Jump to content

Moto Zajednica

Moto gume za sirotinju

Recommended Posts

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
On 12.3.2019. at 8:07, Biker-Boy je napisao:

Samo opusteno, popijes nesto za smirenje pre voznje, i odma ce gume duze da traju :D 

Jbsh voznju bajka, ako kao visinske pripreme treba "drmnuti chai"... :lol::lol::lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
pre 12 minuta, dvlns je napisao:

@SHOKLA izvini znam da sam ti obecao gume kada ih skinem ali prodao sam motor zajedno sa tim gumama 

Opusteno, bice i drugih guma.

Upravo zato sto mi gume traju toliko koliko traju, ne opterecujem se da li je dot 3, 5 ili 6 godina star, i da li na gumama ima bobica sa strane, ili ne. Bitno mi je da su zdrave za upotrebu, i da sto manje kostaju.

Inace, kolega iz grada, sa kojim se cesto vozim, trosi zadnju gumu na 1500-2000 km. E, to je vec sampion gumne industrije, i on u svakom trenutku ima 2-3 zadnje u radnom stanju u rezervi.image.png.79cb32a33571ed7a7cae271674adfd19.png

Ako sta naleti od polovnih, tu smo da potrosimo do platna...  :-D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
pre 4 minuta, dvlns je napisao:

Ma i ja sam se spremao za sezonu :)

IMG_20190303_164306.jpg

Pih, sve celave...  :-D

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 11 minuta, SHOKLA je napisao:

.image.png.79cb32a33571ed7a7cae271674adfd19.png

Ako je ovo Tourance onda se ja luksuziram sa skidanjem kada dodje na 2-3mm ili imam mala 00 :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
pre 7 minuta, bdada je napisao:

Ako je ovo Tourance onda se ja luksuziram sa skidanjem kada dodje na 2-3mm ili imam mala 00 :jee:

Nisam siguran koji je tacno model Metzelera u pitanju jer je terao gore pomenuti drugar, ali je ovo trenutak pred zamenu. Naravno, ponovo je Djerdapska magistrala uzela danak u gumi...  :-P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900
19 hours ago, SHOKLA said:

Nisam siguran koji je tacno model Metzelera u pitanju jer je terao gore pomenuti drugar, ali je ovo trenutak pred zamenu. Naravno, ponovo je Djerdapska magistrala uzela danak u gumi...  :-P

Ovo je baš njegova guma? Mislim, konkretan primerak?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8243 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ma vidis da nema pravila sto se kilometraze tice... Sto varijabli ima, vozac, tezina, stil, pritisci, podneblje gde se koriste....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Meni Pilot Road 3 na Tdm-u izdrzale 20 000km. 

Sad cemo videti koliko ce Angel GT isterati posto mi je ta guma u planu na istom motociklu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

A ovako spaljenu gumu kao sa gornje slike sam vidjao samo na moto skupovima. Posle burnout-a.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650
Pre 1 sat, N.F.S. je napisao:

Ma vidis da nema pravila sto se kilometraze tice... Sto varijabli ima, vozac, tezina, stil, pritisci, podneblje gde se koriste....

Pa neki prosek valjda moze da se izvuce

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2783 postova
Pre 3 sati, Biker-Boy je napisao:

Ljudovi, interesuju me iskustva sa Continental ContiMotion gumama, koju kilometrazu ste izvukli iz njih??

Steva iz ns ih prodaje.Ja sam hteo da ih pazarim  u jesen 2008 ,mislim da su bile 170-180 evra.Dimenzija 120-160.Najeftinije što je postojalo.Drugar sa versisom ih uze  isti dan a ja ostanem bez gume.Posle 2-3 meseca neko sniženje u markosu i kupim roadsmart 1.Predjem 21000 km ,takodje versis.Drugar sa versissom kao i ja sa dunlop  d221 -fabrička ugraadnja prešli identično 16.000 km.Vozimo  na isti način.

On sa conti mošn prešao oko 10000 km a ja sa roadsmartom 21000.Svaki dan su mu zahvaljivo što je uzeo zadnji par.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
Pre 14 sati, Alekre je napisao:

Ovo je baš njegova guma? Mislim, konkretan primerak?

 

Pre 13 sati, Astral je napisao:

A ovako spaljenu gumu kao sa gornje slike sam vidjao samo na moto skupovima. Posle burnout-a.

Ova strafta na sredini Metzelerke je od uobicajene voznje. Medjutim, posto je kolega bio na putu, natovaren i sa suvozacicom, a guma je lagano ispustila zbog potrosenosti po sredini, do totalnog kolapsa gume i njenog izgleda kao na fotki doslo je zbog vanrednih okolnosti. Guma koja se u putu potrosila do platna + gubitak pritiska u istoj + natovaren motocikl + suvozacica + daj da se dovucemo nekako do odredista = izgled na fotki.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Takodje trosim gume po nekad na 1500-2000km ali to samo u slučajevima da vozim recimo samo Alpe ili neke planine 3-4 dana. Inače mešovitom vožnjom izvučem 6-7000 km. Meni je pp 2ct najbolji kompromis između cene i performansi. Dobro drže i traje dosta a jeftinije su od ovih najnovijih guma, vozio sam i pireli d rosso 3 i metzler m7 rr, ništa bolje od pp 2ct nisu, možda pireli je malo bolja ali ne vredi razliku u ceni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650
Pre 11 sati, sasa ns 1 je napisao:

 

On sa conti mošn prešao oko 10000 km

To mi je bas malo km,  jbt ispada da Mitas Sport Force duze traje, 

samo jos da docekam da se pojavi u prodaji  Mitas Touring Force 17" pa da vidim koja ce mu cena biti, rekli su u martu da ce se pojaviti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900
36 minutes ago, SHOKLA said:

 

Ova strafta na sredini Metzelerke je od uobicajene voznje. Medjutim, posto je kolega bio na putu, natovaren i sa suvozacicom, a guma je lagano ispustila zbog potrosenosti po sredini, do totalnog kolapsa gume i njenog izgleda kao na fotki doslo je zbog vanrednih okolnosti. Guma koja se u putu potrosila do platna + gubitak pritiska u istoj + natovaren motocikl + suvozacica + daj da se dovucemo nekako do odredista = izgled na fotki.

Ova slika je sa interneta. Ne razumem od kud potreba...? 

WWW.GOOGLE.COM

 

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 3
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900
11 hours ago, sasa ns 1 said:

Steva iz ns ih prodaje.Ja sam hteo da ih pazarim  u jesen 2008 ,mislim da su bile 170-180 evra.Dimenzija 120-160.Najeftinije što je postojalo.Drugar sa versisom ih uze  isti dan a ja ostanem bez gume.Posle 2-3 meseca neko sniženje u markosu i kupim roadsmart 1.Predjem 21000 km ,takodje versis.Drugar sa versissom kao i ja sa dunlop  d221 -fabrička ugraadnja prešli identično 16.000 km.Vozimo  na isti način.

On sa conti mošn prešao oko 10000 km a ja sa roadsmartom 21000.Svaki dan su mu zahvaljivo što je uzeo zadnji par.

Conti Motion je ekonomik guma, set koji pominješ u Nemačkoj košta 140 evra! Ja vozim na Continentalu a MotoBox je jedini koji radi sa njima i bezobrazno je skup.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja