Jump to content

Moto Zajednica

Beograd - Rakovica

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8924 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Slike nisu potrebne, to se kod nas zove "produzena garancija" koja moze biti na deo, karoseriju.

Sad me dobro slusaj, citaj pazljivo...... taj auto sto si kupio od @Zeljkamp-a (da coveka uvedemo u pricu, posto ga ne znas samo ti, znam ga i ja) ili bilo koje drugo vozilo iz te game, bilo gde u svetu, mora imati "neki" problem kako bi "nesto" bilo zamenjeno u garantnom roku.

 

Sto znaci, citaj pazljivo..... da nema sanse, da je na tom vozilu zamenjen motor u garantnom roku, tako sto je covek dosao u servis i rekao "zamenite mi motor" vec je imao neki problem.

 

Postoje "preventivne akcije" gde nam je stizao dopis od francuza..... za ta i ta vozila, tog godista, te sasije uraditi sledece (zameniti, ocistit, probati ovako, ispitati onako.....) i Verano je odmah po dobijanju maila o preventivnoj ili bilo kojoj akciji odmah pozivao vlasnike vozila i ako vlasnici nisu imali nikakav problem ili su imali.

 

Neki primeri, svaki model je imao nesto, neki krupnije a neki sitnije:

- Boxer 3 ..... prepraviti instalaciju map senzora, proveriti sasiju na tom mestu (ako ima naprsline...zam celu sasiju), zameniti EGR ventil, zameniti farove

- 206 je recimo imao problem sa BSI-om, plovkom goriva, leptirom na usisu, sedanima je pucala zadnja soferka......

- 207 je imao problem sa PSF-om te se ljudima gasio auto i nema sanse da upali dok se ne ohladi......

Ne mogu se svega ni setiti vise, davno bese.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer
pre 11 minuta, Satelis je napisao:

Slike nisu potrebne, to se kod nas zove "produzena garancija" koja moze biti na deo, karoseriju.

Sad me dobro slusaj, citaj pazljivo...... taj auto sto si kupio od @Zeljkamp-a (da coveka uvedemo u pricu, posto ga ne znas samo ti, znam ga i ja) ili bilo koje drugo vozilo iz te game, bilo gde u svetu, mora imati "neki" problem kako bi "nesto" bilo zamenjeno u garantnom roku.

 

Sto znaci, citaj pazljivo..... da nema sanse, da je na tom vozilu zamenjen motor u garantnom roku, tako sto je covek dosao u servis i rekao "zamenite mi motor" vec je imao neki problem.

 

Postoje "preventivne akcije" gde nam je stizao dopis od francuza..... za ta i ta vozila, tog godista, te sasije uraditi sledece (zameniti, ocistit, probati ovako, ispitati onako.....) i Verano je odmah po dobijanju maila o preventivnoj ili bilo kojoj akciji odmah pozivao vlasnike vozila i ako vlasnici nisu imali nikakav problem ili su imali.

 

Neki primeri, svaki model je imao nesto, neki krupnije a neki sitnije:

- Boxer 3 ..... prepraviti instalaciju map senzora, proveriti sasiju na tom mestu (ako ima naprsline...zam celu sasiju), zameniti EGR ventil, zameniti farove

- 206 je recimo imao problem sa BSI-om, plovkom goriva, leptirom na usisu, sedanima je pucala zadnja soferka......

- 207 je imao problem sa PSF-om te se ljudima gasio auto i nema sanse da upali dok se ne ohladi......

Ne mogu se svega ni setiti vise, davno bese.

Pezoi su kvalitetni ako se tako sa njime rukuje.Upravo kod njih je u početku primećen problem. Naime, dolazilo je da kvarova na osetljivim ventilima i glavi motora, što zbog lošeg goriva, što zbog upotrebe neodgovarajućeg motornog ulja.U benzinske motore oznake EP se isključivo mora sipati potpuno sintetičko ulje viskoziteta 5W-30. Korišćenje ulja druge specifikacije uzrokuje stvaranje čađi na ventilima, pa nakon samo 30 do 40 hiljada kilometara dolazi do problema, koji je praćen velikim troškom za vlasnika.To ne znači da benzince treba izbegavati, već da ih morate paziti.Taj motor je bio crkao,totalno,Pezo je zamenio komplet motor,drugi su brojevi,i 2013.to je godiste.Kad su to uradili,stavili su dvogodisnju garanciju na taj agregat.Što se tiče šasije i podvozja, 308-ica je gotovo neuništiva, a zbog loših puteva je moguće jedino oštećenje stabilizatora, koji je prvi na udaru, a i jedan je od najjeftinijih delova na trapovima.

Cerkina 206.ica upravo ima problem sa plovkom.:takoje:

18301298_10212239746739270_5164473929666389795_n.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Којекуде, 484 postova
  • Lokacija: Borča-Bgd

Evo moga zapazanja kao doprinos raspravi, kao sto rece Satelis, MUP je kupio nekoliko stotina 308ica benzinjara tamo pre oko 7-8 godina i bukvalno su sve rashodovane jer ni jedna nije dobacila preko 80.000km zbog ozbiljnih problema sa motorom a potrosnja ulja je bila enormna. Naj cesce su stigle tu do 60.000km. Istina, razni balvani i sirovine ganjaju ta sluzbena vozila ali je Pezo 308 ostao upamcen kao katastrofalan zajeb za MUP. Pokusali su da ga povuku iz patrola i svakodnevne eksploatacije i daju staresinama koje ga teraju umereno i povremeno al ni za to nisu bili kadri, naj jeftinije resenje je bilo prodati ih bud zašto. Poredjenja radi, prosecan punto 1.2 8v ili 16v u MUPu preazi oko 230.000. Moj 1.2 16V je pre neki dan iskljucen i rashodvan sa 306.000. Sada vozim Pezoa ali 307, 1.6 a on je u poredjenju sa onim 308icama benzinjarama jedan pouzdan i izdrzljiv auto iako se nije pokazao pouzdan kao sto je Punto. A svi znamo kakav auto je Punto... a HDi, on je nesto drugo, da ne plasimo coveka koji zeli da ga kupi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8924 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
pre 4 minuta, Bojssa je napisao:

Evo moga zapazanja kao doprinos raspravi, kao sto rece Satelis, MUP je kupio nekoliko stotina 308ica benzinjara tamo pre oko 7-8 godina i bukvalno su sve rashodovane jer ni jedna nije dobacila preko 80.000km zbog ozbiljnih problema sa motorom a potrosnja ulja je bila enormna. Naj cesce su stigle tu do 60.000km. Istina, razni balvani i sirovine ganjaju ta sluzbena vozila ali je Pezo 308 ostao upamcen kao katastrofalan zajeb za MUP. Pokusali su da ga povuku iz patrola i svakodnevne eksploatacije i daju staresinama koje ga teraju umereno i povremeno al ni za to nisu bili kadri, naj jeftinije resenje je bilo prodati ih bud zašto. Poredjenja radi, prosecan punto 1.2 8v ili 16v u MUPu preazi oko 230.000. Moj 1.2 16V je pre neki dan iskljucen i rashodvan sa 306.000. Sada vozim Pezoa ali 307, 1.6 a on je u poredjenju sa onim 308icama benzinjarama jedan pouzdan i izdrzljiv auto iako se nije pokazao pouzdan kao sto je Punto. A svi znamo kakav auto je Punto... a HDi, on je nesto drugo, da ne plasimo coveka koji zeki da ga kupi.

Iz tog razloga, MUP nije verovao Veranu, mislili su da je neko zavlacenje, resili su da deo vozila predje kod drugog servisera (BMW Stefanovic Auto u Mladenovcu mislim da je taj bio, nisam siguran, Bojssa ispravi me ako gresim), tamo ce se resiti svaka njihova muka.........kakav je to zajeb bio po njih, sreca za Verano.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Mozete zamisliti koja ulja su sipali u te motore,i kako su ih habali.Najgori auto u mupu je bas ta 307.ica jer ih je bilo daleko vise od 308.ica,pa to uopste nije za uporedjivanje.Sta god da voze patrole,to se raspadne posle 50000.Ali rasprava oko moje 308.ice je bila oko motora,i kako je zamenjen.Nista vise.:takoje:.A puni su oglasi 308.ica sa ogromnim kilometrazama.Vi kako ih predstaviste ne moze da prebaci 15000.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8924 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Puni oglasi a ono sve iz uvoza, pa da, hoce tako biti da je puno........bilo kako bilo, ja izlazim iz dalje diskusije jer vidim da ne vredi, sta sam imao rekao sam a ti kako god os, preneo sam ti iskustvo direkt iz radionice Blue Boxa iz najboljih namera, tvoj auto tvoja briga i nek te sluzi kako si zamislio :takoje:

 

PS.

kod 206-ce najveca boljka je zadnji trap tj lupkanje iz istog, mora se skinuti komplet ceo zadnji most pa na remont.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Posto ste me ubacili u raspravu, da kazem i ja nesto. Naravno, bez tendencije da budem na necijoj strani.

 

Kao prvo, citiracu sam sebe, tj. tekst iz oglasa za pomenuti 308 koji sada Sashac vozi, kako bi ostalima koji prate temu bilo jasnije. 

 

"  Peugeot 308 je uvezen iz Svajcarske i u odlicnom je stanju, sto se vidi i na fotografijama. Kilometraza je 100% prava a kao dokaz prilazem uredno popunjenu servisnu knjigu od prvog dana, carisku deklaraciju i pregled AMSS na kojima se vidi da je carinjen sa ovoliko kilometara. Automobil je iz Svajcarske dosao na tockovima. Poslednje 2 godine je bio u vlasnistvu drugarove supruge sa kojom zivi u Svajcarskoj i koja je za 2 godine presla malo preko 6.500km. Kvacilo je mekano i hvata na sredini a brzine se menjaju lagano i tacno. Na autu su sve 4 zimske gume i u odlicnom su stanju.

 

 Dana 31.10.2013. godine kada je auto imao 129.855km na satu je ubacen nov motor koji je imao Peugeot garanciju 2 godine, tj. do 31.10.2015. godine. Sve je upisano u servisnu knjizicu i posedujem racun servisa na kojem se vidi sta je sve uradjeno tom prilikom. Trenutna kilometraza je 162.652km, sto znaci da je agregat koji je sada u autu presao nepunih 33.000km ! Agregat radi mirno, tiho i nema nikakvih nezeljenih zvukova jer je bukvalno kao nov ! " 

 

 

Recimo, da ja ganjam da kupim neki auto za sebe a da neko koga poznajem, sticajem okolnosti uvozi automobile iz Svajcarske i ima u ponudi neki primerak sa pravih 162 hiljade i urednom servisnom kjnigom a da mu je pre 30 hiljada stavljen nov agregat sa garancijom proizvodjaca od 2 godine, ne ponudi meni i proda ga drugom, bio bih ljut na njega jer mislim da bi svako vozio automobil sa agregatom koji je presao tako malu kilometrazu. 

 

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer
Pre 3 sati, Cvijanović je napisao:

fulloprema?Kamo senzori za kisu,grejaci retrovizora,autosklapajuci retrovizori,parking senzori/zvucni vizuelni...:P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac

E,to treba da se kaže prodavcu(svaki ciga svoga konja hvali)...čisto da se malo prizemi.Inače''znam čoveka'',to je jedan iritantno pedantan tip,koji je već kaparisao noviji model 308-ice.Zakulisne priče kažu da bi ga dao za 5300.

Pazi ovo https://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/11187655/peugeot-207-16-hdi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1435 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Siroti ti novi Pezoi, a i njihovi vlasnici...

Ajde to sto ne valjaju, ali su uz sve jos i ruzni... Msm na Pezoe...  :-P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 344 postova
  • Lokacija: zemun

uh što bi ja voleo jednu 205icu gti 1,9:)

imao burazer pre 20 i više godina,kad se samo setim kakva je to mala bomba bila u to vreme kad su se vozile suze,golfovi i slična govna

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja