Jump to content

Moto Zajednica

Zastarevanje kazna za putarinu

Recommended Posts

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic
pre 1 minut, ser je napisao:

Jednostavno, ignorises ili im vratis nazad...

To idu na foru, ko plati platio. I onako te pare idu za izbore sad

Koliko sam shvatio svi su išli na foru "ko plati,platio" pa zato sada stižu "podsetnice " o dugovanjima....a nekada je čak postojala tema o neplačanju putarina i kako niko ništa ne može da učini.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Закон о облигационим односима каже да постоје четири категорије застарелости потраживања. Рокови су 1, 3, 5 и 10 година.
Колико сам видео, за потраживања јавних предузећа, рок је годину дана.

Е, сада, има фора да они могу да туже после тог рока и суд неће одбацити тужбу, без обзира на застару, све док тужени не напише поднесак и не позове се на застарелост у складу са законом.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1098 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Uly

To sve sam i ja našao, ali je za JP taksativno i jasno pobrojano samo komunalije tipa gas, struja, voda, telefon a za JP tipa putevi, šume i slično se bojim da je zastara u komercijalnim potraživanjima ona najduža od 10god.

 

Sve u svemu, ignorišem i čekam eventualni poziv nekog suda a onda se pozivam na zastaru - pa APP. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1822 postova
  • Lokacija: Beograd

Zastarelost od godinu dana je samo za komunalne usluge.

Putarina nije komunalna usluga.

Zaključak se nameće sam.

 

Još je zanimljivo da svi misle da će ovo ići na sud.

Neće, ići će (preko suda) kod izvršitelja, po osnovu verodostojne isprave. A pošto nema osnova da se izbegne plaćanje jer realno je korišćen put koji se plaća, to ako prođe-prođe, košta gomilu troškova(čitaj minimum 200€).

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Po svemu sudeci, hebace nam dadu dadinu, polako dva tocka ce bidnu pravo sra*e za vozati u gradu Beogradu.

 

Radari nas pecaju, presretaci prate, kamere snimaju, komunalci piskaraju, sad rampe cesljaju, plati putarinu, plati odrzavanje puta i ako rupa ima koliko hoces, plati regu za celu godinu i ako motor ne koristis celu godinu, plati gorivo koje je najskuplje u regionu o kvalitetu necu ni da pricam......... polako ali sigurno sve manje "slobode" u svakom pogledu, kavezi, lanci nam se spremaju :ljut:

 

Lepo je seo neki pametnjakovic i dosao na ideju da bajkeri garant ne placaju putarinu.....ajd posto smo dokoni ti i ja milojko, da sednemo i buljimo godinama unazad u ekran, kad ti klimnem glavom ti udri stop.

Sve popisemo pa predamo komandiru, obradovace se i potapsace nas po ramenu, mozda i popijemo koju......

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1822 postova
  • Lokacija: Beograd
9 hours ago, PremieRacing said:

Dobro, najlepše hvala na razjašnjenju, vrlo je prosto kad ti kaže neko ko razume kako to funkcioniše, samo ne znam zašto tako kurčevito...

Brate, ne treba da se vređaš, nije ništa upućeno tebi.

 

Savetodavci kojima je vrhunac izbegavanje prijema terba da znaju koje su posledice toga.

 

Mislim meni je to tako bolje. 

Evo imam jednu koja neće da primi ništa a uz to ne plaća održavanje zgrade(a to je jedna od onih 5 solitera na Banjici) pa sam sle lepo skockao da je oderem za sudske troškove. 

Samo neka ne prima, to ispadne kao gol na mufte.

 

Moj savet je da se vidi šta može da se uradi sa ovima koji su poslali račun. I obavezno pisanim putem da se ospori.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2833 postova

Na koje načine snimaju njihove kamere.Da li postoji način da se izbegne snimanjae ..Provlačenje pored zatvorene rampe,prolazak zajedno sa vozilom ispred ili još neki.Izbegavam motorm autoput pa neznam da li može onaj njihov sistem da očita tablicu i prikaže na onom displeju gde se vidi tablica ili to nije neophodno.Da li još uvek postoje rampe koje nemaju kameru odnazad nego samo odnapred i da li to nešto znači.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2818 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

http://www.putevi-srbije.rs/index.php/ценовник-путарина

 

Putarine su toliko smešno niske da bi čovek trebao da bude imbecil i da se provlači ispod rampi i slično, mada je interesantno da se niko nije pohvalio kako je negde "preko" zaj.bao hrvata,slovenca,mađara ili švabu pa nije platio vinjetu ............. cccc    :lud:  :lud:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2582 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Putarine se nisu placale iz principa jer smo mi sa dva tocka bili u istoj platnoj  grupi kao i cetvorotockasi. Od kada su ih prepolovili retko da se ko provlaci. 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2818 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
pre 21 minuta, Mikulanac je napisao:

Putarine se nisu placale iz principa jer smo mi sa dva tocka bili u istoj platnoj  grupi kao i cetvorotockasi. Od kada su ih prepolovili retko da se ko provlaci. 

Objasni mi ga ti samo tako.:lol: Pa zar ti delujem da sam od juće. Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2833 postova
Pre 2 sati, BaneVuk58 je napisao:

http://www.putevi-srbije.rs/index.php/ценовник-путарина

 

Putarine su toliko smešno niske da bi čovek trebao da bude imbecil i da se provlači ispod rampi i slično, mada je interesantno da se niko nije pohvalio kako je negde "preko" zaj.bao hrvata,slovenca,mađara ili švabu pa nije platio vinjetu ............. cccc    :lud:  :lud:

Taj sam .Hrvat na bajakovu na samoj granici kad sam mu rekao da nemam karticu kaže... vrati se do najbliže naplatne rampe  kaži da te puste sa strane jer ja ovde nesmem jer se snima ceo autoput.Onda udji uzmi karticu i dodji ponovo.To je bilo još dok je u hrvatskoj bila ista cena za motor i auto.Poprilično sam uštedeo od slovenije  do srbije.Ali to je bilo vreme kad u hrvatski bajkeri jako negodovali,provlačili se i na kraju iz drugog puta uspeli da obore putarinu.Oborili su tako što su blokirali u celoj zemlji autoputeve -SVE NAPLANE RAMPE SU BILE BLOKIRANE ali na zakonski način.Uzeli u metalne najsitnije lipe i u gomilama došli u isto vreme na naplatne rampe.Celu hrvatsku su blokirali .Vlada je popustila i smanjila putarinu tek posle druge blokade.

Drugi put je bilo u grčkoj i  to slučajno.Posle duge vožnje stanem sa strane da se protegnem na naplatnoj rampi na ulazu u Solun i to pre prolaska  -kao neki izlaz.Dok sam se odmaro vidim da ima otvoren put i da nikog nema.Upalim motor i prodjem i nkim ništa.

Ima ovde na bj neki u pisali da prošle godine su pošli madjarsku bez vinjete.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2582 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance
1 hour ago, BaneVuk58 said:

Objasni mi ga ti samo tako.:lol: Pa zar ti delujem da sam od juće. Pozdrav

Pa s' obzirom da si me stavio u imbecile pokusao sam da ti objasnim samo tako.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2818 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Микуланац и Саша нс1 су ме тотално разоружали, нажалост сувише сам матор да мењам навике. Свако добро

Послато са LG-H870 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1098 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Uly
On 2/23/2018 at 21:38, Skyrunner je napisao:

Brate, ne treba da se vređaš, nije ništa upućeno tebi.

...

Moj savet je da se vidi šta može da se uradi sa ovima koji su poslali račun. I obavezno pisanim putem da se ospori.

 

Iskreno izvini i hvala. Trebala mi je pomoć prijatelja, forum smatram pravim mestom za to, a onda mi se učinilo da sam dobio po ušima bzvz... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750S

Da javim kako sam ja prosao na kraju. Posle savetovanja sa vise advokata koji se bave ovom temom, i razgovorom sa porodicnim prijateljem koji radi u pravnoj sluzbi puteva srbije, i svih pokusaja da na bilo koji nacin izbegnem placanje duga ili makar kamate ( racunali su 5 godina unazad), na kraju je najbolja i najbrza opcija bila dogovor sa privatnim izvrsiteljem i placanje duga i kamate u dogovoreno vreme (bez troskova izvrsitelja).

 

Iz pravne sluzbe Putevi Srbije su mi rekli da oni sa tim nemaju vise nista, jer sam navodno odbio prvi put da preuzmem direktno od njih kaznu, a oni su je prosledili sudu, i zavrsila je opet kod mene putem privatnog izvrsitelja. Da sam taj prvi put preuzeo pismo, mogao sam da se dogovaram sa njima oko kamate, ne bi bilo troskova suda i izvrsitelja i to je to. S tim da prvi put nisu ni dolazili da uruce to meni licno, nego su samo napisali da sam odbio.

 

Druga opcija je da napisete prigovor ili da  angazujete advokata, i vucete sa njima po sudu. Sto nece bas kratko da traje, s obzirom da ne zastareva tako brzo. Moze da kosta malo manje od kazne, a moze i mnogo vise ukoliko ne presude u vasu korist. A dokaza u korist optuzenog bas i nema puno, oni imaju snimke sa kamera kada niste platili, koristili ste njihov put i na kraju morate da platite. To sto cekaju pet godina da vas obaveste o dugu i za svo te vreme racunaju kamatu, niko ni nece primetiti.

 

Treca opcija, da ne primate nista i pravite se ludi. Ali da znate da sa svakom posetom izvrsitelja, dug eksponencijalno raste. Kome kako prodje, nekog samo obilaze izvrsitelji po 100 puta a nekom dodju u pratnji policije  sa spiskom stvari koje se vode na njihovo ime  i plene. Konkretno ne znam nikog kome su nesto zaplenili, ali im je to glavni argument da bi sto pre platili kaznu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Znaci, pred rampu, trakica, kesica na tablicu, kad izadjes skines, a oni neka slikaju. Prosle nedelje na Simanovcima, stajem po karticu, ali da li zbog kesice na tablici ili sistema jedno deset sekundi nije hteo da izbaci karticu :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja