Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion
Pre 18 sati, hard_rock je napisao:

Janko, pravis sarme za prvi lepsi vikend da dodjemo? :D

slazem se  cim otopl icekam vas ..The Pankiller zna gde sam.

 

Pre 19 sati, hard_rock je napisao:

Janko, pravis sarme za prvi lepsi vikend da dodjemo? :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Dobro je da se sve dobro zavrsilo na kraju.

Inace za neobavestene u Svajcarkoj ne moras ni da pravis ugovor o kupovini ako neces, dovoljno je da sa ponistenom saobracajnom (koju ponisti prodavac) se pojavis i registrujes na svoje ime. Tako da onaj racun za kupovinu od neke garaze je sasvim normalna stvar za njihovu unutrasnju upotrebu. Moj prijatelj je kupovao auto , ali se dobro raspitao pa je napravio ugovor i potpisi na ugovoru overeni od notara tamo i od opstine (ima onaj apostilski pecat). S tim mu nisu pravili nikakve probleme pri uvozu u Srbiju.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Tako da onaj racun za kupovinu od neke garaze je sasvim normalna stvar za njihovu unutrasnju upotrebu.
 



Pa nije par patika koje kupujes već predmet sa daleko većom vrednošću i sa brojem šasije/motora/reg tablica.

Nije mi jasno da neka iole ozbiljna firma može da ti proda motor sa onakvim naskrabanim računom. Očekujem bar neki digitalni račun odštampan na A4 formatu. U danasnje vreme to je neki standard za iole ozbiljnu firmicu gde se vodi transparantno knjigovodstvo.

Ali dobro je da se ovako završilo.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

To se apsolutno slazem. Za ozbiljnu firmu (velike koncesionare) da, ali za male garaze dobijes takav papiric, samo imas pecat te neke male garaze.

Mada kad pazljivije pogledam na fotki koju je stavio demro pecat je od Yamaha ovlascenog servisa. Sad sam pogledao na googlu kako izgleda zgrada i sa te tacke gledista je ipak malo(mnogo) "sumnjivo". Oni bi sigurno izdali racun sa stampaca na papiru sa logom firme. Izgleda kao da se neki nas koji radi tamo, docepao pecata iz radionice, pa uradio prijatelju racun. Mrljavo je i broj sasije upisan. Jos je demro.st i dobro prosao (imao srece). :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Upravo to ti kažem. Nisam mislio na neku sitnu zanatsku radnju.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ono sto možda bi bilo zanimljivo je da skenira račun i pošalje u taj centar i pita da li je račun ispravan i da li je stvarno izdat od te ustanove. To nema nikakve konsekvence više ni po koga ali čisto da znaš poreklo motora i da ti neko ne prodaje prazne priče.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1290 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Pecat je  lako falsirati, moze i u fotosopu   da se radi.. Ugovor su trebali  lepse  da odrade.

Inace je u srbiji  sve  naopako. Ljudi  dodju na carimu  sa saobracajmom  ma  svoje ime,  a  traze im  kp  racume.

Uzmi katalog ,pa gledaj  koliko  kosta -  moje  vozilo majmune. Mora racum...

Meprijatelji svoga maroda..

 

Me  radi mi slovo M ma tastaturi,haha.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion
Pre 18 sati, СајберГастарбајтер je napisao:

To se apsolutno slazem. Za ozbiljnu firmu (velike koncesionare) da, ali za male garaze dobijes takav papiric, samo imas pecat te neke male garaze.

Mada kad pazljivije pogledam na fotki koju je stavio demro pecat je od Yamaha ovlascenog servisa. Sad sam pogledao na googlu kako izgleda zgrada i sa te tacke gledista je ipak malo(mnogo) "sumnjivo". Oni bi sigurno izdali racun sa stampaca na papiru sa logom firme. Izgleda kao da se neki nas koji radi tamo, docepao pecata iz radionice, pa uradio prijatelju racun. Mrljavo je i broj sasije upisan. Jos je demro.st i dobro prosao (imao srece). :)

za sada ok nebi me cudilo da me mozda pozovu u sup.....na ,,,kafu,,,ne daj bože...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion
Pre 4 sati, Savan je napisao:

Ono sto možda bi bilo zanimljivo je da skenira račun i pošalje u taj centar i pita da li je račun ispravan i da li je stvarno izdat od te ustanove. To nema nikakve konsekvence više ni po koga ali čisto da znaš poreklo motora i da ti neko ne prodaje prazne priče.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

pa imam u saobracajnu od motora svizerland vozila neka baba......samo na pijacu-----

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Onda nema šta da brineš. Spremaj generalku odmah :D


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion
pre 1 minut, Savan je napisao:

Onda nema šta da brineš. Spremaj generalku odmah :D


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

pa kako sve krenulo ne gine ....generalisimus,,,,,,pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 360 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TDM 900

Demro, moze da se dogodi da te naknadno pozovu, oduzmu tablice, a mozda i motor. 
Ne bi bio ni prvi ni poslednji kome se tako nesto dogodilo.
Najbolje bi ti bilo da pojuris prodavca da ti obezbedi pravu dokumentaciju ili mu vratis motor, a on tebi novac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3966 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Ne dižete prašinu bezveze.
U Švicarskoj nije moguće prodati motor i pripisati ga na novog vlasnika bez objavljene prometne dozvole.
Čovjek ju ima i regularan je vlasnik tog vozila. Amen.
Sve ostalo je Balkan.
Pozz


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion
Pre 1 sat, el classico je napisao:

Ne dižete prašinu bezveze.
U Švicarskoj nije moguće prodati motor i pripisati ga na novog vlasnika bez objavljene prometne dozvole.
Čovjek ju ima i regularan je vlasnik tog vozila. Amen.
Sve ostalo je Balkan.
Pozz


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

hvala na savetima ajd da zavrsimo ovo  pa da zatvorimo temu pozdrav ,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion

ok sad idem da tražim sledece,,,paktreger mi treba vizir takodje i voltmetar  ...dal neko ima a prodaje? imam sisi bar  znaci mora ce montirti na naslon a da i potreban je  crash bar ,,,mora biti niklovan ...molim ako ima ponuda  pisite hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion
On 12.1.2018. at 17:37, demro.st je napisao:

slazem se  cim otopl icekam vas ..The Pankiller zna gde sam.

 

 

za sarme vas pozivam na nas moto skup zadnji vikend jula a sad moze kulen sunka i ostale ...pogacice

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: XVS1100
On 1/14/2018 at 4:07 PM, demro.st said:

ok sad idem da tražim sledece,,,paktreger mi treba vizir takodje i voltmetar  ...dal neko ima a prodaje? imam sisi bar  znaci mora ce montirti na naslon a da i potreban je  crash bar ,,,mora biti niklovan ...molim ako ima ponuda  pisite hvala

Moj savet ti je da prvenstevo pregledas celu struju to im je mana namotaji,regler,akumulator,bendiks i naravno izbegavas maksimalno gradsku voznju zbog pregrevanja posto im ne prija...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion
Pre 5 sati, Honda Lover je napisao:

Moj savet ti je da prvenstevo pregledas celu struju to im je mana namotaji,regler,akumulator,bendiks i naravno izbegavas maksimalno gradsku voznju zbog pregrevanja posto im ne prija...

pozdrav vidim da imas istu masinu kao moja ....danas mi ulje zasijalo i na centralnom stenderu motor radio ...ok.ulja ima 4 litre,,,sledece pitanje dal ima jos osiguraca osim onih kod kontakt brave...skinem 4 srafica i poklopac tu su 4 osiguraca ... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: XVS1100

To je i mene bunilo od pocetka lampica ulja, svakakvih prica se nacuo dok nisam skino sa neta service manual gde pise da je normalna pojava pri hladnom startu dok se agregat ne ugreje takodje i pri ubrzanjima i na copi dok stoji a razlog je sto nema senzor za pritisak ulja vec plovak koji odredjuje nivo ulja a ne pritisak ulja...4l je mnogo na cepu pise 300cm3 sto znaci 3l videces na prozorcetu imas dve crte gornja za maksimum donja za minimum ne dolivaj do kraja tj dok se ne napuni prozor vec do te gornje crte...a nivo ulja nemoj da meris na centralnom  stenderu  zato sto je zadnji deo izdignut nek neko sedne

dok ti proveris nivo......sto se tice osiguraca na tom mestu su ti svi  osiguraci.

 

nivo.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion
Pre 7 sati, Honda Lover je napisao:

To je i mene bunilo od pocetka lampica ulja, svakakvih prica se nacuo dok nisam skino sa neta service manual gde pise da je normalna pojava pri hladnom startu dok se agregat ne ugreje takodje i pri ubrzanjima i na copi dok stoji a razlog je sto nema senzor za pritisak ulja vec plovak koji odredjuje nivo ulja a ne pritisak ulja...4l je mnogo na cepu pise 300cm3 sto znaci 3l videces na prozorcetu imas dve crte gornja za maksimum donja za minimum ne dolivaj do kraja tj dok se ne napuni prozor vec do te gornje crte...a nivo ulja nemoj da meris na centralnom  stenderu  zato sto je zadnji deo izdignut nek neko sedne

dok ti proveris nivo......sto se tice osiguraca na tom mestu su ti svi  osiguraci.

 

nivo.jpg

hvala druze moj to sam isto i ja cuo o ulju i senzoru ..plovku treba se navici da sijalica zasija ...pitao sam zbog osiguraca zbog toga sto sam stavio ustvari majstor mi nakacio na stalni napon ona debela crvena zica u faru napajanje uticnice od 12 v -- pa ako nema osigurac stalna struja moram ugraditi onaj osigurac sa kucistem 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja