Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 93 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: XV 1100SP Virago

Lep motor. Svidjaju mi se komande produzene i meni bi to dobro doslo. Auspuh obavezno. Pravo je zadovoljstvo slusati ga kako grmi.
Puno sigurnih i lepih kilometara da prodjete!

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion
Pre 20 sati, bdada je napisao:

Menjaj pod obavezno,ako neces slusati grmljavinu iz 1100 V2 dzaba ga bilo :jee:

Sa srecom te sluzio :takoje:

neznam kome da se obratim dal komplet auspuhe ili samo one kobasice....?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion
Pre 9 sati, Mimeola je napisao:

Lep motor. Svidjaju mi se komande produzene i meni bi to dobro doslo. Auspuh obavezno. Pravo je zadovoljstvo slusati ga kako grmi.
Puno sigurnih i lepih kilometara da prodjete!

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока
 

bio vam je u komsiluku u malom mokrom lugu juce sam bio tamo da ga preuzmem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion
Pre 23 sati, demro.st je napisao:

evo stigla je 1100 kuplena cucemo se

pozdrav sta da radim sa auspusima vidi sliku hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion
pre 22 minuta, Savan je napisao:

c16802c401a120e711f1715df17cd885.jpg


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

da to mi treba daj video da cujem zvuk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion
On 26.12.2017. at 1:25, Mimeola je napisao:

Evo malo kasnije se ukljucujem u temu. Trenutno vozim 1100 '96 62 000km (special edicija, ima malo estetskih poboljsanja ostalo je isto) na koju sam presao sa tdm900 '04. Poprilicna promena slazem se, ali nisam se pokajao. Motor jako lepo radi, moj utisak mirnije od tdma, i lepo vuce od niskih obrtaja. Glatko i bez vibracija. Tdm mi je bolje radio i vukao preko 3000o/min a virago bez problema od 1500. Drugacije masine, a obe v-twin. Manje vibracije osecam tek na brzinama preko 110-120. Odnosno 4500-5000o/min.
Potrosnja od 5,2 najniza (80-90 km/h kruziranje) do 7,5 (grad+jace zavrtanje gasa)
Registracija meni sa novom sabracajnom bila 23.500. Uglavnom jeftinija nego za tdma.
Imao sam priliku i na stazi da ga probam. Nije naravno za to ali lep je osecaj oboriti motor pa cak i ovaj :-)
Nikakvih problema nidam do sada imao sa njim cak i paljenje posle 3 meseca nije problem nikakav.
Trenutno je na oglasima (privatne stvari) pa mozes tamo videti slike.
E sad razlika izmedju 750 i 1100:
mislim da ti godina proizvodnje ne igra neku ulogu jer su to stariji motori. Stanje je mnogo bitnije kao sto kaze kolega hard_rock a samo je pitanje koliko to dobro mozes proveriti. Licno, uvek sam za vise obrtnog momenta (kubika u ovom slucaju) i mislim da razlika u registraciji nije prevelika. Potrosnja im je ista za divno cudo pri normalnoj voznji a osetno je jaci ovaj veci. Pricam o jako lepom osecaju koji se dobije kad god se zavrne gas.
Eto toliko od mene. Ako treba jos nesto vici :-)

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока
 

pozdrav danas menjo ujulje katastrofa prozorce bilo skroz crno nije se videlo nista iiii ispustam izaslo preko 5,5 litara ,,,retko...no nije bitno uso sam 3,7 sad je prozor do polovine al nije mi jasno zbog cega su ga prepunili pametni svajcarci ponovo imam neku zebnju zasto?????

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion

pa ovako sipo sam 3,6 ulja po pravilu  na sredini prozora je ..e sad povremeno se upali sijalica ulja,,,crveno  kad je na copavoj ispravim  ili stavim na stender sijalica se gasi ok   znaci ulja ima dovoljno sipo sam još pola litre  znaci sad je 4. litre i ista stvar na copavoj se upali  sad me brine sta je i zasto sam imao oko 6   sest litara ulja ,, dal je otisla uljna pumpa,,,nazdravlje...pozdrav molim odgovor ako neko zna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1217 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

Da li motor ima merač količine ulja ili pritiska ulja? Znam da su neke starije Yamahe imale samo merač količine ulja ne pritiska.... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin
Pre 9 sati, grof je napisao:

Da li motor ima merač količine ulja ili pritiska ulja? Znam da su neke starije Yamahe imale samo merač količine ulja ne pritiska.... 

Bas tako. Meni se , na fzr cini mi se, palila lampica u voznji bez nekog pravila, bilo na leru bilo pod gasom. Kada se upalila na auto putu smrzo sam se u sekundi, ta lampica je za sve nas samar kada zasija. Ovde mi je neko objasnio da ima neki plovak i da verovatno on zeza, da ne meri pritisak vec kolicinu ulja, posto je ulja bilo dovoljno bilo mi je odmah lakse. Motoru nista nije falilo, kasnije je to prestalo da se desava ali svakako treba proveriti sta je u pitanju i ozbiljno pristupiti proveri.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion
pre 13 minuta, Biker Q je napisao:

Bas tako. Meni se , na fzr cini mi se, palila lampica u voznji bez nekog pravila, bilo na leru bilo pod gasom. Kada se upalila na auto putu smrzo sam se u sekundi, ta lampica je za sve nas samar kada zasija. Ovde mi je neko objasnio da ima neki plovak i da verovatno on zeza, da ne meri pritisak vec kolicinu ulja, posto je ulja bilo dovoljno bilo mi je odmah lakse. Motoru nista nije falilo, kasnije je to prestalo da se desava ali svakako treba proveriti sta je u pitanju i ozbiljno pristupiti proveri.

pozdrav valjda si u pravu jer lampica se upali samo kad je na copavoj  kad ispravim motor ili kad je na stenderu sve je ok, prilikom paljena zasija i odmah se ugasi kad motor upali ...brine me samo ta velika kolicina ulja koja je bila nasuta oko 6 litara .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Prvo vidi koliko po manualu treba da ide ulja... Može biti, kao što je duledjo rekao, da je benzin cureo u mašinu i da se pomešao sa uljem pa da ti je zato ulje retko i ima ga puno. Pomiriši to ulje što si ispustio. Ako ima miris na benzin, to je to onda...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Njegov motor ima senzor nivoa ulja. Pozicioniran sa donje desne strane. Na Virago forumu su pisali o tome da je nepouzdan. 

Naime,cesto pali lampicu i daje laznu informaciju. Kada se ide uzbrdo,nizbrdo ili kada se obara na levo ume da se upali lampica. Tako da sve je ok. Samo odspi visak tog novog ulja sto si sipao. Zadrzi nivo na prozorcetu na 3/4. I vozi bezbrizan. 

Linkovao sam virago forum. Ali izgleda u onoj drugoj temi. Ne mogu da ih razlikujem jer se isto zovu.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion
pre 1 minut, Astral je napisao:

Njegov motor ima senzor nivoa ulja. Pozicioniran sa donje desne strane. Na Virago forumu su pisali o tome da je nepouzdan. 

Naime,cesto pali lampicu i daje laznu informaciju. Kada se ide uzbrdo,nizbrdo ili kada se obara na levo ume da se upali lampica. Tako da sve je ok. Samo odspi visak tog novog ulja sto si sipao. Zadrzi nivo na prozorcetu na 3/4. I vozi bezbrizan. 

Linkovao sam virago forum. Ali izgleda u onoj drugoj temi. Ne mogu da ih razlikujem jer se isto zovu.

 

astral hvala na odgovoru koji me umirio  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

It is normal that the light comes on if you idle on the sidestand for a while.
Also accelerating uphill or a long turn will sometimes let the light come on.
The sensor is in the front of the block and might react slow due to oldage and/or dirt in/on the sensor. Image
As long as the oil is between the 2 marks in the glass on the side nothing is wrong.
If you overfill it the engine will expell it somehow anyway.
Either on the street or in the airbox, depending how the tubes are routed.
Overfilling is never good.

http://viragotechforum.com/viewtopic.php?f=14&t=27545

 

Na Virago forumu ima par tema . 

http://viragotechforum.com/viewtopic.php?f=14&t=50685

http://viragotechforum.com/viewtopic.php?f=5&t=37034

 

Poznat je problem. Nista zabrinjavajuce bar po ovome sto sam procitao. Nisam imao Virago nikad. 

Bitno je samo da odspes visak ulja. 

Da nivo ulja bude dobar na prozorcetu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion
pre 8 minuta, Astral je napisao:

It is normal that the light comes on if you idle on the sidestand for a while.
Also accelerating uphill or a long turn will sometimes let the light come on.
The sensor is in the front of the block and might react slow due to oldage and/or dirt in/on the sensor. Image
As long as the oil is between the 2 marks in the glass on the side nothing is wrong.
If you overfill it the engine will expell it somehow anyway.
Either on the street or in the airbox, depending how the tubes are routed.
Overfilling is never good.

http://viragotechforum.com/viewtopic.php?f=14&t=27545

 

Na Virago forumu ima par tema . 

http://viragotechforum.com/viewtopic.php?f=14&t=50685

http://viragotechforum.com/viewtopic.php?f=5&t=37034

 

Poznat je problem. Nista zabrinjavajuce bar po ovome sto sam procitao. Nisam imao Virago nikad. 

Bitno je samo da odspes visak ulja. 

Da nivo ulja bude dobar na prozorcetu.

odsipacu  odmah pola litre  da bude 3.6l

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

Ja vise volim da motor postavim ravno po svim osama i da kontrolisem nivo nego da se oslanjam na to koliko sam sipao. Svakako bi ja na tvom mestu pokusao da kod nekog majstora izmerim pritisak ulja, cisto radi opustenije voznje, e sad ne znam kolika je procedura to kod tog modela.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion
pre 21 minuta, Biker Q je napisao:

Ja vise volim da motor postavim ravno po svim osama i da kontrolisem nivo nego da se oslanjam na to koliko sam sipao. Svakako bi ja na tvom mestu pokusao da kod nekog majstora izmerim pritisak ulja, cisto radi opustenije voznje, e sad ne znam kolika je procedura to kod tog modela.

videcu posle praznika dal majstor ima alat da izmeri ,hvala na odgovoru bikerQ

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

A koliko posla može biti da se taj senzor skine i očisti? Eventualno promeni?


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 93 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: XV 1100SP Virago

Kasno se ukljucujem. To je normalno kod viraga da se upali dok je na copavoj. Kod mene je na stenderu dok menjam ulje pa sipam 3.8-3.9 kad menjam sa filterom. I dalje se pali dok radi na copavoj.
Taj "senzor" je vizuelnog tipa- obicno prozorce. Mislim da nema potrebe za zamenom.
Kad sam menjao prvi put ulje ubacio sam i sredstvo za "ciscenje" motora jer sam menjao tip ulja koje sipam. On je malo ocistio iznutra a ja posle spolja. Mada nema tu sta da se zaprlja mnogo.

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion
Pre sat vremena, Mimeola je napisao:

Kasno se ukljucujem. To je normalno kod viraga da se upali dok je na copavoj. Kod mene je na stenderu dok menjam ulje pa sipam 3.8-3.9 kad menjam sa filterom. I dalje se pali dok radi na copavoj.
Taj "senzor" je vizuelnog tipa- obicno prozorce. Mislim da nema potrebe za zamenom.
Kad sam menjao prvi put ulje ubacio sam i sredstvo za "ciscenje" motora jer sam menjao tip ulja koje sipam. On je malo ocistio iznutra a ja posle spolja. Mada nema tu sta da se zaprlja mnogo.

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока
 

hvala veliko druže moj pozdrav ako sta bude nejasno pisem ti posto vidim da imamo iste masine 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja