Jump to content

Moto Zajednica

Moto gume za sirotinju

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 605 postova
  • Lokacija: Dorćol

Ја већ годинама набављам гуме за мој мотор и моторе мојих другара из Немачке. Разлика у цени по пару гума иду од 70-100 евра. Никад нисам добио гуме старије неколико месеци  од тренутка испоруке. Цене код нас за гуме су благо речено пљачка. Као углавном за све, што долази из увоза. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 1100
najsirotnjskija guma je izgleda danlop gp 300 ,da li neko ima informacije o njoj,nama sirotinji se izgleda svidja
GPR 300 ja vozio letos 1500 km na Banditu 1200 odličan 5

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Runaway hill
  • Motocikl: suzuki dl-650 L7

Glavni problem koji uvoznici guma kod nas imaju je da gume koje ne prodaju u sezoni, ne mogu da vrate proizvodjacu. To u italiji i nemackoj ili bilo gde u evropi nije slucaj. Sve gume koje se ne prodaju se vrate fabrici, oni daju dodatne rabate sledece godine i svi srecni. Kupac uvek ima svez dot, retaileri nemaju problem sa zaostalim lagerom.
Na zalost kod nas ce svi uvoznici moto guma da propadnu kad tad, jer ti kao uvoznik ne mozes da biras koje ces dimenzije poruciti, vec moras da uzmes sve, kao i kod garderobe u ostalom. Uvoznik kod nas automarski dobija vencanicu sa njima, jer te dimenzije ne zeli niko, ili onaj ko zeli, ne moze da plati ni nabavnu cenu. Zato su i cene jace nego preko, jer se dileri ugrade malo vise u startu, pa posle kompenzuju stetu.
Da ne pricamo o trange frange varijanti, povrat poreza, ekoloske takse, kupovina po pravim diskontnim cenama i sl. Jednostavno, svako se dovija kako zna, sta mu je povoljnije, pristupacnije.

Sent from my SM-T705 using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW GSA 1250

Sjecam se 2011-2012 bili sa drustvom na moto sajmu u Veroni koji se odrzava svaki Januar. Tada sam na jednom standu uz kupljni set guma micheniln pr2 (200e) dobio jos i zadnji stender gratis!!! A godinu poslije toga isti set za 160 e!!! Ali bez stendera.:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N
18 hours ago, sasa ns 1 said:

najsirotnjskija guma je izgleda danlop gp 300 ,da li neko ima informacije o njoj,nama sirotinji se izgleda svidja

:jee:! sad sam pogledo, ta paše i za mene, nisam je ni gledo al sad vidim da mož se poseduje za 64evra! aaaaa! bolje da mi ovaj nije ni reko za ovaja sajt! al tako mi treba, kad sam ja napeo da ga ubeđujem kao je zadnja guma pola plate ..

 

edit: mislim, ko nebi stavio novu gumu za ove pare..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2804 postova

Moj roadsmart 1 i 2 su imali dubinu šare 7mm,neke gume imaju 6mm.Potrošio sam malo više od 2mm a prešo sam 14ooo km i lepo zaoblio gumu-nije kockasta-verovatno i to ima veze.Uglavnom guma je supertrajna a dobro drži.Video sam  jednog bmw gtl 1600 novog i guma  ima 20000 i moze sigurno jos 7-8000 i da nije još skroz ćelava.

Za obične vozače koji ne divljaju,faktor potrošnje je postao bitan jer pre 15 godina je guma koja držala iznad 10-12000 km bila stvarno tvrda i slabo držala.

Nadam se da je takav i taj gpr 300 ko roadsmrt .Iako je kolega sa banditom 1200 po fabrici pogrešio jer je preporučen za 250-300 kubika .Verovatno se zato i tako zove.Čim ima i većih dimenzija ide i na jače motore samo treba proveriti trajnost..

Za gumu je dosta i 20000 km ali ako ide 30000 km ona je drastično jeftinijia plus montaža manje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 1100
Moj roadsmart 1 i 2 su imali dubinu šare 7mm,neke gume imaju 6mm.Potrošio sam malo više od 2mm a prešo sam 14ooo km i lepo zaoblio gumu-nije kockasta-verovatno i to ima veze.Uglavnom guma je supertrajna a dobro drži.Video sam  jednog bmw gtl 1600 novog i guma  ima 20000 i moze sigurno jos 7-8000 i da nije još skroz ćelava. Za obične vozače koji ne divljaju,faktor potrošnje je postao bitan jer pre 15 godina je guma koja držala iznad 10-12000 km bila stvarno tvrda i slabo držala.

Nadam se da je takav i taj gpr 300 ko roadsmrt .Iako je kolega sa banditom 1200 po fabrici pogrešio jer je preporučen za 250-300 kubika .Verovatno se zato i tako zove.Čim ima i većih dimenzija ide i na jače motore samo treba proveriti trajnost..

Za gumu je dosta i 20000 km ali ako ide 30000 km ona je drastično jeftinijia plus montaža manje

 

Koji od 300 kubika nosi 180 55 17?  

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 1100
Koji od 300 kubika nosi 180 55 17?  Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

 

 

 

 

 

73w index za preko 260km/h...

 

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2804 postova
pre 1 minut, ser je napisao:

I ja mislim da su ove sa sajta made in china... Nekako su nerealno jeftine.

moja juasa fabrička na kawi ušla u 12 sezonu a made in kina.Danas sam prao mekinli windstoper plaćen 5 puta više od anta-čist kinez iz 2005 .Prešo bar 10 puta manje od kineza a u pet puta gorem stanju od kineza.

A gume neverujem da su iz kine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2804 postova
pre 2 minuta, badzabajker je napisao:

73w index za preko 260km/h...

 

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

to sam i ja rekao ali fabrika kaže za ,,gradsku vožnju i izlete van grada i nove kategorije manjih kubikaža,,

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6801 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900
11 hours ago, Lug said:

gde, ko? zašto? pa cenu svako može da vidi, ko se naljutio?

I temi za Heidenau gume sam konstatovao da je set koji je bio na popustu u SRB, skuplji od Nemacke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

ako si reko istinu, i ako je bilo lako proverljivo, ne vidim kome to može da smeta!?

 

edit: ja vidim stvari tako, da je suština foruma, pomoći kolegama da kod kupovine prođu što povoljnije, pomoć oko raznoraznih radova koji se mogu odraditi u garaži na ulici, za one koji to žele, jer nemaju para ili jednostavno ne žele da daju pare majstorima i slične stvari...

Promenio član Lug

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2777 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
pre 36 minuta, sasa ns 1 je napisao:

Pa i nije baš šala .Bolje da se vozaš do mora i dobiješ gumu za  iste pare,a možeš i da se okupaš na bačvicama.

E nasmeja me slatko, ali sam sam kriv kad se trpam u temu, a ja mislio zajebavaš se kad ti ozbiljno. Mislim s obzirom da se ne poznajemo đaba da razvijamo priču. Pozdrav 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Pre 10ak dana gledam gume kod nas, i nadjem na jednom sajtu Michelin Pilot Power 160/60-17, za oko 8400, posaljem mail da pitam koji Dot i to, posto mi nerelana cena nigde nisam nasao istu ispod 11000, odgovore mi za nekoliko sati da nijedna nije starija od 2015, sad sam hteo da postavim ovde link, ulazim na sajt, kad ono cena 13900 :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Razmišljao sam letos da u Grčkoj zamenim na licu mestabarem zadnju,

ako ne i ceo komplet (dosta je jeftinije ako se uzimaju obe gume) ali nisam tada planirao, nije mi bilo hitno,

i što je najbitnije, nisam imao poverenja da mi neko sa kim se teško sporazumevam skida i vraća točkove u sred puta ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

kad pomenu grčku, drugar sredinom preprošle godine iz grčke dobio "Shinko" gume za suzuki gsxf 600, za oko 120eura set, bio prezadovoljan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F
On 11.12.2017. at 12:43, Lug je napisao:

jel to ovaj Pilot Power, ako je taj, onda je malo više od samo 10% razlike

 

ova guma.jpg

 To je ta, ali bila je 8400 do pre nekoliko dana, sad je 13900 kod nas, na istom stajtu :D
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Odlucio sam se da pazarim gume sa ovog sajta, cale ima druga u Nemackoj pa smo ga pitali da uzme, koliko sam uspeo (uz pomoc google translate) da razumem, pise da je besplatna dostava, e sad, koja bi bila najbolja solucija da ih posalje ovamo (ako je moguce bez carinjenja), bus ili nesto drugo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja