Jump to content

Moto Zajednica

Predrasude

Recommended Posts

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 26 minuta, severian je napisao:

Sine, ti ako ovako prihvatas kritiku, neces daleko da doguras... 

 

 

Kakvo je vreme doslo,samo tako ce moci da se nosi sa njim.

Usput receno,kritika skoro duza od govora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88
5 hours ago, markoizkule said:

Može li nam se reći u kom svojstvu je ovo izlagano na fakultetu? Pred drugarima iz zajebancije ili pred nekim profesorom zarad ocene ili neceg slicnog.

 

Pitam jer iskreno ovo ne zasluzuje da se izlaze pred profesorima i vise lici na rad jednog srednjoskolca koji pise sastav iz nekog suludog predmeta na koji se ne obraca paznja. Kada sam ja isao na fakultet za ovakav tekst bi dobio podsmeh profesora i zajebavanje od strane kolega. Zna se sta "student" znaci ali izgleda da su i drzavni fakulteti poceli da primenjuju sega mega ocenjivanje. Pad kvaliteta u svim sferama zivota ocigledno nije zaobisao fakultete. Od studenata se treba ocekivati vise od pola strane teksta bez ikakvih navoda, zvanicne statistike, dubljeg ulazenja u problem itd.

 

Da ima minusa verovatno bi ih dobio 100 jer ocigledno ne pratim drustvene norme ovog sajta i ne delim odusevljenje ostalih kolega ali moje misljenje je ovakvo i iznosim ga iskreno.

Dobrim dijelom se slažem s ovim ... ali (uvijek taj jebeni ALI) reci ti meni, koliko ljudi na forumu (i šire) bi uopće pročitalo tekst koji je duži od ovog uvodnog napisanog .. ?! jeboteled, da je duži još par redaka, nebi mi palo na um uopće krenuti čitati .. :D ... i ovako sam se nećkao, ali kad sam letimično pregledao temu i vidio kritike, nije mi vrag dao mira ... :D 

Istina je da govor nije ništa spektakularno dobar, ali nije ni loš ... i ako cilj ovog zadatka bio bar pobuditi pažnju drugih na spomenutu problematiku, onda je to i učinio :takoje: ... a za bilo kakve dublje analize i široka istraživanja ionako nije forum i slične zajednice .. 

Možda nam je svima potrebno malo više tolerancije .. :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Ma dobro,ljudi su skloni kritikovanju iz ovih ili onih razloga.Najmanji problem je moj Duki.Dete vredno,radi sa mnom u salonu,studira,ima vezu od 4 godine sa prelepom bajkerkom koja isto vozi,svi koji ga poznaju,hvale ga kao izuzetno finog i kulturnog.Vredno uci,prosek dobar,eto kolega nam je bajker od svoje 14.te,izuzetno pazljiv vozac,ucesnik svih dobrotvornih akcija,sportista,divan sin.On nije ni hteo da stavim ovo,nego ja budala,reko ponosan sto nas je uzeo za tematiku,a ne zbog tehnickog dela,u zelji da skrene paznju.Jbg,izvinjavam se svima koje je iznervirala glupost mog sina i njegov los rad.Hajde svako nek napise nesto,i neka pred sirokim auditorijumom to prezentuje.To ce pomoci da moto zajednica bude shvacena na bolji nacin.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1953 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Nije ovde toliki problem tolerancija koliko srpski poriv, preciznije rečeno balkanski, da sve znaju i u sve se razumeju, odnosno da se raspon znanja svakog prosečnog alfa mužjaka i alfa ženke kreće od čuvanja ovaca do nuklearne fizike. Ako je ovde reč o vežbi debate, poput onih iz stilistike koje smo moje kolege i ja nekada imali na Filološkom fakultetu ne vidim ni jedan jedini razlog za toliko osporavanje i hejtovanje. Uostalom tu je profesor u okviru čijeg predmeta je ova vežba rađena da ukaže dečku na propuste i dobre strane njegovog rada. Na drugoj strani, postavlja se pitanje šta je tolike učene kritičare do sada sprečavalo da se na ovom ili nekom sličnom forumu pozabave ovom temom da li u formi bloga, akademskog rada ili novinskog članka? Da li se prema rokerima, odnosno motordžijama ovde i bilo gde na svetu gaje predrasude? Gaje se? Da li ogromna većina amorfne mase zvane narod zaluđenike u dva točka posmatra kroz prizmu stereotipa  koji podrazumevaju da su rokeri osobe blago ometene u razvoju, koje balansiraju na ivici kriminala, predstavljaju potencijalnu opasnost za lepo odnegovan i vaspitan svet, bezobzirno jurcaju putevima i ulicama...? Naravno da posmatra. Pa gospodo, budući da imate toliko zamerki na objavljeni tekst šta to vas sprečava da odvojite neko vreme sednete za komp i obradite ovu temu kako vi mislite da treba? Ali izgleda da je mnogo jednostavnije baviti se kritizerstvom, prosipati pamet i prodavati 00  za bubrege!!!!

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer
pre 7 minuta, Ausländer je napisao:

Na forumu je sve javno, samim tim i podložno sviđanju ili nesviđanju.

Svakako razumem da neko rad svog deteta smatra najboljim, isto tako i ja.

Ali nikad ovde ne bih izneo rad svoje ćerke. Niti njeno ime, i u stvari što manje se zna to bolje.

Na kritiku nečijeg rada se ne odgovara uvredama i ponižavanjem. markoizkule nije koristio ružne reči.

Ako je do teksta ima tu "dobre fore" i tematike koja je nama bliska pa je lepo da se i čula na akademskoj ustanovi.

Što se tiče teksta - pa budi malo samokritičan.

Ako uzmemo da je forma baš takva kakva treba da bude, onda bar tehnički mora biti precizno:

 

Mešaš predrasude sa nesolidarnošću.

"две најзаступљеније категорије, возача аутомобила и мотоцикала" - više ima kamiona, autobusa pa čak i traktora na putu nego motociklista.

"Predrasude se zasnivaju na niskoj svesti" Šta je niska svest?

"Несолидарност између возача мотоцикала и аутомобила заснива се на међусобном неразумевању." Ovakva tvrdnja je vrlo diskutabilna.

"Највећи утицај има непознавање начина на који мотори функционишу" -Svi znaju kako funkcionišu.

"Предрасудама доприноси информација да се шанса за незгоду на мотоциклу повећава тридесет пута у односу на аутомобиле." Ove dve stvari se nikako ne mogu povezati. Predrasude se zasnivaju na netačnim informacijama a ne tačnim.

"Као млад возач, са шест година искуства на мотоциклу, сусретао сам се са бројним предрасудама и коментарима везаним за мотористе. Често ми прилазе странци, дајући ми разне приговоре и упозоравајући ме на опасности које мотор са собом носи. " Ova upozorenja na opasnosti nisu predrasude već realno mišljenje da je motor opasan.

 

Kad se budeš osvrnuo na kritiku, ovu ili bilo čiju, biraj reči.

 

Uglavnom, pozdrav svim bajkerima na svim mestima, 

poštovanje i samo hrabro dalje!

Ja sam se izvinuo u njegovo ime,i skrenuo mu paznju da nije dobro odreagovao.Ja sam temu postavio,vec objasnih razloge.Oprostite i meni i njemu,jos jednom.Ako mozete naravno.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 953 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702

Sve je to dobro,bitna je poanta ili poenta,kako se kome sviđa,tema je bliska nama,tj. motociklistima. Za akademsko izlaganje i ocjenu,nek se brinu njegovi profesori..,za mene prosječnog motociklistu je sve što je kazano jasno,i meni blisko.  Podržavam ga u potpunosti.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000
pre 23 minuta, mali_zmaj je napisao:

Sve je to dobro,bitna je poanta ili poenta,kako se kome sviđa

 

I eto srži problema....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema
1 hour ago, Brca95 said:

Mislim da gospodine ''markoizkule'', vas komentar je samo odraz vaseg manjka obrazovanja i licne gluposti. Cinjenica da ste pomislili da ovo moze da se poredi sa akademskim radovima, hahahah pa ajde da se ne zajebavamo, pa dal si ti realan..

Vazno da ste gospodine, sa wikipedie izveli naziv student na latinskom, verovatno ste akademski obrazovani da bi tako nesto uspeli da napisete. Bravo bravo

Poredio sam ga na onakav nacin na kakav je predstavljen. Akademik jesam vec dobrih 10 godina.

Nisam puno stariji od tebe i svu tu skolu koju ti sad prolazis ja sam prosao. Mislim na zivotnu skolu. Kada je mladost jos u zenitu i kada covek nema samokritike a ima visak gordosti. Nisam zeleo da te uvredim niti povredim vec sam iskreno rekao misljenje i to vise kao zal za nekim vremenom gde bi ovakva izlaganja na bilo kom fakultetu u bilo kojoj formi bilo kriminalno.

Sebe sputavas svojim egom. Ima ovde na forumu pametnih ljudi i ne shvataj sve kao pokusaj napada na tvoju licnost i zapamti: ti si se pomirio sa time da je to zadovoljavajuce.

  • Podržavam 13

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 Fazer

Auslander, hvala na kritici. Slazem se manje-vise sa gore navedenim.

Greska je u tome sto je moj cale prikazao ovaj rad kao nesto sto ce biti prezentovano ne znam kakvoj publici, ili za ocenu profesoru. 

Ovo je napisano na brzaka kao mini rad ,uslov do 400 reci,koji su svi studenti trebali da predaju kako bi dobili dodatne poene za aktivnost na vezbama, i treba ga tretirati kao takav. Nije bilo specificne teme pa reko ajde da pisem o necemu sebi bliskom. Nisam talenat za pisanje tako da od koga je, dobro je i ovo...

Pohvalio sam tu BJB pa je eto hteo da pokaze tu pozitivnu poruku.

Smesno je sto kolege gore ovo porede sa akademskim radovima, ili sto u opste misle da je ovaj rad tako nesto. 

Naravno, nekom se svidi, nekom ne, i to je skroz okej. 

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1953 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
Pre 1 sat, markoizkule je napisao:

Poredio sam ga na onakav nacin na kakav je predstavljen. Akademik jesam vec dobrih 10 godina.

Nisam puno stariji od tebe i svu tu skolu koju ti sad prolazis ja sam prosao. Mislim na zivotnu skolu. Kada je mladost jos u zenitu i kada covek nema samokritike a ima visak gordosti. Nisam zeleo da te uvredim niti povredim vec sam iskreno rekao misljenje i to vise kao zal za nekim vremenom gde bi ovakva izlaganja na bilo kom fakultetu u bilo kojoj formi bilo kriminalno.

Sebe sputavas svojim egom. Ima ovde na forumu pametnih ljudi i ne shvataj sve kao pokusaj napada na tvoju licnost i zapamti: ti si se pomirio sa time da je to zadovoljavajuce.

Strahopoštovanje i duboki naklon za AKADEMIKA sa desetogodišnjim stažom. Jel u pitanju dopisno ili redovno članstvo u Akademiji???

Respect.jpg

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88
3 hours ago, mali_zmaj said:

Sve je to dobro,bitna je poanta ili poenta,kako se kome sviđa,tema je bliska nama,tj. motociklistima. Za akademsko izlaganje i ocjenu,nek se brinu njegovi profesori..,za mene prosječnog motociklistu je sve što je kazano jasno,i meni blisko.  Podržavam ga u potpunosti.

Nije stavr u tome da tebi to bude jasno .... već to treba biti jasno onima koji nisu bliski sa motorima i motoristima ... :takoje:

 

I svaki pokušaj skretanja pažnje širokim narodnim masama na motoriste u saobraćaju (ili prometu, kako se kome sviđa :D ) je OK .. bitno je da dođe nekome do mozga da u saobraćaju nisu prisutni samo auti .. već i svi drugi (od pješaka do autobusa) .. i SVI skupa bi trebali biti malo više informirani o onim grupama u saobraćaju u kojima se NE nalaze sami .. :takoje:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88
50 minutes ago, štampar said:

Нисам знао да овди има и чланова Академије:care:...машала...

 

Пуно човек мож'да научи читајући форум,ево и ово нисам знао

 

 

Ваљда су Срби утекли негде из те земље ил'су потегли да се ''отцепе''од ње...ја сам досад мислио да су то отцепљење све неки други заговарали(Словенци,Хрвати,Шиптари...)најмање Срби,кад оно вид'није:stabre:...??

 

А за елементарно познавање правописа вала јесте,моро'сам ''преко везе'' да свршим први разред средње школе,средио ми Пера ложач (1976-е)...

 

 

eto nama politike zbog predrasuda .. :staa2:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1575 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S
3 hours ago, štampar said:

А за елементарно познавање правописа вала јесте,моро'сам ''преко везе'' да свршим први разред средње школе,средио ми Пера ложач (1976-е)...

Пера ложач  -  kakva je to legenda bio; Čak Noris i Winston Wolf (Pulp Fiction) su kod njega bili kursisti.  :lol3:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1575 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

Tema bi mogla da se preimenuje u "Predrasude i Pretpostavke".

A pretpostavka je ... zna se ... majka svih zajeba.  ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema
2 hours ago, Arso said:

Strahopoštovanje i duboki naklon za AKADEMIKA sa desetogodišnjim stažom. Jel u pitanju dopisno ili redovno članstvo u Akademiji???

 

Ajd sad ne lozi masu. Receno kao sprdnja na "prozivke" o akademskom obrazovanju. imam visoko obrazovanje i naravno da nisam naucnik ili umetnik

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1953 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
pre 8 minuta, markoizkule je napisao:

Ajd sad ne lozi masu. Receno kao sprdnja na "prozivke" o akademskom obrazovanju. imam visoko obrazovanje i naravno da nisam naucnik ili umetnik

Mnogo njih u ovoj nesretnoj zemlji ima visoko "obrazovanje", odnosno diplome, magisterijume i doktorate! I? Ima ga i Siniša i Neša i Veljo lampek a mi smo tu gde smo!!! Znam mnogo mojih vršnjaka koji se pored tolikih akademaca, odnosno AKADEMIKA, stide i da pomenu da su ikada studirali i diplomirali!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre sat vremena, strasilo je napisao:

I svaki pokušaj skretanja pažnje širokim narodnim masama na motoriste u saobraćaju

Tako neki dan kada su okacili emisiju sa VICE-a,i sam sam nesto lanuo na tu temu,ovde to zavrsi kao lisica medju terijerima.

Da nisam pogresio forum,lici na kamiondziski.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88
2 minutes ago, štampar said:

:jee:Добри наш мајсторе,где ти видиш политику?:stabre:

 

Оно што је пре 25 година била политика сада је историја...и просто је невероватно да тако блиску историју људи не знају или намерно хоће да је ''прекроје''....

 

Istoriju su uvijek pisali političari ... :tras2: ... ali evo zaista se neželim (i neću, časna pionirska :) ) ulazti u bilo kakve dalje rasprave na ovu temu ... :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1953 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
pre 2 minuta, strasilo je napisao:

Istoriju su uvijek pisali političari ... :tras2: ... ali evo zaista se neželim (i neću, časna pionirska :) ) ulazti u bilo kakve dalje rasprave na ovu temu ... :takoje:

Potpuno si u pravu. Dok su političari na ovim prostorima, svi bez izuzetka, pisali istoriju i ujedno se bogatili, ceh je plaćala sirotinja, i što je najtragičnije još uvek ga plaća. Zato manimo se toga, barem na ovom forumu. Time ko je u pravu a ko je u krivu neka se bave napaljenici kojima je to zamena za seks i nedostatak sive moždane mase.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88
3 minutes ago, bdada said:

Tako neki dan kada su okacili emisiju sa VICE-a,i sam sam nesto lanuo na tu temu,ovde to zavrsi kao lisica medju terijerima.

Da nisam pogresio forum,lici na kamiondziski.

evo još jedna predrasuda... ;)

 

ima dva frenda (ustvari, imam ih više, ali ova dva su vezana za raspravu :D ) koji voze kamione ... jedan od njih vozi i motor, drugi ne ... njih dvojica se međusobno nepoznaju .. ;) .. nebi vjerovao kolika su različita mišljenja i stavovi prema motorima u saobraćaju kod njih dvojice ... nevjerovatno ... A sa druge strane, nemogu ti opisati koliko sam ja otvorio oči u saobraćaju nakon što sam se nekoliko puta vozio s njima u kamionu .. 

Ništa se oko nas ne dešava "izvanzemaljski" ... sve ovo o čemu pričamo svi mi znamo ... znaju i oni u autu .. znaju i oni u kamionu ... znaju i oni na traktoru koji rasipaju zemlju po cesti ... svi ustvari sve znaju, samo to neznaju primjeniti jer im nitko nije skrenuo pažnju na to .. ;)

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

I sam sam vozio kamion,nisam na to mislio,mogao sam reci i lovacki forum,bilo je u kontekstu teme ne vezane za poseceni forum.

Gledam da napisem sto krace,ti prvi neces procitati ako krenem nadugacko :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S

Izgleda da nikome nije palo na pamet, pre nego sto su poceli sa kritikom, da ovo nije bio nikakav ozbiljan naucni rad, vec da su imali neki mini zadatak da napisu o necemu sto smatraju problemom i na sta bi trebala da se podigne svest u drustvu. Ako je od svih prisutnih u toj sali dok je prezentovan rad, makar JEDNA osoba posle ovog mini izlaganja rekla "ej stvarno od sada cu obratiti paznju vise na ucesnike u saobracaju na dva tocka", decko je uspeo, jer uticati i na misljenje jednog coveka je uspeh, vise nego sto ce mnogi od nas uraditi za zivota.

 

Pohvala za caleta(i treba biti ponosan) i za malog jer je makar povrsno dotakao temu, samo tako nastavi i svoje misljenje uvek izrazavaj kakvog god bilo i koliko mozda god bilo ismevano, nikad ne daj na sebe.

 

Najlakse je da se prdi i smrdi i da se bude pasivan, da se nigde ne podize glas, i da se prica o dobrim starim vremenima kako se zivelo, sta je znacilo nekad biti student i ostalo.

Samo bih pitao te starije likove koji pricaju o bajnim sjajnim starim dobrim vremenima, ko je dopustio da vreme bude sada kakvo jeste, da li su nam krive mozda sadasnje mlade generacije, ili oni koji su u jeku tih promena pre toliko godina pustali da se sve to desava ispred njihovog nosa?

Zapamtite nismo mi za dzabe tu gde smo. 

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Zaslužio je Sashac za onaj gulaš, ali dečko ništa nije skrivio. Dosadiše i brižnici i dušebrižnici, tako da bi svakako odgovarao jedan katarzični "lock" na temu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 692 postova
  • Lokacija: Srbija i okolina
  • Motocikl: Tomos 14 M 1981

"Ne postoji proteza za iščašenu dušu."

/misao 90-ih, iz vremena  4 P (Pajero, pištolj, pejdžer i plavuša)/.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja