Jump to content

Moto Zajednica

Beograd - Rakovica

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 612 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F; Yamaha TDR125R; Sprint GRIZZY 125 ; CZ 175 iz 1972

Video sam na polovni automobili jedan Pezo 308 koji se prodaje u Rakovici. Ako ima neko ko se razume u automobile i ima malo vremena da ode sa mojim sinom koji je u Beogradu da pogledate zajedno kakav je automobil i da mi javite a ja bih kasnije ukoliko je ok da dodjem i da ga kupim i normalno da odem do servisa ili da nadjem nekog majstora ida ga oni pregleda.

Pozdrav

p.s. evo tog automobila, jos bolje ako mi se javi neko ko poznaje ovaj automobil

https://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/11410617/peugeot-308-16hdi

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Automobil sa oglasa ne poznajem ali recicu ti sta poznajem......

 

Za pocetak, treba ti covek koji poznaje Peugeot automobile i ima dijagnostiku (ne univerzalnu) pa ce tom istom dijagnostikom proveriti sve racunare vozila (ocitavanje gresaka), videti da li se slaze predjena kilometraza sa kilometrazom iz dnevnika poremecaja (tako ces znati da li je vracana km), proveriti stanje DPF filtera i nivo zapusenosti (ako ga ima), obavezno ukljucenje ventilatora motora jer kod njega zna da crkne reostat ili da ima prekid u instalaciji (istruli zica), takodje proveriti sve komande ventilacije u kabini (mislim na brzinu vent. kabine, usmeravanje gore-dole-levo-desno) jer ta dvozonska klima zna da ne radi kako treba (provrte plasticni zubi na kucistu....resivo je), panorama krov takodje probaj (pazljivo) jer se zna desiti da u hladnijim danima dodje do pucanja predposlednjih i poslednjih plasticnih vodjica u zadnjem delu krova i onda je sex nevidjeni da se to namesti i pogledaj jos dzekove zadnjih stop lampi (retko kojoj da nije masa (-12V) izgorela).

 

Mozes se javiti kolegi @dzoni kle ..... poznaje tematiku ;)

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Uhhh, koliko "uobicajenih" bagova na relativno novom autu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 612 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F; Yamaha TDR125R; Sprint GRIZZY 125 ; CZ 175 iz 1972
Pre 16 sati, SHOKLA je napisao:

Uhhh, koliko "uobicajenih" bagova na relativno novom autu...

Sta si hteo da kazes?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

pa da izbegnes pezo ako je moguce

jer sve sto ti je Satelis naveo su bagovi na autu koji je solidno odrzavan star 10ak god,a zamisli sta sve moze da bude na onom koji je malo losiji odrzavan ili pregazio 300-400.000km

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ne mora da znači da je za izbegavanje tj bio bi da je benzinac unutra EP6 (BMW) motor.
Svaki automobil ima neke dečije bolesti, kad se prelezi bidne to super auto. Tako da treba videti/probati i uraditi gore navedene stvari pa ako prodje prvi krug.....ide drugi a drugi je pravac dizalica da se vidi sta kaže sa donje strane.

Ako se ispostavi da je dobar, preventive radi, skini karter i proveri kakvo je sito uljne pumpe jer ako je delimicno zapušeno, ubrzo ćeš imati ozbiljnih problema, prvo sa turbinom a nesto kasnije i samim motorom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
1 hour ago, Surb said:

Sta si hteo da kazes?

Hteo sam da kazem: " Uhhh, koliko "uobicajenih" bagova na relativno novom autu... "!

A poseban problem predstavlja cena otklanjanja tih, za Pezo 308 "normalnih" problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
36 minutes ago, Satelis said:

Ne mora da znači da je za izbegavanje tj bio bi da je benzinac unutra EP6 (BMW) motor.
Svaki automobil ima neke dečije bolesti, kad se prelezi bidne to super auto. Tako da treba videti/probati i uraditi gore navedene stvari pa ako prodje prvi krug.....ide drugi a drugi je pravac dizalica da se vidi sta kaže sa donje strane.

Ako se ispostavi da je dobar, preventive radi, skini karter i proveri kakvo je sito uljne pumpe jer ako je delimicno zapušeno, ubrzo ćeš imati ozbiljnih problema, prvo sa turbinom a nesto kasnije i samim motorom.

Uz sav respect za tvoju strucnost, mislis li da ce iko dozvoliti da prilikom gledanja auta rasklopis pola masine, da bi utvrdio pravo stanje? U stvari, mislis li da ce IKO to dozvoliti? Da li bi iko od nas kao prodavac pristao na to sto ti nabrajas?

Dalje, koliko mislis da bi trajala sva ta proveravanja? I, ako to pomnozis sa 4, 5 ili vise komada automobila koje prilikom kupovine obicno pregledamo......?

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

poznanik je imao bas taj problem pre 10 dana. kupio auto,odmah ulje,sve filtere,kaise,vodenu pumpu...

 

posle celih 150km,ladno mu auto zakuca na 120km/h na auto putu,onda sleperica 150e do kuce...zakovali lezajevi na radilici,uzrok sito na pumpi ulja...

 

ps.nemam nista protiv francuza,i sam imam vec godinama partner 1.9d i jumper sa 2.8hdi,ali to su napravljene mazge bas za ovo sto ja koristim i nema puno pameti ni elektronike

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
14 minutes ago, miksamgm said:

poznanik je imao bas taj problem pre 10 dana. kupio auto,odmah ulje,sve filtere,kaise,vodenu pumpu...

 

posle celih 150km,ladno mu auto zakuca na 120km/h na auto putu,onda sleperica 150e do kuce...zakovali lezajevi na radilici,uzrok sito na pumpi ulja...

 

ps.nemam nista protiv francuza,i sam imam vec godinama partner 1.9d i jumper sa 2.8hdi,ali to su napravljene mazge bas za ovo sto ja koristim i nema puno pameti ni elektronike

Tacno tako kolega, obicni dizeli i HDi motori prethodnih generacija su mazge koje uz minimalno odrzavanja pregaze cudo kilometara. Posebno oni HDi sa 2 ventila po cilindru. I ja "trosim" dva HDI, i mnogo sam zadovoljniji 8-mo ventilcem (2.0HDi).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Uz sav respect za tvoju strucnost, mislis li da ce iko dozvoliti da prilikom gledanja auta rasklopis pola masine, da bi utvrdio pravo stanje? U stvari, mislis li da ce IKO to dozvoliti? Da li bi iko od nas kao prodavac pristao na to sto ti nabrajas?
Dalje, koliko mislis da bi trajala sva ta proveravanja? I, ako to pomnozis sa 4, 5 ili vise komada automobila koje prilikom kupovine obicno pregledamo......?
Nisam se dobro izrazio, moja greska.....da pojasnim.

Ako prodje prve dve runde, ispostavi se da je dobar, kolega kupi automobil e tad ide skidanje kartera kod svog majstora radi preventive, nisam mislio pre kupovine da se skida karter.

Inače, gore nabrojano, uradi se za 15 - 20min max, tačno se zna redosled radnji i gledanja......ko želi da kupi što bolje stanje, mora gledati sve pa čak i sitnice jer sitnice mogu dobro koštati da se poprave.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Ja otisao,pogledao 308icu od zeljkampa,ne dimi,ne vuce levo desno,dao pare,aj cao.auuu koliko ovde fijuka od ljudi ima.Da rasklopi karter...:staa2:Ali dobro Satelisko izvukao si se sad...:aha:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Tako se kupuju proverena kola, od nekog koga znas sta je i kako radio, stil tvoje kupovine 308-ce je smekerski....doso-vido-probo

Odlicno si prosao sa kupovinom, usrecio si se do bola :lol3:

Video sam taj oglas, slike i nista nisam hteo da komentarisem, ne ide da kolegi blatim prodaju.

Inace karter se ne rasklapa, nije to kisobran, karter se skine, demontira, spusta.....za to "fijuk" sta da ti kazem, fala ;)

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Brate da ti dodje covek i kaze jel mogu da rasklopim/skinem oprosti, cas karter,nije to nista.Jel da da bi ga gledao onako psihijatrijski.

Ovaj pezo se vozi svaki dan,imao sam da napunim klimu i cao ragaci.Stavio alu felnice,i peglaj.A vi sto na slikama vidite sve mane auta,sa takvima se ne druzim.:P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 344 postova
  • Lokacija: zemun

ja sam skoro kupovao auto za ženku,sve sam skido i zagledo;)kaže ovaj prodavac: veću budalu od tebe nisam video,kad budem kupovao sledeći auto vodim tebe pod obavezno:sampion:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer
pre 1 minut, biza je napisao:

ja sam skoro kupovao auto za ženku,sve sam skido i zagledo;)kaže ovaj prodavac: veću budalu od tebe nisam video,kad budem kupovao sledeći auto vodim tebe pod obavezno:sampion:

skido si karter i zagledo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 344 postova
  • Lokacija: zemun

karter ne drugi je auto u pitanju,ali skidao sve plastike oko točkova,iz gepeka,iz svih budžaka itd.usis od turba,ma svašta nešto:lol3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
pre 8 minuta, sashac je napisao:

Brate da ti dodje covek i kaze jel mogu da rasklopim/skinem oprosti, cas karter,nije to nista.Jel da da bi ga gledao onako psihijatrijski.

Ovaj pezo se vozi svaki dan,imao sam da napunim klimu i cao ragaci.Stavio alu felnice,i peglaj.A vi sto na slikama vidite sve mane auta,sa takvima se ne druzim.:P

Citas li ti sta ja napisah, ajd ponovicu i boldovacu, sta mi tesko

Pre 3 sati, Satelis je napisao:

......
Ako prodje prve dve runde, ispostavi se da je dobar, kolega kupi automobil e tad ide skidanje kartera kod svog majstora radi preventive, nisam mislio pre kupovine da se skida karter.

Super, polako ima vremena.....vec mu je predhodni vlasnik menjao ceo motor, pitam li se zasto je to radnjeno kad ima relativno malu km predjenu....ali nema veze, pitaces se i ti pa ce ti trebati klima sto si punio da se oladis i dodjes sebi......prodaj to cudo dok je ispravno.

Ako imas nekog drugara pandura, pitaj ga za misljenje, kratko su ganjali taj avto jer duze nisu ni mogli.

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

zzamena motora propracena zvanicnom peugeutovom dokumentacijom u peugeutovom servisu u swici.Sta mee boli sta je sa sarim motorom?Stavljen ganc nov motor 2013.to godiste,i od tad presao 32 000...I tu ces da nadjes zamerku?Pa ja ga samo zbog toga i uzeo.:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Imao sam papire od uvoza u rukama,uvezen od poznatih nam ljudi(sestra njegovog drugara),veze sa nikakvom policijom nema.Ti si upravo iztrolovao Zeljkampa naseg kolegu,i mog dobrog drugara,bez ikakve istine.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Evo teme od pre 2 godine kad sam prodavao Audi A3 97god. bio je na oglasu citava 2 dana........ decko je dosao sa svojim majstorom, majstor pridje s'recenicom "jel ga mogu pogledati" da naravno, izvolte kljuc pa raspali do mile volje.

Gledanje je trajalo ravno 45min, digao je haubu pa gore-dole-levo-desno pa zavuce ruku negde nesto pipa, ljulja, spusti haubu pa presao na vrata uzdus  i popreko, gepek...e oko gepeka se najvise zadrzao al zatvori injega.

Tad izvadi dijagnostiku pa pita za predjenu km, udenu laptop i samo pice prstici pa ga upali pa ugasi pa opet upali, da gas mali, srednji, volan levi, desni, cim na kvacilu, opet prstici rade po laptopu i ugasi ga.

 

Zatvara vrata i na dva koraka od mene, kazem majstoru "e tu sam te cekao, sta imas reci?"........odgovor je bio "jbt kako dobar auto, kupuj ti (misli na kupca) ili cu ja"....... the and.

 

Upravo sada, sashac je napisao:

zzamena motora propracena zvanicnom peugeutovom dokumentacijom.Sta mee boli sta je sa sarim motorom?Stavljen ganc nov motor 2013.to godiste,i od tad presao 32 000...I tu ces da nadjes zamrku?

Sta je sa starim motorom........evo ja cu ti reci posto sam u Veranu radio nesto preko 10 godina i imao sam prilike videti 308-ca sa tim motorom kooooliko hoces.

Stari motor je prezubio pa je uzupcen, stari motor je prezubio pa je opet uzupcen samo sto je ovoga puta dobio nov lanac, spaner, VVT ventil svasta nesto od delova, da bi opet taj isti stari motor prezubio, mozda se razleti a mozda i ne, sva zavisi kako mu dodje.

 

32.000km predjeno bez kavara na motoru, to je stvarno za pohvalu bez zajebancije jer retko koji da je mogao da dobaci do 15K a da nije imao neki problem pa makar da su dizne zaprljane te da radi kao traktor, obicno se to desi do 10K a prezubi oko 15K.

Namenjali su se mehanicari tih BMW benzinjara koliko hoces, nedeljno 2-3 komada na dobar dan + znaju trositi ulje i to poprilicno.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer
pre 5 minuta, Satelis je napisao:

Evo teme od pre 2 godine kad sam prodavao Audi A3 97god. bio je na oglasu citava 2 dana........ decko je dosao sa svojim majstorom, majstor pridje s'recenicom "jel ga mogu pogledati" da naravno, izvolte kljuc pa raspali do mile volje.

Gledanje je trajalo ravno 45min, digao je haubu pa gore-dole-levo-desno pa zavuce ruku negde nesto pipa, ljulja, spusti haubu pa presao na vrata uzdus  i popreko, gepek...e oko gepeka se najvise zadrzao al zatvori injega.

Tad izvadi dijagnostiku pa pita za predjenu km, udenu laptop i samo pice prstici pa ga upali pa ugasi pa opet upali, da gas mali, srednji, volan levi, desni, cim na kvacilu, opet prstici rade po laptopu i ugasi ga.

 

Zatvara vrata i na dva koraka od mene, kazem majstoru "e tu sam te cekao, sta imas reci?"........odgovor je bio "jbt kako dobar auto, kupuj ti (misli na kupca) ili cu ja"....... the and.

 

Sta je sa starim motorom........evo ja cu ti reci posto sam u Veranu radio nesto preko 10 godina i imao sam prilike videti 308-ca sa tim motorom kooooliko hoces.

Stari motor je prezubio pa je uzupcen, stari motor je prezubio pa je opet uzupcen samo sto je ovoga puta dobio nov lanac, spaner, VVT ventil svasta nesto od delova, da bi opet taj isti stari motor prezubio, mozda se razleti a mozda i ne, sva zavisi kako mu dodje.

 

32.000km predjeno bez kavara na motoru, to je stvarno za pohvalu bez zajebancije jer retko koji da je mogao da dobaci do 15K a da nije imao neki problem pa makar da su dizne zaprljane te da radi kao traktor, obicno se to desi do 10K a prezubi oko 15K.

Namenjali su se mehanicari tih BMW benzinjara koliko hoces, nedeljno 2-3 komada na dobar dan + znaju trositi ulje i to poprilicno.

Motor nije zupcen ponovo,zamenjen je celokupan agregat,i stavljen nov 2013 godiste,u pezo 2009.to.Sta ti nije jasno?A posto st toliki strucnjak iz Verana,sto brate ne odes da pogledas auto i pomognes kolegi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Nekome je lakse uterati m u du*e nego cm u glavu..........vidim ja da tebi nije jasno.

Ajd ti meni onda objasni kako i na kojoj osnovi je njemu zamenjen motor, da li je to bilo dok je vozilo bilo u garanciji ili van garancije, da li je imao neki problem ili je prosto hteo da zameni motor?

 

PS. dodat text

da li je imao neki problem ili je prosto hteo da zameni motor

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

U swici,se dokupljuje dodatna garancija.Motor je bio van osnovne ali u toj dodatnoj garanciji.Stavljen je kompletno nov motor,i na to je  ne od servisa garancija,nego od fabrike Pezo.bila dvogodisnja Pezoova garancija,koja vazi u celom svetu.Znaci mogu da ti slikam sa sve racunima,i totalom 0chf.Ovaj motor je 2013.to,nov je,nije repariran,i presao je samo 32000,Znaci imam nov pezo jbt.Kupljen od druga.Stvarno smekerska kupovia:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja