 

ali ima ona izreka kud ovce , ili kako vec ide ... nije mi srpski 100 posto :)

 

jer ako imas 100 imas jos deset , a ako imas 500 , imas jos pedeset , ili ne ? 

 

 

 

zima duga .....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1024 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

Ne, ne, ne :) Ako sam se protegao za 100, velika je vjerovatnoća da mogu još negdje iskopati deset..ali ako sam se nategao za 500 ..huh još 50 je misaona imenica.. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

Ja to gledam iz možda malo drugačijeg ugla... 

Kako bi poboljšali promet i povratili kupce koji se sve više okreću trgovinama u inostranstvu, domaći prodavci bi ovde morali da spuste marže na ono što prodaju.   Meni nije logično da, npr. rukavice koje i prodavnica u Austriji i prodavnica u Srbiji dobiju od proizvođača iz SAD za skoro istu cenu (hajde neka to bude 100e), tamo košta 120e, a kod nas od 125 do 140.    Kupovna moć kupaca u Austriji je znatno viša od one u Srbiji, pa tako nije logično da naš prodavac očekuje da njegova marža bude procentualno ista kao tamo, a neretko je i viša.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ne znam, nelogično mi je da prodavnic u austriji i prodavnica u Srbiji dobije rukavice po istoj ceni. Pretpostavljam da je prod u A veća i da uzimaju veću količinu pa će bar na to dobiti još neki popust.
Ne znam jel austrija poznaje neke carinske/uvozne povlastice pa to prodavnicu izadje jeftinije nego prodavnicu kod nas a sami tim onda i krajnji proizvod bude povoljniji sa istom marzom. Troškovi transporta možda veći kod nas?

Nekako mi je nelogično da kod nas marže budu veće nego na zapadu. U to ne računam prodavnice na zapadu koje imaju veliku prodaju pa nekada stave najminimalniji maržu kako bi privuku mušterije.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 897 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650
Pre 17 sati, bocca_bastard je napisao:

Za pocetak kod nas je dizel skuplji i to roka cene malo

Bas tako. Mozda mnogi ne znaju ali cijena goriva i transporta utice dosta na prodajnu cijenu prozivoda. Onda kada pogledate carinske dazbine, PDV i na kraju marzu dobija se jasan odgovor zasto je skuplje ovdje. Onaj ko ima srece da ima nekoga u inostranstvu da moze da mu donese to je druga stvar, mnogi nemaju.

 

Ja iskreno skoro sve od opreme sam kupio ovdje, mislim na Srbiju i BiH. Razlog tome je sto mi je lakse da dam 10-20 evra vise za nesto sto mogu fino da pogledam i probam. Bilo je kupovine i preko interneta ali nista znacajno. 

 

Nema tu nekog pravila, sve zavisi kad se i sta se kupuje. Sve ima svoje prednosti i mane :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 897 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650

I da, kada vec spominjete prodavnice u Brckom kod Harisa ( SBK se prodavnica zove) bude cesto snizenja tako da sam ja tamo jaknu kupio za skoro 30% jeftinije. Vrsi i povrat PDV-a stranim drzavljanima 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 897 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650
Pre 1 sat, bokibd je napisao:

Interesantno je da 90% ljudi misli da je razlika u cijeni prouzrokovana samo vecom marzom trgovaca. 

A ustvari prouzrokovana je marzom, PDV-om i zavisnim troskovima nabavke. Osim PDV-a sve ostale stavke su varijabilne i nemaju fiksnu vrijednost. Kalkulacija prodajne cijene je takva :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova

Evo malo poredjenje, nema veze sa motoopremom Ali IMA paralely sa temom.

Dakle ja radim u irskoj u ugostiteljstvu I da bi gazda platio radnika treba da proda 30 kafa za njegovu dnevnicu (ovdje je mjera kafe I mljeka duplo negobkod nas, kafa velika kao supa) dok kod nas gazda treba da proda 8-10 Kafa da plati radnika a da PRI tome koristi 50% manje materijala (sto kada bi we izjednacilo govori da je kafa u irskoj skuplja 30% nego u srbiji, a zarada 350% veca. Pri time svaki gazda kaze da je zarada u srbiji nikakva I da mora gore sa cenama. Napomena, stops poreza su site.

E sad vi meni recite, gdje se pare gube

Da li su nasi prodavci bezobrazni jer nemaju konkurenciju Ili je kupovna moc motorista mala pa prodavci ne ostvaruju dobar promet sto nadoknadjuju visokim cijenama.

Ali opet gorivo, transport... Je manje vise isti rashod svima, dok radna snaga vidno nije, a ta jakna isto ili vise kosta kod nas gdje je prodaje tip koji radio za 300 e I irac koji radio za 1600

1300 mesecno po radniku? Nesto he stima

 

Sent from my K6000 Pro using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: yamaha fzs 1000 fazer

Ako je nešto kod nas skuplje 10-15% nije strašno jer artikl vidiš i probaš. Ja sam naručio sa ajija tegove za upravljač, rukavice, retrovizore i čep ukrasni za ulje. Kad je stiglo tegovi maleni-nikakvi, rukavice xxl tijesne, čep mali paše na varadera 125 ccm e jedino retrovizori su dobri.                   Tako da i pored veoma niske cijene nisam se obradovao kupovini.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6294 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

99% opreme sam kupio polovnu preko oglasa. Vecinu kod nas, a jedan mali deo i preko (e-bay). Na taj nacin sam uvek imao vrhunsku opremu u extra stanju koju sam placao koliko kod nas kosta prosecna ili ispod prosecna nova. Kacige kupujem u Louisu na popustima. U prodavnicama kod nas jedino kupujem ulje, filtere i potrosni materijal za motor, mozda neku potkapu i tako neke sitnice. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja