Jump to content

Moto Zajednica

Moto gume za sirotinju

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW GSA 1250

Uporedjujete dvije vrste guma. Sport gumu(Mitas) sa sport- turing gumom (Michelin).  Mislim da bas i nisu za poredjenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7075 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650
Pre 2 sati, bokibd je napisao:

Uporedjujete dvije vrste guma. Sport gumu(Mitas) sa sport- turing gumom (Michelin).  Mislim da bas i nisu za poredjenje.

U pravu si, nisu bas za poredjenje, taj Michelin je dvokomponentna sa silikom na sredini radi povecanja kilometraze, 

ali,

Mitas nije bas neka ultra sport guma, to je klasicna jednokomponentna guma, kao recimo Pirelli Diablo Strada ili Continental ContiMotion itd... u tom nekom rangu
 

@SHOKLA Vozio sam Mitas Sport Force+ na bivsem CBR600 jednu sezonu iliti nekih 7000+km, tu je bilo putovanja, cepanje na Navak stazi, i mogu reci da su gume odlicne, jedina da kazem mana je da se malo brze trose, posle predjenih 7000km zadnja mi je bila na pola, mozda cak i manje, a prednja je malo bolje podnela kilometre, nije bila ni do pola potrosena

 

@milos-v izvini brate ja te skroz pobrkao :)   promeni bre taj motor na profilu, bice Honda ljubomorna :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European

U Mađarskoj su prilično povoljne gume, oko 90Eur zadnje, 80 prednje bilo kog proizvođača. Setovi se mogu naći jeftinije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000

@N.F.S.

Jel si poredjenje radio tako sto si mitas vozio na kawi pa si stavio taj michelin ili mitas na f4?

A jes "ruzna" sara na michelinu:)

 

@drtommy

Jel imas neki pouzdan link da se vide cene i radnja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8414 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
pre 1 minut, milos-v je napisao:

@N.F.S.

Jel si poredjenje radio tako sto si mitas vozio na kawi pa si stavio taj michelin ili mitas na f4?

A jes "ruzna" sara na michelinu:)

Hhhhh, znao sam da ces to pitati... Nisam na kawi mitas vozio, ova me guma sigurno vozi ali sta se pod njom desava ne prenosi...

Hvale je u svim recenzijama, za jedan set pilot road 5 moze se kupiti dva sport force mitasa...

Cena im je u rangu boljih polovnih guma i stvarno nema boljeg izbora ako se trazi novo a jeftino... 12000 din zadnja i oko 8500 din prednja sport force plus...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European

@milos-v

 

Jedan od linkova, imaš i jeftinijih radnji, kurs forinta - euro imaš na google

 

WWW.MOTORKEREKPARGUMIK.HU

Motorkerékpár gumik rendkívül alacsony áron. Sehol máshol nem vásárolhat ilyen kedvezményesen! Verhetetlen árak, ingyenes szállítás Németországon belül, kedvezobb szerelési...

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
Pre 2 sati, milos-v je napisao:

@N.F.S.

Jel si poredjenje radio tako sto si mitas vozio na kawi pa si stavio taj michelin ili mitas na f4?

A jes "ruzna" sara na michelinu:)

 

@drtommy

Jel imas neki pouzdan link da se vide cene i radnja?

Stvarno je ruzna, slazem se. A sto se tice Michelinovih PR guma, vozio sam ih u nekoliko varijanti, i bio sam zadovoljan. Mada, rado bih isprobao i tog Mitasa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

@Biker-Boy

Kako bre slabo traje, a presao si 7000km, i doterao si ih do pola? Pa ja ne uspevam da sa zadnjom gumom dohvatim ni 4000km. :zbunjen:

Izuzetno dobre, polovne zadnje gume novog dot-a potrosim do platna za 2500-3000km, a novu Michelin PS sam dovukao do 4000km, do platna, bez priblizavanja stazi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7075 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650
pre 24 minuta, SHOKLA je napisao:

@Biker-Boy

Kako bre slabo traje, a presao si 7000km, i doterao si ih do pola? Pa ja ne uspevam da sa zadnjom gumom dohvatim ni 4000km. :zbunjen:

Izuzetno dobre, polovne zadnje gume novog dot-a potrosim do platna za 2500-3000km, a novu Michelin PS sam dovukao do 4000km, do platna, bez priblizavanja stazi.

 

Recimo da nisam prodao CBR, da sam ga vozio jos jednu sezonu ta zadnja Mitas bi izvukla ukupno mozda 14-15.000km plafon, prednja bi jos imala zivota, ali zadnja bi sigurno bila gotova, meni je to malo, da menjam gumu posle 2 sezone, ali zato je i ta cena jbg, krace traje ali je i jeftinija od cistokrvnih Sport-Turing guma. 

 

Secam se, onomad sam kupio dobru polovnu zadnju Bridgestone Battlax BT023, vozio je dve sezone (15.000km) i mogla je komotno da se vozi jos jednu, bilo je mesa, ali sam uzo drugi motor.

 

Isto tako sam na bivsoj Hondi CB500 uzeo nove Heidenau K63-64 gume, vozio ih dve sezone 15.000km, prednja jako malo potrosena, zadnja ni do pola, znaci to bi se kod mene teralo minimum 4 sezone, da nisam opet menjao motor :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
pre 14 minuta, Biker-Boy je napisao:

 

Recimo da nisam prodao CBR, da sam ga vozio jos jednu sezonu ta zadnja Mitas bi izvukla ukupno mozda 14-15.000km plafon, prednja bi jos imala zivota, ali zadnja bi sigurno bila gotova, meni je to malo, da menjam gumu posle 2 sezone, ali zato je i ta cena jbg, krace traje ali je i jeftinija od cistokrvnih Sport-Turing guma. 

 

Secam se, onomad sam kupio dobru polovnu zadnju Bridgestone Battlax BT023, vozio je dve sezone (15.000km) i mogla je komotno da se vozi jos jednu, bilo je mesa, ali sam uzo drugi motor.

 

Isto tako sam na bivsoj Hondi CB500 uzeo nove Heidenau K63-64 gume, vozio ih dve sezone 15.000km, prednja jako malo potrosena, zadnja ni do pola, znaci to bi se kod mene teralo minimum 4 sezone, da nisam opet menjao motor :)

Juce sam, npr, bio na voznji sa prijateljima GSXR-om. Gume sa kojima sam ga kupio pre godinu dana, i koje su bile na barem 90%, sam kuci doterao na platnu (o zadnjoj pisem). Ja sam od kada sam kupio motor, u prosloj sezoni presao oko 2500km. Michelin PS. Prednja je potrosena preko pola. Na Kawi sam najbrze potrosio Continental RoadAtack, zadnju na 1500-2000km, a prednju na oko 2500-3000km. Najduze su mi trajale Michelinke PR3, dovukla se zadnja do 4000km. Sta mi u matematici ne valja? :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2834 postova
Pre 3 sati, drtommy je napisao:

U Mađarskoj su prilično povoljne gume, oko 90Eur zadnje, 80 prednje bilo kog proizvođača. Setovi se mogu naći jeftinije

bio sam par stotina puta u madjarskoj za 25 godina i samo jednom mi naš carinik nije otvorio auto i paktreger bilo 38 stepeni, 4 ujutru,košava,zima....samo bulje

Može da se predje i sa 500-600 evra robe ali u hrani i raznovrsno-neprave problem.Čim je nešto kabasto ili ima više već na 150 evra su gadni pa kako prodješ.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7075 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650
pre 3 minuta, SHOKLA je napisao:

Sta mi u matematici ne valja? :stabre:

Nije matematika, vec teška ruka, mnogo ti to bre zavrćeš u crveno, zato gume stradavaju  :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
pre 1 minut, Biker-Boy je napisao:

Nije matematika, vec teška ruka, mnogo ti to bre zavrćeš u crveno, zato gume stradavaju  :D

Verovao ili ne, retko kada, ali bas retko preskocim 8k rpm. Ali volim ispaljivanja iz krivine, onaj momenat kada iz temena krivine otvoris gas, i pustis motorin da te iznese. Jbg, Djerdapsku magistralu po lepom vremenu vozimo 140-160, nigde ispod 110 km/h. Mozda je to, ili nisam reglirao trap...?  :-P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4401 postova

Ovih dana kako vozim vidim da sve nesto bedno sa krivinama itd... jesam malo izgubio pouzdanost u gume koje su nabile preko 5 godina ali sam vozio i sa duplo starijim...doduse ne dugo. 

Mislim da je malo do mene malo zbog toga sto se , kao i prosla , zadnja guma malo ukockastila, pa cudan osecaj kao da me ili vraca nazad ili vuce jos nize. 

Nesto slicno ovom

 

Spoiler

26tyre-chane-3.jpg

 

Al izgurace se nekako i ova sezona pa nove za sledecu....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
Pre 1 sat, Biker-Boy je napisao:

Nije matematika, vec teška ruka, mnogo ti to bre zavrćeš u crveno, zato gume stradavaju  :D

22050296_1949364035387426_1595012062237823499_n.jpg.62a842b0fb646deab302e6e879a22514.jpg22089050_1949364038720759_5248641992873424981_n.jpg.28c2256a5c8fd05aed47444edb78537a.jpg

Evo kako to izgleda, nepreko crte...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4401 postova
8 hours ago, Biker-Boy said:

Narani svinje i ne diraj nista :takoje: :) 

Kakve svinje? :jee:  

Nzm nesto se tripujem mada mi ne klizu i nesto slicno samo malo cudan osecaj na skretanju itd... razmislicu jos pa da pazarim nesto na kredu ili ne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Sa poslednje voznje (u Nedelju), sam se vratio sa gumom u ovakvom stanju: 107079230_IMG_2650modified.thumb.jpg.98973cc4d2b92967b0f9523f341db634.jpg

 

Sada, par dana kasnije, sve to izgleda ovako, i spremni smo za neku sledecu voznjicu: 471784893_IMG_2651modified.thumb.jpg.70035cff41f0ae770cb427cca4cffb57.jpg886998719_IMG_2652modified.thumb.jpg.bb049ccb1d29976a581ca0c68941b448.jpg1714468975_IMG_2653modified.thumb.jpg.606b7c857fb7fbb68871218f4ea315b1.jpg

Inace, predvidjeni rok zivota za ovu zadnju, tek montiranu gumu (dot 2015, Michelin PilotPower 2ct) je oko 2500km. Bude li dogurala do 3000 km, zovem turu! :D

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja