Jump to content

Moto Zajednica

Moto gume za sirotinju

Recommended Posts

  • Ne silazi, 2782 postova

nije šverc ako je za lične potrebe i  do 100 e.Znači najbolje da idu dvoje i da se traže 2 računa -za svaku gumu po jedan i nema carine,a nezaboravite i pdv na sveukupnu cenu obe sa carinom a ukupno je 32 % više ako te ocarine.Ako proceniš da ce te ocariniti NAJVAŽNIJE JE DA KAD TE CARINIK BUDE PITAO DA LI IMAŠ NEŠTO ZA CARINU KAŽEŠ DA   IIMAŠ JER AKO KAŽEŠ DA NEMAŠ ODUZIMA SE ROBA I IDE PEKRŠAJNI POSTUPAK.  3 do 7 puta od vrednosti robe i oduzimanje.Znači oni procene vrednost i dobiješ kaznu jedno 500 evra i uzmu ti gume.To je po zakonu ali samo ako je carinik nadrndan,što je stalna pojava.Nevredi kukati da je za tebe iako stvarno jeste jer on nema ništa od toga a ti si ionako u prekršaju.To se NIKAD NE DEŠAVA PROFI ŠVERCERIMA JER PLAČAJU REKET.A mi obični smrtnici mislimo da čemo se izvuči na dobrotu li ako je nešto  kabasto a i košta negine sudija.

Nemojte se bar ovako javno hvaliti jer carina sve proverava čak zove obične smrtnike telefonom kao gde si kupio čuo sam od drugara... ,oću i ja i tralalaa....jer imaju zadatak da pohvataju odredjen broj ljudi a naravno nikad one koji plačaju reket osim ako se ne izdiluju dobro.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ako je opcija, imam drugara koji vozi redovno ture sa robom iz NL i De pa može on možda da ponese set guma. Ako ima matematike.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: Yamaha XT500
On 1/21/2018 at 15:47, Savan je napisao:

Ako je opcija, imam drugara koji vozi redovno ture sa robom iz NL i De pa može on možda da ponese set guma. Ako ima matematike.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Ja imam jedan veliki problem sa dovozom iz Nemacke. Nisu gume, mada mi i one trebaju. Radi se o harmonici (muzicki instrument). Nalazi se kod tetke i brata u Frajburgu, vec skoro 5-ti mesec. Ne uspevamo da nadjemo, ni oni a ni ja odavde nekog ko bi to mogao da, uz razumnu nahnadu doveze harmoniku u Srbiju. Tezina cca 15kg, nije nova, stara je preko 30god, nije ni preskupa a ima svoj kofer pa je koliko toliko i obezbedjena za prevoz. Ako nesto znaci grad je u blizini Bazela u Svici.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Poslaću ti broj ovog momka pa vidi da li on ide tuda i da li može.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ER 5

poštovanje i ako smem da se nadovežem

...zanima me kakve su gume Heidenau?! malo su jeftinije od Continentala koji nameravam da uzmem pa me zanima da li vredi truda ili da batalim sve.

hoću ih za Kawasaki ER 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650
On 17.2.2018. at 1:41, Duckey Kawasaki je napisao:

poštovanje i ako smem da se nadovežem

...zanima me kakve su gume Heidenau?! malo su jeftinije od Continentala koji nameravam da uzmem pa me zanima da li vredi truda ili da batalim sve.

hoću ih za Kawasaki ER 5

Skroz dobre gume, imao sam ih na Hondi CB500, model K63-64 vrede svaki dinar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000

Gde kupujete te michelin? Jel nesto povoljnije?

Meni trebaju 180/55 17 i 120/70 17.

Sve mi nesto skupo kad pitam ,a u stvari nemam para :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

Piše ti na početku teme gde, samo mora da si u eu, ildimaš nekog tamo., kod nas dranje.,sve naopako!, u eu jači standard i sve jeftinije i za nas ovde kad preko kupujemo,a kod nas je sam život kazna što živiš gde si rođen.

 

Edit: i ja sam ti siroma čoek sa parama, trenutno sam kod drugara u @it, i tu sam naručio gume. Zato tako povoljno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650
On 3.3.2019. at 22:29, milos-v je napisao:

Gde kupujete te michelin? Jel nesto povoljnije?

Meni trebaju 180/55 17 i 120/70 17.

Sve mi nesto skupo kad pitam ,a u stvari nemam para :jee:

Mećeš 180 na Thundercat-a??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
On 3.3.2019. at 22:29, milos-v je napisao:

Gde kupujete te michelin? Jel nesto povoljnije?

Meni trebaju 180/55 17 i 120/70 17.

Sve mi nesto skupo kad pitam ,a u stvari nemam para :jee:

Evo prodacu ti ja sa svog motora Michelin road 5/ 2ct...  Presle 500km, 38000din par, ja bih ti prodao za 20000din. Prosle su godine premijerno predstavljene na sajmu, recenzije super!

Ja bih stavio Mitas, navikao na upravljivost njihovu...

7648-michelin-road-5-cena.png
WWW.MOTO-BERZA.COM

Zvanični uvoznik i distributer Michelin moto guma za Srbiju, firma Kompp co, na sajmu MotoPassion koji se održava na Beogradskom sajmu premijerno...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
pre 50 minuta, N.F.S. je napisao:

Evo prodacu ti ja sa svog motora Michelin road 5/ 2ct...  Presle 500km, 38000din par, ja bih ti prodao za 20000din. Prosle su godine premijerno predstavljene na sajmu, recenzije super!

Ja bih stavio Mitas, navikao na upravljivost njihovu...

7648-michelin-road-5-cena.png
WWW.MOTO-BERZA.COM

Zvanični uvoznik i distributer Michelin moto guma za Srbiju, firma Kompp co, na sajmu MotoPassion koji se održava na Beogradskom sajmu premijerno...

 

Imenjace, moze li ukratko poredjenje Michelina i Mitasa? I, koji Mitas je u pitanju, sport ili road varijanta?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Neko strucniji ce vrv bolje objasniti, kilometara nisam nakupio sto se pilot road 5 guma tice... Mogu reci da po mokrom koce izvrsno!!!

Narodskim recnikom receno, mitas sport force se lakse vozi/upravlja, brze i lakse menjam pravac njome, "siljatija" je... Ne znam kako bih drugacije opisao.

Vozih (sport force) na 1000F dve sezone, na F4 Hondi iste sa sufiksom "plus", meni odgovaraju, nekima ne...

Osecam u sakama sta se pod gumom desava, sa miselinom kao preko debelih rukavica voznja.

To su moje impresije.

Evo izgled Mitasa na mojoj Hondi...

IMG_20170710_115809.jpg.3c58b6bef83f83887c71dccb4df7af37.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Inace, na nekim koje kupim (Mitas 180/120 par) uz ovu plavu liniju bude crvena ili samo crvena...

Predpostavljam da je obelezena smesa/mekoca... Na pultu prodaje odgovor nisam dobio...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja