Jump to content

Moto Zajednica

Zastarevanje kazna za putarinu

Recommended Posts

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Svakako za moto ne ispisuje registraciju jer sistem snima prednju stranu. Sa zadnje je možda običan video nadzor...

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: BMW k1200 lt,Yamaha gts 1000

Ljudi provereno ne zastareva ja i dvojica kolega 2012 jedno mesec dana svaki dan to radili   autom na relaciji Jagodina-Nis (stanemo iza nekog ili kroz rupu na zici)ovaj sto najvise vozio 196 000 dinara pustili na rate da plati drugi 47000 dinara a meni 27000 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1098 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Uly

Završio sam i ja sagu sa JP Putevi... bar se nadam.

Sve plaćeno i čuvam dokaze o uplati, a ujedno sam im i prosledio sve mailom.

 

suma sumarum: Kao što je neko na početku napisao, SVE zastareva, ali u ovom slučaju je to legitimno komercijalno potraživanje a JP Putevi nisu komunalno preduzeće pa zastara nastupa posle 10 godina. To znači da ako oni ne pokrenu postupak naplate, nakon 10 godina ne mogu da vas terete za plaćanje. 

 

Pošto pokreću postupke za apsolutno sve (osim za one koji imaju nekog u putevima pa se taj i taj registarski broj pusti, preskoči, ne pribeleži se 'odbeg' i tako...) ispadne da im je naplata sigurna.

 

Ja sam odreagovao dovoljno brzo po prijemu računa tako da potraživanje nije izašlo iz JP Putevi i nije došlo do suda, već je samo iz Službe za fakturisanje usluga došlo do pravne službe kao nalog za pokretanje naplate potraživanja po 'odbegu' vozila sa naplatne rampe. 

 

Za jedne registarske oznake sam stvarno skrivio (trkački auto, kad god sam ga vozio na točkovima nisam mogao da stanem i da platim pa sam sad platio sa kamatom) a za druge registarske oznake za koje sam dobio mnogo, mnogo više računa po 'odbegu' sam imao problem. U pitanju je auto koji sam prodao i dao ovlašćenje za upravljanje vozilom  :jok:  

 

Elem, imao sam sreću i drugara koji se zove 'pamet' pa sam od kupca (koji je u međuvremenu prodao i preneo vozilo na treće lice) naplatio sve do dinara, a drugar je naplatio i svoje troškove pa sam novac samo prosledio Putevima... i skinuo sve obaveze sa svog imena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 305 postova
  • Lokacija: Blizu granice!
  • Motocikl: KLE 500

Da li postoji način da se proveri  dugovanje po registarskoj tablici, da ne bude kao šro reče neko probali su da mi uruče račun a ja ga nisam prihvatio?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja