Jump to content

Moto Zajednica

Zastarevanje kazna za putarinu

Recommended Posts

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Beograd, Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 600 RR 2004

Drugari,

juce sam licno preuzeo resenje o naplati kazne za neplacenu putarinu pa bih se posavetovao sa vama ako ima nekog pravnika ovde.

 

Dakle, prekrsaj je evidentiran u 2012 godini, oni mi tada nisu napisali kaznu vec u aprilu 2016 god i to po starim podacima tj mojoj staroj adresi prebivalista koju su verovatno nasli po tablici motocikla, e sad s obzirom da su pokusali 2016 godine da mi uruce kaznu, naravno da nisu uspeli jer od polovine 2012 godine zivim na novoj adresi gde sam kupio stan i uredno prijavio u policiji mesto prebivalista. Onda Putevi odustaju od daljih pokusaja da ja licno primim kaznu i predaju to dalje sudu i dolazi nakon toga do izvrsitelja koji u petak prosli je opet pokusao da mi dostavi ovo resenja na pogresnu adresu i igrom slucaja sam obavesten o tome i preko oglasne table i izvrsitelja dosao do tog resenja. 

 

Po resenju, kazna je 1080 dinara, kamata je 850 din koja ide od 2016 godine kada su napisali kaznu, zatim Izvrsitelj trazi na ime njihovih troskova oko 4500 dinara a i nakon toga kazu da ima jos neki bonus za uspesno izvrsenje koji je verovatno oko 3-4000 dinara. Sve ukupno oko 10 000 dinara, za neplacenih tadasnjih 200 din na Malom Pozarevcu, odnosno danasnjih 100 din - celokupni ceh 100x veci od toga.

 

Moje pitanje je:

Da li pravo da JP Putevi Srbije potrazuju putarinu od fizickog lica zastareva za 1 godinu ili 10 godina?

 

Proverio sam ovo sa advokatom, on nije siguran, jedino je siguran za pravna lica, tada zastareva kroz 3 godine.

 

Pored svega ovog, jedino mi nije jasno ako su hteli da me kazne i da platim 2016 godine, tada su trebali po mom maticnom broju da provere sa policijom moju adresu validnu i dostave mi kaznu, medjutim Putevi nisu to proveravali vec su po starim podacima - tablice vozila - saobracajna - meni poslali kaznu na adresu gde ne zivim vec 5 godina i time mi nisu dali mogucnot da platim kaznu a kasnije ni kaznu sa kamatom i potom je nastao potpuno nepotrebni trosak Izvrsitelja kao i taj bonus.

 

Hvala na pomoci.

 

Opi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova

Sve zastareva :) uvek, sem ratni zlocini i neki drugi grozni

 

Ne vidi se u tekstu, ali pretpostavljam da se radi o resenju o izvrsenju Prekrsajnog suda, ako je tako, podnesi Prigovor na izvrsenje (podnosi se Vecu suda koji je doneo Resenje), iako si  zakasnio za prigovor a i inace nema u tvom slucaju zakonom predvidjenih osnova za prigovor, sve jedno....  Istovremeno mozes podneti Predlog za ponavljanje postuka i Predlog javnom tuziocu za podizanje Zahteva za zastitu zakonitosti.... koji ne zadrzavaju izvrsenje... rok za predlog za ponavljanje je 60 dana od dana kada si saznao, podnosi se sudu koji je doneo Resnje, a predlog za zahtev Republickom javnom tuziocu. Na kraju povodom povrede prava na fer sudjenje postupak pred Ustavnim sudom i onda Evropskim za lj. prava. Na zalost treba ti neko ko yna to sve da pise, ja neam vremena.

P.S.

Apsolutna zastarelost za izvrsenje kazne, ako si na to mislio je dve godine, od dana prasnaznosti odluke ( u tvom slucaju od Resenja suda) 

Apsolutna zastarelost za prekrsj je isto 2 godine.

Zastarelost od 3 godine ne postoji.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 105 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Hyosung GV125

Koja govna.

Ja koliko znam (za prekršajni postupak) slučaj zastareva posle 2 godine.

Kazna je nešto drugo, ali kako su uspeli da odrade to sudsko rešenje mi nije jasno. I da ti mi sada kažemo opet je sve to rekla-kazala, nađi boljeg advokata i sredi to.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 950 postova
  • Lokacija: Banjaluka
  • Motocikl: Triump Tiger 800 XRT

Ako je kazna zastarjela a oni tuze...sud ce presuditi u njihovu korist iz razloga sto sud ne provjerava zastarijevanje. Na to se ti moras pozivati naknadno.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2783 postova

nisam pravnik al sam se dosta raspitivao i čito zakone kad sam bio u problemu i znam da ,,policija,, za saobraćajni rekršaj i ma rok od ......zaboravio sam al neću da lupam,da pošalje sudu .Neznam da li je isto i sa putevima ali rok sigurno nije 4 godine .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Али "тадашњих 200, данашњих 100дин"
Ја не знам дал смо ми у истој Србији живели. Нешто се не сећам да је у последњих 5 година динар ослабио дупло? Можда и грешим, али ми невероватно...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Spavas i pises Svaleru. Ako je nesto kostalo 200 dinara a sada kosta 100 znaci da je dinar ojacao a ne oslabio. Inace se nista posebno sa dinarom nije desilo vec je nasa divna drzava u medjuvremenu  skresala putarine za motore.

Promenio član Mikulanac
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Признајем, грешка у корацима
Морам забранити улазак на форум у ситне сате :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec
Kad se onda svaleras,u podne? 3:
Ja сам рекао да ми у то време читање изгледа и није јача страна. Ништа друго нисам додавао

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Beograd, Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 600 RR 2004

Hvala na savetima,

nisam jos zakasnio za zalbu jer je rok 8 dana od dana mog licnog preuzimanja resenja, sto znaci da do utorka sledeceg imam rok da ovo resim. 

 

Nisam pravnik vec moj prijatelj koji jeste pa cu videti sa njim sta dalje.

 

U svakom slucaju rekao je ako zelim da se zalim, vracamo slucaj na parnicu i onda ako se Puteve Srbije zastupa njihov pravnik to je dobro za mene jer nemam troskove njihovog advokata i sta tu jos ide ako slucajno ne presude u moju korist. 

 

Zato je samo bitno da proverim onaj odgovor na pitanje koje sam postavio u prvom postu.

 

Hvala u svakom slucaju na pomoci... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS
Sve zastareva  uvek, sem ratni zlocini i neki drugi grozni
 
Ne vidi se u tekstu, ali pretpostavljam da se radi o resenju o izvrsenju Prekrsajnog suda, ako je tako, podnesi Prigovor na izvrsenje (podnosi se Vecu suda koji je doneo Resenje), iako si  zakasnio za prigovor a i inace nema u tvom slucaju zakonom predvidjenih osnova za prigovor, sve jedno....  Istovremeno mozes podneti Predlog za ponavljanje postuka i Predlog javnom tuziocu za podizanje Zahteva za zastitu zakonitosti.... koji ne zadrzavaju izvrsenje... rok za predlog za ponavljanje je 60 dana od dana kada si saznao, podnosi se sudu koji je doneo Resnje, a predlog za zahtev Republickom javnom tuziocu. Na kraju povodom povrede prava na fer sudjenje postupak pred Ustavnim sudom i onda Evropskim za lj. prava. Na zalost treba ti neko ko yna to sve da pise, ja neam vremena.
P.S.
Apsolutna zastarelost za izvrsenje kazne, ako si na to mislio je dve godine, od dana prasnaznosti odluke ( u tvom slucaju od Resenja suda) 
Apsolutna zastarelost za prekrsj je isto 2 godine.
Zastarelost od 3 godine ne postoji.
 


Da li sve ovo, inače vrlo značajna informacija, podrazumeva da se izmire svi troškovi a paralelno kreće u pravne radnje? Koliko košta ponavljanje postupka i šta se dešava ako se ispostavi da su, recimo nezakonito, već uzeli pare sa računa (što se meni već desilo)?


Sent from my iPad using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750S

Imam i ja pitanje vezano za ovo. Danas mi je stigla kazna od izvrsioca putem postara. Naime 2012 god u toku leta za vreme onih guzvi na rampi su me zapisali da  5 puta nisam platio putarinu na relaciji Beograd Vrcin. Zivim u Vrcinu i tada je putarina na toj relaciji bila 10din, ali nije bilo do putarine nego do visekilometarskog zastoja na rampi. Meni je stigla kazna 5 x 1080din, na kontu neplacenih putarina, sto sam rad da platim, i kamate od 2012 do 2016 godine koje iznose jos 5000din i koje ne zelim da platim. Interesuje me da li je zakonski da oni obracunavaju kamate 5 godina unazad a da ne salju nikakvo obavestenje o kazni? I kako ja sad treba da se zalim, licno ili mora putem advokata? I da li to sve na kraju moze da zastari posle dve godine ili ne moze?

 

Zaboravio sam da kazem, da su prilozili kopiju spoljne strane pisma sa kaznom koje navodno nije uruceno 20.4.2016, a ni ja niti iko od mojih ne zna nista o tome.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1817 postova
  • Lokacija: Beograd

E pa malo brzopletosti i eto loše procene.

 

Vrlo je moguće da to što vam je stiglo nije kazna neko potraživanje koje imaju prema vama i to po osnovu verodostojne isprave.

 

Zastare su mnogo duže nego u prekršajnom postupku

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
21 hours ago, Urban Cruiser said:

 


Da li sve ovo, inače vrlo značajna informacija, podrazumeva da se izmire svi troškovi a paralelno kreće u pravne radnje? Koliko košta ponavljanje postupka i šta se dešava ako se ispostavi da su, recimo nezakonito, već uzeli pare sa računa (što se meni već desilo)?


Sent from my iPad using Tapatalk

 

Ako se radi o izvrsenju po odluci Prekrsajnog suda, a i bilo kog drugog i ako je vec izvrseno (uzeli pare sa racuna) nema potrebe da pokreces vanredne pr. lekove (ponavljanje i zahtev za z. zakonitosti) vec oma mozes da se obratis Ustavnom sudu sa Ustavnom zalbom, medjutim rok za nju je 30 dana od dana dostavjanja poslednje odluke (odluke po zalbi, pri tom ne smes propustiti rok za zalbu), na zalost takodje, podnosenje zalbe Ustavnom sudu je i preduslov za dozvojenu Predstavku Evropskom sudu..... inace ne kosta nista sem onog ko ti pise, a mozes i sam uz gugleta, piva, zdravog razuma i opste pismenosti.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750S
pre 35 minuta, Skyrunner je napisao:

Samoan, vrlo verovatno je da to šta je naplaćeno nije kazna.

 

A na to da je lako napisati ustavnu žalbu nemam ništa da kažem

U pravu si, nije kazna nego dug prema javnom preduzecu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Beograd, Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 600 RR 2004

Evo cisto da imate info kako je sve proslo na kraju. 

 

Dakle pravnik iz Puteva Srbije koji se prvom prilikom ponudio da mi pomogne i obracuna troskove, na moje ptanje da li Putevi Srbije mogu da mi ne uruce kaznu niti bilo koji dokument vezano za to a onda naprave ostale troskove, naravno da nije imao odgovor.  Putem telefona mi je rekao da ako sam prekrsaj napravio 2012 u cetvrtom mesecu kako i jesam, onda se racuna 5 godina zastarevanje ali gledano od 1.januara.2013 godine, sto meni apsolutno nema logike.

 

Sve u svemu, kazna je 1080 dinara, sa kamatom ukupno 1960 dinara, sa troskovima Izvrsitelja i 50% cene bonusa jer sam dobrovoljno platio u tih 8 dana od dana urucenja, ukupno iznosi nesto malo manje od 8000 dinara... 

 

Jedno je sigurno, da imam vremena i zelje da angazujem advokata i isteram svoje, siguran sam da bih dobio sve ovo nazad i mozda jos nesto vise jer mi nikada nisu dali priliku da dobijem niti platim kaznu a preduzeli su dalje korake. Mozda i gresim, ali jedno je sigurno, sada sam se pretplatio na putarinu u narednon nekom periodu... :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1091 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /

Evo da osvežim temu pošto su izgleda rešili da nađu svakoga... Ja sam juče dobio nekoliko računa za naknadno plaćanje putarine, sve sa kamatama, a sve iz 2013 godine!!! Supruga je primila iako je pogrešna adresa napisana na koverti i sad razmatram šta mi je činiti. 

 

Gledam na net-u koja je zastara potraživanja po računu i da li se razlikuje pošto je u pitanju javno preduzeće. 

 

Sky je u pravu, nije kazna u pitanju već fakture, pa me interesuje zna li neko koliko je vremena potrebno da to zastari? Malo mi je nvrvtn da mogu sada da potražuju nešto iz 2013god. a da me do juče ništa i nikako nisu obavestili... Ako ne platim, hoću li biti pozvan na sud i koji sud, i hoću li moći da tražim zastaru?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja