Jump to content

Moto Zajednica

Kako vi odlucujete ?

Recommended Posts

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

Da znam kako da napravim anketu , nebi bilo lose , mislim da bi bilo interesantno ...

 

Citam temu koju je postavio kolega Lug

 

 

Pa me interesuje gde je po vama granica ?

Momentalno mi ne trebaju gume , ali svi mi redovno pratimo neku moto sitnicu koja nam treba ... ja pratim nekoliko ...

E sad nekad jednostvno moras da vidis jedno ili drugo , pa da odaberes , ili na primer rukavice , cizme , moras da probas ...

Velike kuce za prodaju u zapadnoj evropi imaju promet koji je mnogostruko veci od svih prodavnica u Srbiji .. Najcesce prodavac u Srbiji jednostavno ne moze da parira sa cenom nekom na zapadu . Mada sam nedavno bio prijatno iznenaden sa nizom cenom u Maxmoment prodavnici , mada verujem da je to vise izuzetak nego pravilo ... cena ce u vecini slucajeva biti nesto visa kod nas ...

Otisao sam da narucim nekoliko Puig delova za moj motor i potpuno sam bio spreman da platim 10-15 posto vise nego na zapadu , a ispalo cak 5-6 eura manje .. Bas sam se prijatno iznenadio ... cene za Givi tank torbe su jim mozda 5-10 posto skuplje nego na zapadu , ali sigurno je kupujem kod njih ...

 

Neki od nas , uveren sam jednostavno nece da kupe kod nas , smatraju i najmanju razliku u ceni odiranjem , i takav stav treba razumeti ...

A postoje i sitnice npr sa Alibabe gde nema uporedenja sa cenom , pa je razumljivo da cemo naruciti odatle ...

 

Inace , motor je skup sport ...

 

Ne zagovaram da treba da placamo 50 posto vise cene i cutimo , ali kad bi nasli ono sto trazimo ovde , koliko veca cena , je po vama fer i razumna ?

 

Shvatam ja da svaki evro znaci , ali ipak ... gde je granica ?

Dali ste spremni , potpuno znajuci da placate nesto visu cenu , uzeti to kod nas , razume se u prodavnici gde ste zadovoljni kao musterija ?

 

Ne zelim nikoga da kritikujem zbog njegovog izbora ili misljenja , samo me interesuje kako vi na to gledate ?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Prvi razlog izbegavanja kupovine ovde dosta vece cene, a drugo mnoooogo manji izbor. Ako je nesto sitnije u pitanju kupicu ovde, ako ne, kupujem preko.

To je sto se opreme tice. Sto se tice nekih rezervnih delova, osim potrosnih retko da ima sta drugo na lageru. Makar moje iskustvo. Ili odmah listam da vidim ima li sta polovno, ako ne onda msp, ebay i slicno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

za gumu je dobro što ne moraš da je vidiš, nije rukavica il čizma, pa da vidiš dal je skrojena baš za tebe. ima oznaku, i to mora da bude to što piše. možda je i pola bezbednosti, zamisli samo koliko bi često menjo gume, a ne ovako, ko cipele za svadbu il saranu, tek kad baš moraš. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive
pre 5 minuta, hard_rock je napisao:

Prvi razlog izbegavanja kupovine ovde dosta vece cene, a drugo mnoooogo manji izbor. Ako je nesto sitnije u pitanju kupicu ovde, ako ne, kupujem preko.

To je sto se opreme tice. Sto se tice nekih rezervnih delova, osim potrosnih retko da ima sta drugo na lageru. Makar moje iskustvo. Ili odmah listam da vidim ima li sta polovno, ako ne onda msp, ebay i slicno.

 

I ja vidim da kod nas nema neki izbor , ali primera radi , da ima izbor , dobra prodavnica , dobri trgovci 

 

koliko bi bio spreman da platis vise ? 5 posto ? 10 posto ?

 

ili si misljenja da jednostavno nema opravdanja za visu cenu i neces da pazaris u takvoj prodavnici ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
1 minute ago, Velimlje2 said:

 

I ja vidim da kod nas nema neki izbor , ali primera radi , da ima izbor , dobra prodavnica , dobri trgovci 

 

koliko bi bio spreman da platis vise ? 5 posto ? 10 posto ?

 

ili si misljenja da jednostavno nema opravdanja za visu cenu i neces da pazaris u takvoj prodavnici ?

Zavisi koliko mi je hitno da to kupim. Do nekih 20tak evra , ne vise.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

bre ljudi ovde i rana skuplja neg na truli zapad, bolje postaviti pitanje, zašto su cene veće ovde, nego u državama sa višim standardom? mali promet pa zbog toga, nek kupuje ko mora il nema nekog preko! ::jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive
pre 1 minut, Lug je napisao:

za gumu je dobro što ne moraš da je vidiš, nije rukavica il čizma, pa da vidiš dal je skrojena baš za tebe. ima oznaku, i to mora da bude to što piše. možda je i pola bezbednosti, zamisli samo koliko bi često menjo gume, a ne ovako, ko cipele za svadbu il saranu, tek kad baš moraš. 

prvo , izvini sto sam pomenuo tvoju temu , ali navelo me na razmisljanje ...

 

u pravu si za gume , da ne treba da jih vidis ...

 

ali opet , za tebe i sve ostale isto pitanje , da ima dobra prodavnica kod nas , prijatni i usluzni prodavci ( mozda malo teze ;) )

 

dali bi bio spreman svestno da platis 5 , 10 posto vise ? 

 

podupreti lokalne prodavce ili ne ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

ma nema veze što si pomenuo, ima ljubaznih prodavaca kolko oćeš, al to je bitno onima koji ne zju baš tačno šta im treba, a onda tu uskače ljubazni prodavac, ja ili uđem da gledam bez veze, i ne volim da mi tad smeta ljubazni prodavac, kao ni kad imam nameru da nešto pazarim, osim pomoći da to što oću. želim da pogledam izbliza, i ništa više. i naravno da imam pare, baš bi me bilo briga za 5,10%, al 10% na sto evrića je nečija dnevica. a negde gde to isto košta ko i kod nas, dnevnica može biti ukupna cena te robe za koju ti rmbaš 10 dana na primer.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

 

pre 2 minuta, Mad Mike je napisao:

Jel to hoces da otvoris prodavnicu, pa ispipavas trziste? emoji23.png

Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока
 

ma ni slucajno ....

 

samo gledam danas sve online , Amazon , Alibaba i tako dalje , ima sve lokalne prodavnice , sem pekare uskoro da se zatvore ... ;)

 

a bas me briga , dok bude pekara ... meni dobro 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive
pre 7 minuta, Lug je napisao:

i naravno da imam pare, baš bi me bilo briga za 5,10%, al 10% na sto evrića je nečija dnevica. a negde gde to isto košta ko i kod nas, dnevnica može biti ukupna cena te robe za koju ti rmbaš 10 dana na primer.

 

Ali to je jednostavno slika i prilika ekonomske situacije kod nas ... cena nekog dela nije u osnovi razlicita u Nemackoj , ovde ili u Bangladesu ?

 

a tih 10 posto ako je nama dnevnica , onom u Bangladesu je mesecna plata !!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Znaci dosta kad možeš da opipas stvar i da je pogledaš uživo, probas. Ako se ne razumeš bas najbolje da odeš da se posavetujes sa nekim ko se razume u to. Jeste možda skuplje jer ta prodavnica mora da stavi radnike na listu plaćanja, mora da ima prodajni prostor. A ujedno je i lakše ako se desi neki kvar pod garancijom, znaš kome ćeš se obratiti i gde ćeš traziti garanciju. I u webshopu kad kupis imaš takodje garanciju ali to se često svodi na slanje preko poste pa onda slede prepiske..

Oni ‘najekonomicniji’ međju nama odu u prodavnicu i odaberu šta im treba, iskoriste prodavce za savet a potom im se zahvale. I onda dodju kući pa jure najjeftinije da prodju. Fer ili ne, to je činjenica sa kojom prodavnice moraju da se bore i za svoju jaču cenu moraće ponuditi nešto više sto će kupce prevuci preko crte kod njih.

Kad sam kupovao teniski reket, odem u radnju da ih pogledam i daju mi čak reket na probu par dana. Ali moram da platim kauciju od 15 eura po reketu. Uzmem 3 komada, platim 45e kaucije i vratim se par dana kasnije sa jasnom odlukom koji ću reket jer sam 100% siguran da je to taj i dobijem 45e ‘popusta’ na njega. Tj vrate mi kauciju koja bi inače propala ako bi samo isprobavao a kupio preko neta.

Tako isto nešto bi važilo za naše prodavce, za tu veću cenu treba da ponude nešto više.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

Na kraju svega je koliko uštediš i kakva su cimanja...Ako nešto u inostranstvu košta 100 e, tipa neki dio opreme npr neke patike, rukavice, a ovde je 110, 115 e..Kupiću ovde..Naručivanje, probanje, potencijalno vraćanje..Ali npr. ako neki od drugara iz Evrope kaže dolazim, trebali ti šta odavde da ponesem, gume, dijelovi, dio opreme za koji znam da pasuje..reći ću mu da ponese pa iako je 5 eura jeftinije, sješćemo popiti kafu za tih 5 eura...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT

Za prethodne motore sam se snalazio, kako iz Amerike tako iz Zapadne Evrope jer su ovde preterivali sa cenama, spreman sam da platim bilo sta ako je skuplje za nekih 10%, ali dranje, evo npr. izvrne mi se Pilot Screw na Spiritu 1100, (sraf od 23mm duzine, M4, i na vrhu ima iglicu, uz njega ide mala opruga i O ring gumica) u ovlascenom Hondinom servisu i to sa popustom preko drugara su mi trazili 50 evra po komadu, sva sreca burazer krenuo iz Kalifornije za Srbiju pa pitao trebali sta, doneo mi DVA komada u kompletu a platio ih 23$, tadasnjih 17-8evra!
 

Razumem i trgovce, ipak kosta zakup lokala, carina robe itd itd ali kao sto neko preko uzima robu iz veleprodaje ili direktno iz fabrike tako i oni, sve u svemu ne treba biti pohlepan!

Maxmoment, Motoring i Motoland su umeli da me iznenade sa popustima, bas sam skoro isao u Motoland da pogledam HJC RPHA 70, kod njih je bila na akciji 300evra sto je bilo za 40evra jeftinije od FC Moto.de, ali na moju zalost nisu imali moj velicinu (felna 18) :D 
 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Kad se izvaga sto kaze Bocca,dodje na isto.Govorim o kvalitetnoj opremi.Da porucujem na slepo,nikako.Kad sam tamo,popusti i nisu nesto za dobre marke,i po pravilu za neke kretenske brojeve.Sve od opreme pazarih u yamaha barelu,i motolandu.:takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Banja Luka, BiH
  • Motocikl: BMW 1600 GTL, Vespa PX 200

Kako odlučim... pa matematika čista.

 

Ako neko ide ili idem službeno da nemam trošak puta onda mi je isplativo. Trošak buta Banja Luka - Austrija mi je 100 eura minimalno.

Ako mogu da vratim PDV super onda je sigurno isplativo. Ako zamolim nekog od kolega da mi donesu, nekad ne mogu forsirati da mi vrate i PDV.

Ako je neko ozbiljno sniženje pa se poklopi sa ovim gore onda je isplativo. Recimo kada sam kupio novu Maxia u TC-u u Ljubljani za 220 eura i vratio PDV na to.

Ako ne mogu da nađem odgovarajuće kod nas onda kupujem svakako jer je trošak tada nebitan.

Ako nisam siguran u kvalitet onog što tražim kod nas onda je trošak nebitan.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Vodim se pravilom da ostavim pare domaćim trgovcima! Svi kukamo na to kako im je mali izbor, nema ništa i sl. a ko bi bio spreman da zarobi desetine hiljada eura u robi koja se kod nas prodaje na kašičicu...tako da imam malo i razumevanja za one koji u ovakvoj Srbiji pokušavaju da vode biznis sa prodajom moto opreme.

Naravno, za neke stvari, kada je cena baš preko svake mere, snalazim se gde i kako mogu od preko.

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Primer kod moto opreme, svidi ti se u katalogu, narucis i dođje te tako 100e jeftinije sve zajedno.

Onda stigne kući, probas kacigu, ona ne pase ni pod kojim uslovima. Odlucis da je prodaš kao novu i tu crknes 30e u odnosu na koliko si je platio npr.
Pantalone su odlične ali jakna, jbg malo steže u ramenima..ali može da prodje. Rukavice su ekstra, samo imaš lufta na vrhovima prstiju..

I onda tako voziš, kupio si nešto sto nije ti potaman skroz, svaku vožnju se nerviras jer te steže jakna a prsti zakacinju ručicu kvacila i kočnice.. a gde je garancija npr.

A nekad imaš i sreće pa narucis nešto a ono paše kao dupe na nošu. Ili neki oem rezervni deo koji si naručio po broju. Tu nema omaske isto.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 407 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: CBR 900RR

Evo neki moji primeri:

- pre dve godine kaciga Shark S900 (sa grafikom), na amazonu 150e sa dostavom (austrija/nemacka) u yamaha barelu tad bila 26500 mat crna, sa grafikom valjda nesto oko 30000. Probao velicinu u barelu, zahvalio im se, narucio sa amazona da stigne kod drugara u austriju, on mi poslao po familiji i za 10-15 dana je bila ovde od trenutnka naručivanja

- pre tačno godinu dana patike Salomon speedcross, u beosportu i intersportu 22000rsd na amazonu 103e (bile su čak i 70e ali je bio vikend a nisam imao dovoljno novca na kartici, a kad sam posle vikenda kupio vratili cenu). Naručio isto kao i kacigu sa amazona preko drugara

- pre 3 meseca šurak pazari telefon LG G6, na amazonu 410e, na mobilnom svetu cene bile 550-570. Ja tad bio u austriji pa naručili i doneo mu

 

nekada i nema računice, ali za mnoge stvari može da se uštedi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive
Pre 4 sati, doktor je napisao:

Vodim se pravilom da ostavim pare domaćim trgovcima! Svi kukamo na to kako im je mali izbor, nema ništa i sl. a ko bi bio spreman da zarobi desetine hiljada eura u robi koja se kod nas prodaje na kašičicu...tako da imam malo i razumevanja za one koji u ovakvoj Srbiji pokušavaju da vode biznis sa prodajom moto opreme.

Naravno, za neke stvari, kada je cena baš preko svake mere, snalazim se gde i kako mogu od preko.

 nemam vise pluseva , bravo za stav !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3120 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

zavisi, ja kacigu Nolan N90 kupio u Louisu preko Bere.

Pošto imam i n102, uzeo isti broj (XXL, felna 19 :) ).

Kada sam hteo pinlock, vidim da je par eura skuplji u motoringu, a udaljen od mog posla 1km. odem sa posla i sve završim za 15-20 minuta.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive
pre 19 minuta, hard_rock je napisao:

Pa bravo ako sam ja taj trgovac...

sta prodajes ??

 

salu na stranu , ni ja se ne pridrzavam tog pravila 100 posto , ali probam , kad mogu da postupim tako ..

 

i ti trgovci su nasi prijatelji , sugradani , mada odmah da napomenem da nikoga od njih ne znam , niti navijam za nijednog ...

 

pricamo generalno ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Pa jeste, ok je ako je cena pristojna, naravno da cu ostaviti pare njima. A uz to mogu i probati velicinu, popricati. Ali vec ako je znatno skuplje necu im ostaviti pare. Zato ipak necu kupiti po svaku cenu kod domaceg prodavca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja