Jump to content

Moto Zajednica

Moto gume za sirotinju

Recommended Posts

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

javi kako si prošo. meni drugar uzimo za sebe, za auto, ta auto prikolicu, al za austriju. samo za motor dono ovamo, u gepek. mislim da ti najbolje kombijem ovi što voze, i da im platiš nešto, mislim da se isplati. i da, vidi koli ti najmanje koštaju gume ovde, a koliko tamo, baš da vidimo razliku, dal je samo "10"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Brat treba da posalje 4 felne sa gumama ovamo posto mu ovde ostao auto (zivi u Svajcarskoj), malopre se cuo sa caletom od naseg druga koji je isto gore, on ovih dana treba kombijem da se vrati ovamo, i pitao ga da mu preveze te 4 felne, a ovaj mu reko da sad prave problem na carini, zabranili uvoz polovnih guma, a nove mora da se carine, sad kolko ima istine ne znam, uglavnom ne moze da posalje po tom coveku.

Sto se cene tice, ona iznosi 138e, odlucio sam se za Michelin Pilot Power 120/70-17 i 160/60-17, javljam sve troskove kad stignu gume (ako stignu :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

polovne gume nesmu preko granice jer su ekolški opasan otpad i to već 10 godina, a nove samo ako te ne ufate na carini.Ako kazes da nemas nista kazna za carinski prekrsaj je 3-7 puta od vrednosti robe i jos ti uzmu gume.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N
1 hour ago, JankelA said:

Brat treba da posalje 4 felne sa gumama ovamo posto mu ovde ostao auto (zivi u Svajcarskoj), malopre se cuo sa caletom od naseg druga koji je isto gore, on ovih dana treba kombijem da se vrati ovamo, i pitao ga da mu preveze te 4 felne, a ovaj mu reko da sad prave problem na carini, zabranili uvoz polovnih guma, a nove mora da se carine, sad kolko ima istine ne znam, uglavnom ne moze da posalje po tom coveku.

Sto se cene tice, ona iznosi 138e, odlucio sam se za Michelin Pilot Power 120/70-17 i 160/60-17, javljam sve troskove kad stignu gume (ako stignu :D

ja bi razmislio za tu visinu prednje, ako uzimaš za SV-a, bolje uzmi 120/60/17

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Procitao sam negde, ne znam dal' je bio ovaj forum ili SVrider, da preporucuju visinu 70 jer kao ima vise mesta da se obori ili tako nesto, uglavnom kao da je bolje, na motoru kad sam kupio je bila 60, kad sam je zamenio stavio sam 70, i mislio sam sad opet to da uzmem, jel ima istine u tome sto kazu ili?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

pročito sam to za obaranje, ima više mesta, međutim ja ne umem baš to da obaram kako treba, al sam primetio, da kad sam umesto 60, stavio 70, da to nije isto za vožnju, 60etka mi bila poprilično upravljivija, sa 70etkom mi se primetno podigo prednji kraj, pa sam se onda zezo sa spuštanjem trouglova, i vozio sam ko po jajima. nekako ko da voziš bobera sa tom gumom napred. al ako si probo i odgovara ti, možeš opet,al ja jok. a čisto sumnjam da je neko odro bandaš kad je obaro sa 60etkom.

 

edit: jedina dobra stvar, za mene, sa 70etkom, je što brzinomer tada pokazuje realnu brzinu i kilometražu, ali i iluziju veće potrošnje.

Promenio član Lug

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Ne umem ni ja nikako da obaram, nego sam mislio da ce ovo da mi pomogne da brze naucim, a iskustva na sportskim motorima imam 5 jedno meseci, tako da nisam strucan, sa 60 nisam vozio dugo, mozda 2-3 nedelje i zamenio sam jer je guma bila losa
Uzecu onda 60 pa cemo da vidimo kako je sa njom :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT
On 12/23/2017 at 10:56 PM, delimba said:

i sta na kraju resismo? kako uzeti gume za razumnu cenu? :D

Neko da ih kupi preko i da ih posalje po auto prevoznicama, castiti njih i to je to. U mom slucaju je tako bilo za skoro sve delove, gume i opremu. 
Pre par nedelja sam online kupio na snizenju Exo 1200 na FC-Moto sa adresom dostave u Irsku kod kuma, nema troskova dostave preko 150 evra za IE i nema carine, a kum uskoro dolazi pa ce je poneti...posto drugar iz Berlina nije bio u mogucnosti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥
On 12/18/2017 at 6:33 PM, JankelA said:

Brat treba da posalje 4 felne sa gumama ovamo posto mu ovde ostao auto (zivi u Svajcarskoj), malopre se cuo sa caletom od naseg druga koji je isto gore, on ovih dana treba kombijem da se vrati ovamo, i pitao ga da mu preveze te 4 felne, a ovaj mu reko da sad prave problem na carini, zabranili uvoz polovnih guma, a nove mora da se carine, sad kolko ima istine ne znam, uglavnom ne moze da posalje po tom coveku.

Sto se cene tice, ona iznosi 138e, odlucio sam se za Michelin Pilot Power 120/70-17 i 160/60-17, javljam sve troskove kad stignu gume (ako stignu :D

Jesu li stigle gume? DOT?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Sinoc porucene, ipak sam se na kraju odlucio za Continental ContiMotion, set 120/60 i 160/60 - cena 133e
Sutra bi trebale da budu isporucene kod caletovog prijatelja i nadam se pocetkom sledece nedelje kod mene

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Gume su kod prijatelja, ceka se jos samo bus :)
Posto su zapakovane ne vidi se DOT na zadnjoj, a nije hteo da otvara zbog transporta, prednja je DOT 3617

image-0-02-05-221e18514d2b2a270f5b51f7b9

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 406 postova
  • Lokacija: Ša/NS
  • Motocikl: F800ST

I ja sam porucio preko njih, Angel ST.
Za 23h su stigle gume na adresu u Nemackoj. :takoje:

Zadnja dot 43/17, prednja dot 34/16. Upakovane u strec foliju za medalju :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N
On 11.1.2018. at 0:35 PM, JankelA said:

Sinoc porucene, ipak sam se na kraju odlucio za Continental ContiMotion, set 120/60 i 160/60 - cena 133e
Sutra bi trebale da budu isporucene kod caletovog prijatelja i nadam se pocetkom sledece nedelje kod mene

haha! super, ovde kod nas zadnja košta ko tamo set! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Meni sutra stizu kuci, ali bukvano, vozac autobusa mi komsija, 4 kuce od mene, nisam ni znao da on vozi tamo :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

kako si poručio, odavde, ili neko tamo?, kako ide plaćanje, na ruke kuriru, il prvo pare legnu na račun, pa onda kreće roba, jel sa sajta "oponeo", onaj što sam postavio na početku?

Promenio član Lug

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

U mom slucaju je porucio caletov prijatelj koji zivi tamo, placanje mislim da je izvrseno kuriru (ima vise opcija a jedna je i da se plati kuriru prilikom dostave, ako me translate nije prevario). Sajt je oponeo, ali .de nije .at, ima i tu razlike u ceni, mala je ali postoji

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 406 postova
  • Lokacija: Ša/NS
  • Motocikl: F800ST
Pre 5 sati, Lug je napisao:

kako si poručio, odavde, ili neko tamo?, kako ide plaćanje, na ruke kuriru, il prvo pare legnu na račun, pa onda kreće roba, jel sa sajta "oponeo", onaj što sam postavio na početku?

Ja sam narucio iz Srbije, platio internet karticom i sledeci dan gume bile na adresi u Nemackoj. Iste porucio sa .de, a razlika u odnosu na .at je bila koji evro.

Postoji mogucnost placanj: PayPal, uplatom u banci, karticom i postoje jos dve opcije ali ne znam sta znace na Nemackom:
 Sofort (Zahlung per Sofort) i Klarna (Kauf auf Rechnung).
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

e to su prave informacije.znači ti si iz srbije, poručio na sajtu sa @.de, satim da si naveo adresu u nemačkoj. doduše ne znam šta je to internet kartica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!
pre 36 minuta, steefanv je napisao:

Ja sam narucio iz Srbije, platio internet karticom i sledeci dan gume bile na adresi u Nemackoj. Iste porucio sa .de, a razlika u odnosu na .at je bila koji evro.

Postoji mogucnost placanj: PayPal, uplatom u banci, karticom i postoje jos dve opcije ali ne znam sta znace na Nemackom:
 Sofort (Zahlung per Sofort) i Klarna (Kauf auf Rechnung).
 

 

Sofort = Placanje odmah.

Klarna = Kupovina preko racuna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: ravno selo
  • Motocikl: pulser 125,er6n

ja koliko sam shvatio mogu da se poruce odavde ali na neciju adresu u austriji ili nemackoj,i da se plate odavde.

 

taj neko ih mora poslati ovamo ali se ne mogu legalno preneti preko granice.

 

moraju se ili prosvercovati ili da se plati carina. 

 

ispravite me ako gresim...

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Mislim da ne gresis, Kuzma i ja kad smo kupili podmazivac lanca (Pro-oiler (Holandija)), sve smo zavrsili preko neta, nerudzbina na adresu u Nemackoj, sve platili odavde, drugarov drugar otvorio vrata-uzeo paket, doleteo za SRB i to je to.

Nije bilo nikakve carine, rastrkao je delove odvojeno i tako je prosao, do duse nista nije kabasto, ne znam kako bi se izvelo sa gumama, jedino bus neki.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 406 postova
  • Lokacija: Ša/NS
  • Motocikl: F800ST
Pre 14 sati, delimba je napisao:

ja koliko sam shvatio mogu da se poruce odavde ali na neciju adresu u austriji ili nemackoj,i da se plate odavde.

 

taj neko ih mora poslati ovamo ali se ne mogu legalno preneti preko granice.

 

moraju se ili prosvercovati ili da se plati carina. 

 

ispravite me ako gresim...

 

Tako je. 
Ima jos nekoliko zemalja, moze se videti na dnu pocetne stranice sajta, samo se cene razlikuju od drzave do drzave.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT
13 hours ago, Satelis said:

Mislim da ne gresis, Kuzma i ja kad smo kupili podmazivac lanca (Pro-oiler (Holandija)), sve smo zavrsili preko neta, nerudzbina na adresu u Nemackoj, sve platili odavde, drugarov drugar otvorio vrata-uzeo paket, doleteo za SRB i to je to.

Nije bilo nikakve carine, rastrkao je delove odvojeno i tako je prosao, do duse nista nije kabasto, ne znam kako bi se izvelo sa gumama, jedino bus neki.

Isto tako sam radio i ja, gume poslao drugaru na kucnu adresu u Berlin on iz Berlina po busu poslao, kacigu i jaknu kupio na FC Moto i poslao kod kuma u Irsku, kacigu je doneo (stigla pre jase) u avionu, najnormalnije uneo kao licni prtljag. Sad cekam njegovog cala da mi pocetkom februara donese i jaknu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja