Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia pegaso 650 nestaje voda iz posude

Recommended Posts

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia

Pozdrav svima

Vlasnik sam od skoro Aprilie pegaso 650 1995 god. Prvi put posedujem enduro,pazario sam ga jer mi se iskreno svidja njegov izgled. E sad sto sam primetio posle krace voznje da lagano nestaje tecnost iz posude za antifriz,pa me zanima sta bi moglo da bude?

Da naglasim da sam ga pazario pre nekih mesec dva dana i bukvalno presao par kilometara sa njim,zamenio sam ulje i filter cim sam ga uzeo,ulje u njemu je bilo katastrofa,vise kao gusta emulzija nego kao ulje. Jos samo da dodam da je motor dugo stajao ne vozen.

Citao sam ovde po forumu svasta vezano za dihtung glave,vdene pumpe itd.,nisam siguran sta bi moglo da bude jer kad ispustim ostatak tecnosti iz agregata,potpuno je cist bez kapi ulja u njemu ili neke prljavstine,kad upalim motor radi perfektno bez bilo kakvog dima ili nekih trzavica.

Ako je neko od vas imao slican problem ili bilo kakvu ideju za resenje mog problema nek slobodno napise svoje misljenje,unapred sam zahvalan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 292 postova
  • Lokacija: Nju nau
  • Motocikl: XF 650 freewind

Ne mora da bude prljava,kada progori zaptivni prsten na dihtung moze da vuce tecnost za hladjenje u prostor za sagorevanje i da tecnost sagori i izadje na auspuh...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 292 postova
  • Lokacija: Nju nau
  • Motocikl: XF 650 freewind

Kada je malo ostecenje ne mora bude dima,lagano ga troskari.U auto servisima postoje uredjaji kojima se testira prisustvo sagorelih gasova u sistemu za hladjenje,znaci ne mora glava da se skida da bi se videlo da li ima ostecenja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

neki motori izbacuju na odušak od prelivne posude iako je izmedju min i maxa i sve je u redu.To uglavnom ide jako polako.Stavi prst dole na odušak pa vidi da li je vlažno.Uglavnom kad padne  blizu minimuma to nestane.Moguče je i da je čep od hladnjaka pa nabija pritisak u prelivnu posudu.Ali nesme da bude nikakve emulzije od ulja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia

Ovako se desava,kad sam ga uzeo posuda je bila prazna,dospem tecnost i svaki dan svaki drugi palim da postigne radnu temperaturu i sve ok drzi nivo,medjutim peti put upalim napravim krug oko 1km pogledam posudu tecnosti nema,tad sam ispustio ostatak iz agregata i vidim cist nema bilo kakve prljavstine. i samo da kazem da nema cep na hladnjaku...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

To je ekspanziona posuda, nivo tecnosti varira na toplo/hladno... Ne citah od pocetka, moguce je da sistem nije lepo odzracen pa voznjom polako izbacujes mehure vazduha, otuda manjak tecnosti...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia

toga sam se i bojao,mada to kod njega valjda nije neka preterano teska akcija,zna li neko kod koga da se to uradi i koliko bi para trebalo za tako nestonnaravno otprilike.....

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Masina mora da se skida. Ruke su ti 100-120e, posto tu ima jos delova koji fale a ja ih imam, plus dihtung i par sitnica. Racunaj oko 150-160e da ti sve izadje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia

:) tebe sam i cekao bokilic,prva prilika lepog i slobodnog vremena ja se tebi javim i doteram motoric da ga sredis,cuvaj te delove sigurno se vidimo.......:)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia

Ljudi danas sam malo sredjivao motor,cistio i tako to,odvrnem merac ulja a iznutra smrdi benzin do bola,pa da se nadovezem na raniju pricu o ulju vodi i ostalom,sta bi moglo da bude da mesa benzin i ulje u masini,malo mi to nelogicno ali jbg otkud znam nikad do sad nisam vozio single motor,mozda se neko i sreo sa slicnim problemom.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Imase ranije jedan moj drug pegasa, koliko je radostan bio kad ga je uzeo, toliko i posle kad ga je prodao, muku je mucio sa tom njihovom glavom, uvek mi se je zalio kako ne uspeva da je resi, u takvom stanju ga je i prodao.

Послато са CUBOT_NOTE_S уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja